Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#41 PostWysłany: 21 Sty 2012 18:32 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 11
Mam 2 pytanka.
1:Gdzie mógłbym kupić bilet za gotówkę na regionalny autobus (153) z Notesjo do Svedali?
2:Gdzie dostanę bilet także za gotówkę w Svedali na flygbussarne jadącą na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#42 PostWysłany: 21 Sty 2012 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
matteusz34 napisał(a):
2:Gdzie dostanę bilet także za gotówkę w Svedali na flygbussarne jadącą na lotnisko?

Też się właśnie nad tym zastanawiam. Czy można na lotnisku po wylądowaniu kupić od razu na powrót (bo przecież znamy datę)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#43 PostWysłany: 23 Sty 2012 11:30 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 15
W automacie na lotnisku można kupić również na powrót.
Natomiast na pewno nie można kupić biletów u kierowcy.
Nie jestem pewien, ale coś mi się kołacze po głowie, że gdzieś ktoś pisał o sklepie w Svedali gdzie można takie bilety nabyć. Ale to nie jest informacja pewna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#44 PostWysłany: 24 Sty 2012 22:10 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Widzę że dużo osób szuka jakiegoś połączenia, znalazłem przypadkiem takie ogłoszenie:

Cytuj:
Firma BUSTRAVEL oferuje państwu codzienne przejazdy na trasie Kopenhaga-Malmo airport-Kopenhaga.
Przewozy obejmują wszystkie loty Z i Do Polski. LOTY Z GDAŃSKA ---WARSZAWY---KATOWIC...
Bezpiecznie,legalnie,wygodnie i tanio!!!!!
KAWA---HERBATA---GRATIS
POSIADAMY DVD ...MILE SPEDZISZ PODRÓŻ
kontakt gsm DK 0045 28773429 kontakt gsm PL 0048 500218555

!!!!!!!!!UWAGA JEŻDZIMY 7 DNI W TYGODNIU NIEZALEŻNIE ILE MAMY OSÓB!!!!!!!!!! JESTEŚMY NAJTAŃSI DZIECI DO LAT 3 GRATIS


Firma nie moja, cen nie znam, za jakość nie ręczę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#45 PostWysłany: 02 Lut 2012 03:41 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 236
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
A czy ktoś się wybiera 7. lutego do MMX? Jeśli ktoś by jechał, to ta Polska taksówka wcześniej wspomniana byłaby dobrym rozwiązaniem - można się podzielić kosztami i wychodzi całkiem dobra cena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#46 PostWysłany: 05 Lut 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Wróciłem. Tak jak było pisane po wylądowaniu kupić bilet w automacie (na prawo od głównego wyjścia) na flygbussarnę do Svedali (jeden przystanek), wysiadamy na autostradzie i mamy jakieś 15-20 min spacerkiem (chodnik miałem cały czas) do marketu na ulicy Storgatan 17 gdzie za 249 SEK-ów kupujemy bilet dwudniowy dookoła cieśniny (musicie wpisać datę przed pierwszą podróżą). Nie kupujcie biletu popołudniu/wieczorem - najlepiej z samego rańca bo wtedy wychodzi najefektywniej. Ze sklepu później jakieś 100-150 m i jesteśmy na dworcu kolejowym skąd łapiemy pociąg do Malme (pagatag). W dużych miastach na bilecie śmigamy do woli (metro, pociąg, autobusy miejskie), kanarów multum więc nie ma co świrować. Przy przekraczaniu mostu pociągiem kanar zaznacza X na naszym bilecie co oznacza, że drugi raz już mostu na nim nie przekroczymy. Jeśli nam się uda, że kanar tylko sprawdzi bilet i nie oznaczy X, albo nie sprawdzi nas wcale to możemy objechać cieśninę dookoła i wrócić znów mostem do Kopenhagi. Jak dotrzecie na zamek Hamleta to trzeba patrzeć jaki prom odpływa do Helsingborgu, myśmy pomylili i wsiedli na HH Ferries (jego bilet nie obejmuje akurat), ale że już podnieśli trap a my nie zgodziliśmy się na zakup dodatkowego biletu to Duńczyk machnął ręką i pozwolił nam płynąć:) W pozostałych dwóch firmach od promów także oznaczają X na bilecie w miejscu przeprawy promowej. W Helsingborgu po wyjściu z promu łapią na kontrolę osobistą wybrańców, akurat się załapaliśmy, małe wiskanie, kilka pytań i puścili... Później pauza w Lund i dalej do Malme. I tu teoretycznie kończy się nasz dwudniowy bilet (jeśli mamy X w bilecie). Musieliśmy więc kupić osobny bilet na pociąg do Kopenhagi w automacie na dworcu kartą, cena to około 55 zł:/ I żeby było śmieszniej akurat kanar przeszedł obok nas i nas wcale nie sprawdził, także bywa i tak... Jak już robicie tak jak my to kupujcie bilet do pierwszej stacji za mostem czyli na lotnisko Kastrup, bo taniej. Na Kastrup pakujecie się w metro i dalej jeździcie po Kopenhadze na bilecie dwudniowym. W metrze przez trzy dni i kilkadziesiąt kursów mieliśmy tylko raz kontrolę. Co do powrotu z Kopenhagi to najtaniej autobus Swebus za 49 SEK-ów spod dworca kolejowego do centrum Malme, ale jedzie tylko cztery razy dziennie. I po przekroczeniu mostu (dopiero z autobusu robi imponujące wrażenie, z pociągu nic nie widać) jest znów kontrola celna, znów pytania skąd, dokąd, sprawdzali nawet kibel i luki bagażowe w autobusie...Po wyjściu w Malme 5 minut spacerem i jesteśmy pod dworcem skąd odjeżdża flygbussarna na samo lotnisko. To chyba tyle, mam nadzieję że komuś się przyda info, w razie pytań piszcie, postaram się pomóc:)

