Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 675 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lip 2012 10:24 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 117
Dzięki,
wolę plaże typu "chorwackiego" niż "hiszpańskiego". Mojemu dziecku 4 lata jest to obojętne, najważniejsze że obok są rodzice.
Obawiam się trochę tego "południowego" rozkładu jazdy. Przejazd autobusem z Budigga na piaszczyste plaże pewnie ok. 30 min.
Piszesz że nie zatrzymują się, ale linia 223, 224 startują Bugibba w kierunku Golden Bay i też ma taki "południowy" charakter pracy?
Podobnie linia nr 221 w kierunku Ghadira Bay również startuje z Bugibba...
A byłeś może na plaży w Qawra? Jak ona wygląda.

Zbieram, zbieram zbieram informacje....

A może komuś się przydać: niestety dzieci nawet 4 letnie również płacą max. stawkę za bilet. Jedynie infant jeździ za free! Taką informację dostałem z Arriva.


Ostatnio edytowany przez lebros, 17 Lip 2012 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 17 Lip 2012 10:43 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
223 z Bugibby na Golden Bay jeździ co godzinę. Startuje w miarę punktualnie. Rozsądnie jest podejść na główny przystanek w Bugibbie i tam wsiadać, bo później faktycznie pełny autobus się nie zatrzymuje na kolejnych przystankach. Mi bardziej niż Golden Bay podobała się plaża Ghajn Tuffieha. Kilkaset metrów od przystanku na Golden Bay, ale zwykle jest tam luźniej.

W Qawrze całe wybrzeże jest skaliste, jeśli dobrze pamiętam. Plaża na Qawra Point też jest kamienista, z elementami betonu umożliwiającymi rozłożenie ręcznika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lip 2012 11:08 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 117
Dzięki Mariusz,
też myślę że lepiej będzie podejść na terminal. Z rozkładu wynika że jeździ co 30 min.
plaża Ghajn Tuffieha - gdzieś na angielskiej stronie czytałem że ciężko zejść do niej. Będę z dwoma małymi dziećmi (jedno bardzo małe).
A kiedy byłeś czy we wrześniu jest nadal tłok?
Plaża na Qawra Point też jest kamienista - ok, a czy zejście do morza jest typu z drabinkami (tak jak na basenie)?

Jeszcze jedno pytanie o parasole plażowe. Oczywiście mogę je wypożyczyć, ale koszt codziennego wypożyczania jest za duży. Czy ktoś orientuje się w jakie cenie są parasole plażowe?!

Forum to całkiem przyjemny wynalazek


Ostatnio edytowany przez lebros, 17 Lip 2012 11:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2012 11:40 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
Rzeczywiście, teraz dorzucili jeszcze 224 na tej trasie. Byłem we wrześniu i pod koniec kwietnia, wtedy tylko 223 jeździło :) Na Ghajn Tuffieha w tygodniu było prawie pusto. Zejście nie jest ciężkie. Bardzo dużo schodów. Zdecydowanie gorzej się wraca do góry. Na Golden Bay w tygodniu też nie było tłoku.

Szczerze mówiąc nawet nie zwróciłem uwagi na zejście do wody na Qawra Point, bo tylko się tamtędy przespacerowaliśmy. Na plażowanie zawsze jechaliśmy na Golden Bay albo Tuffiehę. Autobus jedzie tylko 25-30 minut, co na maltańskie warunki jest niezłym osiągnięciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2012 11:48 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
lebros napisał(a):
wolę plaże typu "chorwackiego" niż "hiszpańskiego". Mojemu dziecku 4 lata jest to obojętne, najważniejsze że obok są rodzice.


Z tym nie będę polemizował ;-) Ja tylko pisałem o moich dzieciach (4 i 5 lat), przełażenie do wody po skałach takich jak w Buggibba to masakra, mimo zachowania maksimum ostrożności, prędzej czy później noga pocięta i/lub oparzona. Oczywiście mówię o chodzeniu w klapkach bo inaczej to już w ogóle przegwizdane.

