Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Mar 2014 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nieznane zdjęcia nr. 2,3,4 to okolice St. Julian, jakieś 2-3 przystanki w kierunku Valletty. Google Maps pokazuje przystanek Il-Ballutta. Okolica napisu LOVE.

A ten duży kościół to gdzieś pod koniec na trasie do Golden Bay jeszcze przed przejazdem przez dolinę. Mgarr Parish Church?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#62 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ostatnie 3 zdjęcia z wnętrza rotundy w Moście
Byłem w Marsaxlokk w niedzielę, kiedy odbywał się targ - MASAKRA - tyle ludzi. Autobusy w niedziele jeżdżą zmienioną trasą, są załadowane turystami, czeka się długo na kolejne. Ogólnie sceny dantejskie a sam targ kiepskawy, oprócz małej ilości lokalnych produktów to króluje kicz i rzeczy wytwarzane przez małe chińskie rączki. Sama miejscowość moim zdaniem mocno przereklamowana, fajna przystań z dużą ilością luzzu jest również w okolicy Birżebbuġa w zatoce St. Georges.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Maj 2014 15:54 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
szkodaczasu napisał(a):
Po tej części zostało mi już tylko Gozo i Comino.


kiedy? kiedy? :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Maj 2014 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
:)

wrzucę na pewno, ale nie wiem kiedy. nie mogłem się zmobilizować. Na dodatek ostatnio byłem na Białorusi i teraz za fotki z Białorusi się zabrałem ( też będzie jakaś relacja ). Jednocześnie mam już bilety do Barcelony więc szukam o niej jak najwięcej informacji i czasu braknie na dokończenie relacji z Malty. Ale jak napisałem jak znajdę chwilę to ją skończę :)

Pozdrawiam i cieszę się że się podobały dotychczasowe części.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 29 Maj 2014 08:58 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
no to może nam się poszczęści i zdążymy przeczytać przed wyjazdem (10dni:P)
a relacja podoba, podoba :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Maj 2014 10:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Fajne zdjęcia ale na Marsaxlokk to faktycznie "szkoda czasu" ;-)
Łódki luzzu można zobaczyć w wielu innych miejscach a nic innego tam tak naprawdę nie ma.
Jedyna zaleta to fakt, że można tam zjeść świeże ryby/owoce morza w dobrej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 15 Lip 2014 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
dopiero wziąłem się za ostatnią część odnośnie Malty, a więc będzie do końca tygodnia. Gozo i Comino.

A tymczasem zapraszam do obejrzenia relacji z Białorusi, którą już skończyłem :)
http://www.fly4free.pl/forum/bialorus-w-maju-fotorelacja-z-opisem,209,51464
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 21 Lip 2014 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Na zwiedzenie dwóch pozostałych wysp Malty postanowiliśmy przeznaczyć dwa dni. Jeden dzień na zwiedzenie Gozo, a drugi na plażowanie w zatoce Blue Lagoon na Comino.
Gozo jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Maltańskich. Leży ok 6 km na północny zachód od Malty. Najwygodniej dostać się tam promem, który wypływa z Cirkewwy. Natomiast do Cirkewwy można się dostać autobusem numer 222.

Po dopłynięciu do portu na Gozo w miejscowości Mgarr udaliśmy się na przystanek największego przewoźnika po atrakcjach Malty i Gozo tj. Maltasightseeing. Wybraliśmy zwiedzanie autobusem typu Hop On - Hop Off. Bilety na ten rodzaj przejazdu po Gozo kupiliśmy od Polaka spotkanego jeszcze w Cirkewwie. Pracował on dla tego operatora i zaczepił nas kiedy czekaliśmy na prom. Nie pamiętam dokładnej ceny, ale było to kilka Euro taniej niż w cenniku. Bilet na autobus Hop On - Hop Off pozwala zwiedzić najciekawsze miejsca wyspy. Autobus podjeżdża do danego punktu, a turyści wysiadają zwiedzić to miejsce. Autobus czeka kilka minut i zabiera chętnych na dalszą podróż. Można też zostać w danym miejscu i kontynuować podróż później jednym z następnych autobusów. W autobusach otrzymuje się również słuchawki do audio przewodnika dostępnego w jęz. polskim.
Szczegółowa ulotka przewoźnika, bardzo pomocna przy samodzielnym organizowaniu podróży, znajduje się w tym linku www.maltasightseeing.com

Taniej wyszłoby podróżowanie komunikacją publiczną po wyspie jednak ze względu na możliwość robienia zdjęć z otwartego dachu autobusu i polski audio przewodnik zdecydowaliśmy się na Hop On - Hop Off.

Image

Image

Image

Pierwszym miejscem, przy którym wysiedliśmy była Ramla Bay. Piaszczysta plaża i zatoka znane są ze względu na nietypową czerwonawą barwię piasku, dlatego plaża ta zawdzięcza swoją maltańską nazwę <em>Ramla il-Ħamra</em> (Plaża Czerwonego Piasku). Spędziliśmy tu kilka godzin. Wykąpaliśmy się, oraz poleżeliśmy na plaży.
Nad zatoką znajduje się również punkt widokowy, z którego rozciąga się bardzo łady widok na Ramla Bay. Wszystkie autobusy robią krótką ok 15 min przerwę w pobliży tego punktu widokowego.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Moim zdaniem jeden dzień na zwiedzenie całego Gozo to zdecydowanie za krótko. Z tego powodu nie wysiadaliśmy na wszystkich przystankach. Drugim miejscem, które chcieliśmy zobaczyć to Azure Window. Jeśli ktoś jest, podobnie jak ja, fanem serialu Gra o Tron od razu skojarzy to miejsce z weselem Khala Drogo i Daenerys Targaryen. A więc kilka zdjeć z Wesela ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Jeżdżąc po wyspie przejeżdżaliśmy w pobliżu kilku innych ciekawych miejsc takich jak: Rabat czyli stolica wyspy, Sanktuarium Ta' Pintu i kilka innych.

