Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2012 15:14 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Kiedyś sprawa wydawała mi się oczywista - samolot. Jednak teraz mam wątpliwości, bo AirAsia już nie ma aż takich tanich biletów i zaczęłam się zastanawiać nad pociągiem. Orientuje się ktoś jak jest cenowo i z komfortem podróży pociągiem? Samolot SIN - KUL kosztuje w jedną stronę 70-100 zł, podróż trwa godzinę + pewnie ok 3 godzin na odprawę i dojazd do centrum a pociągiem ponoć znacznie więcej - ok 7 godzin. Ma ktoś za sobą podróż różnymi środkami transportu po Malezji i mógłby się wypowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 21 Lut 2012 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Pociąg jak pociąg - wygodna bezprzedziałówka, choć bez szaleństw. ;) Ceny można sobie sprawdzić w internecie. Dodatkowo podróż pociągiem z Singapuru do Kuala Lumpur ma tę zaletę, że po drodze zalicza się dworzec w Singapurze - chyba jedyne na Świecie miejsce w którym można jednocześnie przebywać w dwóch krajach. ;)
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2012 15:55 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Co rozumiesz przez jednoczesne bycie w obu krajach? I z cenami też mam problem, bo strona https://intranet.ktmb.com.my/e-ticket/login.asp zawodzi. W internecie są różne ceny i w końcu nie wiem ile pociąg kosztuje i czy kupować bilet lotniczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lut 2012 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Tu masz odpowiedzi: http://www.seat61.com/Malaysia.htm#Fares
Ogólnie z SIN do KUL jest prawie dwa razy drożej niż odwrotnie (ceny w dolarach a nie w ringitach a wartości te same)
Nie polecam pierwszej klasy (chyba, że ktoś jest morsem i spokojnie siedzi przy 15 st. C).
Fajne są kuszetki w wagonie zbiorowym, można sobie pokimać lub poczytać bez kontaktu wzrokowego z innymi pasażerami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lut 2012 17:19 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 379
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
Jeszcze jest opcja autokar. Połączeń jest mnóstwo.
W cenie już od SGD 15 (Lionstar Express Sdn Bhd). Inne linie to 20, 30 czy nawet 45 SGD.
Bilety do kupienia tu http://www.busonlineticket.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lut 2012 17:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Autobusy są b.wygodne w Malezji ale jest w nich generalnie bardzo zimno.
Co do trasy KUL-SIN sprawdź sobie też loty FireFly z KL-Subang.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lut 2012 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ja jechałem autobusem z Singapuru do Melaki na jeden wieczór (całkowity czas to bodajże 5h), skąd do Kuala Lumpur jest już niecałe 2h autobusem. Także jeśli chcesz się po Azji trochę "pobujać", to Melaka jest całkiem miłym miejscem "po drodze".
Ostatnio też z KL do Penang jechałem kuszetką zamiast samolotem. Także nie tylko AirAsia, po doliczeniu dojazdów na lotniska, opłaty za kartę i bagaż, to nie zawsze wychodzi tanio. Poza tym warto spróbować wszystkiego :)
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2012 17:49 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 379
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
marek2011 napisał(a):
Autobusy są b.wygodne w Malezji ale jest w nich generalnie bardzo zimno.

Autobusy są przyzwoite, klima działa. Polecam. Jechałem RT: Kuala Lumpur - Malacca; całkiem niezła jednodniowa wycieczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lut 2012 18:37 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Byłem w Singapurze 10 dni temu. Metro z lotniska do centrum to 3,5 dolara. Odprawa, dolot i dojazd do centrum razem powinny zająć ze 3-4h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lut 2012 12:18 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Jechałem pociagiem z Singapuru do Kuala Lumpur ponad tydzien temu. Zdecydowanie taniej jest gdy wybierzesz pociag z Johor Bahru (tam mozesz dojechac autobusem za bodajze 2 dolary singapurskie ze stacji metra bodajze Kranji). Za miejsca siedzace w 1 klasie placilem ok. 60 MYR. (za 2 klase chyba jest ok 30 MYR, sa jeszcze kuszetki ale trzeba rezerwowac je ze sporym wyprzedzeniem). Pociag lata swietnosci ma juz za soba ale fotele sa dosyc wygodne, duzo miejsca i klimatyzowane wagony. Do tego dostalismy cos a'la drozdzowka i butelke wody :). Podroz zleciala mi szybko bo wiekszosc czasu przespalem gdyz jechalismy nocnym polaczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Kwi 2012 11:39 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
W autobusach czasem tak mocno działa klima, że trzeba kurtkę założyć ;)
Wg mnie na takiej trasie zdecydowanie lepszą opcją jest autobus. Przejazd trwa 6 godzin, ale fotele masz dużo wygodniejsze niż w samolocie. Podróż samolotem jest niewiele krótsza (doliczam odprawy), a pewnie droższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Kwi 2012 11:54 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Ten sam dylemat miałem w styczniu tego roku. Ze względu na czas podróży wybrałem Air Asia - różnica w cenie między samolotem a autobusem była około 50zł. Pozatym samolot ma jedną zaletą - na 99% odleci o czasie. Po malezji też jeżdziłem częściowo autobusami i tu było z tymi odjazdami różnie - w Kuala na Puduraya okazywało się że autobus owszem będzie ale nie o czasie który miał być tylko dwie godziny później.

Jeżeli miałbym dużo czasu wybrałbym autobus (fajna propozycja Shargata odwiedzenie Melakki) ze względu na klimat, natomiast jeśli zależy ci na czasie to brałbym Air Asia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Cze 2014 15:14 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
ja lubię malezyjskie autobusy (ale trzeba mieć więcej czasu, żeby nimi podróżować) - są wygodne, więcej miejsca, niż u nas, czasami zatrzymują się w marketach(targach) i można kupić fajne owoce. Dzięki temu pierwszy raz jadłem apple water w drodze do Penangu :)
Autobusy są klimatyzowane, więc trzeba pamiętać, żeby wziąć jakąś bluzę ze sobą.
Samolotem (air asia) jest oczywiście szybciej, ale dla mnie podróżowanie autobusem ma więcej uroku (i jest tańsze :))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lip 2015 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Jak ktoś może to proszę o pomoc czym dostać się w październiku z KL do Singapuru.

Samolot z bagażami kosztować nas może ok. 55 EUR więc nie najtaniej, fajnie było by naleźć coś tańszego dla dwóch osób :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lip 2015 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Z Terminalu Bersepadu Selatan jeździ mnóstwo autobusów do Singapuru - cena ok.40rm.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Gru 2015 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
@dc_adventures W końcu jechaliśmy autobusem.
Dokładnie z tej stacji, bilety kupione na miejscu na 30 minut przed odjazdem.

Wszystko fajnie, tylko przejście graniczne jest dość meczące, w sumie zajęło nam ponad godzinę, odprawa w Malezji i przejście do Singapuru na odprawę. Dość to problematyczne, na szczęście kierowcy autobusów dbają o to żeby turysta wrócił do właściwego busa, bo ktoś nie ogarnięty zgubi się w minute. Ale samo trafienie na właściwy parking to też trochę loteria :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group