Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#141 PostWysłany: 13 Mar 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 17
Loty: 61
Kilometry: 71 867
jajacekk napisał(a):
Drgonzalo93 napisał(a):
Ostatnio polskie busy jeżdzą do kopenhagai sa podtawione tak jak lądują samoloty z Polski!



Jakie macie doświadczenia z polskimi busami z lotniska w Malme do Kopenhagi?
Jaka jest cena w dwie strony?


Ja właśnie wróciłam z Kopenhagi. I jechałam polską taksówką - busem.
Na lotnisku zobaczyłyśmy sympatycznego Pana z polska flag na ubraniu i kapitańską czapką na głowie.
Był to wyżej już wspominany Pan Kuba, przejechałyśmy bardzo sprawnie pod sam hotel w Kopenhadze za 150 koron od osoby. Ostatnią noc chciałyśmy spędzić w Malmo, a Pan Bogdan (który jest pracownikiem Pana Kuby) przewiózł nas za darmo, bo i tak jechał z Kopenhagi przez Malmo na lotnisko. Ostatniego dnia podróży wracałyśmy z Malmo na lotnisko - Pan Bogdan przyjechał po nas pod sam hotel i zapłaciłyśmy po 100 koron za osobę.

Także cały transport w obie strony wyniósł nas 250 koron.

Muszę też wspomnieć o oprawie muzycznej, bo przez całą drogę w radio grały polskie hity :)

Tu numer do Pana Kuby, który przyjmuje rezerwacje:
+46 708 244 516
+46 40 74 000
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#142 PostWysłany: 23 Mar 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
A moim zdaniem najlepszy transport z Malmo do Kopenhagi to Neptunbus (http://www.neptunbus.dk/) Koszt 60zł w jedną stronę. Do Malme przyleciałem na 8 a o 21 miałem samolot do Belgradu i postanowiłem ten czas spędzić na zwiedzanie Kopenhagi. Rozkład jazdy jak sami zobaczycie na stronie nie ma stałych godzin tylko wszystkie kursy są dostosowane do lotów samolotów. A więc jeśli samolot będzie miał opóźnienie to autobus będzie na nas czekał a wracając z Kopenhagi przywiezie was tak abyście mieli jeszcze trochę czasu na lotnisku. Z racji iż jestem studentem szukałem najtańszej opcji, ale biorąc pod uwagę że przy opcji z przesiadkami nie do końca zgadzał się rozkład jazdy wolałem trochę dopłacić i pojechać bezpośrednio. 60 zł w jedną stronę to naprawdę dobra cena. Firmę prowadzą Polacy i możecie zapłacić na miejscu i to nawet w złotówkach.

Załączniki:
1-DSC_0357 (Large).JPG
1-DSC_0357 (Large).JPG [ 212.25 KiB | Obejrzany 3942 razy ]
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#143 PostWysłany: 12 Kwi 2014 12:31 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Witam,
zrobilem i oplacilem rezerwacje w NeptunBus w srode, do tej pory brak potwierdzenia, biletów itp.
Napisalem kilka email i tez bez odpowiedzi.
Ktos mial podobna sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#144 PostWysłany: 21 Kwi 2014 15:07 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 2
Golab, I jak sprawa się wyjaśniła z Neptunbusem. Bo sam zamierzam zarezerwować miejsce i w takim razie chyba poproszę o płatność gotówką na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#145 PostWysłany: 21 Kwi 2014 16:30 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
Im sie pewnie nie chce tych potwierdzen wysylac. Jechalem w marcu, potwierdzenia nie dostalem, wiec na wszelki druknalem potwierdzenie wykonania przelewu, ale na liscie bylem. Czekaja na spoznialskich, dzwonia do nich i pytaja gdzie sa i czy jada.

Jedyny minus to ze to transport dla karakanow 1.6m w kapeluszu jesli bus jest nabity do ostatniego miejsca + podrozuje paru schabow. Wtedy najlepiej siadac za kierowca. Jednak za ta cene nie ma co duzo narzekac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#146 PostWysłany: 27 Maj 2014 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Potrzebuję sie pilnie dostać w czwartek 29/05 z MMX do Kopenhagi. Niestety Neptunbus jest pełen. Czy możecie polecić coś NAJTAŃSZEGO na tej trasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#147 PostWysłany: 27 Maj 2014 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
cool_aka_romeo napisał(a):
Potrzebuję sie pilnie dostać w czwartek 29/05 z MMX do Kopenhagi. Niestety Neptunbus jest pełen. Czy możecie polecić coś NAJTAŃSZEGO na tej trasie ?


Jak nie ma Neptunbusa to chyba nie masz wyboru - flygbussarna.se 99 SEK + swebus.se 49 SEK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#148 PostWysłany: 27 Maj 2014 15:27 

Próbował ktoś stopem?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#149 PostWysłany: 27 Maj 2014 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
miki_fly napisał(a):
cool_aka_romeo napisał(a):
Potrzebuję sie pilnie dostać w czwartek 29/05 z MMX do Kopenhagi. Niestety Neptunbus jest pełen. Czy możecie polecić coś NAJTAŃSZEGO na tej trasie ?


Jak nie ma Neptunbusa to chyba nie masz wyboru - flygbussarna.se 99 SEK + swebus.se 49 SEK.



