Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Sty 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
marek. napisał(a):
Jesli mnie pamiec nie myli, to 2 lata temu 10 minutowy kursik lodka to bylo 7E od glowy

Dzieci do 10 lat za pół ceny. A sam rejs od portu do portu trwał w październiku ponad 20 minut.

Odnośnie tego cypelka przy Golden Bay, bardzo fajne miejsce, dość trudne zejście po takim wąskim fragmencie skały.
Dodatkowo powrót z wody może niektórym sprawić problemy, nie ma łagodnego powrotu tylko śliska półka skalna na poziomie wody, wyjście jak z basenu bez drabinki.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 30 Sty 2014 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
W tej części głównie zdjęcia z dwóch miejsc. Z miasta Mdina oraz wytwórni Mdina Glass.

Mdina to średniowieczne miasto, które kiedyś było stolicą Malty. Wąskie uliczki oraz położenie na wzgórzu sprawiają, że jest to bardzo klimatyczne miejsce. Spędziliśmy tu kilka godzin. W każdym przewodniku znajdziemy dokładny opis tego miejsca. Ja dodatkowo do zwiedzania, oprócz standardowych przewodników, polecam świetną aplikację na androida Malta – FREE Travel Guide. Bardzo przydatna aplikacja, oprócz opisów ma również dokładne mapy Malty.

Mdina jako miasto przylega bezpośrednio do miasta Rabat. Dzieli je od niego jedynie fosa i mury obronne Mdiny. Dojechać można tu z każdego miejsca na wyspie. My przyjechaliśmy z Bugibby autobusem numer X3.

Moje zdjęcia nie oddają klimatu tego miejsca. Dla osób, które odwiedzą Maltę jest to obowiązkowe miejsce do zwiedzenia.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wcześniej pisałem, że w trakcie pobytu na Malcie mieliśmy jeden deszczowy dzień. Żeby nie spędzić całego dnia w pubie postanowiliśmy zobaczyć wioskę Ta’Qali. Jest to wioska rzemieślników, którzy ręcznie wykonują wyroby ze szkła. Mieliśmy nadzieję, że odbywa się to pod dachem i będzie to odpowiednie miejsce do zwiedzania na deszczowy dzień. Niestety deszcz padał dość mocno i odpuściliśmy zobaczenie całego Ta’Qali, za to sporą część czasu spędziliśmy w małej fabryczce i sklepie Mdina Glass. Wstęp jest darmowy. Można tam kupić wyroby ze szkła i jednocześnie co najciekawsze zobaczyć jak są wykonywane. Nie jesteśmy fanami tego rodzaju wyrobów więc skupiliśmy się jedynie na oglądaniu i robieniu zdjęć.

Samo Ta’Qali znajduje się w centralnej części wyspy ok 2km od Mdiny. Łatwo trafić w to miejsce W okolicy znajduje się również Stadion Narodowy Malty, który jest widoczny z dość dużej odległości oraz ogromna ambasada Amerykańska. W pobliżu zatrzymuje się bardzo dużo autobusów. My z Bugibby dostaliśmy się tam autobusem X3.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Sty 2014 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Miło sobie przypomnieć te same miejsca. Faktycznie Mdina jak Wenecja pełna wyrobów ze szkła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Sty 2014 11:00 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
Witam, zdradzisz z jakiego systemu korzystasz i jakich szkieł używasz ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Sty 2014 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
na wyjazdy teraz biorę sigmę 30mm 1,4 i Tokinę 11-16mm 2,8 jednocześnie przymierzam się teraz do jakiejś długiej stalki, ale na razie brak kasy.

aparat to już wysłużony Nikon d80
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Sty 2014 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
szkodaczasu napisał(a):
@Aga_podrozniczka

piękna miejscówka. Nie wiedziałem o niej, a na pewno byśmy się tam przeszli. Przed wyjazdem przeglądałem wszystkie relacje z Malty tu na forum i u nikogo nie widziałem fotek z tego miejsca. Dzięki - na pewno się komuś przyda.


Policjant nam pokazal :-)

A co do Groty, to ja bylam w marcu i lodki jak najbardziej dzialaly. Turystow bylo bardzo malo.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Sty 2014 14:40 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
fajne zdjęcia, byłem na Malcie w 2010 ale na 100% jeszcze tam wrócę! pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Lut 2014 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Świetna relacja, doskonałe zdjęcia, szkoda, że taka krótka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Lut 2014 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzieki. Beda jeszcze 2 czesci, ale nie moge znalesc czasu na wrzucenie :)

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Lut 2014 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 24
Loty: 55
Kilometry: 49 921
Super zdjęcia przedewszystkim ! Relacja też super.

Ta sigma takie ładne kolory tworzy ? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Lut 2014 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Valletta to obecna stolica Malty. Jest ona położona na półwyspie Scirrberras we wschodniej części wyspy. Z trzech stron jest otoczona wodą. Już ponad 30 lat temu została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Układ miasta jest prosty i nie pozwala się zgubić. Wszystkie ulice są do siebie prostopadłe, natomiast wysokości pomiędzy poszczególnymi ulicami są dość duże więc spacerując trzeba się przygotować na wchodzenie pod górkę.