PS. Pan Jakub w swej marynarskiej czapce obecny na lotnisku, porozmawialiśmy, dał wizytówkę i prosił o rekomendację na forum toteż niniejszym czynię to;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#47 PostWysłany: 05 Lut 2012 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Co do lotniska Sturup dodam jeszcze, że wysiadanie i wsiadanie odbywało się przez kołnierz więc naprawdę eskpressowo. Leciałem z Okęcia gdzie co drugiej osobie sprawdzali bagaż pod kątem wymiarów, natomiast podczas powrotu ze Sturup nawet nie zwracali uwagi kto ma jaki bagaż...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#48 PostWysłany: 05 Lut 2012 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
ranek dzięki wielkie za dokładny opis.

Mam natomiast pytanie czy ze Svedali na bilecie round the sund da się dojechać autobusem do Kopenhagi bo ja będę jeden dzień więc planuje tylko raz przekroczyć most do Kopenhagi i chciałbym zobaczyć go z autobusu bo mówisz, że z pociągu nic nie widać.

EDIT
Jeszcze pytanie ile kosztuje bilet flygbussarnę do Svedali ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#49 PostWysłany: 05 Lut 2012 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
KrzYchuu napisał(a):
ranek dzięki wielkie za dokładny opis.

Mam natomiast pytanie czy ze Svedali na bilecie round the sund da się dojechać autobusem do Kopenhagi bo ja będę jeden dzień więc planuje tylko raz przekroczyć most do Kopenhagi i chciałbym zobaczyć go z autobusu bo mówisz, że z pociągu nic nie widać.

EDIT
Jeszcze pytanie ile kosztuje bilet flygbussarnę do Svedali ?

Nie ma takich autobusów niestety, które jechałyby ze Svedali do Kopenhagi. Musisz dotrzeć ze Svedali pociągiem do Malme i stamtąd pociąg do Kopenhagi (nie ma innej opcji, ponoć promy w większości zlikwidowane...). Jak będziesz tylko jeden dzień to warto się zastanowić nad sensem kupna biletu dwudniowego. Oczywiście możesz jechać na dwudniowym do Kopenhagi, tam śmigać metrem i zwiedzać i wieczorem masz o 21:10 ostatni autobus z Kopenhagi do Malme, firma Swebus, bilet kupujesz na necie i płacisz jedynie 49 SEK-ów w promocji (bo dwudniowy prywatnych przewoźników już nie obejmuje). Podejrzewam, że nocny widok mostu jeszcze bardziej wgniata w podłogę. Co do drugiego pytania hmm nie pamiętam, a wywaliłem już kwit... Mam jeszcze kwit z powrotu z Malme z dworca na lotnisko za flygbussarnę zapłaciłem 99 sek-ów, studencka 79, jedzie dokładnie 40 minut. Coś mi świta, że do Svedali płaciłem 49 sek-ów za bilet cały czyli jakieś 23 złote... Ogólnie jeśli chodzi o transport są mega punktualni, nigdy nic się nie spóźniło, a zwykle podjeżdżało wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#50 PostWysłany: 05 Lut 2012 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
ranek czyli z Malme też nie ma autobusów przez most ?

