Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2013 13:00 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Jakiś czas temu odwiedziłem urokliwe Wyspy w północno-wschodniej Malezji. Ich piękno oraz klimat zauroczył mnie tak, że postanowiłem, że podzielę się z Wami wrażeniami, relacją oraz fotografiami.

Cała podróż rozpoczęła się jeszcze w Kuala Lumpur, gdzie nie wpuszczono mnie na samolot. Musiałem zakupić nowy bilet i czekać na kolejny lot, który w dodatku się opóźnił. Było dużo nerwów, stresu. Co tu mówić, nikt nie chciałby z własnej kieszeni wyłożyć dodatkowych 400 PLN za nowy bilet. W dodatku nie do końca obwiniałem siebie za zajście całej sytuacji. Będąc już w samolocie nerwy trochę puściły. Po godzinie samolot już kołował na lotnisku w Kota Bharu, skąd do Wysp Perenthian czeka mnie jeszcze ok. 2 godzinna podróż. Lotnisko malutkie, ale rękawy są. Odebrałem bagaż i udałem się w poszukiwaniu informacji jak dotrzeć do portu skąd odpływają motorówki na wyspy. Tuż przy wyjściu znajdowała się informacja turystyczna, gdzie można było nabyć bilet na przejazd do Kuala Besut oraz transport motorówką. Generalnie koszt jest najmniejszy jeżeli znajdziemy 4 osoby wybierające się na Wyspy Perenthian. Koszt jazdy taksówką do Kuala Besut oraz przeprawa łodzią motorową w obie strony kosztuje ok. 120 zł / os. Nie martwcie się, niewystarczającą ilością osób. Zazwyczaj pół samolotu to turyści, którzy również wybierają się na wyspy więc wystarczy cierpliwie poczekać, a na pewno przyjdą chętne osoby, które zbiją cenę biletu. U mnie traf padł na angola, który jechał na wyspy w celach wypoczynkowych. Co się później okazało opowiadał mi o chęci poznania pięknych kobiet na wyspie. No cóż ... chyba pomylił kierunki :) Lepszą destynacją byłaby chyba Tajlandia :) Podczas godzinnej jazdy taksówką można było podziwiać malownicze rejony Malezji.
Nareszcie jestem ! Kuala Besut to malutkie rybackie miasteczko. Miejscowość nie jest za urodziwa :). W dodatku ludzie tutaj znacznie różnią się od Tajów mentalnością - a przypominam, że do granicy z Tajlandią jest niespełna 150 km. Są bardziej zachowawczy, zdystansowani do turystów, a uśmiech na twarzy to prawdziwa rzadkość. Okazuje się, że na łódkę motorową wchodzi ok. 9 osób, więc trzeba czekać na innych turystów, żeby wypłynąć. Korzystając z okazji postanowiłem coś przekąsić. Zamówiłem kurczaka słodko-kwaśnego i było to jedno z lepszych dań jakie miałem okazję kosztować w Malezji. Po posiłku, przyjechała reszta grupki turystów, co oznaczało, że łódka będzie już pełna i gotowa do odpływu. Wsiadam. Dookoła wielu turystów. Niemcy, Dania, Chiny, Anglia, Japonia i Polska :) Ruszamy. Kobiety umalowane, uczesane, cieszą się i nie mogą doczekać kąpieli słonecznych na rajskich plażach. W połowie drogi zaczyna niesamowicie bujać a fale prawie przedostają się do łodzi. W efekcie każdy z pasażerów był mokrusieńki. Dziewczyny z pięknie umalowanych zamieniły się w zmory :P Tusz od rzęs sprawił, że ich piękne oczy zamieniły się w czarne oczyska a zadbane i dopracowane fryzury były delikatnie mówiąc zniszczone :P. Nikt nikogo nie informował, że będziemy płynąc w takich warunkach więc jeżeli będzie okazja udać się na wyspy następnym razem obowiązkowo biorę ze sobą pelerynę przeciwdeszczową.
Jesteśmy na wyspie! Łódka płynie najpierw na wyspę Kecil a potem na Besar rozwożąc po kolei turystów. Ja zatrzymałem się na mniejszej bardziej kameralnej wyspie - Kecil. Jest tańsza za sprawą niskobudżetowych ośrodków, za to bardziej zatłoczona. Wybrałem zachodnie wybrzeże wyspy, gdzie ulokowałem się w fajnym ośrodku przy zatoce koralowej ( Aur Bay ). Ośrodek bardzo fajny i posiadał zejście aż do 3 plaż. Tuż przy samej plaży można podziwiać niebywale kolorową i różnorodną rafę koralową. A kilka metrów od piaszczystej plaży udało mi się nawet znaleźć błazenki pływające w ukwiale. Aur Bay okazał się być strzałem w dziesiątkę. Podczas popołudniowego snurkowania, jakieś 150-200 metrów od plaży zobaczyłem 2 metrowego rekina, który śmignął mi przed oczyma. To był prawdziwy szok ! Darłem się w niebogłosy i bałem się płynąć dalej. Rekin jednak bał się mnie chyba bardziej bo zniknął w mgnieniu oka. Rafa koralowa jest niesamowita. Ogrody koralowe są niesamowite w dodatku różne, kolorowe gatunki ryb. Udało mi się także zobaczyć płaszczki oraz ośmiornice. Kolejnego dnia wybrałem się na wschodnie wybrzeże wyspy - na plażę Long beach. Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Długa, piaszczysta, nieco zaśmiecona plaża z turkusową, czystą wodą mieniącą się kryształowym blaskiem. Coś wspaniałego. Gdy wieje wiatr woda jest niespokojna i fale są uwielbiane przez lokalnych surferów. Na plaży znajduje się także wiele sklepików, barów oraz klubów, gdzie nocą można naprawdę fajnie pobawić.
W następnych dniach odwiedziłem sąsiednią wyspę Besar. Wyspa jest przepiękna. Nie wiem czy nie ładniejsza od Kecil. Myslę, że to zależy od indywidualnych preferencji. Podczas jednodniowej wycieczki po obu wyspach, można popływać z rekinami ( Shark point) z żółwiami ( Turtle point) czy delektować się widokiem plaż niczym z karaibskich filmów. Ja byłem wniebowzięty. W dodatku na wyspie Besar udało mi się upatrzeć piękną czarną, włochatą małpkę na drzewie. Cudo ! Obydwie wyspy słyną z bogatej fauny i flory. Od razu po przyjeździe ujrzałem ogromne 2 metrowe waranki, kolorowe motyle, które przypominają rozmiarem ptaki czy kilkudziesięcio-centymetrowe gekony, chodzące po ścianach budynków. Największe wrażenie z pobytu na tych tajemniczych wyspach zrobiło na mnie pływanie z żółwiami morskimi oraz wizyta na żółwiej plaży, na której nocą żółwie składają jaja. Plaża jest po prostu bajeczna, ale pobyt na niej możliwy jest tylko za dnia.

