Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#121 PostWysłany: 17 Lis 2020 09:24 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
Dostałem właśnie odpowiedź z serwisu visitmalta.com na temat testów i ewentualnej kwarantanny:
"Please note that travelers who fail to produce a negative PCR test upon arrival at the airport, will be obliged to undergo the test in Malta. In this case, the traveler must remain at the airport until the result is issued (which takes 3 – 4 hours). The test is free. However, if one is found to be positive, he/she must spend a minimum of 14 days in mandatory quarantine & will therefore be subject to further expenses (such as flight re-scheduling, accommodation and meals). If found to be negative, you are free to go and enjoy your stay in Malta without having to spend any period in mandatory quarantine."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
 Temat postu: Re: Malta - covid
#122 PostWysłany: 17 Lis 2020 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Informacje trochę sprzeczne bo wszyscy mówią, że wynik jest w ok 30 minut ale ogólne czekanie itd to wszysto trwa około godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sqbaluki lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#123 PostWysłany: 17 Lis 2020 17:56 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 23
Ogólnie ryzyk fizyk. Ja już miałem covida więc teoretycznie mam przeciwciała i nic mi nie grozi przez 5-6 mcy. Ale z drugiej strony jak te testy są takie jak u nas gdzie jedna osoba wykonuje na sobie 4 testy i 2 są na obecność i 2 na nieobecność to różnie może być na lotnisku. Fajnie 2 tygodnie na malcie ale nie zamknięty w pokoju. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#124 PostWysłany: 19 Lis 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Czyli rozumiem, że aktualnie z Polski wylatujemy na Maltę bez żadnych problemów przy gate i osoby bez testu mogą ale nie muszą być poddani darmowemu testowi na lotnisku po przylocie na Maltę gdzie na wyniki czekamy ok 30min? A jakiś formularz czy kod QR trzeba wygenerować sobie wcześniej przed lotem, czy po prostu wsiadam i lecę? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#125 PostWysłany: 20 Lis 2020 00:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11345
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Formularz - link do aktualnej wersji formularza znajdziesz na tej stronie https://deputyprimeminister.gov.mt/en/h ... ravel.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#126 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
A to tego w samolocie nie dadzą do wypełnienia przypadkiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#127 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Może wydadzą a może nie.

U mnie z OPO do KRK nie wydali i każdy musiał mieć (rozdawali przy gate ale nie każdy wiedział)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#128 PostWysłany: 20 Lis 2020 10:14 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Ma ktoś informację jak wygląda ta kwarantanna? Czy jedzie się do swojego hotelu czy odgórnie wskazanego?
I czy podczas kwarantanny można wychodzić na zewnątrz za zachowaniem odstępów tak jak np na Islandii?
Dzięki z góry za odpowiedź wolę być jak coś i na to przygotowany :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#129 PostWysłany: 20 Lis 2020 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
@sqbaluki co to za pomysły?? Jeśli jesteś pozytywny to siedzisz na dupie w domu/hotelu, a nie łazisz gdzie chcesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#130 PostWysłany: 22 Lis 2020 21:09 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@orchidea04 to nie pomysły tylko pytanie, na maltańskich stronach nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania więc liczyłem tutaj na pomoc.

Chciałbym przygotować się na wszystko i wiedzieć np jaki hotel rezerwować bo lot mam w takim terminie że o ile się odbędzie to w Polsce raczej testu nie zrobię w wymaganym czasie przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#131 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Przy wyniku pozytywnym hotel sponsoruje podatnik maltański, stąd też ja lecę tam bez rezerwacji i nocleg kupie dopiero po wyniku bo nigdy nie wiadomo jaki wyjdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sqbaluki lubi ten post.
sqbaluki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#132 PostWysłany: 24 Lis 2020 15:10 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@Piatek dzięki takiej odpowiedzi potrzebowałem, mój przylot jest późno i w dodatku lecę z rodziną więc zarezerwuje tylko coś na pierwszą noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#133 PostWysłany: 24 Lis 2020 21:26 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 23
@sqbaluki a kiedy masz wylot? Ja mam 30 grudnia z Kato i ciągle nie wiem co robić - podobno Covida już miałem więc teoretycznie nie grozi mi ponownie szybkie zakażenie ale ch.. go wie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#134 PostWysłany: 24 Lis 2020 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Właśnie dostałe maila:

Cytuj:
Dear Customer,

Ryanair have been notified by the Maltese government of the following travel restrictions as a result of COVID19.

Passengers arriving into Malta must:

1. Have a PCR test with a negative result conducted up to 72 hours before departure
2. Complete and submit passenger health declaration and locator forms


Ryanair apologises for the inconvenience caused which is completely outside of our control.

Ryanair Customer Care Team
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#135 PostWysłany: 24 Lis 2020 21:58 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
Sam się zastanawiam co robić, mam wykupione loty na święta 23.12 do 30.12. dla 2+1 (corka 4 lata).
Jeden hotel parę dni temu anulował mi rezerwacje, bo zamknęli się do odwołania z powodu covid.

Chyba będę próbował zrobić testy w Polsce. Zobaczymy jaka będzie sytuacja do tego czasu. Jakbym leciał sam to idę na żywioł, ale to pierwszy lot córki, więc może być różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#136 PostWysłany: 25 Lis 2020 10:54 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@gromanek mam 27 grudnia wylot z Katowic więc raczej nikłe szanse na zrobienie testu.
Jeśli Wizz będzie miał taki sam warunek o którym wspomniał @Piatek to pewnie nie ma szans na lot.

EDIT:
zgodnie z https://www.visitmalta.com/en/covid-19 test jest wymagany przed przylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#137 PostWysłany: 25 Lis 2020 13:35 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 23
@sqbaluki dlatego lepiej jak Wizz zmieni rozkład i pozwoli na zmianę lotu albo zwrot chajsu na konto wizz. Bo mało prawdopodobne aby coś się zmieniło. Cyrki z tym bo nic nie wiadomo. Testy między świętami a nowym rokiem będą problemem bo możliwe że zrobią ale wyniki po nowym roku ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#138 PostWysłany: 25 Lis 2020 13:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
@gromanek to byłaby chyba najlepsza opcja, tym bardziej, że mam bilety bez flexa;) Testy w Polsce to dodatkowo 1500 zł za 3 os.
Obawiam się jednak, że mogą nie odwoływać, dla nich w tej chwili to jedyny sposób na zarobek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#139 PostWysłany: 27 Lis 2020 17:23 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Wylot dziś z KRK. Wejście na pokład bez badania i bez problemu. Na Malcie test dla wszystkich bez udokumentowanych badań.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#140 PostWysłany: 27 Lis 2020 19:32 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 328
niebieski
Czy za test na Malcie coś płaciłeś? I po teście jedziesz od razu do swojego hotelu i czekasz na wynik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group