Bo rozumiem że przejść pieszo to nie ma szans.

Na lotnisko przylatuje o godzinie 11 i następnego dnia o godzinie 12.10 mam powrót. Zastanawiam się czy np. nie zostać na noc na lotnisku w Kopenhadze i dopiero rano jakoś wracam. Więc właśnie jeszcze nie wiem jaki bilet kupić puki co jeszcze nie znalazłem jakiś innych dogodnych biletów.

Jedziemy w dwie osoby - najlepiej by było mieć jakiś grupowy bilet, ale chyba takich nie ma.
A bilet z Kopenhagi do Malme to tylko prywatnie tak bo ten Round nie działa tylko w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#51 PostWysłany: 05 Lut 2012 15:15 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Pozwolę się włączyć ale tylko w malutkim zakresie. Jechałem autobusem w 2010 r przez most na cieśninie Oresund. Faktycznie widok piękny. Jedzie się jeżeli dobrze pamiętam to dobre 15 minut. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#52 PostWysłany: 05 Lut 2012 15:26 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 5
Ranek, czuję że od Ciebie mogę uzyskać pewne potwierdzenie ;)
Czy taka opcja jest możliwa?

Już za dwa dni lecę z dziewczyną;) Warszawa-Malmo, na lotnisku o 11:00. Flyggbussarna do Svedali: 20 SEK (liczę za jedną osobę).
Tam bilet around the sund: 249 SEK, dojeżdżamy do Malmo pociągiem, jest godzina 13:00. Zwiedzamy sobie Malmo, jedziemy wieczorem do Kopenhagi - o której jest ostatni możliwy pociąg, gdzie można sprawdzić rozkład, i ile czasu jedzie?

W Kopenhadze planuję znaleźć coucha na ostatnią chwilę, nie wiem czy się uda, i nie wiem czy naszą studencką kieszeń stać na jakiś hostel (?), więc w planach mamy spanie na dworcu - jest możliwe?

Dzień następny: zwiedzamy Kopenhagę, wieczorem powrót promem do Malmo - o której jest ostatni możliwy na tyle, żeby wrócić do Malmo i z Malmo jeszcze na bilecie around the sund dotrzeć do Svedali (kolejna oszczędność kosztów:)), ze Svedali na lotnisko flyggbussarną za 20SEK i przespać się na lotnisku, bo kolejnego dnia wylot jest o 11:00? I pytanie, czy da się na nim spać...

W ten sposób zamknęlibysmy się w koszcie 289 SEK!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#53 PostWysłany: 05 Lut 2012 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
KrzYchuu napisał(a):
ranek czyli z Malme też nie ma autobusów przez most ?

Bo rozumiem że przejść pieszo to nie ma szans.

Na lotnisko przylatuje o godzinie 11 i następnego dnia o godzinie 12.10 mam powrót. Zastanawiam się czy np. nie zostać na noc na lotnisku w Kopenhadze i dopiero rano jakoś wracam. Więc właśnie jeszcze nie wiem jaki bilet kupić puki co jeszcze nie znalazłem jakiś innych dogodnych biletów.

Jedziemy w dwie osoby - najlepiej by było mieć jakiś grupowy bilet, ale chyba takich nie ma.
A bilet z Kopenhagi do Malme to tylko prywatnie tak bo ten Round nie działa tylko w drugą stronę.

Pieszo odpada, jak się kończy most zaczyna się tunel, kompletny brak chodników. Poza tym są bramki wlotowe po stronie szwedzkiej gdzie stoją celnicy... Z Malme najtaniej do Kopenhagi dostaniesz się też autobusem firmy Swebus, masz 5 kursów dziennie. Skoro przylatujesz o 11 (domyślam, się że z WAW bo też tak leciałem, był ze 20 min. wcześniej...), to masz z Malme o 12:20 albo 14:45 do Kopenhagi. Też byliśmy we dwie osoby, najtańszy nocleg jaki znalazłem było to 180 zł/dobę za pokój (w razie w służę namiarami, od centrum 3km, ale przy samej stacji metra). Z Kopenhagi do Malme tylko prywatnie, chyba, że pojedziesz na północ na zamek (40 min pociągiem z Kopenhagi), później 15 min na promie i jesteś w Helsingborgu, tam pociągiem jakieś 50 minut i jesteś w Malme - wtedy masz to wszystko free w ramach biletu dookoła cieśniny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#54 PostWysłany: 05 Lut 2012 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
maslanype napisał(a):
Ranek, czuję że od Ciebie mogę uzyskać pewne potwierdzenie ;)
Czy taka opcja jest możliwa?

