Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#61 PostWysłany: 20 Paź 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
meczko napisał(a):
ale po przejechaniu niemieckiej granicy jak nożem uciął skończyły się takie typowe zachowania polskich "mistrzów kierownicy" jak siedzenie na zderzaku przy prędkości 140 km/h (bo chcę jechać 180 km/h i nie mogę poczekać 20 sekund, jak ten jadący 140 skończy wyprzedzać TIRa), jazda "slalomem" z wyprzedzaniem prawym pasem ("spokojnie się zmieszczę") czy nieużywanie kierunkowskazów przy zmianie pasa.
Podstawową przyczyną polskiej masakry drogowej jest lekceważenie przez polskich kierowców prawa, zdrowego rozsądku i przekonanie, że nie obowiązują ich prawa fizyki.

problem jest brak policji a co za tym idzie nieuchronności kary
w Niemczech jada 50 na 50 bo wie ze grozi mu kara i to sroga
poznana Niemka opowiedziała mi ze miała stłuczkę na zjeździe na autostradę, była zła jechała za szybko i nie wyrobiła uderzając w tył innego auta
i teraz-oprócz mandatu zabrano jej prawko na pol roku, za 'zwykłą" stłuczkę
a u nas? co chwila słyszymy o wypadku i ze kierujący jechał bez uprawnień!
kto się boi u nas łamać przepisy? nikt
nie ma policji, fotoradary są oznaczone, a nawet jak dostaniesz kare to tylko się uśmiechasz bo nie boli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#62 PostWysłany: 20 Paź 2018 13:08 

Temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważny i potrzebny.
Proszę jednak wypowiadających się w tym wątku [ również moderatorów] żeby przestali bredzić i wypisywać głupoty jak to na zachodzie Europy wszystko w tym temacie jest poukładane i OK, a w Polsce dzikusy szaleją. I Dajcie spokój z tym cielęcym zachwytem,nad Zachodem bo to już nie te czasy [ tak ,tak @becek wstaliśmy z kolan ]
Jak macie krótką pamięć to Wam przypomnę.

ż powodu rozwinięcia nadmiernej prędkości na mokrej autostradzie , berlińska POLICJANTKA po służbie, podróżując prywatnym autem powoduje wypadek uderzając w polski autokar. Ginie 14 osób. Kilkadziesiąt jest rannych..

https://www.newsweek.pl/swiat/niemiecka-policjantka-byla-sprawczynia-wypadku-polskiego-autokaru/s51b17y


To jeszcze można zrozumieć. Wypadki się zdarzają.

I teraz najlepsze. Jaki wyrok dostała ta pani od niemieckiego sądu ?

ROK w zawieszeniu na 2 lata.

https://wiadomosci.wp.pl/berlin-policjantka-skazana-na-rok-wiezienia-6082127576073345a

Rzeczywiście . Surowa kara za spowodowanie śmierci 14 ludzi.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 20 Paź 2018 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#63 PostWysłany: 20 Paź 2018 13:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A w Ameryce to Murzynów biją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#64 PostWysłany: 20 Paź 2018 13:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
O jeżdzie po niemieckich drogach mam zdanie bardzo ambiwalentne :lol: Jest może i lepsza kultura jazdy ale w miastach. Na autostradach jak i na drogach lokalnych bywa często gorzej jak w Polandii. Lepsze samochody powodują u Germańców wielką chęc pochwalenia się mocą silnika. co powoduje sporo wypadków w których ginie sporo ludzi. Kto jeździ często a jeżdżę przynajmniej po ich drogach 1 w tygodniu to poświadczy podobnie.I zarówno fotoradary jak i policja autostradowa na niewiele się zdają w takich przypadkach.Tak ,,różowo" to tam także nie jest :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#65 PostWysłany: 20 Paź 2018 16:02 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1442
złoty
Anonymous napisał(a):
Temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważny i potrzebny.
Proszę jednak wypowiadających się w tym wątku [ również moderatorów] żeby przestali bredzić i wypisywać głupoty jak to na zachodzie Europy wszystko w tym temacie jest poukładane i OK, a w Polsce dzikusy szaleją. I Dajcie spokój z tym cielęcym zachwytem,nad Zachodem bo to już nie te czasy [ tak ,tak @becek wstaliśmy z kolan ]
Jak macie krótką pamięć to Wam przypomnę.