Image
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/Valletta_%28Malta%29.jpg


Valletta bardzo nam się spodobała. W czasie naszego pobytu na Malcie odwiedziliśmy ją kilka razy. Dwa razy w ciągu dnia po kilka godzin i raz spędziliśmy tu wieczór. Nie ustalaliśmy sobie konkretnego planu zwiedzania Valletty. Spędzając tu w sumie kilkanaście godzin odwiedziliśmy kilka restauracji i pospacerowaliśmy po okolicznych uliczkach.

Dojazd autobusem z Buggibby jest dość szybki i uważam, że warto wybrać autobus, który jedzie wzdłuż wybrzeża. Można wtedy zobaczyć nabrzeżne miejscowości jak np. Sliema czy St.Julians.

Dworzec autobusowy w Vallettcie znajduje się bezpośrednio przy głównej bramie wjazdowej do miasta. Autobusy wysadzają przyjezdnych przed głównym rondem natomiast przystanki dla odjeżdzających znajdują się wzdłuż jednej z ulic odchodzącej od głównego ronda przy bramie do miasta.

Image

Na początek zwiedzania polecam bardzo ciekawe widoki w kierunku Fort Saint Angelo. Najlepiej widać je z jednej z ulic biegnących wzdłuż brzegu lub z ogrodów Upper Barrakka Gardens. Wstęp jest tam darmowy.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Na zwiedzenie pozostałej części Valletty polecam po prostu spacer uliczkami miasta. Jest tam mnóstwo kawiarenek, restauracji, a każdej darmowe wifi, które bardzo się przydaje na takich wyjazdach.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Więcej zdjęć na mojej stronie.
Zapraszam rónież do polubienia profilu na FB http://www.facebook.com/wwwszkodaczasupl
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Lut 2014 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dorzuce cos od siebie o Upper Baraka Gardens. Z tego co pamietam, to o 12.00 jest tam maly pokaz i strzelaja z armat. Na pewno jakos to sie nazywa. Wstep darmowy.

Po tym pokazie zabieraja chetnych do zwiedzanie Fortu Rinella, ktory znajduje sie po drugiej stronie zatoki, na jej krancu. W Forcie jest prezentacja broni, musztra, strzelanie ze starej broni, armaty i wycieczka z przewodnikiem. Nie pamietam ceny wstepu, ale nie byla wysoka.

Dzieki temu dowiedzialam sie o 100 tonowym dziale Armstronga, wiecej o tym dziale pozyczam z internetu, opis takiego samego dziala z Gibraltaru:

"100 tonowe działo w Gibraltarze

Zwiedzanie Gibraltaru nie jest kompletne, bez odwiedzenia tzw. działa 100 tonowego, które znajduje się w Napier Battery przy Magdalena Bay. Działo zostało wyprodukowane przez W.C. Amstronga w Newcastle Upon Tyne w Wielkiej Brytanii, w roku 1870, jedno z 12 w ogóle wybudowanych. Osiem sztuk tych armat było wybudowanych dla włoskiej marynarki wojennej, 2 zostały wysłane na Maltę i 2 do Gibraltaru. Działo w Gibralarze w Napier Battery jest najlepiej zachowane ze wszyskich. Działo jest zdolne do wystrzału na odległość 8 mil. Było potrzeba aż 35 mężczyzn do obsługi armaty."

Po zwiedzaniu Malty zwiedzalam zamek Bamburgh i posiadlosc Lorda Armstronga Cragside, gdzie dowiedzialam sie wiecej o nim i jego firmie, takze ulozylo mi sie to wszystko w jedna calosc.

W Forcie bylam w grudniu 2007r, wiec cos moglo sie zmienic, do sprawdzenia. Mi sie bardzo podobalo, chociaz pogoda byla z lekka zniechecajaca i chcialo nam urwac glowy.

Image

Image

Wiecej zdjec z Fortu Rinella - http://picasaweb.google.com/AZMTKL/Fort ... ember2007#
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 15 Lut 2014 17:26 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Fajna,ciekawa relacja,gratuluję.

Przy okazji mam pytanie - gdybyście mieli tylko 2 dni na zwiedzenie Malty - co trzeba koniecznie zobaczyć, gdzie pojechać,zakładając intensywność zwiedzania niezbyt wysoką? wymieńcie jakieś cztery różne, najciekawsze Waszym zdaniem, miejsca z różnych dziedzin :
- krajobrazowe wybrzeże , gdzie pojechać?
- urocze miasteczko ze starówką
- jakieś wydarzenie kulturalne, najlepiej na świeżym powietrzu
- kulinaria, gdzie zjeść obiad w fajnej,przyjemnej atmosferze otoczeniu?
- podobno na Malcie jest 365 kościołów,który jest najciekawszy historycznie oraz architektonicznie?

