Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Gru 2015 18:58 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Gdzie spaliście na Langkawi i Koh Lipe?

My lecimy do Kuala Lumpur, tam 2 noce. Potem 3 noce Langkawi, 3 noce Koh Lipe i 2 noce Singapur


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
#102 PostWysłany: 29 Gru 2015 02:43 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 23
Loty: 91
Kilometry: 292 097
Na Langkawi spalismy w hotelu Best Star Resort - booking.com. Dzielnica Pantai Cenang. Hotel jest w samym centrum, pełno sklepików, restauracji. I z hotelu wychodzi się bezpośrednio na plażę - plaża jak na Langkawi ładna. Z portu do hotelu taxi kosztuje 30 ringitow. Po Langkawi w sumie można się poruszać tylko taxi lub wynajętym skuterem/autem nie ma komunikacji miejskiej.
Jak będziecie jechać na sky cab - kolejka linowa to uważajcie bo są duuuze kolejki. Najpierw kolejka po bilet a potem druga jeszcze większą do wjazdu na górę. My kupiliśmy Express pass kosztuje dodatkowo 50 ringitow za osobę ale nie stoisz w żadnych kolejkach. Sam wjazd kosztuje 35 ringitow za osobę. Czyli jak chcesz na szybko to koszt za osobę wychodzi 85 ringitow.

Na Ko Lipe spalismy w Lipe Inn - też booking. Położony w samym centurm na glownej ulicy Walking Street. Też polecam. Chyba że chcecie być bezpośrednio przy plaży to jest pełno domków do wynajęcia z bezpośrednim wyjściem na plażę. Na Koh lipe wszędzie blisko także można śmiało z buta chodzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 29 Gru 2015 10:36 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Dzięki.
Prom z Langkawi na Koh Lipe płynie z Telagi czy Kuah? Bo są sprzeczne informacje...
Na Koh Lipe która plaża ładniejsza i bardziej kameralna - Sunset czy Sunrise?
Czy na Koh Lipe są już bankomaty i czy jest jakaś dodatkowa prowizja za wypłatę?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 29 Gru 2015 10:49 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 23
Loty: 91
Kilometry: 292 097
Dzięki.
Prom z Langkawi na Koh Lipe płynie z Telagi czy Kuah? Bo są sprzeczne informacje...
Na Koh Lipe która plaża ładniejsza i bardziej kameralna - Sunset czy Sunrise?
Czy na Koh Lipe są już bankomaty i czy jest jakaś dodatkowa prowizja za wypłatę?[/quote]

Podobno prom na Koh lipe płynie z obydwu. My plynelismy z Telagi. Zapłaciliśmy 118 ringitow za osobę razem z transportem z hotelu. Ale podróż w jedną stronę ponieważ dalej plynelismy na inne wyspy Tajlandii. Na Koh lipe są bankomaty, jak wyciagalem pieniądze to doliczylo mi ok. 20 zł do transakcji. Bankomat stoi przed sklepem seven eleven na ulicy Walking Street. Na wyspie jest też pełno kantorow z reguły w biurach turystycznych - kurs był w miarę ok. Nawet udało mi się ringity wymienić na baty. Plaże wyglądają podobnie wszystko zależy od słońca :) ciężko mi powiedzieć która lepsza bo byliśmy tylko 2 dni :) Pozdrawiam
Michał


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 29 Gru 2015 11:13 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
A czy ktoś wchodził pieszo na ten szczyt (Mount Mat Cincang Peak) na który prowadzi kolejka na Langkawi? Czytałem, że powstał tam jakiś nowy szlak trekkingowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 29 Gru 2015 15:58 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 29
jollka napisał(a):
Będę Ci mogła co nieco doradzić, bo 13 stycznia lecimy do Singapuru z TA, a potem do Malezji. Będę miała na świeżo ceny i pogodę. Jeśli wytrzymasz d tego czasu, to odezwij się pod koniec stycznia ku przypomnieniu. Po wyjeździe mogę być nieco zresetowana i zapomnę :D

Powienienem wytrzymać, więc pewnie się przypomnę :)

Jak już wcześniej pisałem, lecimy we dwoje w marcu na 3,5 tygodnia. Warszawa -Kuala Lumpur. Myślałem, żeby cała eskapada obejmowała oprócz cześci kontynentalnej również Borneo, ale pogoda może nie być zbyt sprzyjająca, więc wyspę zostawimy na inną okazję.