ż powodu rozwinięcia nadmiernej prędkości na mokrej autostradzie , berlińska POLICJANTKA po służbie, podróżując prywatnym autem powoduje wypadek uderzając w polski autokar. Ginie 14 osób. Kilkadziesiąt jest rannych..

https://www.newsweek.pl/swiat/niemiecka-policjantka-byla-sprawczynia-wypadku-polskiego-autokaru/s51b17y


To jeszcze można zrozumieć. Wypadki się zdarzają.

I teraz najlepsze. Jaki wyrok dostała ta pani od niemieckiego sądu ?

ROK w zawieszeniu na 2 lata.

https://wiadomosci.wp.pl/berlin-policjantka-skazana-na-rok-wiezienia-6082127576073345a

Rzeczywiście . Surowa kara za spowodowanie śmierci 14 ludzi.


Opinie typu "mi się wydaje", "tam cywilizacja", a "tu dzikusy szaleją" bywają rzeczywiście nieobiektywne, bo opierają się na osobistych odczuciach. Podobnie zresztą jak "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie". Ale istnieje kryterium najbardziej obiektywne, czyli statystyki. Liczby nie kłamią, a te są dla Polski (i to zarówno przed, jak i po "powstaniu z kolan") katastrofalne. Popatrzcie sami: https://data.oecd.org/transport/road-accidents.htm
Polska 79.7 zabitych na 1 mln mieszkańcow, bliska nam kulturowo i ekonomicznie Słowacja 50,7 (z potężnym skokiem w dół po podwyższeniu mandatów w 2008), Hiszpania 39, Niemcy 38.8, UK 27.7, Norwegia 25.8.
To pokazuje, że w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego możemy się od zachodniej Europy sporo nauczyć i każda poważna próba poprawy sytuacji w Polsce powinna się zacząć od dokładnego zbadania, co oni robią dobrze, a my robimy źle.

A co do wyroku za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - niskie wyroki w takich sprawach bulwersują i też jestem za tym, żeby sprawców wypadków, zwłaszcza w takich okolicznościach jak w przypadku niedawnego rajdu idiotów na Słowacji, traktować surowo. Ale groźba surowego wyroku za spowodowanie wypadku niestety nie działa. Każdy "mistrz kierownicy" do czasu uważa, że przecież jemu się nic nie stanie, "spokojnie się zmieści", a wypadki powodują tylko kierowcy o mniejszych umiejętnościach od niego. Dla zatrzymania masakry na drogach znacznie ważniejsze jest zero tolerancji dla łamania przepisów i wysokie kary za przekroczenie prędkości i zachowania powodujące bezpieczeństwo. W tym tak wyśmiewane przez niektórych mandaty za przekroczenie o 5 km/h, bo jeżeli wolno mi przekroczyć o 5 km/h, to za chwilę dojdę do wniosku, że mogę o 10, a po jakimś czasie prawie wszyscy, jak w Polsce, jadą 20 km/h ponad limit.
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#66 PostWysłany: 20 Paź 2018 16:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie wiem skąd bierze się wiara w skuteczność wysokich kar, pomimo, że z doświadczeń innych wynika że nie ma to żadnego wpływu.

Akurat w Niemczech mandaty za przekroczenie prędkości są nominalnie (nie wspominając o sile nabywczej) niższe niż w Polsce a pod względem liczby ofiar Niemcy są dla nas wzorem. Nigdzie na świecie represyjność systemu prawnego nie przekłada się na zmniejszenie liczby wykroczeń / przestępstw (vide USA).

Obecnie mamy najbardziej restrykcyjne na świecie prawo dotyczące karania pijanych kierowców, (jesteśmy jednym z kilku krajów z karami bezwzględnego więzienia dla pijanych którzy nie spowodowali kolizji) i żadnej poprawy to nie spowodowało.
Przed ich wprowadzeniem też mówiono, że zmiany są konieczne bo pijani kierowcy są realnym problemem i twierdzono, że zmiana przepisów ograniczy to zjawisko.