Jeżeli macie jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem

Więcej informacji oraz zdjęć znajdziecie tutaj : http://yourdreamdestination.org/2013/10 ... erenthian/

Pozdrawiam

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok na las tropikalny wyspy Kecil
DSC_0775.JPG
DSC_0775.JPG [ 230.11 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Maskotka hotelowa
417832_3190240531936_1215140064_n.jpg
417832_3190240531936_1215140064_n.jpg [ 109.14 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: żółwia plaża
DSC02457.JPG
DSC02457.JPG [ 142.82 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Pływanie z żółwiem morskim
DSC02452.JPG
DSC02452.JPG [ 98.22 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Plaża na wyspie Besar
DSC_0948.JPG
DSC_0948.JPG [ 231.44 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Plaża na wyspie Besar
DSC_0937.JPG
DSC_0937.JPG [ 197.75 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Południowa plaża na wyspie Kecil
DSC_0807.JPG
DSC_0807.JPG [ 214.82 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Long Beach - Wyspa Kecil
DSC_0869.JPG
DSC_0869.JPG [ 213.99 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Long Beach - Wyspa Kecil
DSC_0905.JPG
DSC_0905.JPG [ 225.16 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
Komentarz do pliku: Koralowa zatoka ( Aur Bay ) na wyspie Kecil
2.JPG
2.JPG [ 241.2 KiB | Obejrzany 12380 razy ]
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:01 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Piękne fotki i relacja na blogu też fajna! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Rzeczywiście fajnie wygląda.

A możesz napisać jakimi liniami tam leciałeś i jaki był powód niewpuszczenia do samolotu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:24 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Sudoku napisał(a):
Rzeczywiście fajnie wygląda.

A możesz napisać jakimi liniami tam leciałeś i jaki był powód niewpuszczenia do samolotu?


