Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#381 PostWysłany: 15 Lip 2021 21:02 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Jestem obecnie na Malcie. Maltańczycy bardzo często jak kogoś widzą bez maseczki to zwracają uwagę choć obecne przepisy pozwalają bez nich chodzić jednej lub maksymalnie dwóm osobom jeśli są zaszczepieni. Cały czas nurtuje mnie jednak zasadnicze pytanie. Jak to jest, ze w kraju, w którym wyszczepienie sięga prawie 90% jest taka panik przed covidem? Po jaką cholerę więc te szczepienia???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Malta - covid
#382 PostWysłany: 15 Lip 2021 22:36 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
To, że ktoś jest zaszczepiony, nie oznacza, że nie może zachorować.
To, że ktoś jest zaszczepiony, nie oznacza, że nie może transmitować choroby dalej.
Maltański przypadek pokazuje, że chorobę przywlekli tam prawdopodobnie młodzi ludzie (niezaszczepieni).

Po co są szczepienia? Żeby osoba zaszczepiona nie zachorowała albo jeśli już zachoruje, nie trafiła pod respirator.
Uważam za nieporozumienie podróżowanie osób 12+ z testami . Póki tego nie zrozumiemy, problem nie zniknie.

Wspieram Maltę w postanowieniu "wpuszczamy tylko zaszczepionych" i nie cofania się ani o krok.
W tej kwestii popieram francuski rząd, który wprowadził zachętę do szczepień. "Nie ma szczepienia, nie ma knajp, kina, podróżowania".
Czy też łotewski rząd, który wprowadził obowiązek dla służby zdrowia czy nauczycieli.

Teraz możecie na mnie wsiąść, bo wiem, że znajdzie się grupa, która ze mną się nie zgodzi.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#383 PostWysłany: 18 Lip 2021 11:29 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
remineus napisał(a):
Gdyby rzeczywiście zależało na bezpieczeństwie to zaszczepieni, czy niezaszczepieni powinni wjeżdżać na tych samych zasadach - czyli test obowiązkowy. Jeśli tak się nie dzieje, to rozbudza tylko różne dziwne teorie. Abstrahując od tematu - teściowie jako jedyni w rodzinie się zaszczepili i nadal się panicznie boją, a argumentem za szczepieniem było właśnie poczucie bezpieczeństwa.
Zastanów się przed czym chroni pojedynczy test zrobiony kilkadziesiąt godzin przed podróżą? Wirusa obecnie na Maltę przywlekli ludzie, którzy przylecieli z testem. Czyli wtedy byli zdrowi, ale potem transfery, samolot, dwa lotniska, kolejki i zaszła zmiana.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#384 PostWysłany: 18 Lip 2021 11:46 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
@j_a tyle wspólnego ma, że punktuje niezrozumiałe działanie rządu Malty viewtopic.php?p=1453437#p1453437

@Tomasz101 czy ktoś mówił o pojedynczym? Bezpieczeństwo przede wszystkim - jeden przed wylotem, drugi na lotnisku, trzeci po kilku dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#385 PostWysłany: 18 Lip 2021 11:57 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Czyli jak mają na Maltę polecieć tylko zaszczepieni, to lepiej żeby nie poleciał nikt ;) wreszcie jakiś jawny zwolennik pełnego zamknięcia granic na forum podróżniczym.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#386 PostWysłany: 18 Lip 2021 12:13 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
@remineus Twoi teściowe są argumentem ostatecznym :lol:


Nigdzie bym się nie ruszył, gdyby mi 3 razy w nosie mieli dłubać. Poza tym to byłby chaos i stracony czas, spotęgowany szansą złapania jakiegoś pozytywa, szczególnie przy podróżującej rodzinie. Koniec podróży.

Nie podoba się, nie leć na Maltę. Mają prawo się bać, panikarskie decyzje ich rządu były w tym wątku wielokrotnie omawiana.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#387 PostWysłany: 22 Lip 2021 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Grupa pozytywnych francuskich kursantów języka angielskiego została dziś wyslana lotem repartiacyjnym do domu. Od dziś są problemem Francji. Jutro grupa Hiszpanów poleci podobnym lotem do domu.
W poniedziałek i wtorek zostały zorganizowane loty dla kursantów, którzy są/byli na kwarantannie ale nie byli pozytywni.
Loty zostały wyczarterowane przez maltańskie ministerstwo turystyki i koszty zostaną pewnie pokryte przez maltańskiego podatnika :roll:
https://timesofmalta.com/articles/view/infected-french-students-depart-spaniards-to-leave-tomorrow.888454

Z kolei polska ambasada na Malcie napisała dzisiaj na swoim fb by poinformować ich o osobach niepełnoletnich przebywających akualnie na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą pozytywną by mogli zorganizować lot repartiacyjny z Warszawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#388 PostWysłany: 24 Lip 2021 01:51 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
Krótki update z dzisiejszego przylotu na MLA: kontrola przebiegła bardzo sprawnie i zajęła niecałe 10 minut - szybki wgląd w paszport, potem skanowanie kodu QR z paszportu covidowego, a później skanowanie kodu QR z dPLF - paszport covidowy miałem w wersji papierowej, a dPLF na telefonie i to i to bez problemu. Na samej Malcie turystów raczej niezbyt wiele, przynajmniej w Sliema i St Paul’s Bay, za to w Valettcie większy ruch.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#389 PostWysłany: 26 Lip 2021 20:15 

Rejestracja: 26 Lip 2021
Posty: 2
Cześć, jak wygląda obecnie sytuacja na Malcie z maseczkami?
Obowiązkowe są tylko w sklepach, transporcie I miejscach publicznych czy również na ulicy? Interesuje mnie jak faktycznie wygląda sprawa na miejscu (w pełni zaszczepieni).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#390 PostWysłany: 26 Lip 2021 22:10 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
W pomieszczeniach zamkniętych i w komunikacji maseczki są obowiązkowe i w zasadzie wszędzie się tego pilnuje.

