Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2022 16:26 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 6
Cześć,
Przygotowuję urlop w USA ale będąc w San Diego chciałem "wyskoczyć" do Tijuany na drinka.
Granicę planuję przekroczyć pieszo ale zastanawiam się jak wygląda powrót w kontekście COVID.
Wlatując do Stanów wymagane jest szczepienie i test dzień przed wylotem.
Czy mój krótki/pieszy wpad też będzie wymagał zrobienia testu po meksykańskiej stronie?

Pzdr,
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 02 Cze 2022 17:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
A czy wjazd do USA z Meksyku wymaga testu przed przekroczeniem granicy? Jezeli tak, to odpowiedz wydaje sie byc oczywista.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Cze 2022 18:26 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 6
No właśnie nie jest taka oczywista jak popatrzymy na wymóg posiadania szczepienia gdy wlatujemy oraz jego brak gdy wjeżdżamy do danego kraju. Stąd moje pytanie.
Liczyłem na konkretną odpowiedź, a nie na "mądrości"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Cze 2022 18:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wjazd do US tylko z testem - może być antygen.
Jeśli dolecisz np.02.07.22 do San Diego i test zrobisz 02.06.22 to możesz spokojnie 3.06.22 cały dzień sobie być w Meksyku.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Cze 2022 19:18 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Hej, robiłem podobny wypad z San Diego do Tijuany na Nachosy, Tacos i drineczki (jakoś 5-6h). Jedynie co potrzebujesz to paszport (mam również covidowy ale nie był sprawdzany).
Polecam w tym celu odwiedzić Zebra mexican pub :D (stoliczek na ulicy jest godny, żeby z uśmiechem popatrzeć sobie na ich gwarne życie)
Tydzień temu, bez kolejek na granicy w jedną i drugą stronę (max. 20-25 minut).

PS: Antygen na którym wleciałem do USA był już nieważny w kontekście wycieczki do Meksyku. Nie był on potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Cze 2022 20:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Jedynie co potrzebujesz to paszport

Przepisy tylko to wymagają, czy też akurat Tobie niczego innego nie sprawdzali?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Cze 2022 20:16 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
pburakow napisał(a):
No właśnie nie jest taka oczywista jak popatrzymy na wymóg posiadania szczepienia gdy wlatujemy oraz jego brak gdy wjeżdżamy do danego kraju. Stąd moje pytanie.
Liczyłem na konkretną odpowiedź, a nie na "mądrości"
To nie moja madrosc, tylko przepisy prawa. Obowiazuja kazdego, bez wzgledu czy przekroczysz granice jak Ty "spacerem", sprintem czy tez krokiem odstawno dostawnym.

To czy sprawdza test to pewnie loteria, moze nie, a moze dojedziesz do granicy a pozniej spalisz te kalorie z naczosow w poszukiwaniu covid center.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Cze 2022 21:38 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 14
Byliśmy w kwietniu na jeden dzień w Tijuanie i potwierdzam, że test covidowy wymagany jest tylko przy przybyciu do USA drogą lotniczą. W każdym innym przypadku wystarczy paszport i potwierdzenie szczepienia drugą dawką.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Cze 2022 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
pburakow napisał(a):
Czy mój krótki/pieszy wpad też będzie wymagał zrobienia testu po meksykańskiej stronie?

Odpowiedź brzmi: nie, zarówno z Meksyku jak i z Kanady (albo nawet z Polski jeśli promem ;) )

Tak jak napisał @jedrekk test wymagany jest tylko przy podróży do USA samolotem czy helikopterem ;) :
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... vid19.html (na końcu strony wyjaśnienie, że wymóg testu dotyczy tylko podróży drogą lotniczą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Cze 2022 09:55 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
boots napisał(a):
Cytuj:
Jedynie co potrzebujesz to paszport

Przepisy tylko to wymagają, czy też akurat Tobie niczego innego nie sprawdzali?


Na dzień kiedy przekraczałem granicę, specjalnie przed jej przekroczeniem dopytałem oficerów granicznych USA co będzie mi potrzebne przy powrocie za kilka godzin. Odpowiedź jaką otrzymałem to: paszport i ważna ESTA.

PS: @Kothson, twoja wypowiedź absolutnie niczego nie wnosi w temacie. Abstrahując od jej marnej intencji i tonu w jaki ją ubrałeś :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Cze 2022 10:56 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 6
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi.
Wypiję Wasze zdrowie po meksykańskiej stronie :)

Dokładnie na poniższej stronie czytamy
COVID-19 testing is not required for entry via a land or ferry port of entry.

https://www.dhs.gov/news/2021/10/29/fac ... -terminals
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group