Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Kwi 2011 11:50 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Witam.
Z początkiem lipca 4osobową grupą chcemy wybrać się na 4-5 dni na Maltę.W gre wchodzi wyjazd niskobudżetowy i tutaj prosiłbym o pomoc z Waszej strony.
Na początku mam pytanie dotyczące promocji w Ryanair.Od dłuższego czasu obserwuję ich stronę i zastanawiam się czy będą promocje w terminie 25czerwiec-15lipiec.Maksymalna cena za bilet w dwie strony jaka każde z nas może zaoferowac to 200zł.Czy mam szanse dostac coś w tej cenie? Jeśli tak to kiedy możemy się ich spodziewać?

Co do noclegu to braliśmy pod uwagę kempinghttp://www.maltacampsite.com/
,ponieważ w tym terminie raczej nie znajdziemy nic tańszego.
Czy zna ktoś ten ośrodek i może podzielić się opinią? Może ktoś tam był?
Interesuje mnie dojazd na wskazane miejsce najlepiej autobusem. Znalazłem tą mapę, ale prawde mówiąc ciężko mi się w niej połapać
http://www.eurosis.org/cms/files/location/malta/ChooseMaltaBusMap.pdf

Zastanawialiśmy się też nad rozbiciem namiotu na plaży. Wiem, że wielu z Was tak robiło, dlatego zapytam wprost: czy takie nocowanie "na dziko" jest na Malcie legalne? A jeśli tak, czy możecie polecić jakieś miejsca?
Kolejną opcją mogłoby być rozłożenie namiotu na czyjejś posesji/ działce oczywiście za jakąś opłatą, ale nie wiemy, czy takie coś wchodzi w ogóle w grę. Spotkaliście się z taką formą nocowania na Malcie?

Jeśli temat jest w złym wątku, proszę o przeniesienie do właściwego.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 28 Kwi 2011 12:25 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Witam, z przesiadkami za 200zł może się udać. Z tym że aktualnie lipiec jeszcze nie jest objęty promocjami.

Czy aby na pewno ten kemping to dobra opcja ? Sprawdź może booking.com czy hrs.com, tak na szybko na początku lipca wyszukało mi hotel 3* za 30e/noc (pokój dwuosobowy bez śniadania)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Kwi 2011 13:26 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Dzięki za odpowiedź :)
Booking.com przeglądałem już wcześniej,ale wyświetlalo mi że terminy sa już zajęte lub z cenami nie na nasza kieszeń.
Mógłbys wysłać link do tego hotelu co znalazłeś? Byłbym bardzo wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2011 16:24 

Rejestracja: 26 Sty 2011
Posty: 60
Spać na plaży możecie bez problemu przynajmniej ja nie miałem. Ludzie na Malcie są bardzo przyjaźnie nastawieni . Koniecznie musicie zobaczyć wyspę Gozo z Cristal Lagoon moje ulubione miejsce na Malcie. Polecam jeszcze miasto Mdine niesamowicie klimatyczne miejsce. I według mnie największa atrakcja MALTY to tamtejsze autobusy wspaniała sprawa:) bardzo przyjemne miejsce wieje tam chłodny wiaterek (oczywiście jak autobus jedzie). Warto zobaczyć również Valette Moste , w środę jest fajny targ rybny i Marsashlok czy jakoś tak się ta miejscowość nazywa.
Jak będziecie spragnieni (a będziecie na 100% upał tam straszny) to polecam napój Kinnie. W razie pytań piszcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2011 14:00 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 3
A jak się dostać, najtaniej, na blue lagoon tak żeby tam trochę posiedzieć)? Będę w Qawrze (środek czerwca), może w pobliżu jakiś tani rejs?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Maj 2011 14:26 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Tez wybieram się na Malte tyle że w srodku lipca. I mam pytanie. O ile z przesiadkami można znaleźć coś taniego to jak wygląda sprawa z bezposrednimi lotami Kraków - Malta? Jakieś 2 tyg temu w 2 strony wychodzilo 400 zł, teraz juz ponad 500 bodajze. Czy jest szansa ze te ceny stana sie "bardziej promocyjne" czy juz bedzie tendencja wzrostowa do samego lipca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2011 12:01 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 17
darope napisał(a):
A jak się dostać, najtaniej, na blue lagoon tak żeby tam trochę posiedzieć)? Będę w Qawrze (środek czerwca), może w pobliżu jakiś tani rejs?