Zwiększanie kar to taka sama droga jak stawianie fotoradarów - nie mamy pomysłu jak uzdrowić sytuacje, to chociaż pozorujmy, że coś robimy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#67 PostWysłany: 20 Paź 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
sraatatata
i co z tego ze mamy najsurowsze max kary skoro dostają z pierwszego progu
Cytuj:
że w 2015 r. 112 osób zostało skazanych za to, że zabili kogoś lub okaleczyli jadąc pod wpływem alkoholu. 25 z nich dostało kary w zawieszeniu.

Cytuj:
W 98 proc. przypadków sądy orzekały wobec pijanych kierowców kary w zawieszeniu. Niepokojące - zdaniem Biernackiego - jest to, że w przypadku recydywy kary w zawieszeniu stanowiły 70 proc., mimo, że kodeks karny wyraźnie wskazuje, iż w takich przypadkach kara w zawieszeniu to sytuacja wyjątkowa.

70% czyli 2 na 3 kierowców którzy po raz kolejny zostali złapani idzie do domu
kara pieniężna w 50% nie więcej jak 1000 PLN
nie mam pytań

drugie dno jest takie, ze nie mamy miejsc w kiciu, ci z łagodniejszymi wyrokami czekają w kolejce na zwolnienie miejsca w wiezieniu na wolności

Anonymous napisał(a):
Proszę jednak wypowiadających się w tym wątku [ również moderatorów] żeby przestali bredzić i wypisywać głupoty jak to na zachodzie Europy wszystko w tym temacie jest poukładane i OK, a w Polsce dzikusy szaleją. I Dajcie spokój z tym cielęcym zachwytem,nad Zachodem bo to już nie te czasy [ tak ,tak @becek wstaliśmy z kolan ]

chyba jesteś po kielichu bo po powstaniu od razu się uwaliłeś na plecy
jeden PRZYPADEK drogowy(nie ścigała się, nie wyprzedzała na 3 a tylko wpadła w poślizg) dla ciebie jest znakiem zdziczenia na drogach zachodu
i niech ci będzie, tu nie ma co komentować
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek 20 Paź 2018 17:13, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#68 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
SPLDER napisał(a):
Obecnie mamy najbardziej restrykcyjne na świecie prawo dotyczące karania pijanych kierowców, (jesteśmy jednym z kilku krajów z karami bezwzględnego więzienia dla pijanych którzy nie spowodowali kolizji) i żadnej poprawy to nie spowodowało.
Przed ich wprowadzeniem też mówiono, że zmiany są konieczne bo pijani kierowcy są realnym problemem i twierdzono, że zmiana przepisów ograniczy to zjawisko.

Zwiększanie kar to taka sama droga jak stawianie fotoradarów - nie mamy pomysłu jak uzdrowić sytuacje, to chociaż pozorujmy, że coś robimy.
Pomysł jest banalny ale jakoś lata mijają i nikt go nie chce wdrożyć. Należy zmienić zadania policji w pionie ruchu drogowego i kilkukrotnie etatowo go zwiększyć i doposażyć sprzętowo. Za tym muszą iść zmiany w prawie i pieniądze. Żebyśmy się dobrze rozumieli: "policja drogowa" ma WSPIERAĆ kierowców, POMAGAĆ udrożniać ruch i REAGOWAĆ tam gdzie jest to konieczne. Karać tylko tych co REALNIE zagrażają innym uczestnikom ruchu. Sprawa druga: dziś możesz przejechać przez całą Polskę i nie zobaczyć ani jednego radiowozu ruchu drogowego i to kiedy w mediach jest ogłaszana a to akcja prędkość, a to akcja trzeźwość itd. Po jaką cholerę policja ogłasza jakieś akcje skoro nie mają ona ŻADNEGO realnego przełożenia na co się dzieje na drogach ? Nie raz okazało się że w czasie tych akcji było gorzej jak dzień czy dwa przed nimi. Realia są takie: jeden patrol ruchu drogowego na powiat. I to jak dojdzie do zdarzenia to ich de facto nie ma bo obsługują zdarzenie. Na drogach szybkiego ruchu lub autostradach jak jeździ nieoznakowany to jest dobrze. Gdzie są oznakowane żeby kierowcy wiedzieli że szaleństwo kończy się karą ? Tego nie wiedzą nawet szamani.