Czy możecie polecić miejsca noclegowe?
Przylot na Maltę byłby w czw.1 maja wieczorem a wylot powrotny ndz.4maja już o 7ej rano a więc pensjonat B&B lub hotel powinien być dobrze skomunikowany z lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 17 Lut 2014 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Jedziesz w maju więc pewnie będziecie mieli dłuższy dzień niż my. Jak miałbym tylko dwa dni na zwiedzanie to pojechał bym zobaczyć:

1 dzień

- stare miasto w MDINIE,
- na plażę Golden Bay i spacer w kierunku Gnejna Bay ( tu dwie opcje do wyboru).
a) spacer wzdłuż wybrzeża aż do Gnejna Bay ( jednak trzeba sprawdzić czy zabierze was z jakiś autobus - w sezonie tam nie dojeżdżają ).
b) spacer wzdłuż wybrzeża kawałek za Ghajn Tuffieha do skalnego cypla wcinającego się w morze i powrót z powrotem do Golden Bay.

- wieczorem wybrałbym się do Valletty.

2. dzień
tu mam problem. Większość osób pewnie wskaże Gozo, jednak moim zdaniem ( byłem na Gozo jeden dzień ) to trochę za mało czasu.
Ja pewnie z samego rana wybrałbym się na Comino popływać na Blue Lagoon.
Chociaż objechać Gozo również można w jeden dzień oglądając wszystkie miejsca warte zobaczenia.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Lut 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
wulkan napisał(a):
Czy możecie polecić miejsca noclegowe?
Przylot na Maltę byłby w czw.1 maja wieczorem a wylot powrotny ndz.4maja już o 7ej rano a więc pensjonat B&B lub hotel powinien być dobrze skomunikowany z lotniskiem.


Jeśli nie musi być hotel, to polecam pokoje przez serwis airbnb.
Na szybko spojrzałem i tu masz ciekawą miejscówkę. Blisko Valletty, blisko lotniska.
https://www.airbnb.pl/rooms/2315868?checkin=01-05-2014&checkout=04-05-2014&guests=2&s=RN7J
300zł za wszystkie noce, za dwie os. Można znaleźć tańsze, ale nie wiem jakie masz preferencje.

rejestrując się przez referal masz 77 zł zniżki. Tą cenę 300zł podałem już po zniżce. Polecam przejrzeć airbnb, na pewno znajdziesz coś co Ci się spodoba.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Lut 2014 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 53
zdjęcia super! mam teraz ochotę na wyjazd na maltę ;)
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Lut 2014 18:44 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 3
Cześć mam pytanie, może głupie, ale trudno spytam czy cena 940 zł za 10 dni w hotelu na Malcie w lipcu jest wiarygodna ? Zrobiłem rezerwację na Cardor Holiday Compex Hotel, ale mówiąc szczerze coś mi się to wydaje za tanio ;P mam w pamięci hostel w Barcelonie gdzie za płaciłem po 2000 zł za osobę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Mar 2014 15:00 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Mazursky napisał(a):
Cześć mam pytanie, może głupie, ale trudno spytam czy cena 940 zł za 10 dni w hotelu na Malcie w lipcu jest wiarygodna ? Zrobiłem rezerwację na Cardor Holiday Compex Hotel, ale mówiąc szczerze coś mi się to wydaje za tanio ;P mam w pamięci hostel w Barcelonie gdzie za płaciłem po 2000 zł za osobę :)


Wiarygodne. Malta jest stosunkowo tania do innych państw z Euro. Ja za tydzień all dla 4os płaciłem 2000zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Mar 2014 18:24 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 3
Dzięki za odpowiedź bo szczerze wychodzi na to, że mi się przyfarciło bo kolejne ceny za pokoje na 10 dni zaczynają się od 1500 zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Powoli zbliżam się do końca relacji. Dziś Marsaxlokk . Po tej części zostało mi już tylko Gozo i Comino.

Marsaxlokk

Marsaxlokk to miejscowość rybacka położona w południowo-wschodniej części Malty. Leży bezpośrednio nad zatoką o tej samej nazwie. Jest uważana za główną osadę rybacką Malty. Według większości przewodników jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia podczas pobytu na Malcie.

My dostaliśmy się tu autobusem. Wybraliśmy połączenie z przesiadką w Vallettcie (nie podaję numerów autobusów ponieważ zmienił się przewoźnik obsługujący przejazdy po Malcie).

Pierwsze co rzuca się w oczy tuż po wyjściu z autobusu (przystanek znajduje się przy samym porcie) to niezliczona ilość kolorowych łódek kołyszących się na wodzie. Każda łódka posiada po obu stronach dzioba typowy element Maltańskich łodzi rybackich tzw. „oczy Ozyrysa”.

Nasza wizyta polegała głównie na zrobieniu kilku zdjęć i krótkim odpoczynku. Spędziliśmy tu ok 3h po czym wróciliśmy do Valletty, którą pokazywałem w poprzedniej części.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Na koniec tego wpisu umieszczę jeszcze kilka zdjęć z Malty, które zrobiłem podczas wyjazdu, a nie do końca pamiętam gdzie zostały zrobione. Nie pasowały do opisywanych wcześniej miejsc i było ich za mało aby poświęcić im cały wpis.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group