Ogólnie lagune warto połączyć ze zwiedzaniem Gozo. Nie wiem czy jesteś typem tylko leżakowicza czy zwiedzanie tez Cie interesuje, ale Gozo jest naprawdę fajne. Jeśli chodzi o samą lagune to musisz dojechać do porciku w Cirkewie. Bilet z centrum (Valetta) kosztował 1.60EUR, dobrze jest mieć wyliczoną kasę bo kierwcy często nie wydaja reszty/biorą ile się im da itp (oczywiście na plus dla nich). :) Twój bilet powinien być tańszy bo masz tam bliżej. Po dotarciu na miejsce po prostu szukasz łódki która Cie tam zabierze.
Ja osobiście polecam Ci poświecić ten dzień też na Gozo.
Bierzesz prom, który teoretycznie miał kosztować 4.5EUR, praktycznie jednak nie zapłaciliśmy za niego nic bo zdaje się, że opłatę pobierają dopiero przy kursie powrotnym, a my wracaliśmy właśnie przez lagune także prom mieliśmy za free.
Image

Dopływasz do Gozo i zaraz obok portu (stoisz przed portem, plecami do portu i po Twojej lewej stronie) będą budynki, jest tam takie mini biuro turystyczne, można wypożyczyć skuter/rower podrzutke i odbiór z wybranej przez siebie plaży itp. Ogólnie przefajna starsza babka tam szefowała, na pewno się dogadacie i coś sobie dobierzecie ustalając też cenę:) Mają też całodzienną wycieczkę po Gozo, którą właśnie kupiliśmy i którą polecam.
Image

Kosztowała 15 EUR. Zbiera się grupka i razem z przewodnikiem jeździsz busikiem po Gozo. Najpierw rzucają Cie do centrum i tam masz ~1.5h czasu dla siebie. Chodzisz/zwiedzasz/jesz/pijesz.
ImageImageImageImage

Wracasz do punktu zbiórki i ruszacie dalej.
Następny pit stop to był zdaje się jakis punkt widokowy w Xahgrze. Były tam też jakieś jaskinie ale akurat trafiliśmy na jakaś większą wycieczkę, która wypełniła je po brzegi i wejśc się nie dało.
ImageImage

Później rybacka zatoczka Marsalforn. Oczywiście też czas wolny. Pyszne świeże ryby.
ImageImageImage

Później "fabryka" soli:)
Image

I starożytny kościół Ta' Pinu, który odwiedził nasz Papież i w którym dochodziło ponoć do różnych uzdrowień.
ImageImageImage

Wreszcie główna atrakcja Gozo - Azure Window.
(jeśli ktoś ogląda grę o tron, sceny ślubu blondyny z dzikusem były kręcone właśnie tam)
ImageImageImage

Do obejrzenia z lądu/z wody/z łódki/ praktycznie z każdej strony. Oczywiście przewodnik już miał nagranego rybaka, który chyba za 3.5EUR/na głowę opływał z nami łódeczką kilka grot i podpływał praktycznie pod samo 'okno'.
ImageImageImage
Jeśli nie byłeś w blue grotto na malcie warto sobie dokupić.

Zdjęcia/kąpiel...
Image
i powrót do portu.

Teraz czas na blue lagoon, która też chcieliśmy zobaczyć. Przeszliśmy cały port, wszystkich 'kapitanów', ciapków, tunezyjczyków, którzy jeszcze oferowali tam kursy/mogli zorganizować kurs, ale jakoś się nam to nie kalkulowało, nie pamiętam dokładnie bo to już rok czasu minął ale albo było za drogo albo za krótko albo nie chcieli potem nas rzucić na Maltę tylko z powrotem na Gozo ( w sensie płacisz płyniemy tam na godzinę i wracamy tutaj). Wróciliśmy więc do wspomnianej wcześniej babeczki, pogadaliśmy chwile, podzwoniła w kilka miejsc i wezwała bardzo fajnego miejscowego chłopaka, który popłynął tam z nami za 15EUR, mieliśmy tam być 1.5h, byliśmy 2h, później jeszcze dogadaliśmy się z nim i opłynął z nami druga hotelową plaże hotelu Comino, chciał za to 10EUR, dostał 5 i był zadowolony. Odwiózł nas oczywiście na Maltę. Całość wyszła więc za 20EUR/4osoby. Piąteczkę na osobę:)
ImageImageImageImageImageImage