Już za dwa dni lecę z dziewczyną;) Warszawa-Malmo, na lotnisku o 11:00. Flyggbussarna do Svedali: 20 SEK (liczę za jedną osobę).
Tam bilet around the sund: 249 SEK, dojeżdżamy do Malmo pociągiem, jest godzina 13:00. Zwiedzamy sobie Malmo, jedziemy wieczorem do Kopenhagi - o której jest ostatni możliwy pociąg, gdzie można sprawdzić rozkład, i ile czasu jedzie?

W Kopenhadze planuję znaleźć coucha na ostatnią chwilę, nie wiem czy się uda, i nie wiem czy naszą studencką kieszeń stać na jakiś hostel (?), więc w planach mamy spanie na dworcu - jest możliwe?

Dzień następny: zwiedzamy Kopenhagę, wieczorem powrót promem do Malmo - o której jest ostatni możliwy na tyle, żeby wrócić do Malmo i z Malmo jeszcze na bilecie around the sund dotrzeć do Svedali (kolejna oszczędność kosztów:)), ze Svedali na lotnisko flyggbussarną za 20SEK i przespać się na lotnisku, bo kolejnego dnia wylot jest o 11:00? I pytanie, czy da się na nim spać...

W ten sposób zamknęlibysmy się w koszcie 289 SEK!

Leciałem też z Warszawy, byliśmy bodaj 10:35 na Sturup, lot trwał dokładnie 65 minut. O 11 masz flygssbusarnę (na prawo od wyjścia), bilet kup na terminalu, płatność zwykłą kartą, kredytowej mi nie przyjęło. Jedziesz jakieś 8-10 minut, wysiadka, spacer 20 min. do sklepu, stajesz w kolejce jak na spożywczym i mówisz pani ocb, kupujesz bilet, wpisujesz datę i śmigasz na dworzec, za jakieś 3-5 min masz pociąg do Malme, jedzie ze 20 minut może. W Malme polecam rynek, muzeum morskie (20 seków studencki) z wrakiem łodzi podwodnej i podjechanie autobusem w rejon Turning Torso (wieżowiec plus plaża z kapitalnym widokiem na most). Do Kopenhagi masz co 10-15 minut, na bank do wieczora, a zapewne też w nocy (poszukaj w sieci dworca Kopenhagen H, dworzec duży, sporo ławek, sądzę że kimnie jak mus). Pociąg z Malme najpierw wraca ku Ystad 9bodaj 3 stacje i później odbija na most, staje na lotnisku w Kastrup i później jeszcze dwie stacje i Kopenhagen H, w sumie trwa to koło 30 minut jakoś. W razie co służę info o pensjonacie za ok. 180 zł/dwójka za noc. Zamek jest czynny do 15, ale wejście na dziedziniec i obejście dookoła jest free także nie trzeba kupować biletów. Promy też musisz sprawdzić, są ogólnie w ciągu dnia jakoś co 30 minut, później pociągi do Malme z Helsingborga także co chwila. Z Malme pociągi ku Ystad także są często więc bez stresu. Nie wiem czy idzie kimać na Sturup, my mieliśmy oba noclegi w Kopenhadze, na lotnisku byliśmy godzinę przed odlotem... W naszym wariancie błąd był tylko w tym, że drugiego noclegu nie wzięliśmy w Malme (jak bukowałem nie wiedziałem o bilecie dwudniowym...) wtedy odpadłby nam pociąg przez most za 55 zł i autobus z Kopenhagi dnia następnego za 24 zł, ale z drugiej strony widoki z autobusu poezja a materie zawsze można odrobić więc nie żałuję:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#55 PostWysłany: 05 Lut 2012 16:16 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 5
Nie przesadzę jak powiem, że jesteś bogiem Ranek;)

Jeśli możesz, podaj namiar na ten pensjonat, nigdy nie wiadomo.
Dzięki! Postaram się zdać relację jak nam wyszło ( o ile wyjdzie;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#56 PostWysłany: 05 Lut 2012 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
maslanype napisał(a):
Nie przesadzę jak powiem, że jesteś bogiem Ranek;)

