Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 31 Maj 2018 12:17 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 21
Loty: 41
Kilometry: 64 228
Czesc!
Wraz ze znajomymi planujemy kolejny wyjazd do Azji, trafiliśmy na promocję Qatar i tym sposobem planujemy spędzić 17 dni w Malezji i "okolicach". Nasz plan wygląda następująco:
5.10 wylot z Polski
6.10 Penang, od razu samolot do Kuala Lumpur, zostajemy tam 3 dni
9.10 wieczorny lot do Singapuru, tam spędzamy tam 2 dni
12.10 przelot poranny na Langkawi, 3 dni na wyspie
15.10 łódka na Koh Lipe, 3-4 dni na miejscu
18/19.10 transport do George Również
21.10 powrót do PL

Mam jedną wątpliwość dot. pobytu w Malezji - ńa stronie MSZ jest informacja, że wszystkie wjazdy do Malezji, które odbywają się kikukrotnie w ciągu 180 dni wymagają wizy - my opuszczamy Malezję na kilka dni na wycieczkę do Singapuru, czy powinniśmy w takim razie zadbać o wyrobienie wizy jeszcze w Polsce? Ż góry dziękuję za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#162 PostWysłany: 31 Maj 2018 12:49 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 40
Trasy nie ocenię, bo robiłem inną. Osobiście uważam, że 3 dni na KL to sporo - według mnie nie jest to zbyt ciekawe miasto. No chyba, że lubicie miasta.

Ale wizy nie trzeba, przynajmniej ja bez żadnego problemu zrobiłem relację Kuala Lumpur - Singapur - Borneo bez wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 31 Maj 2018 12:59 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Ja przekraczałem granicę z Singapurem kilkukrotnie podczas kilku dni i żadnej wizy nie potrzebowałem. Chyba że ostatnio coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 31 Maj 2018 13:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nie potrzebujecie wizy do Malezji. Wjeżdżając dostajecie pieczątkę pozwalającą na 90 dni pobytu. Nie ma problemu z wielokrotnymi wjazdami i wyjazdami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 31 Maj 2018 15:35 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Witam kto leci od 30.09-14.10.2018 do malezji
Razem raźniej
My lecimy do Penang liniami Qatar z opcją zostania za darmo na koszt lini lotniczych na noc w doha
Specjalnie wzielismy sobie z przesiadką 28H
https://www.wakacyjnipiraci.pl/rozne/te ... adki_22466
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 31 Maj 2018 18:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@fabone 3 dni na samo KL to dużo, chyba że planujecie wypady po okolicy np. jaskinie Batu czy wypad do Malakki. Singapur - 2 dni spokojnie da się zagospodarować. 3 dni na Langkawi pewnie optymalnie, żeby chwilę się pobyczyć i skorzystać z niskich (jak na Malezję) cen napojów z procentami. Dodatkowo polecam na jeden dzień wypożyczyć skuter na małą objazdówkę. Koh Lipe nie byłem. George town - myślę, że spokojnie wystarczy przybyć tam 19 X, czyli dłużej na wyspach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 31 Maj 2018 19:12 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 21
Loty: 41
Kilometry: 64 228
Pięknie dziękuję!
W takim razie jedziemy bez wizy, a liczymy na pieczątkę na lotnisku.
W Kuala Lumpur rzeczywiście trochę pojeździmy, bo chcemy wykorzystać 3 dyniowy plan z bloga Zu in Asia - będzie w tym również zwiedzanie świątyni Batu.
W Singapurze cały jeden dzień chcemy poświęcić na Universal Studios - mamy fanów kinematografii w wycieczkowym teamie, a zadńe z nas nigdy nie było w tego typu parku rozrywki. Drugi dzień na zwiedzanie Śingapuru. Tu ze zmianami i tak jesteśmy już dość przyblokowani, bo promocja Air Asia zmobilizowała nas do zakupu lotów wewnętrznych (KL-SIN-LGK).
Przemyslimy w takim razie to, by pozostać dłużej na wyspach, by jak najdłużej skorzystać z chillowej części wycieczki :) pewnie rozważymy dłuższy pobyt na Koh Lipe, bo kochamy Tajlandię, a najdalej na Południe byliśmy na Lancie.
George Town - tu zależy nam najbardziej na słynnych targach z jedzeniem, acz może być to już etap podróży, gdzie będziemy myśleć tylko o pizzy :)

Czy macie jakieś rady odnośnie transportu promowego Langkawi - Koh Lipe? Czy warto 2czesniej zaopatrzyć się w bathy? Czy możemy liczyć na bankomat/kantor na Koh Lipe?