Czego oczekujemy od wyjazdu? Dobrego jedzenia, pięknych widoków (plaże, dżungla), lenistwa na plaży, trekkingu przez dżunglę, zabytków, snorkowania (a może i nurkowania), kilku dni 'resetu' i wszystkiego tego co trzeba zobaczyć, doświadczyć będąc w Malezji.

Miejsca, które na ten moment są w planie:
-Kuala Lumpur
-Singapur
-Pulau Ketam
-Cameroon Highlands
-Taman Negra
-Penang
-Melakka
-Perhentian/Redang
-Langkawi

Kolejność jest przypadkowa z jednym wyjątkiem. Chciałbym Langkawi zostawić sobie na koniec, żeby można było przez kilka dni odpocząć przy zimnym piwku, przejść się może na jakąś impreze, jednak większość czasu spędzić na plażach i eksploracji wyspy.
Zastanwiam się czy czas i fundusze pozwolą na wizytę w innym kraju, np. Tajlandia - Bangkok, Kambodża - Siem Reap.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 31 Gru 2015 12:46 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 29
Podbijam temat, bo mam problem jak ugryźć to wszystko logistycznie. Może jakieś propozycje poparte doświadczeniem. Chcemy zacząć od zwiedzania lub trekkingu, potem kilka dni na Perhentianach, ponownie aktywne spędzanie czasu, a na koniec kilka dni odpoczynku na Langkawi i powrót (ewentualnie może KL na koniec, sam już nie wiem). Na ten moment rozważam jeszcze dołączyć do planu Kambodżę na 2-3dni. Można kupić bilety z KL za jakieś 250zł/os we dwie strony. Czy to jest dobra cena?

Miejsca i wstępny czas:
-Kuala Lumpur; 3 dni
-Singapur; 2 dni
-Pulau Ketam; 1 dzień
-Cameroon Highlands; 1 dzień
-Taman Negra; 2 dni z noclegiem w dżungli/?
-Penang; 2-3 dni
-Melakka; 1 dzień
-Perhentian/Redang; 3-4 dni
-Langkawi; 4-5dni
-Kambodża: Siem Reap, Angkor, Phnom Penh; 2-3dni
To wstępna lista. Kolejność przypadkowa. Czas orienacyjny po przeczytaniu różnych relacji. Na pewno wolałbym odpuścić Pualu Ketam kosztem, np. Kambodży. Im więcej czytam relacji, blogów tym bardziej głupieję, dlatego proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 31 Gru 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
pepwwa napisał(a):
Na ten moment rozważam jeszcze dołączyć do planu Kambodżę na 2-3dni. Można kupić bilety z KL za jakieś 250zł/os we dwie strony. Czy to jest dobra cena?


Według mnie cena super, ja Kambodżę na koniec zostawiłem i zależało mi na konkretnym dniu powroty i więcej płacę za lot w jedną stronę, jak masz taką cenę to nie wahaj się i kupuj...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 31 Gru 2015 14:48 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 29
Kiedy i na ile lecisz? Jak wygląda Twój plan podróży? O ile można wiedzieć :)