Co do autobusów - z dworca odjeżdżają w miarę dobrze, czasem parę minut wcześniej, tyle że do dworca trzeba trochę iść. Można zrobić manewr z podjechaniem sobie 1. przystanek (linii powracającej). Potem to już wolna amerykanka, opłaca się kupić bilet całodzienny (albo dłuższy) i wsiadać w cokolwiek, co podwiezie cię do kolejnych autobusów (np. Mellieha do zatoki św. Pawła), bo im więcej autobusów tym większa szansa, że któryś się zatrzyma ;-)

lebros napisał(a):
A może komuś się przydać: niestety dzieci nawet 4 letnie również płacą max. stawkę za bilet. Jedynie infant jeździ za free! Taką informację dostałem z Arriva.


Widzisz, cennik sobie, a praktyka jest zupełnie inna. I owszem, oficjalny cennik jest rozbity na ceny dla tubylców i ceny dla turystów. W cenniku turystycznym (czyli oficjalnym) dzieci mają taką samą stawkę jak dorośli. Jednak nigdy, a kupowałem w czerwcu tego roku kilka razy, na dzieci nie sprzedano mi biletu w oficjalnej stawce. Zawsze sprzedawano mi - dla dorosłych jak dla turystów (2,60 euro) a dla dzieci - jak dla miejscowych (0,50 euro). Bynajmniej nie udawałem miejscowego. Oczywiście nie mogę ci zagwarantować, że spotkasz się z dokładnie taką samą praktyką...

p.s. na Golden Bay w czerwcu parasol 3 euro, leżak 4 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Maj 2013 12:14 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 23
Witajcie,

przyznam się szczerze, że dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, co komplikuje mi plany, gdyż z racji planowanej wizyty z dzieckiem, zamierzałem wynająć auto. Teraz nie wiem, czy na to się zdecyduję:)
Tym samym chciałbym spytać osoby, które już odwiedziły Maltę, czy jest ona dobrze skomunikowania transportem publicznym/prywatnym? Nie chcielibyśmy siedzieć w jednym miejscu, więc zależałoby mi na w miarę sprawnym przemieszczaniu się.

Pozdrawiam,
_________________
Pozdrawiam,
Dawid
www.odkrywacswiat.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Maj 2013 12:44 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Za 12 euro masz bilet na tydzień na całą komunikację po wyspie (oprócz nocnych), za dziecko pewnie mniej.
Transportem publicznym dojedziesz we wszystkie najistotniejsze miejsca. Większość autobusów jeździ przez stolicę Valetta i czasem, żeby dojechać to nawet jak nie jest po drodze to i tak zahacza o stolicę. To jest minus, bo np. podóż z jednego końca wyspy na drugi może trwać 2 godziny. Poza tym same plusy. Autobusy klimatyzowane i przystanki często. Trzeba machać na nie lub wciskać przycisk jak u nas na żądanie. Jak autobus jest wypchany to nie zatrzymuje się żeby zabrać ludzi. To drugi minus.
Ja byłam tydzień i komunikacją publiczną dojechałam wszędzie gdzie chciałam.
Na Gozo kupiłam bilet na autobus HopOn HopOff i też objechałam wszystkie miejsce, które chciałam zobaczyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Maj 2013 12:49 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
A w czym Ci komplikuje?

To nie Londyn, ruch nie jest aż tak duży.
My też byliśmy pierwszy raz i jakoś sobie poradziliśmy po prostu jeździ się odwrotnie - pierwsze 2 godziny jest dziwnie a później człowiek się przyzwyczaja.
Generalnie nic strasznego.

Z drugiej strony Malta aż tak duża nie jest, a z parkingami - szczególnie w stolicy nie jest tak łatwo.
Ale naprawdę lewostronnym bym się nie przejmował.