Bardzo dziękuję jeszcze za Wasz odzew :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 02 Cze 2018 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cześć!
do wylotu naprawdę dużo czasu, tyle samo jest również pomysłów i planów..
prosiłbym Was o pomoc w tym, co wstępnie wymyśliliśmy.
Tym razem w planach jest zwiedzanie w mniejszym biegu, zobaczenie kilku rzeczy, trochę odpoczynku, poczucie klimatu powolnych miast i troszkę plażowania. To mój 3 wylot do Azji płd-wsch. Raz na Borneo już byłem, jednak tylko na kilka dni w KK i bliskich okolicach. Jednak coś mnie chyba znowu tam ciągnie..? ;)

Przylatujemy do SIN, potem .. no właśnie :)?

1 dzień Singapur
2 dzień wylot do Kuching. Tam baza noclegowa i wypadowa do Bako, Semenggoh
6 lub 7 dzień wylot do Miri. Na miejscu z 3 dni. podobnie jak Kuching baza wypadowa do Bukit Lambir, Tajnjung Batu, może Mulu
10 dzień przejazd do Brunei, 2 noce, stolica, dżungla
13 dzień powrót do Miri i lot na 1 noc do Singapuru, wylot do PL kolejnego dnia o północy.

na dzień dzisiejszy te 3 loty kosztują koło 700zł. Wiem, że sporo, jak na Azję.. Dlatego na razie czekam. Najdroższy z MYY do SIN (będę kombinował). Za to z SIN do KCH całkiem niedrogo jak na 1 dzień powrotów z Chińskiego Nowego Roku (7 luty)- 158zł.
może jednak zupełnie co innego? Sumatra? Będę wdzięczny za pomoc! Dzięki!
EDIT: 700zl to za 2 os
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 07 Lip 2018 11:34 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
Hej!

Lecimy do Malezji na przełomie sierpnia i września. Przylatujemy do Bangkoku (tam 2-3 dni), potem Singapur i w górę mapy, tak, aby zakończyć w Penang (najłatwiejsze połączenie lądowe z Bangkokiem, skąd mamy lot powrotny do PL).

W Malezji mamy 15-16 dni i chcemy zrobić taką trasę jak poniżej w kolejności:
Singapur
Tioman
Kuala Lumpur
Cameron Highlands
Taman Negara
Perhantiany
Penang

Pytania:
1.Czy trasa z CH do Taman Negara jest fizycznie możliwa? Czy nie stracimy za dużo czasu na transport, nie trzeba będzie spać na dworcu w Jerantut :P etc? Chcielibyśmy być w Taman Negara rano, tak, aby złapać łódkę. Nie wiemy o której najlepiej wyjechać z KL do CH i potem z CH do Taman Negara, żeby miało to sens? W CH chcielibyśmy połazić po szlakach (bez zwiedzania farm) + mossy forest + ew Rafflesia :) W Taman Negara podobnie, połazić średnio ciężkie trasy bez noclegu w dżungli :)
2.Transport z Taman Negara na Perhartiany - myśleliśmy, aby pojechać pociągiem z Jerantut do Kota Bahru (startuje po 4-tej rano). Wiemy, że nie wszyscy polecają, ale my lubimy pociągi, a poza tym nie ma przesiadek. Nie wiemy jak zorganizować zwiedzanie Taman Negara, tak, aby być na dworcu w Jerantut o 4-tej rano i tak, żeby zgrało się fajnie ze zwiedzaniem i CH i Taman Negara.
3. Może inna kolejność zwiedzania byłaby bardziej sensowna? Jesteśmy otwarci na inne propozycje ale wolelibyśmy aby Tioman i Perhantiany nie były bezpośrednio po sobie.
4. Czy słyszeliście coś nt. wyspy Kapas?

Pozdrowienia
Darek i Kasia

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 240.9 KiB | Obejrzany 2051 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 07 Lip 2018 13:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Moim zdaniem nieco za dużo - będziecie sporo czasu spędzać w środkach transportu zamiast cieszyć się wycieczką. Jakbym miał coś zaproponować, to wybrać albo Tioman albo Perhentiany.
Byliśmy na jednym szlaku w CH i nie był jakiś fascynujący i kilka lat temu był praktycznie nieoznakowany. W sumie żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na Taman Negara zamiast CH. Z tego co pamiętam, z CH do Taman Negara były jakieś busy, ale nocnych nie uświadczysz, bo to jednak nieco pagórkowaty region i nikt po nocy nie zapewniał transportu - dotarcie do Taman Negara na rano chyba mało realne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 07 Lip 2018 15:04 

Rejestracja: 06 Lip 2018
Posty: 12
Zgadzam się z przedmówcą. Nie ma co robić za dużej trasy.
No chyba, że skorzystacie z lotnisk (ceny lokalnych lini lotniczych są całkiem atrakcyjne).