Edyta: Błąd merytoryczny.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 01 Sty 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@pepwwa Tutaj lecimy-do-malezji-z-fly4free,1122,75769?start=100#p659475 jest mój plan podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 01 Sty 2016 16:12 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
jak wiekszosc forumowicz z tego tematu lece turkiem do KL
Lecimy w trojke (dwie osoby dorosle plus szesciolatka). Dla malucha to pierwsza tak odlegla podroz - dla nas kolejna.
Wrzucam nasz plan:
10luty wylot
11 luty KL (planujemy sie wloczyc, probowac kuchni)
16 luty KL-> SIN (planujemy sie wloczyc, probowac kuchni)
21 luty SIN - > Langkawi (planujemy sie wloczyc, probowac kuchni, ale przede wszystkim nurkowac i snorkowac)
28-luty LGK -> KL ->IST ->WAW

Mamy otwartych kilka kwestii co do wypelnienia czasu.
Sztywnego planu nie robimy bo z doswiadczenia wiemy ze na nic sie zdaja w azji, wolimy spontanicznosc z LP w dloni.
Loty wewnetrzne juz przyklepane, noclegi w SIN(strand hotel)/KL(arenaa star hotel)/LGK (tu wciaz nie wybralismy - wybieramy z Dayang Bay lub adya hotel lub to The Frangipani Langkawi Resort & Spa).
Co wybrac na Langkawi?
Na Langkawii planujemy plazowanie i jednodniowe wycieczki wokol wyspy, polaczone z jedzeniem i nurkowaniem (snurkowaniem), moze uda sie potrolowac za miecznikiem. Lipe tym razem odpuszcamy, chociaz przy trzeciej wizycie na wyspie Mali resort proponowalo nam bardzo fajna znizke.
Pytanie kolejne: ktore oceanarium wybrac ? KL czy SIN (jakie)?
Czy sentosa w jeden dzien to wystarczy ?
Czy ktos byl w tunelu sumulujacym swobodne spadanie w singapurze?
Czy moze ktos polecic miejsce gdzie zlesc "najlepszego waszym zdaniem" pepper craba?
Czy te Makaki z batu caves sa tak bezczelne jak na giblartarze ?
Jak wyglada sprawa podrozy TAXI po KL ? tak jak w BKK kazde taxi ma zepsuty taksometr? Przy trzech osobach taxi wyjdzie korzystniej niz publiczny transport pod warunkiem, ze po drodze nie bedziemy ogladac specjalnosci MUAI THAI czy innych ping pong showow :)
czy ktos korzystal z godnej polecania agencji na Langkawii, gdzie mozna zalatwic sporo via email, nurkowanie, wypozyczenie auta itp?
Herbaciane wzgorza odpadaja bo juz to widzielismy w tajlandii, na sloniu jezdzilismy, farmy motyli, kwiatow i krokodyli tez widzielismy - co wybrac w to miejsce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 02 Sty 2016 00:10 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Mój plan pobytu:
poniedziałek 15:00 przylot do Kuala Lumpur
wtorek KL
środa KL + Batu Caves
czwartek wyjazd do Cameron Highlands z noclegiem w Tanah Ratah
piatek wyjazd do Penang z noclegiem w Georgetown
sobota cały dzien na wyspie, dalej nocnym autobusem do Melakki
niedziela od rana Melakka
tu mam pytanie: lepiej noc z niedzieli na poniedzialek przekimac w Melakce czy pojechac popoludniu w niedziele do Singapuru???
poniedziałek, wtorek i środa Singapur i o 23:00 lot do LHR.
W planach przemieszczanie sie po kraju autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 04 Sty 2016 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
pasta napisał(a):
donio napisał(a):
Prom z Langkawi na Koh Lipe płynie z Telagi czy Kuah? Bo są sprzeczne informacje...
Na Koh Lipe która plaża ładniejsza i bardziej kameralna - Sunset czy Sunrise?
Czy na Koh Lipe są już bankomaty i czy jest jakaś dodatkowa prowizja za wypłatę?