Ew. autobusy - chyba coś koło 11-12 euro tygodniowy bilet - Malta całkiem dobrze jest skomunikowana.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Maj 2013 13:49 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Na Malcie nie ma idealnego rozwiazania.
Jazda samochodem jest utrudniona z trzech powodow:
- ruch lewostronny (niektorzy nie maja doswiadczenia w tej kwestii)
- szaleni kierowcy - Na Malcie jest cala masa waskich i kretych drozek i uliczek. Jak patrzylem co tubylcy na nich wyprawiaja to WRC sie przy nich chowa :)
- problemy z miejscami parkingowymi - oczywiscie mowie o legalnych miejscach. Jesli ktos ma w nosie przepisy to zawsze cos znajdzie. Maltanczycy wlasnie tak do tego podchodza i czasem mozna byc zaskoczonym jak sie zastanie swoje auto zastawione z czterech stron.

Jazda autobusami tez nie jest idealna. Autobusy są klimatyzowane, tanie i dojezdzaja w kazde miejce wyspy ale za to maja inne wady:
- wszedzie cholernie dlugo jada bo zaliczaja wszystkie, nawet najmniejsze miejscowosci.
- niektore jezdza rzadko
- maja problemy z punktualnoscia. Bywaja i za pozno i za wczesnie. To w polaczeniu z poprzednim punktem jest troche niefajne. Mozesz sie mocno zdziwic jak idac na przystanek wyprzedza Cie autobus ktory ma byc dopiero za 10 minut a nastepny bedzie za godzine...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Maj 2013 15:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@xyrxis - nie napisałeś o jeszcze jednej "wadzie" autobusów - kierowcy arbitralnie uznają, że mają komplet pasażerów i bez ceregieli NIE zatrzymują się na przystanku. Nieraz widziałem zrozpaczone miny czekających na przystankach, co ciekawe czasem było tak, że tylko koło kierowcy był tłumek, miejsce było, a on (o ile ktoś nie wysiadał) się nie zatrzymywał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Maj 2013 15:42 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Jak ja byłam to kierowcy wręcz przepędzali ludzi do tyłu, żeby jak najwięcej pasażerów wsiadło...
Nie wpuszczali jak już naprawdę nie było miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Maj 2013 16:45 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
man4business napisał(a):
@xyrxis - nie napisałeś o jeszcze jednej "wadzie" autobusów - kierowcy arbitralnie uznają, że mają komplet pasażerów i bez ceregieli NIE zatrzymują się na przystanku. Nieraz widziałem zrozpaczone miny czekających na przystankach, co ciekawe czasem było tak, że tylko koło kierowcy był tłumek, miejsce było, a on (o ile ktoś nie wysiadał) się nie zatrzymywał.


Może po prostu nikt nie machnął na kierowcę żeby się zatrzymał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Cze 2013 09:13 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
man4business napisał(a):
@xyrxis - nie napisałeś o jeszcze jednej "wadzie" autobusów - kierowcy arbitralnie uznają, że mają komplet pasażerów i bez ceregieli NIE zatrzymują się na przystanku. Nieraz widziałem zrozpaczone miny czekających na przystankach, co ciekawe czasem było tak, że tylko koło kierowcy był tłumek, miejsce było, a on (o ile ktoś nie wysiadał) się nie zatrzymywał.


Nam też zdarzały się takie sytuacje. To kierowca decyduje, czy ma komplet czy nie i czy się zatrzyma. W jednym autobusie przód był zapchany a tył pusty i kierowca się nie zatrzymał, a w następnym kierowca prosił pasażerów o przejście do tyłu i zabrał ludzi z przystanku.

Faktycznie trzeba machać na autobusy, bo się nie zatrzymują a jadąc sygnalizować dzwonkiem, że chce się wysiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Cze 2013 10:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
magda-lenka napisał(a):
... trzeba machać na autobusy, bo się nie zatrzymują a jadąc sygnalizować dzwonkiem, że chce się wysiąść.

i to jest właśnie istota całego zamieszania, a nie to, że:
man4business napisał(a):
...kierowcy arbitralnie uznają, że mają komplet pasażerów i bez ceregieli NIE zatrzymują się na przystanku.

magda-lenka napisał(a):
...kierowca decyduje, czy ma komplet czy nie i czy się zatrzyma.

jadąc gdzieś warto dowiedzieć się, jakie zwyczaje tam panują, np. odnośnie transportu publicznego - kierowca się nie zatrzyma jeśli nie widzi/słyszy, że ktoś chce wsiąść lub wysiąść

od siebie dodam, że jest to akurat bardzo dobre rozwiązanie, gdyż pomimo małych rozmiarów wyspy, podróż po Malcie zabiera naprawdę sporo czasu, więc każdy "ominięty" przystanek to wymierna jego oszczędność
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Cze 2013 12:46 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Dodam jeszcze, że spotkałam się tam z ogromną życzliwością kierowców. Byli bardzo pomocni, zawsze pytani podpowiadali, gdzie najlepiej wysiąść, czy którym numerem podjechać.