Zerknij do bloga, kolega K0nri tam właśnie to opisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:38 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Podróż na Wyspy Perenthian najlepiej rozpocząć z Kuala Lumpur. Mamy dwie opcje:

Lot samolotem do :
- Kota Bharu ( najbliżej do Kuala Besut skąd odpływają motorówki na wyspę )
- Kuala Terengganu ( nieco dalej do Kuala Besut )

Jazdę autobusem do Kuala Besut ( zajmuje zazwyczaj 6,7 godzin i jedzie się przez noc i rano jesteśmy w Kuala Besut)

Osobiście leciałem samolotem do Kota Bharu liniami Air Asia. Koszt biletu nie powinien przekroczyć 250-300 zł w obie strony.
Podczas promocji zdarzają się nawet bilety za 80 - 120 zł w obie strony.

Biorąc pod uwagę częste promocje do Kuala Lumpur to koszt dostania się na wyspy jest do przeżycia :)

* Niedługo zamieszczę te informacje również na blogu :) Aktualnie jestem w trakcie redagowania relacji z wyprawy na Borneo. Mam nadzieję, że ten wpis również was zainteresuje bo naprawdę warto udać się w to miejsce ( chodzi mi o średnio bezpieczny rejon koło Sandakan, gdzie co jakiś czas giną ludzie w wyniku walk z islamskimi ekstremistami z Mindanao )
_________________
www.yourdreamdestination.org


Ostatnio edytowany przez k0nri, 25 Paź 2013 14:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:44 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Zazdroszczę! czas zaplanować ten kierunek:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Byłem w zeszłym roku, potwierdzam - cudowne miejsce. Fauna i flora urzeka zarówno na lądzie jak i w wodzie.
Samo miasto Kota Bharu można sobie przy tym odpuścić - chyba, że ktoś gustuje w islamskich meczetach i nie przeszkadza mu zupełny brak piwa (to najbardziej mułzumańskie miasto w Malezji i alkoholu tam po prostu nie ma).
Na wyspach pifko owszem, jest, puszeczka za kilkanaście zł.
Z lotniska jest tani autobus do centrum miasta (2MYR) a stamtąd autobus do Kuala Besut, ale kursuje coś jakby do 17 a potem już tylko taxi (50-60MYR).
Najbardziej zadziwiły mnie wymiary domków oferowanych turystom wzdłuż plaż - niektóre niewiele większe od budy dla psa ;-)
Ale to też robi klimat. no i brak prądu w dzień (generatory).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Fantastyczne miejsce. Nie byłem, ale słyszałem bardzo dużo dobrego. Z tego co słyszałem i widziałem Perenthian Islands wciągają nosem Langkawi (tam akurat byłem i nie polecam). Może się skuszę w maju na te Perenthiansy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:56 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
-Co do prądu to dodam, że miałem ten luksus 24/7, chociaż będąc szczerym, kto siedzi w domku w trakcie dnia :) ?
Jedyne co zauważyłem to częste skoki napięcia oraz kilkuminutowa przerwa w dostawie prądu.

-Co do łączności ze światem ( czyt. Internet ) jest wszechobecny na wyspie więc bez obaw :)

- Co do maleńkich domków. Są naprawdę i budy dla psów i "slumsy" turystyczne, ale z ręką na sercu dodam, że za 50-60 zł /os znajdziecie naprawdę godziwe i komfortowe warunki. Ja płaciłem 120 zł za domek 2osobowy. W cenie były śniadania. Miałem klimę, telewizor, wygodne łóżko, szafę, łazienkę. Może nie było to 100m2 ale dało radę przeżyć :)
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2013 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Wracają wspomniania, jak się ogląda te zdjęcia :)
Od siebie dodam, że klimatu dadaje brak dróg, jedynie są ścieżki do spacerów. Żółwie składające jaja blisko plaży, jaszczury czy jak to się zwało niezłych rozmiarów podchodzące blisko domku, no i rafa...obłędna :)
Robiliśmy tam PADI, polecam. Nie ma jak rozpocząć pierwsze lekcje w ciepłym morzy zamiast np. na basenie na Wiśle, a nurkowania wród pięknej rafy zamiast na zimnym Zakrzówku :) Do tego instruktorka...oczywiście Polka :) (przynajmniej pracowała tam w 2011). Po tygodniu na Perhentian pojechaliśmy na Ko Phangan i na Ko Tao, ale wg mnie nie ma co porównywać. Zwłaszcza jeśli chodzi o nurkowanie. Na Perhentian spotkaliśmy mnóstwo ludzi z pasją do nurkowania, a np. na Ko Tao dało się odczuć, że turyści oznaczają jedynie pełen portfel...