To pierwsze zdjęcie sobie zapisz/wydrukuj, pokaż babce jak będziesz na miejscu i powiedz, że to z nim chcesz płynąć :)

Miłego pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Maj 2011 12:58 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 3
J10k Dzięki wielkie. Zwiedzać lubię, więc z rad skorzystam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Maj 2011 16:03 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 3
Jeszcze jedno pytanie. Wiem, że już było zadawane, ale nie znalazłem jakiejś konkretnej odpowiedzi Wie ktoś jak dostać się z qawry na lotnisko o 5 rano? (o taxi wiem, ale moze coś taniej?)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Maj 2011 19:10 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Witam,

Jak ktoś w lipcu wybiera sie na malte ekipa 4 lub wiecej osob to radze rozejrzec sie za apartamentami, hotele sa nieoplacalne w wysokim sezonie. Jak ktos jest zainteresowany jakimis namiarami to piszcie pw.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Maj 2012 15:29 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 21
Mam pytanie odnośnie przewodnika po malcie dla turystów (drogi, plaże, miejscowości)...
Czy faktycznie na lotnisku mozna dostac darmowy przewodnik (mapke)?
Gdzie na forum czytalam ze na lotnisku w punkcie informacji mozna takie dostac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Maj 2012 21:55 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Witam,

Wybieramy się w 4 osoby na Maltę i szukamy jakiegoś apartamentu. Nie wiem gdzie najlepiej jechać, ale szukam czegoś w Sliemie lub okolicach. Jesteście w stanie coś polecić, dać jakiś namiar. Jak przebiega płatność za taki apartament ? Pytanie może banalne, ale będę go rezerwował 1-wszy raz. Data 20-27.06.2012

Z góry dzięki,
Pozdrawiam,
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2012 22:06 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
JeannYine napisał(a):
Mam pytanie odnośnie przewodnika po malcie dla turystów (drogi, plaże, miejscowości)...
Czy faktycznie na lotnisku mozna dostac darmowy przewodnik (mapke)?
Gdzie na forum czytalam ze na lotnisku w punkcie informacji mozna takie dostac...


mapkę tak (z tego co pamiętam A3) - z oznaczonymi zabytkami i krótkimi informacjami. Przewodniki - nie wiem, nie pytałem.
podobnie w Gozo w Il-Rabat (Victoria) na głównym placu naprzeciwko targu. Tam oprócz Gozo mają również darmowe książeczki z opisami Malty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Maj 2012 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
1. Wioska Popeye
2. Ramla Bay (Gozo)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Maj 2012 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Polecam wszystkim zwiedzanie Malty autobusem (2,70€) za całodniowy bilet. Niestety tylko na Malcie, na Gozo trzeba kupić nowy
Blue Grotte polecam Mdinę, promenadę w Sliemie, taxi water do Waletty (chyba 1,5€) wioskę Marsaxlokk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Maj 2012 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=15219 popeye
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Maj 2012 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Polecam też golden bay - najładniejsza plaża na Malcie i oczywiście da się dojechać autobusem podmiejskim
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Cze 2012 12:01 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Wynajmował ktoś z Was rowery na Malcie ? Czy dużo jest wypożyczalni ? Jakie są ceny ? W internecie wyszukuje po ok 10e za dobę widział ktoś taniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Cze 2012 22:33 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 21
Mam dziwne pytanie- jak wymawia się nazwę miejscowości: Bugibba ?:P :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Cze 2012 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ponieważ jest tam "gie z kropką", wymawia się Bużibba.
Nad poprawną wymową niektórych nazw miejscowości trzeba namęczyć np. Ċirkewwa to "czirkełła", Għawdex (malt. Gozo) to "ołdesz", Marsaxlokk to "marsaszlok", Ix-Xagħra to "isz-szołra".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group