Dziekuje za info ale miałem nadzieję że jednak jest coś taniej :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#150 PostWysłany: 27 Maj 2014 15:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zawsze mnie rozwala, że w Polsce transport publiczny poza kilkoma dużymi miastami praktycznie zdycha, a tymczasem nasi rodacy organizują przewozy w krajach wyżej rozwiniętych. Może właśnie dlatego, że to takie marszrutki w stylu Kazachstanu i autochtoni patrzą na to, jak na niebieski śnieg. Najlepsi są ci w Norwegii, którzy dali projektowi nazwę handlową PKS Oslo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#151 PostWysłany: 27 Maj 2014 16:02 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
A u Pana Mirka próbowałeś?
http://pol-cab.se/

Jechałem z nimi, ale dawno, wszystko było okej, cena niska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#152 PostWysłany: 05 Cze 2014 00:28 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
Wracał ktoś niedawno z do Malmo i potem na lotnisko ? Swedbus jest 11:15 przy Malmo CentralStation i niby tam jest ~5minut do przejścia (z podręcznym 3minuty) na przystanek bussarna, który odjeżdża 11:20. Wystarczy? Nie wiem czemu, ale nie widzę w ogóle normalnych pociągów na sj.se z Kopenhagi do Malmo Central Station w niedzielę ?

Zostaje neptunbus.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#153 PostWysłany: 05 Cze 2014 03:54 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 49
od kilku dni nie jeżdżą pociągi do Szwecji przez strajki po szwedzkiej stronie.
z lotniska w Kopenhadze jeżdżą zastępcze busy, prawdopodobnie ze stacji centralnej też, ale nie mam pewności. Nie wiem jak długo to potrwa, dowiedziałam się z komunikatu po ang. na stacji w miasteczku pod Kopenhagą.

Jeśli chodzi o dojazdy lotnisko Malme-Kopenhaga, po przestudiowaniu wielu opcji stwierdzam, że najlepszą opcją jest neptunbus rezerwowany wcześniej, wtedy cena 60zł lub 100 koron. Kierowca czeka z listą, bus wygodny, ostatnio w drodze do Kopenhagi robił przystanki pasażerom wysiadającym przy lotnisku w Kopenhadze i jeszcze jeden w jakimś innym dziwnym miejscu, więc może da się dogadać w tej kwestii.

też zdarzyło mi się, że neptun był pełen, to był lot Wizz do Wawy ok. 13:00 i nic poza przesiadkami pociąg/autobus nie mogłam znaleźć...
dość tanią i wygodną (ciężki bagaż) opcją okazała się być wspominana polska taxi - o ile pamiętam pan Kuba, ale nie jestem pewna, chyba ta strona: http://www.vastkustexpressen.se/
zadzwoniłam do niego kilkanaście minut przed odjazdem (który odbył się z mniej więcej tego samego miejsca co neptunbusy: z peronów na głównej stacji w Kopenhadze idziemy w przeciwnym kierunku niż budynek dworca i wychodzimy po schodach w górę). Czekał bus 8 osobowy z 4 pasażerami w środku, cena 130 koron duńskich.
Kierowca objechał dworzec, aby sprzed głównego wejścia odebrać umówionego pasażera, który przy płaceniu usłyszał cenę 180 koron...
Co ciekawe, naprzeciwko stały dwa busy Neptun, choć odjazd miały mieć 30 min później, więc może podstawili kolejny bus?

Nie ryzykowałabym 5 min. przesiadki, nigdy nie wiadomo czy coś się nie wydarzy po drodze i opóźni przyjazd, mnie dojazdy na loty zbyt stresują by kombinować;) ale jeśli spróbujesz, daj znać szymonunion!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#154 PostWysłany: 05 Cze 2014 08:12 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
a gdzie jest przystanek neptunbus w Kopenhadze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#155 PostWysłany: 05 Cze 2014 09:08 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
@facaldo,
Masz odpowiedź powyżej w poście.

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#156 PostWysłany: 05 Cze 2014 21:02 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
Witam

porady potrzebuję: da radę zrobić taki plan:

MMX-Svedala-pociąg do Malmo-zwiedzanie-pociąg do Helsingborg-prom do Helsingor-pociag do Kopenhagi ??? I to wszystko w 7h? ;)

pociągi sprawdzone, prom też. Potem z Kopenhagi wracam Neptunbusem, bo niby dokopałem się do info na dsb.dk o strajku kolejarzy po szwedzkiej stronie i że z lotniska są busy w stronę Malmo i coś tam dalej, ale wolę mieć pewną sytuację :)


Pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#157 PostWysłany: 06 Cze 2014 19:38 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
sam odpowiem: da radę bo jestem w trakcie :) więcej po powrocie, trochę się pozmieniało :)

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#158 PostWysłany: 07 Cze 2014 13:36 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Jakie sa mozliwosci dojazdu pomiedzy lotniskach CPH i MMX?
Wszystko co moge znalezc to jak do poszczególnych miast itp, nie ma zadnego bezpośredniego/prawie bezpośredniego transportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#159 PostWysłany: 07 Cze 2014 15:47 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
jest normalnie pociąg i autobusy. pociąg atakuje pi szwedzkiej stronie ale podstawiaja autobusy zastępcze. do tego masz z mmx flygbus do Malmo i potem swebus do CPH. albo jak kto woli neptunus.dk. wszystko jest w tym wątku. pzdr ze słonecznej Kopenhagi :) ps. prawie 6H rowerami :)

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#160 PostWysłany: 07 Cze 2014 19:17 

Rejestracja: 21 Sty 2011
Posty: 38
Wie ktoś czy na "Around the Sound Ticket" można podjechać gdzieś blisko lotniska Malme ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group