Na zewnątrz bez maseczek mogą przebywać max 2 osoby, które są zaszczepione. W praktyce połowa ludzi chodzi w maskach, połowa bez. Zdarza się, że policja na ulicy pyta ludzi bez maski o certyfikat szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monikaj__1009 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#391 PostWysłany: 26 Lip 2021 22:21 

Rejestracja: 26 Lip 2021
Posty: 2
Rozumiem, że jeżeli jestem zaszczepiona I będę na ulicy bez maski to nawet w przypadku kontroli policji mandatu nie otrzymam? Tego się najbardziej obawiam I z tegoż względu rozważam również Grecję...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lip 2021 23:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#392 PostWysłany: 26 Lip 2021 22:32 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Przez tydzień na Malcie nikt mnie nie zaczepił o brak maski na ulicy itp. Policja stała i się tylko przyglądała, nawet mimo tłumu ludzi gromadzących się na ulicy czy placyku.
Jak jesteś zaszczepiona to wyluzuj i ciesz się wakacjami ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
bartinkopl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#393 PostWysłany: 26 Lip 2021 22:40 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Jeśli masz certyfikat szczepienia to możesz być spokojna.

Ja polecam Maltę, wróciliśmy dzisiaj. Na miejscu jest bardzo mało turystów, więc zwiedzanie jest bardzo wygodne, można znaleźć też dobre oferty noclegów jak ja tę porę roku.

Wszystko na miejscu działa raczej w "normalny" sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#394 PostWysłany: 24 Sie 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Malta pierwszym krajem gdzie zaszczepiono 90 procent ludności
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C9 ... nosci.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#395 PostWysłany: 27 Sie 2021 14:59 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Być może ktoś miał podobną sytuację i pomoże rozwikłać zagadkę - lecimy na Maltę, ale wracamy przez Rzym - czy w związku z tym powinienem wypełnić 2x dPLF - jeden na Maltę, drugi na Włochy, czy tylko jeden na Włochy, zaznaczając że w międzyczasie będę na Malcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#396 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:19 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Wg mnie dwa: na Malcie będą sprawdzać maltański jak już
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#397 PostWysłany: 28 Sie 2021 10:30 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
-- 28 Sie 2021 10:25 --

gucio25 napisał(a):
Być może ktoś miał podobną sytuację i pomoże rozwikłać zagadkę - lecimy na Maltę, ale wracamy przez Rzym - czy w związku z tym powinienem wypełnić 2x dPLF - jeden na Maltę, drugi na Włochy, czy tylko jeden na Włochy, zaznaczając że w międzyczasie będę na Malcie?

Na każdy kraj wypełniasz osobno.

-- 28 Sie 2021 10:30 --

kiimi napisał(a):
Przez tydzień na Malcie nikt mnie nie zaczepił o brak maski na ulicy itp. Policja stała i się tylko przyglądała, nawet mimo tłumu ludzi gromadzących się na ulicy czy placyku.
Jak jesteś zaszczepiona to wyluzuj i ciesz się wakacjami ;)

Bo być może mało kto wie, że na Malcie obowiązuje przepis, który mówi, że osoba zaszczepiona może być bez maseczki w towarzystwie drugiej osoby zaszczepionej. Natomiast jak już jest więcej to wszyscy muszą mieć maseczki. Więcej to znaczy, że nie więcej niż 6 bo wedle przepisów nie można chodzić grupami powyżej 6 osób... Taki jest w każdym bądź razie stan prawny na dzisiaj a życie życiem...
Ja dziś właśnie wylatuję z Malty a byłem też już w czerwcu a i w zeszłym roku w sierpniu też i widzę w każdym bądź razie jedną zasadniczą różnicę. Jeszcze do niedawna lokalni mieszkańcy nagminnie zwracali uwagę przechodnią bez maseczek. Wszędzie zachowywano się dość restrykcyjnie. Od kiedy jednak pozwolono chodzić bez maseczek pojedynczym osobom i parom bez maseczek to jakby wszyscy trochę odpuścili. I teraz nawet jak idzie więcej osób to już właściwie nikt na to nie reaguje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
gucio25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#398 PostWysłany: 06 Wrz 2021 09:56 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 108
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Ile czasu zajmują aktualnie procedury na lotnisku na Malcie, po przylocie z PL. Za 3tyg lecę na Maltę, przylatuję 15.55 i 2 pierwsze noclegi zarezerwowałem sobie na Gozo ale w opisie mam że muszę się do 21 zameldować i się zastanawiam czy zdążę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#399 PostWysłany: 06 Wrz 2021 14:40 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
matek1212 napisał(a):
Ile czasu zajmują aktualnie procedury na lotnisku na Malcie, po przylocie z PL. Za 3tyg lecę na Maltę, przylatuję 15.55 i 2 pierwsze noclegi zarezerwowałem sobie na Gozo ale w opisie mam że muszę się do 21 zameldować i się zastanawiam czy zdążę

zdążysz na luzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#400 PostWysłany: 14 Wrz 2021 14:31 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Ktoś ma aktualne informacje jak tam teraz wygląda sytuacja, nie ma jakiś przymiarek do obostrzeń, jakieś kolejne fale zakażeń itp, zastanawiam się nad początkiem października czy Sycylia czy Malta, a może to i to ale nie chciałbym wpakować się w jakieś fale zakażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group