Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malta - covid
#1 PostWysłany: 13 Sie 2020 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Nie wiem, czy zauważyliście, że Norwegia wprowadziła kwarantannę 10 dni dla przybywających z MAlty.
Podobno Anglicy też się do tego szykują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Malta - covid
#2 PostWysłany: 13 Sie 2020 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
A jeszcze niedawno było tam tak spokojnie :cry:
Ja mam lot za tydzień na Malta, mam nadzieję, że PL nic nie odwali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#3 PostWysłany: 13 Sie 2020 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Jestem obecnie na Malcie.
W ostatnich dniach przyrost osób zarażonych covidem znacznie wzrósł w porównaniu z liczbą osób zarażonych np. w lipcu. Liczba wszystkich potwierdzonych przypadków od początku pandemii wynosi 1190 osób, więc wydaje się, że jest to mała liczba, ale porównując te liczbę do liczby mieszkańców Malty, to różne współczynniki zarażeń, np. liczba osób zarażonych na 100 tys mieszkańców już nie wygląda tak fajnie i dlatego Norwegia i Anglia chcą wprowadzić kwarantannę dla osób wracających z Malty.

Jeśli chodzi o własne odczucia to na Malcie jest raczej bezpiecznie. Więcej osób tu widzę w maseczce na ulicy niż w Polsce. We wszystkich budynkach, autobusach na promie z Malty na Gozo wszyscy są w maseczkach. Na deptakach i na plażach jedynie mało kto zachowuje odpowiedni dystans od siebie. ;)
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#4 PostWysłany: 13 Sie 2020 11:21 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Zaczyna się mieszanie i na Malcie:
https://www.maltatoday.com.mt/news/nati ... risk_zones

A planuje lot za kilka dni...

PL raczej nic "nie odwali", dopiero co weszło nowe rozporządzenie, raczej obawiam się co oni wymyślą na tej Malcie??
Test w PL zrobiony poniżej 48h przed wylotem - prawie niewykonalne, badanie na miejscu (za ile??), kryteria kwalifikacji krajów na listę wysokiego ryzyka??
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#5 PostWysłany: 13 Sie 2020 12:01 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Jeśli będzie coś wiadomo o nowych regulacjach to proszę o info na forum, też mam lot za kilka dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#6 PostWysłany: 13 Sie 2020 12:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No do tego czasu, też warto samemu zaglądać/czytać/szukać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#7 PostWysłany: 17 Sie 2020 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Akurat mam lot w piątek...

Załączniki:
Komentarz do pliku: Nowe rozporządzenie
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 125.58 KiB | Obejrzany 11989 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#8 PostWysłany: 20 Sie 2020 15:02 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
I co , są gdzieś ogłoszone te kraje z Amber i green list , skoro przepisy mają wejść w życie jutro?
Ok , sam sobie odpowiem. Amber list -Bułgaria , Rumunia i przylatujący z Barcelony , Girony i Madrytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#9 PostWysłany: 20 Sie 2020 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Dokładnie tak, zaktualizowali to we wtorek. Co tydzień będzie aktualizacja krajów.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 20 Sie 2020 16:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#10 PostWysłany: 21 Sie 2020 00:02 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry wieczór
To ja czegoś nie rozumię....w aktualizacji z 11.07 nie ma Polski jako kraju z którego można przylecieć bez odbycia kwarantanny, czy jakichkolwiek testów, ale w informacji z 01.07 jest napisane, że z Polski można przylecieć i jest to podane jako informacja, że port lotniczy na Malcie nas przyjmie ...tylko na jakich warunkach :lol:
Pytam bo to dla mnie niejasne, a lot mam w sobotę...
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
ps. wrześniowy Cypr już poszedł w p***u :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#11 PostWysłany: 21 Sie 2020 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
11.07 dodawali nowe kraje do listy. Listę tą czytaj jako dodatkową. Na spokojnie polecisz na Maltę. Ja mam lot za 6 godzin :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#12 PostWysłany: 21 Sie 2020 00:12 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
ufff....chciałabym bardzo żeby udało :)
Tobie życzę spokojnego lotu i tylko Miłych wrażeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#13 PostWysłany: 21 Sie 2020 08:13 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
justysia75 napisał(a):
Dobry wieczór
To ja czegoś nie rozumię....w aktualizacji z 11.07 nie ma Polski jako kraju z którego można przylecieć bez odbycia kwarantanny, czy jakichkolwiek testów, ale w informacji z 01.07 jest napisane, że z Polski można przylecieć i jest to podane jako informacja, że port lotniczy na Malcie nas przyjmie ...tylko na jakich warunkach :lol:
Pytam bo to dla mnie niejasne, a lot mam w sobotę...
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
ps. wrześniowy Cypr już poszedł w p***u :cry:


Równiez mam lot w sobotę i również Cypr w październiku odpadł,
Odpadła chyba również Sycylia która miała być bezpośrednio z Malty( od środy)że względu na to że ponoć Sycylia wprowadziła obowiązkowe testy dla przylatujących z Malty
Lista krajow wśród których jest Polska, które mogą przylecieć na Maltę
https://www.visitmalta.com/en/reopening-airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#14 PostWysłany: 21 Sie 2020 12:14 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
Wracamy w niedzielę z Gozo, dzisiaj dziecko ma stan podgorączkowy, może z przegrzania? Obserwujemy. Ale teraz takie czasy, że kaszlnąć, kichnąć nie można, a już wyższa temp to olaboga.
Mam pytanie jak wygląda pomiar temp przy wejściu na lotnisko na Malcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#15 PostWysłany: 21 Sie 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Uważajcie z tymi podróżami na Maltę... w nowym projekcie polskiego rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym Malta jest ujeta jako jeden z krajów, z których powroty mogą być od środy (przez co najmniej dwa tygodnie) zakazane.
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-mi ... iczym.html
Oczywiście rozporządzenie może jeszcze się zmienić. Zgodnie ze wspaniałą praktyką z ostatnich miesięcy, rząd potrzyma Was w niepewności tak do wtorku wieczorem.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 21 Sie 2020 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#16 PostWysłany: 21 Sie 2020 13:50 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
My wracamy w niedzielę Z Malty. Stąd pytanie do tych, co wracali ostatnio i wiedzą jak wygląda wejście na lotnisko, gdzie (czy?) mierzą temperaturę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#17 PostWysłany: 21 Sie 2020 14:10 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
@pyra2 Ile dziecko ma temperatury? Przy tych pomiarach zawsze jest jakaś tolerancja dopuszczalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#18 PostWysłany: 21 Sie 2020 14:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pyra2 napisał(a):
My wracamy w niedzielę Z Malty. Stąd pytanie do tych, co wracali ostatnio i wiedzą jak wygląda wejście na lotnisko, gdzie (czy?) mierzą temperaturę.


o ile dobrze pamietam, nie bylo sprawdzania przy wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#19 PostWysłany: 21 Sie 2020 14:35 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
jabollus napisał(a):
@pyra2 Ile dziecko ma temperatury? Przy tych pomiarach zawsze jest jakaś tolerancja dopuszczalna.

teraz ma 37,5, dla mnie przegrzanie, zobaczymy nocą. Ale właśnie teraz czasy zakazów kichania, wyższej temp, kaszlu :(
@ibartek wchodząc na lotnisko na Malcie, nie mierzą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#20 PostWysłany: 21 Sie 2020 14:47 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
temperatura w różnych miejscach ciała nie jest taka sama. Jeśli była mierzona pod pachą może być odrobinę wyższa od tej na czole (chyba, że mierzymy po przebywaniu na słońcu, w gorącym pomieszczeniu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group