Załączniki:
IMG_1003.jpg
IMG_1003.jpg [ 80.87 KiB | Obejrzany 12176 razy ]
IMG_0596.jpg
IMG_0596.jpg [ 131.1 KiB | Obejrzany 12176 razy ]
IMG_1057.jpg
IMG_1057.jpg [ 125.5 KiB | Obejrzany 12176 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2013 20:29 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 14
Miałem okazję być na wyspie w 2010 oraz w tym roku i niestety wyspa powoli traci urok. Od ostatniego roku wybudowało się bardzo wiele nowych ośrodków, szczególnie przy drodze z jednej plaży na drugą (na wyspie Kecil).

Co do snorklingu, to polecam wykupić wycieczkę z jakiegoś biura przy Coral Bay - tam wycieczki były tańsze. Za Long Trip zapłaciliśmy 30 RM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Paź 2013 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 28
Loty: 153
Kilometry: 404 725
barka napisał(a):
Wracają wspomniania, jak się ogląda te zdjęcia :)
Od siebie dodam, że klimatu dadaje brak dróg, jedynie są ścieżki do spacerów. Żółwie składające jaja blisko plaży, jaszczury czy jak to się zwało niezłych rozmiarów podchodzące blisko domku, no i rafa...obłędna :)
Robiliśmy tam PADI, polecam. Nie ma jak rozpocząć pierwsze lekcje w ciepłym morzy zamiast np. na basenie na Wiśle, a nurkowania wród pięknej rafy zamiast na zimnym Zakrzówku :) Do tego instruktorka...oczywiście Polka :) (przynajmniej pracowała tam w 2011). Po tygodniu na Perhentian pojechaliśmy na Ko Phangan i na Ko Tao, ale wg mnie nie ma co porównywać. Zwłaszcza jeśli chodzi o nurkowanie. Na Perhentian spotkaliśmy mnóstwo ludzi z pasją do nurkowania, a np. na Ko Tao dało się odczuć, że turyści oznaczają jedynie pełen portfel...


Zgadzam się w 100%, sam nie opisałbym tego lepiej ;) Rok temu byłem na Perhentian a w tym na Ko Tao - to dwie różne ligi. Jeżeli ktoś się zastanawia co wybrać to tylko Perhentian ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Paź 2013 21:40 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Nie wiem dlaczego porównania do Koh Phangan i Koh Tao odnośnie nurkowania i życia podwodnego.
Na Koh Phangan nie ma praktycznie żadnej ciekawej rafy a na Koh Tao jest ona bardzo uboga.
Ciekawszą rafę widziałem już na Koh Phi Phi Leh, która z roku na rok coraz bardziej się odradza, po katastrofie z przed kilku lat.
Bardzo dobrym miejscem są też Wyspy Similan uchodzące za jedne z najlepszych miejsc do nurkowania w tej części świata.

Perenthian Islands mogę porównać do Egiptu, chociaż moim zdaniem rafa jest jeszcze lepsza.
Jeszcze piękniejszą rafę od Perenthian Islands widziałem tylko na dziewiczych wodach Morza Sulu na Borneo.
To oznacza, że Malezja a zwłaszcza Wyspy Perenthian to idealne miejsce godne polecenia zarówno dla miłośników
oglądania podwodnego życia jak i rasowych plażowiczów i poszukiwaczy rajskich plenerów.
Szczególnie godne polecenie jest nurkowanie nieopodal zatoki koralowej ( Aur Bay ) dookoła latarni morskiej.
Widoki -> pierwsza klasa. Mnie zatkało :)
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
a ja w pełni poprę filipo1986

byłem 2 lata temu, byłem w te wakacje - nie ma już po co jechać :/ zniszczyli totalnie wyspy ;(
nurkowania i snorki nadal ekstra, ale zrobiło się tłoczno, brudnawo i mocno komercyjnie - no i jeszcze drożej; 2 lata temu uznałem te wyspy za najlepsze odwiedzone przeze mnie miejsce ever, teraz nie wiem czy bym komukolwiek polecił, poza nurkami/fanami snorkli
poza tym słabe i niewyszukane jedzenie - wcześniej nie zwracało się na nie uwagi, łykało się posiłek i pędziło z powrotem pod wodę, teraz gdy ma się tak dużo miejsc serwujących jedzenie a wszędzie niesmacznie i drogo robi się to smutne..