Co do mandatów. Temat banalny do rozwiązania na autostradach. Bramka numer 1 odnotowany wjazd. Czujnik 500 m przed bramką numer 2 odnotowany zjazd. Jak średnia prędkość wynikająca z czasu i odległości przekracza 140 km/h OD RAZU do opłaty za przejazd doliczana jest kara za przekroczenie prędkości. I nagle okazało by się że mamy najbezpieczniejsze autostrady na świecie bo nikt nie przekracza prędkości inaczej będzie stał przed bramką jak osioł.

Temat pokrewny - tiry a dziś właściwie samochody do 3,5 ton które są przeładowane ponad miarę. Wjazd na taki odcinek drogi, wjazd do Polski na granicy i wyjazd - obowiązkowo każdy pojazd podlega ważeniu - przeciążony i od razu płatność w PLN. Fota z fotoradaru strzelona (nie jestem ich fanem, dla mnie więcej szkody niż pożytku) albo inna nie uregulowana płatność ? Nie wyjedziesz z Polski bez zapłacenia. I po temacie.

Punkty za wykroczenia: zakładamy że mamy skalę do 10 od 11-20 powyżej 20 itd.. Masz powyżej 10 aktywnych punktów (po roku się przedawniają) mandat od razu x mnożnik 1,5, przekroczyłeś 20 pkt to jedziemy z taryfą x 2 itd. Skończyło by się cwaniakowanie gości że te 300 czy 500 to on na w d***e bo zarabia 10000 lub 20000 miesięcznie a dla niego policjant to jest nieudacznik życiowy i debil. Jak by wyszło z taryfikatora 500 x mnożnik x 3 lub 4 to już tak różowo by nie było. Jak w ciągu roku nazbierałeś np 30 pkt to już nie przedawniają się po roku ale np. po dwóch latach temat banalny do realizacji. Jak cię złapali dodatkowo po pijaku lub prochach twoje punkty nie przedawniają się przez kolejne 5 lat. Problem nie jest z tymi co raz kiedyś powodują wykroczenie ale z takimi co robią to stale a jazda dla niego zabawą a dla innych jest szaleńczym wyścigiem, który może skończyć się tragicznie dla tych ostatnich.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#69 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1442
złoty
-- 20 Paź 2018 17:41 --

SPLDER napisał(a):
Obecnie mamy najbardziej restrykcyjne na świecie prawo dotyczące karania pijanych kierowców, (jesteśmy jednym z kilku krajów z karami bezwzględnego więzienia dla pijanych którzy nie spowodowali kolizji) i żadnej poprawy to nie spowodowało.
Przed ich wprowadzeniem też mówiono, że zmiany są konieczne bo pijani kierowcy są realnym problemem i twierdzono, że zmiana przepisów ograniczy to zjawisko.


I ograniczyła. Może trudno w to uwierzyć, bo pojedyncze wypadki powodowane przez pijanych kierowców są drastyczne i dostarczają krzyczących nagłówków, ale - proporcjonalnie rzecz biorąc - akurat pijani kierowcy w Polsce są relatywnie mniejszym problemem. Kary są wystarczająco wysokie, udało się też w większości skończyć ze społeczną akceptacją dla jazdy po piwku czy dwóch głębszych. Tutaj już prochu nie wymyślimy - zrobiliśmy co trzeba i powinniśmy kontynuować te działania. Nadproporcjonalnie dużo wypadków w Polsce powodują jednak trzeźwi kierowcy przy dobrych warunkach pogodowych, na prostych odcinkach dróg, i tu jest największe pole do poprawy. A poprawa (czyli, pisząc wprost, uratowanie w Polsce życia ok. 1000-1500 osób rocznie) wymagałaby jednego - doprowadzenia do tego, żeby łamanie przepisów zagrażające bezpieczeństwu było zwyczajnie nieopłacalne. To co pisze @zulu powyżej - 100% racji. Do tego stawki mandatów albo kilka razy w górę (nie były podwyższane od lat 90-tych) albo uzależnić od dochodów.

