Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Sty 2014 02:52 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
pamiętasz może cenę za wycieczkę do groty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#22 PostWysłany: 20 Sty 2014 02:52 

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 158
Jesli mnie pamiec nie myli, to 2 lata temu 10 minutowy kursik lodka to bylo 7E od glowy, tylko pamietaj, ze tam sezon (czyli start z takimi uslugami) to nie wczesniej niz w kwietniu. Busy Hop on/off kursuja caly rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Sty 2014 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
Relację i zdjęcia z Malty postaram się podzielić na 5 części:

- Bugibba
- plaże Malty
- klify Dingli, Blue Grotto, Mdina Glass
- pozostałe dwie wyspy Malty - Gozo i Comino
- Valetta, Rabat i pozostałe odwiedzone miasta

Układ ten może się nieznacznie zmienić, jednak chciałbym żeby zamknął się w 5 częściach.


Układ wpisów, który zakładałem w pierwszym poście nieco zmieniłem. Dziś wieczorem wrzucę kolejną część relacji, muszę jeszcze tylko dopisać kilka zdań. Zrobiłem zmianę ponieważ nie chciałem wrzucać wszystkich odwiedzonych plaż w jeden wpis ponieważ zrobiłbym sobie bałagan w zdjęciach. Inne plaże, które odwiedziliśmy np. na Gozo czy Comino opiszę w oddzielnych wpisach.

A wiec układ wpisów będzie wyglądał mniej więcej tak jak poniżej.
- Bugibba
- Klify Dingli, plaże w okolicy Golden Bay, Blue Grotto
- Mdina i Mdina Glass
- pozostałe dwie wyspy Malty - Gozo i Comino
- Valetta, Rabat i pozostałe odwiedzone miasta
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Sty 2014 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Znalazłem chwilę na przygotowanie kolejnej części.

Drugiego dnia pobytu na Malcie postanowiliśmy wybrać się na wszystkie plaże w okolicy Golden Bay. Z Bugibby, w której mieszkaliśmy, dojeżdża tam bezpośrednio autobus numer 223. Nasz plan zakładał spacer wzdłuż wybrzeża od Golden Bay do plaży Gnejna Bay i odwiedzenie po drodze wszystkich miejsc do plażowania, a w wyjątkowo atrakcyjnych miejscach zaplanowaliśmy, że zrobimy dłuższe przerwy na kąpiel i opalanie.

Autobus 223 zatrzymuje się bezpośrednio przy plaży Golden Bay i to była pierwsza, na którą trafiliśmy. Plaża jest szeroka i piaszczysta. W okolicy są trzy budynki hotelu Radisson i nie ma tu żadnych innych hoteli i zabudowań, które "psułyby" widoki.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Z plaży Golden Bay weszliśmy na ścieżkę prowadzącą do kolejnej, tj. Ghajn Tuffieha. Droga jest atrakcyjna, ponieważ biegnie wzdłuż wybrzeża, z którego rozciągają się fajne widoki.

Image

Image

Image

Image

Image

Po kilkunastu minutach spaceru na horyzoncie zauważyliśmy Ghajn Tuffiehe. Jak widać niżej na zdjęciach, turystów nie było zbyt wielu. Jest to jeden z plusów odwiedzenia Malty w listopadzie.

Image

Image

Image

Image

Na Ghajn Tuffieha spędziliśmy dłuższą chwilę. Poplażowaliśmy i postanowiliśmy pójść dalej w kierunku Gnejna Bay. Pomiędzy tymi dwiema plażami znajduje się, moim zdaniem, jedno z ciekawszych miejsc tej okolicy tj. mały skalny cypel wcinający się w zatokę. Woda ma tu kolor lazurowy, skała jest płaska, więc można na niej rozłożyć ręczniki, tak też zrobiliśmy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Z tego miejsca do Gnejna Bay dotarliśmy w kilkanaście minut. Cała droga pomiędzy Golden, a Gnejna Bay to ok 2,5 km i jeśli nigdzie byśmy się nie zatrzymywali, to zajęłoby to nam ok 1 h. Moim zdaniem plaża Gnejna Bay, w odróżnieniu od szlaku, który opisywałem, nie jest zbyt interesująca. Na poniższym zdjęciu widać ją daleko w oddali.

Image

Po dotarciu na Gnejna Bay nie chcieliśmy już pieszo wracać na Golden Bay, dodatkowo okazało się, że autobusy odjeżdżają z Gnejna Bay tylko w sezonie, który skończył się 30 września, jednak wszystko ułożyło się pomyślnie bo udało się nam złapać stopa. Dwie miejscowe dziewczyny zabrały nas swoim starym Mercem "beczką" do najbliższego miasteczka skąd złapaliśmy autobus powrotny do Bugibby.

Kolejnego dnia mieliśmy w planach Klify Dingli oraz Blue Grotto. Do Klifów Dingli nie ma bezpośredniego autobusu z Bugibby, wybraliśmy więc opcję z dojazdem do Rabatu (autobus X3) i przesiadką w autobus numer 202, który podjeżdża pod same klify. Od strony lądu, Dingli Clifs najlepiej oglądać podczas spaceru wzdłuż wybrzeża. Głównie spaceruje się drogą i podchodzi w ciekawsze miejsca.