Poniżej kilka moim zdaniem ciekawszych zdjęć z Gozo.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Pod koniec dnia wróciliśmy do Portu w Mgarr i kupiliśmy bilety na prom do Cirkewwy. Płaciliśmy jedynie za bilet powrotny, prom na Gozo był darmowy lub po prostu opłata była policzona w jednym bilecie. Nie wiem czy jest tak zawsze czy wiązało się to z remontem portu w Cirkewwie. Koszt promu na Gozo w dwie strony wyniósł nas 4,65 Euro/os.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na zwiedzanie wyspy Comino przeznaczyliśmy również cały dzień. Jest to trzecia co do wielkości i jednocześnie najmniejsza zamieszkana wyspa archipelagu Wysp Maltańskich. Położona jest pomiędzy Maltą a Gozo.

Plan był prosty. Cały dzień leżymy na plaży i kąpiemy się w morzu. Blue Lagoon, na którą przypłynęliśmy małym statkiem turystycznym z Cirkiewwy, uznawane jest za najładniejszą plażę na całej Malcie. Znakomicie nadaje się do plażowania. Tak naprawdę nie ma na niej nic więcej ciekawego do oglądania. Koszt przypłynięcia na Comino to w naszym przypadku 8 Euro za osobę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Oczywiście zapraszam również na mój blog. W galerii znajduje się jeszcze więcej zdjęć z Gozo i Comino.

http://www.szkoda-czasu.pl
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 21 Lip 2014 15:21 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Piękne zdjęcia!!! Będę na Malcie w październiku a Wasza relacja skutecznie podbija moją niecierpliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Lip 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
klapio napisał(a):
wdrozdik napisał(a):
bardzo dobry apayrat a jeszcze lepszy obiektyw, piekne zdjecia


Obawiam się że aparat niema tu nic do rzeczy, większość zdjęć widocznych tutaj (poza tymi z małą GO) można zrobić D40 z kitowym obiektywem.
Natomiast warto pochwalić bardzo staranna i ładną obróbkę w Lightroomie, gratuluje bo świetnie to wygląda! :-)




Klapio - Z tym kitem to z lekka przesadziłeś.........

Super Kadry - fajnie się oglądało. Zachęciłeś!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 02 Lis 2014 14:35 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Napiszcie coś więcej o mniej znanych a ciekawych miejscach na Gozo - będę tam aż 5 dni ! Przemiszczać się będę tylko autobusami.Pomóżcie zaplanować cały dzień w Victorii. Jak dostać się z dw.autobusowego na wzgórze z cytadelą? tzn.czy dojeżdża tam jakiś autobus miejski(jaki nr?) lub turystyczny. Gdzie w Victorii można smacznie,tanio i z widokiem zjeść lunch?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
wulkan napisał(a):
Napiszcie coś więcej o mniej znanych a ciekawych miejscach na Gozo - będę tam aż 5 dni ! Przemiszczać się będę tylko autobusami.Pomóżcie zaplanować cały dzień w Victorii. Jak dostać się z dw.autobusowego na wzgórze z cytadelą? tzn.czy dojeżdża tam jakiś autobus miejski(jaki nr?) lub turystyczny. Gdzie w Victorii można smacznie,tanio i z widokiem zjeść lunch?


ja niestety nie pomogę - za krótko byliśmy na Gozo żeby odpowiedzieć na Twoje pytania. Jednak ponieważ masz konkretne zapytania może lepiej wrzuć je w wątku dotyczącym Malty - malta,forum,879
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Lis 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
wulkan napisał(a):
Pomóżcie zaplanować cały dzień w Victorii. Jak dostać się z dw.autobusowego na wzgórze z cytadelą? tzn.czy dojeżdża tam jakiś autobus miejski(jaki nr?) lub turystyczny. Gdzie w Victorii można smacznie,tanio i z widokiem zjeść lunch?


Przecież Rabat/Victoria to miejscowość o powierzchni 3 km2 (słownie: trzech kilometrów kwadratowych)
przejście, a nawet przeczołganie się z dworca autobusowego na cytadelę to niespełna 1000 metrów a nie jazda autobusem
w cały dzień to można tą miejscowość obejść wzdłuż, wszerz, po przekątnej, zajrzeć do każdej piwnicy/nory, napić się i zdążyć wytrzeźwieć

w okolicy dworca przy Pjazza San Frangisk jest kilka różnych knajpek, tak samo przy Independence Square, to naprawdę malutka miejscowość
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 03 Sty 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Co do wspomnianego cypla pomiędzy Ghajn Tuffieha a Gnejna Bay wybraliśmy się tam z żoną po większych opadach 3-4 dni deszczu, próbowaliśmy się na niego dostać... było takie błoto i w dodatku tak ślisko, że kolejnym śmiałkom zwracam uwagę wybierać się na niego tylko przy sprzyjającej aurze:] Najedliśmy się sporo strachu, żeby stamtąd wrócić ja bez jednego buta:P Swoją drogą post z relacji może być inspiracją do różnych scenariuszy dla innych podróżników:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 04 Cze 2015 19:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Rewelacyjne zdjęcia.
A tą Grą o Tron to mnie bardzo mile zaskoczyłeś. :)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group