porównanie do ko tao jest zasadne bo jest to drugie miejsce w tym rejonie gdzie można równie tanio zrobić kurs (już za 900zł, najtaniej na coral bay, tam też najtańsze wycieczki snorklowe, ale za to noclegi droższe) - ale racja, na ko tao rafy gorsze; są jednak lepsze miejsca nurkowe na półwyspie malajskim, choć nie tak tanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
Miałem dylemat co wybrać w Malezji i padło na Tioman nie żałuje
malezja-tioman,216,36133
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Paź 2013 22:53 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Moi drodzy widzę tutaj pewną nieścisłość. Nie dogodzimy wszystkim.
Albo wyspy będą piękne, dziewicze i ze skromna infrastrukturą turystyczną, albo
w pewnym sensie "zniszczone" choć to za mocne słowo ale wyposażone w lepsze ośrodki.
Zależy kto czego szuka. Musi zajść pewien kompromis.
Mi się bardziej podobała wyspa Besar, ponieważ była czysta. Nie zobaczyłem ani jednego papierka.
Wyspa Kecil to tani lecz uroczy pierdolnik dla młodych. Śmieci się czasami walają, ośrodków sporo, ale i taniej.
Pamiętajmy, że turystyka rozwija się zatrważająco szybko i niedługo nie będzie już dziewiczych i kompletnie niezniszczonych miejsc.
Jedzenie ? Hmm to nie Tajlandia :) Zgodzę się. Kuchnia malajska do najpyszniejszych nie należy. Jednak co wieczoru mogłem skosztować świeżej rybki z grilla czy krewetek. Mi smakowało. Może nie jestem wymagający.

Nie zgodzę się, że nie ma już po co jechać. W tym roku było pięknie. Swoje widziałem, zachwalam i polecam. Za to możliwe, że za 5 lat już rzeczywiście nie będzie się opłacało tam wybierać. Nie będę namawiał niech zdjęcia mówią same za siebie :) Sami zdecydujcie. Powiem tylko tyle, że takich pięknych plaż na płw. Malajskim już dawno nie widziałem. Mój kolega, malezyjczyk, który pochodzi z Kuala Lumpur m.in polecił mi to miejsce ze względu na piękne plaże i rafy koralowe. Mogę powiedzieć za siebie, że było warto :)
Rozmyślałem też nad Tioman ( są bezpośrednie samoloty na tą wyspę ), ale jakoś zdjęcia i te plaże mnie nie ujęły. Zabrakło mi rajskich turkusowych plaż z białym piaskiem :) Może jestem banalny ale jak lecę taki kawał to chce zobaczyć prawdziwy raj :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Besar
DSC_0960.JPG
DSC_0960.JPG [ 243.71 KiB | Obejrzany 12357 razy ]
Komentarz do pliku: Besar
DSC_0927.JPG
DSC_0927.JPG [ 246.46 KiB | Obejrzany 12357 razy ]
Komentarz do pliku: Perenthian Kecil
DSC02348.JPG
DSC02348.JPG [ 253.48 KiB | Obejrzany 12360 razy ]
Komentarz do pliku: Perenthian Kecil
DSC_0880.JPG
DSC_0880.JPG [ 235.14 KiB | Obejrzany 12360 razy ]
Komentarz do pliku: Perenthian Besar
DSC_0940.JPG
DSC_0940.JPG [ 214.11 KiB | Obejrzany 12360 razy ]
Komentarz do pliku: Perenthian Besar
DSC_0955.JPG
DSC_0955.JPG [ 219.67 KiB | Obejrzany 12360 razy ]
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Paź 2013 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Za kilka dni wybieram się na wyspę Kecil z Tajlandii.
Mamy pytania:
- czy faktycznie nie ma tam problemu z internetem? tzn. znajdę jakiś resort w którym net będzie na zadowalającym poziomie?
- z Twojego opisu mieszkałeś w całkiem przyjemnym miejscu - możesz podać nazwę ewentualnie polecić coś fajnego (z netem)?
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Paź 2013 11:04 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Jeśli chodzi o Kecil to moge polecić:
- Shari-La Island Resort ( internet bezprzewodowy jest dostępny za darmo w Lobby hotelowym ) plaża Aur Bay
- Senja Resort ( Internet mają w restauracji hotelowej też za darmo ) plaża Aur Bay
- Bubu Long Beach Hotel ( lepszy i droższy hotel zlokalizowany na plaży Long Beach )
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Paź 2013 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Muszę mieć neta w pokoju. Chyba nie ma wyboru - trzeba będzie pobiegać po wyspie(pach) i poszukać ;)
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Paź 2013 14:03 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Sprawdź strony internetowe Ośrodków, może jest internet w lepszych pokojach
chodzi mi o ( Senja i Bubu )
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group