Same Klify robią ogromne wrażenie. Kilkudziesięciometrowe skały wyrastające pionowo z morza.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Po drodze spotkaliśmy lokalnego sprzedawcę owoców. Miał też tamtejszy smakołyk - kaktusy z lodówki :)

Image

Na klifach spędziliśmy sporo czasu, ale jeszcze postanowiliśmy zobaczyć Blue Grotto. Z perspektywy czasu myślę, że ze względu na światło, zwiedzając te dwa miejsca w jednym dniu lepiej jest pojechać najpierw do Blue Grotto, a później na klify. My dojechaliśmy do Blue Grotto kiedy zbliżał się już zachód słońca i nie było już najlepiej oświetlone, dlatego zrezygnowaliśmy z popłynięcia do samej groty.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Spod Blue Grotto odjechaliśmy ostatnim autobusem (numer 201) do Rabatu. Przed wyjazdem na Maltę czytałem sporo historii o problemach z komunikacją publiczną, o autobusach niezatrzymujących się na przystankach, notorycznym spóźnianiu autobusów itd. Osobiście nie mogłem narzekać (możliwe, że w sezonie wygląda to inaczej). Wydaję mi się też, że zmiana jakości usług nastąpiła w momencie kiedy całą komunikację przejęła firma Arriva (czytałem, że było to ok 2 lata temu). Wymienili cały tabor autobusów na nowe z klimatyzacją. Podsumowując: autobusy dojeżdżały na przystanki planowo, kierowcy byli bardzo mili, pomagali podróżnym, chętnie odpowiadali na pytania.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Sty 2014 02:43 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 7
Super relacja i niesamowite zdjecia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Sty 2014 03:18 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 65
naprawde super relacje i zdjecia !

PS:marek dzieki za odp:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Sty 2014 08:55 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Dobry aparat i zgrabna korekta graficzna robią swoje. Dobry fotograf na pewno też ;) Super zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malyy123 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Sty 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
przeglądam kolejne zdjęcia żeby przygotować następną część i na takie zdjęcie natrafiłem.

Ktoś poznaje ? :)

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Sty 2014 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Zdjecia sa rewelacyjne! Mozna wiedziec co za aparat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:09 

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 59
Aparat to pół biedy. Najważniejsze jaki to obiektyw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
W takim razie mam dwa pytania. Jaki aparat i jaki obiektyw :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:23 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
bardzo dobry apayrat a jeszcze lepszy obiektyw, piekne zdjecia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
info o aparacie i konkretnym obiektywie jest Wam potrzebna żeby odgadnąć gdzie jest to miejsce ze zdjęcia powyżej ? :)

jak pytacie ogólnie odnośnie zdjęć z relacji to na wyjazdy ostatnio zabieram aparat który mam już kilka lat Nikon D80 (lustrzanka, ma już chyba 8 lat więc niedługo czas na zmianę, ogólnie polecam ten aparat mimo że jest już starawy - na allegro z gwar. za 600-800zl można kupić) i dwa obiektywy: Sigma 30mm 1,4 i Tokina 11-16mm 2,8 ( obiektywy to troszkę większy wydatek)
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:34 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 109
Zbanowany
Więcej takich relacji:)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Sty 2014 01:36 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
dobrym piwkiem

Mówisz o tym sikaczu Cisku? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Sty 2014 01:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
wdrozdik napisał(a):
bardzo dobry apayrat a jeszcze lepszy obiektyw, piekne zdjecia


Obawiam się że aparat niema tu nic do rzeczy, większość zdjęć widocznych tutaj (poza tymi z małą GO) można zrobić D40 z kitowym obiektywem.
Natomiast warto pochwalić bardzo staranna i ładną obróbkę w Lightroomie, gratuluje bo świetnie to wygląda! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Sty 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
Znalazłem chwilę na przygotowanie kolejnej części.


Na klifach spędziliśmy sporo czasu, ale jeszcze postanowiliśmy zobaczyć Blue Grotto. Z perspektywy czasu myślę, że ze względu na światło, zwiedzając te dwa miejsca w jednym dniu lepiej jest pojechać najpierw do Blue Grotto, a później na klify. My dojechaliśmy do Blue Grotto kiedy zbliżał się już zachód słońca i nie było już najlepiej oświetlone, dlatego zrezygnowaliśmy z popłynięcia do samej groty.

Image

Gdyby ktos byl tam samochodem, ewentulnie chce sie przejsc piechota, to jest dobry widok z tych klifow po lewej, najlepiej rano. Prowadzi tam mala droga dojazdowa do domow na klifach. Uwaga, na koncu nie ma miejsca zeby zawrocic, wiec lepiej wycofac lub zostawic auto chwile wczesniej.

Taki jest stamtad widok:
Image

Uwazam tego samego obiektywu Tokiny i bede go sprzedawac, gdyby ktos chcial kupic taniej niz nowy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Sty 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
@Aga_podrozniczka

piękna miejscówka. Nie wiedziałem o niej, a na pewno byśmy się tam przeszli. Przed wyjazdem przeglądałem wszystkie relacje z Malty tu na forum i u nikogo nie widziałem fotek z tego miejsca. Dzięki - na pewno się komuś przyda.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Sty 2014 00:54 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
malyy123 napisał(a):
pamiętasz może cenę za wycieczkę do groty ?


Byłem po razkolejny w październiku. Cena wciąż 7 euro, pamiętajcie tylko, żeby wybrać się do blue grotto w słoneczny dzień- znacznie lepsze wrażenia wizualne:)
Dodam od siebie, że zmierzając w kierunku Azur Window można wysiąść na przystanku Lawrenz i przejść resztę pieszo- przez wieś, a potem po zboczu skalnym na dół. Ładne widoki+ praktycznie pusty szlak lokalny(20-30min drogi), poleciła mi go mieszkanka owej wioski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Sty 2014 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Zdjęcia owszem ładne, ale powielające się. Wszystkie w tej samej tonacji i zrobione w jednym miejscu. Gdybyś wrzucił połowę z nich, byłby o wiele większy efekt. Z ciekawością czekam na relacje z pozostałej części wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group