Ja bilety na kohlipe kupowałem na tej stronie https://telaga-terminal.com/. A na Langkawi będziemy spać w hotelu Geopark zaraz przy kolejce.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 09 Sty 2016 13:39 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Na koh lipe dziala firma przewozowa Ploi Siam (czy jakos tak) - organizuja transport speedboat - taxi - na lotnisko Hat Yai, oraz speedboat na Langkawi.
Polecam - dzialaja profecjonalnie (punktualnie) no i sa dosc tani


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 17 Sty 2016 21:36 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 23
Loty: 91
Kilometry: 292 097
srebrnyptak napisał(a):
jak wiekszosc forumowicz z tego tematu lece turkiem do KL
Lecimy w trojke (dwie osoby dorosle plus szesciolatka). Dla malucha to pierwsza tak odlegla podroz - dla nas kolejna.
Wrzucam nasz plan:
10luty wylot
11 luty KL (planujemy sie wloczyc, probowac kuchni)
16 luty KL-> SIN (planujemy sie wloczyc, probowac kuchni)
21 luty SIN - > Langkawi (planujemy sie wloczyc, probowac kuchni, ale przede wszystkim nurkowac i snorkowac)
28-luty LGK -> KL ->IST ->WAW

Mamy otwartych kilka kwestii co do wypelnienia czasu.
Sztywnego planu nie robimy bo z doswiadczenia wiemy ze na nic sie zdaja w azji, wolimy spontanicznosc z LP w dloni.
Loty wewnetrzne juz przyklepane, noclegi w SIN(strand hotel)/KL(arenaa star hotel)/LGK (tu wciaz nie wybralismy - wybieramy z Dayang Bay lub adya hotel lub to The Frangipani Langkawi Resort & Spa).
Co wybrac na Langkawi?
Na Langkawii planujemy plazowanie i jednodniowe wycieczki wokol wyspy, polaczone z jedzeniem i nurkowaniem (snurkowaniem), moze uda sie potrolowac za miecznikiem. Lipe tym razem odpuszcamy, chociaz przy trzeciej wizycie na wyspie Mali resort proponowalo nam bardzo fajna znizke.
Pytanie kolejne: ktore oceanarium wybrac ? KL czy SIN (jakie)?
Czy sentosa w jeden dzien to wystarczy ?
Czy ktos byl w tunelu sumulujacym swobodne spadanie w singapurze?
Czy moze ktos polecic miejsce gdzie zlesc "najlepszego waszym zdaniem" pepper craba?
Czy te Makaki z batu caves sa tak bezczelne jak na giblartarze ?
Jak wyglada sprawa podrozy TAXI po KL ? tak jak w BKK kazde taxi ma zepsuty taksometr? Przy trzech osobach taxi wyjdzie korzystniej niz publiczny transport pod warunkiem, ze po drodze nie bedziemy ogladac specjalnosci MUAI THAI czy innych ping pong showow :)
czy ktos korzystal z godnej polecania agencji na Langkawii, gdzie mozna zalatwic sporo via email, nurkowanie, wypozyczenie auta itp?
Herbaciane wzgorza odpadaja bo juz to widzielismy w tajlandii, na sloniu jezdzilismy, farmy motyli, kwiatow i krokodyli tez widzielismy - co wybrac w to miejsce ?


W grudniu 2015 spałem w hotelu Arenaa star hotel (KL) - bardzo fajny hotel - dobra lokalizacja, pokoje dosyć małe ale w sumie to się tylko w nich śpi :) Na dachu hotelu jest taras widokowy, siłownia i jacuzzi które wygląda jak basen można się przy okazji poopalać :)

Na sentosie też byłem. Jeżeli planujesz odwiedzić Universal'a to jeden dzień za mało. My na sentosie spędziliśmy dzień na zwiedzaniu - plaża i spacer po atrakcjach bez Universal'a. Trzeba też pamiętać że w Singapurze często pada. Podczas naszej wizyty na sentosie to z 2 godziny siedzieliśmy pod dachem bo tak mocno padało że nie dało się nigdzie iść :)

Na Langkawi ciekawa wycieczka to hopping island - jej atutem jest cena :) praktycznie w każdym biurze kosztuje 30 ringitów, reszta wycieczek dużo droższa. Na wycieczce jedzie się w 3 miejsca - 2 wyspy i oglądanie orłów. My byliśmy zadowoleni.