-- 20 Paź 2018 17:49 --

Anonymous napisał(a):
ż powodu rozwinięcia nadmiernej prędkości na mokrej autostradzie , berlińska POLICJANTKA po służbie, podróżując prywatnym autem powoduje wypadek uderzając w polski autokar. Ginie 14 osób. Kilkadziesiąt jest rannych..

https://www.newsweek.pl/swiat/niemiecka-policjantka-byla-sprawczynia-wypadku-polskiego-autokaru/s51b17y


To jeszcze można zrozumieć. Wypadki się zdarzają.

I teraz najlepsze. Jaki wyrok dostała ta pani od niemieckiego sądu ?

ROK w zawieszeniu na 2 lata.

https://wiadomosci.wp.pl/berlin-policjantka-skazana-na-rok-wiezienia-6082127576073345a

Rzeczywiście . Surowa kara za spowodowanie śmierci 14 ludzi.


Wracając do niemieckich kar za spowodowanie wypadku - to nie tak działa, że kara jest prostą pochodną liczby ofiar (14 zabitych to automatycznie wyższa kara niż za 1). Zresztą w Polsce też nie. Kara wynika ze stopnia winy w danym przypadku, drastyczności złamania przepisów, też dotychczasowych informacji o sprawcy. Z niemieckiej praktyki można też podać przykład całkowicie odwrotny - w sytuacji podobnej do niedawnych wybryków "mistrzów kierownicy" na Słowacji, czyli wyścigi na drodze publicznej zakończone zabiciem osoby postronnej, berliński sąd skazał sprawcę na DOŻYWOCIE kwalifikując czyn jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym (czyli nie chciał zabić, ale przewidywał, że może zabić i na to się godził).
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#70 PostWysłany: 05 Kwi 2019 13:31 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 8
Witam. Mam taki problem. Od kilku dni dzwonili do mnie z wypożyczalni aut (Wiber) z Majorki, że maja jakiś problem. Auto u nich wypożyczałem w dniach 24-31.01.2019 w opcji full insurence bez żadnego wkładu własnego/blokady na karcie itp. Tutaj wszystko przebiegło wzorowo. Dzwonili, ale kazałem im napisać maila i wyjaśnić co chcą. Okazało się, że mają jakiś problem z swoim systemem i nie mają numeru dowodu osobistego głównego kierowcy. A przecież skan dowodu osobitego i skan prawa jazdy im wysyłałem, więc mieli te dane. Może faktycznie coś im system nawalił i nie mają. Długo nie myśląc skoro i tak mieli te dane i napisze im. Grzecznie podziękowali i przepraszają za kłopot. Dzisiaj dostaje maila od nich z którego wynika, że chyba gdzieś zaparkowałem w tym czasie na zakazie i mam do zapłacenia mandat 90 euro....a oni dodatkowo blokują mi na karcie 35 euro opłata administracyjna za przetwarzanie grzywien. Ja płaciłem za tą rezerwacje kartą Revolut i tak mam mniej środków niż 35 euro i nic na razie nie jest zablokowane, więc nie wiem czy jak wpłacę więcej to zablokują od razu? No i info, że pocztą przyjdzie mandat i szczegółowe informacje jak zapłacić itd. Może na forum napisze o tym i zapytam czy ktoś miał taki przypadek i jak to rozwiązał? Ogólnie pilnowaliśmy się, żeby parkować w miejscach gdzie można to robić za darmo oraz nigdy nie mieliśmy jakieś karteczki za szybą z informacja o mandacie. Pytanie czy jak bym nie podał im wczoraj tego numeru dowodu osobistego czy i tak mandat by przyszedł pocztą czy nie? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z zagranicy
#71 PostWysłany: 05 Kwi 2019 14:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@wojciech679 Widocznie jednak czegoś istotnego w systemie nie mieli i dopiero przy twojej pomocy uzupełnili.Czy mandat by przyszedł trudno powiedzieć,ale teraz już nie pora gdybać,tylko przygotować się na płacenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group