Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Cze 2013 15:17 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Pytanie kieruję do wszystkich którzy byli w tym mieście, co ciekawego można tam zwiedzić/zobaczyć? A może w niedalekich okolicach jest coś ciekawego? Zastanawiam się nad wyruszeniem tam w II połowie sierpnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Goeteborg - czy warto?
#2 PostWysłany: 29 Gru 2013 17:39 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 29
Hey!

Ceny biletów zastanawiają mnie nad jednodniówka z Warszawy. Był już ktoś może?


Ostatnio edytowany przez Kamil, 06 Maj 2014 13:18, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2014 23:46 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 28
Loty: 31
Kilometry: 39 277
Podłączam sie pod temat, sam wlasnie kupiłem na 4 września jednodniowke i czy ktos juz taka odbył i cos poleca?

Narazie wiem ze skandynawskie kraje maja korzystna ofertę w W6 ale same w sobie sa drogie do podróżowania a Goeteborg jest dosyc blisko lotniska wiec dlatego go wybrałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Byłem na jednodniówce, przy okazji lotów łączonych docelowo do Skopje (rano przylot, wieczorem wylot). Osobiście ...nie polecam. Dla mnie to jest jedno z gorszych miast w jakich byłem. Wrzuciłem to miasto do jednego worka z Malmo i Eindhoven. Dużo bardziej podobało mi się w Nykoping. To jest tylko moje subiektywne odczucie.
PS.
Moja ówczesna towarzyszka podróży stwierdziła, że gdyby mieć worek pieniędzy to i może było by co tam robić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2014 00:10 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Byłem polecam. Jeśli ktoś pisze, że w drugim największym mieście Szwecji nie ma nic ciekawego lub nie ma co ciekawego robić, a takie opinie spotykałem na forum, to po prostu nie dość dokładnie zbadał temat ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
pochodnaewy lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2014 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Byłem, poniżej zamieszczam trasę którą przeszedłem podczas 4h pobytu w centrum miasta. Dodatkowo link do bloga ze zdjęciami z wycieczki Göteborg-wycieczka 1-dniowa

Załącznik:
Goteborg-spacer-4h.JPG
Goteborg-spacer-4h.JPG [ 116.52 KiB | Obejrzany 9896 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Lip 2014 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Byłem na jeden dzień, punktem głównym mecz na Gamla Ullevi.
Raczej nie ma tam nic naprawdę godnego uwagi, choć spaceruje się przyjemnie. Podobało mi się bardziej, niż w Turku, czy Malmo.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2014 13:13 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 28
Loty: 31
Kilometry: 39 277
joael napisał(a):
Byłem, poniżej zamieszczam trasę którą przeszedłem podczas 4h pobytu w centrum miasta. Dodatkowo link do bloga ze zdjęciami z wycieczki Göteborg-wycieczka 1-dniowa

Załącznik:
Goteborg-spacer-4h.JPG


Fajnie to wszystko wyglada, a powiedz mi jak cenowo dojazd do miasta i ogolnie takie popołudnie jak sie rozkłada :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sie 2014 11:30 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Tak na jeden dzień max. W opcji z powrotem do Gdańska można wszerz i wzdłuż zobaczyć praktycznie wszystko. Głównie spacer, muzea, jest kilka atrakcji, ale niczym szczególnym miasto nie wybija się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
merw lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Jestem podobnego zdania. Malo ciekawe miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2014 16:20 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Witam! Ile czasu zajmuje dojazd z lotniska do centrum. Ląduje 7:50, lot powrotny mam 14:45 zdążę coś zobaczyć w Goteborgu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Gru 2014 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
konrad1617 napisał(a):
Witam! Ile czasu zajmuje dojazd z lotniska do centrum. Ląduje 7:50, lot powrotny mam 14:45 zdążę coś zobaczyć w Goteborgu?


Większość osób lądowała na Save - poszukaj w wątku o dojeździe z lotniska.
Mnie wyszło ponad 4 godziny na zwiedzanie miasta - większość idzie zobaczyć.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Gru 2014 17:35 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 69
Loty: 27
Kilometry: 34 757
@konrad1617 mam taka sama jednodniówkę. My będziemy korzystać z autobusu 36. Kawka, spacerek i powrót do Polski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Gru 2014 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 63
Moim zdaniem warto zobaczyć, oczywiście pamiętając, że najstarsze budowle w mieście pochodzą zz połowy XVII w. Jeśli kogoś interesuje średniowiecze, to nie polecam. Chyba jednodniowy spacer w zupełności wystarczy, by zobaczyć pomnik Posejdona, arsenał, stary targ rybacki, znajdującą się na wzgórzu twierdzę Kronan, katedrę, itd. Można też odwiedzić któreś z muzeów czy oceanarium. W Goeteborgu często są różne koncerty i wydarzenia sportowe, więc jeśli ktoś je lubi, to może mieć tez okazję do załapania się.
Można też podjechać komunikacją miejską nad morze i zobaczyć inne wybrzeże Bałtyku. W Goeteborgu jest też komunikacja wodna, więc warto z takiej atrakcji skorzystać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2015 02:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Byłem w niedzielę na jednodniówce, więc i ja wtrącę swoje trzy grosze.

Czy warto? Warto, bez większego trudu można znaleźć najtańsze bilety Wizzair'a. Teoretycznie można wybrać się i nie wydać pieniędzy na nic, poza dojazdem z lotniska. Warto jednak zatrzymać się w jakiejś kawiarence, kupić coś z lukrecją, ewentualnie coś ze śledzia ;)

Myślę, że miasto może być bardzo przyjemne cieplejszą porą roku - wtedy pewnie też więcej się tam dzieje. Mapka i opis spaceru po centrum autorstwa joaela są fajne i pomocne, choć centrum jest małe i z łatwością można obejść je kilka razy dookoła na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Mar 2015 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Lece na pól dnia właśnie na Göteborg-Landvetter. Przylot o 15. Wylot o 21,45. Ktoś poleca co można zrobić przez te 6 godzin?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Mar 2015 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ja wybieram się w maju na jednodniówkę z Rodzinką i chyba zrobię to nietypowo, bo zamiast jechać do miasta, chciałem pochodzić po lesie, zrobić piknik na 4 godzinki na jakimś jeziorkiem. :D

Myślicie, że to jest do zrealizowania w okolicy lotniska, z buta?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Mike(L) lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Mar 2015 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
na mapie google do jeziorka masz 20minut, więc plan realny. Nie wiem jak z łowieniem rybek (czy potrzeba pozwolenia) też ciekawa alternatywa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Mar 2015 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Na Google Maps to ja widziałem ;) raczej chodzi mi o realizację, czy macie jakieś miejsce w okolicy do polecenia :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Mar 2015 00:47 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Byliśmy ostatnio na takiej sobotniej jednodniówce z Gdańska: ~15-21. Mimo wszystko polecam jednak wybrać się do miasta, zwłaszcza jak będzie się już robiło cieplej. Spacer po mieście, jakaś kawiarnia. Przyjemne miasto, podobało mi się. Joael swego czasu zamieścił kilka pożytecznych informacji na temat jedodniówki i zamieścił spoko opis na swoim blogu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group