I kontrole biletów w autobusach są dość częste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Cze 2013 12:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
pemat napisał(a):
i to jest właśnie istota całego zamieszania, a nie to, że:
man4business napisał(a):
...kierowcy arbitralnie uznają, że mają komplet pasażerów i bez ceregieli NIE zatrzymują się na przystanku.



Trochę zjeździłem autobusem wyspę, z dziećmi, więc dobrze wiem co napisałem i to podtrzymuję. Kierowcy nie zatrzymywali się na przystankach, pomimo rozpaczliwego machania stojących na nich ludzi. Jeśli tylko uznali, że mają "komplet" to po prostu mieli w nosie tych na przystankach. Kuriozum były sytuacje, gdy "tłumek" zrobił się akurat koło kierowcy i miejsce było, a ten i tak się nie zatrzymał. Podkreślam, ludzie którzy byli na przystankach bardzo wyraźnie sygnalizowali chęc zabrania się. Jedyne szczęście w takiej sytuacji jest takie, że ktoś chce na przystanku wysiąść, wtedy kierowca się zatrzyma i raczej nie odmówi zabrania. W efekcie takiej polityki transportowej oraz koszmarnej niepunktualności (do rzadkości nie należało, że kurs był spóźniony nawet o pół godziny) zdarzało się nam sterczeć po godzinie na przystanku... bo jeden się nie zatrzymał, a drugi spóźnił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Cze 2013 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Może odniesiecie to do miesiąca, przypuszczam że w maju/październiku "tłumy" w autobusie są mniejsze niż w lipcu/sierpniu?

Byliście w sezonie czy już po?
To jest pytanie do wszystkich piszących o swoich doświadczeniach z kierowcami autobusów.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Cze 2013 17:11 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
ja byłam w ostatnim tygodniu maja.
Naszym punktem wypadowym była Bugibba. Najbardziej przepełnione autobusy jeździły w stronę Mdiny/Rabatu oraz Cirkewwy. Po drodze do Cirkewwy są długie, piaszczyste plaże, sporo osób tam jeździło plażować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Cze 2013 18:40 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 28
Warto od razu po przylocie zakupić tygodniowy bilet na autobus, nawet jak ktoś będzie tylko 3-4 dni na Malcie. W moim przypadku a to automat był zepsuty, a to kierowca nie miał wydać.
Co do cen w marketach to są różne, najlepiej kupować tam gdzie jest dużo miejscowych w danym sklepie.
Ruch lewostronny mnie nie nastawiał pozytywnie do życia, więc wypożyczenie auta sobie darowałem.
Więcej info oraz zdjęcia z Malty jest na moim blogu: www.rosczak.blogspot.com
Jeżeli kogoś zainteresował film o delfinach, to koszt biletu wstępu wynosi 15 EUR od dorosłego. Materiał jest bez cięć, w czasie rzeczywistym, z oryginalnym podkładem dźwiękowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Cze 2013 18:48 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Jarecki napisał(a):
Warto od razu po przylocie zakupić tygodniowy bilet na autobus, nawet jak ktoś będzie tylko 3-4 dni na Malcie. W moim przypadku a to automat był zepsuty, a to kierowca nie miał wydać.

dziwna rada:
bilet tygodniowy - 12 €
3 x bilet jednodniowy - 7,80 €
4 x bilet jednodniowy - 10,40 €

gdy automat był zepsuty po prostu jeździliśmy za darmo

@ mashacra
na Malcie byłem na przełomie czerwca/lipca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 675 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group