Dodatkowo polecam Wam, abyście nie planowali wszystkiego przed wyjazdem tylko pozwolili sobie na odrobinę zmiany planów (dużo przyjemniejsza podróż)

Pozdrawiam :)


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 07 Lip 2018 19:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
termbest napisał(a):
No chyba, że skorzystacie z lotnisk (ceny lokalnych lini lotniczych są całkiem atrakcyjne).

W przypadku tej trasy raczej nie ma takiej możliwości ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 08 Lip 2018 17:14 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
ok, dzięki za odpowiedzi! Pewnie zrezygnujemy z Cameron Highlands i Taman Negara, bo tam dojazd jest najdłuższy i najbardziej skomplikowany. Z KL możemy na Perhantiany dolecieć (Kota Bahru) za niewielkie pieniądze. Jak będzie dobry czas to z Penang można ewentualnie zaatakować CH:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 22 Lip 2018 18:42 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Ląduję 20.09 rano w Kuala Lumpur, kolejny lot z tego miasta mam 24.09 rano. Na miejscu zatem 4 pełne dni. To mój pierwszy raz w Malezji. Co polecilibyście zobaczyć? Myślałem o trasie na północ i turystycznej klasyce, czyli Batu Caves, Cameron Highlands i może Penang. Powrót samolotem w nocy z PEN do KUL. Jestem otwarty na wszystkie sugestie. Jeden dzień i nocleg w Kuala Lumpur to jedyna sztywna rzecz podczas tych 4 dni. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 22 Lip 2018 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
4 dni to niewiele. Poświęciłbym 2 dni na KL i 2 na Penang, z tym, że Penang to za dużo powiedziane, starczy czasu na liźnięcie Georgetown. Miej świadomość, że stracisz sporo czasu na przemieszczanie się na lotniska i to nie jest kilkadziesiąt minut raczej.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 23 Lip 2018 09:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeśli bilety lotnicze tanie, to proponuję z KL od razu 20 IX lecieć do Penang, powrót do KL 22 IX wieczorem albo 23 IX rano. Te 4 dni to na tyle mało czasu, że chyba szkoda marnować na Cameron Highlands, bo przejazdy po jakieś 4 godziny w każdą stronę.
Alternatywnie można zostać te 4 dni w KL i oprócz zwiedzania miasta, pojechać właśnie do Batu, może dodatkowo FRIM, a także można wtedy zrobić jednodniowy wypad do Melaki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 08 Wrz 2018 09:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Dzięki za porady! Jednak opcja pozostania w okolicy KL wydaje się najrozsądniejsza. Krótki wypad do Melaki prosto z lotniska też pozwoli najlepiej zagospodarować czas. Czy jest sens kupować bilety przez internet czy cena na miejscu jest taka sama/niższa? Gdzieś na forum wyczytałem, że z dostępnością miejsc nie ma żadnego problemu.

http://www.klia2.info/buses/bus-stop/ma ... to-malacca

Czy Batu i FRIM są do ogarnięcia transportem publicznym jednego dnia przy noclegu w KL?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Planujemy wybrać się z dzieciakiem do Malezji i zastanawiamy się nad optymalnym połączeniem lotniczym dla nas. Nie chcielibyśmy lecieć ciągiem tych 11-12 godzin wiec najlepszym rozwiązaniem dla nas byłoby podzielenie podróży mniej wiecej na pół z noclegiem w jakimś miejscu.
Przerabiał ktoś jakieś ciekawe połączenie do Malezji ze stopoverem ? Może macie jakieś ciekawe pomysły na taką podroż ?
Jeśli chodzi o Dubaj - to już bylismy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:08 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
@maarcin1938 - jedyne co mi przychodzi na myśl to Doha (Qatar), Kijów (UIA), Pekin (air china), Singapur?
_________________
Instagram: laur_ruda


Ostatnio edytowany przez ruda_laur, 03 Gru 2018 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
W zasadzie też pomyslałem o Doha. Pozostałe warianty są OK, ale to raczej podróż długodystansowa na raz, wiec nie do końca to co chcemy osiągnąć.
W emirates, czy Qatar nie ma większych problemów ze złożeniem lotów z dłuższą przesiadką Doha/Dubaj ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group