Jeśli możesz, podaj namiar na ten pensjonat, nigdy nie wiadomo.
Dzięki! Postaram się zdać relację jak nam wyszło ( o ile wyjdzie;))

Bez przesady;) Pensjonat tutaj http://www.budgetplaces.com/pl/kopenhag ... house.html, płatność zaliczka od razu, pozostałe 90% na miejscu w koronach, 4-5 min od stacji metra, szału nie ma, ale jest wszystko co trzeba, mili gospodarze, w pełni wyposażona kuchnia, tv w pokojach itd... Poszukaj sobie promo codu na budgetplaces bo bez niego wychodziło ze 20 zł więcej... Jeszcze co do logistyki - ludzie mega mili, my też mieliśmy momenty zagubienia zwłaszcza dnia pierwszego, na dworcu nawet kanarzy sami podbijali i tłumaczyli w co wbić, żeby najłatwiej dotrzeć do danego punktu:) W autobusach miejskich wsiada się tylko przednimi drzwiami i na wejściu pokazujesz kierowcy bilet, żeby wysiąść musisz wcisnąć STOP inaczej się nie zatrzyma. W metrze i pociągach wsiadasz gdzie chcesz, po kilku minutach kanar się sam zjawi zwłaszcza w pociągu. W pociągu omijaj pierwszy wagon bo to zawsze 1st class;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#57 PostWysłany: 05 Lut 2012 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
A ranek co do zwiedzania to są jakieś ciekawe atrakcje za free ??

Oraz jakieś ciekawe miejsca które niekoniecznie są w typowych przewodnikach??

I jeszcze jedno pytanie na bilet Round dojadę w drodze powrotnej tylko do Svedali tak - dalej bilet nie jest już ważny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#58 PostWysłany: 05 Lut 2012 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
KrzYchuu napisał(a):
A ranek co do zwiedzania to są jakieś ciekawe atrakcje za free ??

Oraz jakieś ciekawe miejsca które niekoniecznie są w typowych przewodnikach??

I jeszcze jedno pytanie na bilet Round dojadę w drodze powrotnej tylko do Svedali tak - dalej bilet nie jest już ważny?

Jedyne miejsce gdzie płaciliśmy to muzeum w Malme, gość się pomylił i dał nam dwa studenckie po 20 sek, jeśli lubicie muzea nowoczesne, multimedialne (coś w stylu muzeum Powstania Warszawskiego) to jak najbardziej polecam, jest kilka wystaw, samoloty, łodzie (nawet podwodna, do której się wchodzi i zwiedza) - ogólnie dobra godzinka Wam tam upłynie. Zamek Hamleta zwiedzisz za darmo jak opisałem. W Helsingborgu polecam prosto przed siebie od promu, wyjdziesz na wzniesienie z wieżą ciśnień - kapitalny widok za darmo na Danię. W Malme tak jak pisałem okolice Turning Torso - piękne widoki na zachód słońca nad mostem. W Lund klimat typowo studencki, masa rowerów (wszędzie je widać, ale w Lund zwłaszcza...), katedra w ciekawej kolorystyce. W Kopenhadze zwiedzaliśmy na zasadzie spacerowania, główne atrakcje są darmowe, żadnych muzealnych obiektów nie zaliczaliśmy. Do Syrenki szliśmy pieszo wzdłuż brzegu - jak macie mało czasu odradzam spacer kosztem autobusu bo to dobra godzina marszu i wieje cholernie od morza...Ja żywot swego biletu dwudniowego zakończyłem w Kopenhadze, ale działa on na zasadzie okręgu, więc jak zacząłeś w Svedali to tam na logikę możesz skończyć. Nie za bardzo miałbyś poza tym gdzie jechać dalej, bo musiałoby to być Ystad a ono już na pewno nad cieśniną nie leży;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#59 PostWysłany: 09 Lut 2012 18:01 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
odradzam podrozowanie swebusem "na styk" z kopenhagi do malme. w moim przypadku autokar zatrzymali szwedzcy celnicy. wszyscy na kontrole bagazu, a piesek obwachal dwukrotnie wszystkich pasazerow. efekt - 30 minut w plecy, stracony autobus z malme na lotnisko i 425 sek/50 euro za taksowke, aby cudem zdazyc na samolot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#60 PostWysłany: 09 Lut 2012 18:31 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 11
A za gotówkę można kupić bilet na flygbussa do svedali i powrotny na lotnisku Malmoe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group