Jeżeli chodzi o oceanarium to na Langkawi w miejscowości Pantai Cenang jest również - www.langkawi-info.com/attractions/under-water.htm - niestety nie byłem także nie powiem czy warto, ale widziałem na miejscu że się cieszy dużą popularnością (pełno autokarów przyjeżdżało)

Ogólnie Singapur - ładny czysty ale okrutnie drogi w porównaniu z innymi azjatyckimi krajami. W sumie Singapur zrobił na nas lepsze wrażenie niż Kuala Lumpur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 19 Sty 2016 21:58 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
@donio dzieki za info
Na sentosie interesuje nas tylko S.E.A. i tu kolejne pytanie czy ktos byl i jak wyglada sprawa zakupu biletow - kupowac online czy mozna kupic z marszu w oknie?

Czy ktos z forumowiczow odwiedzal wyspe krabow Palau Ketam? wiele jest relacji ktore sa sprzeczne - jedni chwala a drudzy odradzaja? Mnie interesuje tylko seafood - zdaja sobie sprawe ze podczas odplywu nie pachnie fajnie ale czy az tak aby tam nie jechac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 05 Lut 2016 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Moi drodzy,

za 3 tyg. lecę do Malezji, planuję ramowy plan podróży (chcę już rezerwować loty), bo chcę zaliczyć zarówno półwysep, jak i Borneo. Wymyśliłem coś takiego:

1) Kuala Lumpur - 1 dzień
2) przejazd do Cameron Highlands - 1-2 dni
3) przejazd na Penang - 2-3 dni
4) lot do Kota Kinabalu - 3 dni http://wikitravel.org/en/Tunku_Abdul_Rahman_Marine_Park + może kawałek podejscia na Mt Kinabalu
5) lot do Mulu - 2-3 dni http://wikitravel.org/en/Gunung_Mulu_National_Park
6) lot do Kuching - 3-4 dni Bako PN, sanktuarium orangutanów, jakiś longhouse
7) lot do Singapuru - 1-2 dni (do Singapuru jakoś mnie nie ciągnie, ale w sumie powrót na do KL w podobnej cenie)
8) na koniec powinno zostać około 8-10 dni - na Perhentiany albo Tioman + jeszcze dzień w Kuala Lumpur przed odlotem. Raczej Langkawi nie biorę pod uwagę, bo w 2014 byliśmy na Koh Lipe, ale jak się okaże, że z budzetem będzie krucho, to może tam będzie taniej :D

Nie wiem, czy nie przesadziłem z ilością lotów, ale na dzień dzisiejszy kosztują one za 2os. z bagażami około 1060 MYR, a jednak jesteśmy 3,5 tyg. w Malezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 01 Cze 2016 20:52 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 40
Witam,
mam prośbę o ocenę wstępnego planu wycieczki po Malezji. Mile widziane wszelkie uwagi i propozycję.
25.07 wieczorem - przylot do KUL
26.07 - Kuala Lumpur
27.07 rano - wylot na Langkawi (tu bilety już kupione)
27.07 - 30.08 Langkawi
31.07 samolot bądź prom z Langkawi na Penang
01.08 Penang
02.08 poranny przejazd do Cameron Highlands, popołudniowa wycieczka na plantację herbaty
03.08 rano wyjazd do Jerantut, następnie łodzią do Kuala Tahan (Taman Negara)
04.08 łażenie po lesie
05.08 Transport z Kuala Tahan do Mersing (z tego co znalazłem to przez Kuantan) - tu pytanie czy to jest realne do zrobienia w dzień? bajką by było gdyby tę trasę dało się pokonać nocą, ale takiego połączenia nie znalazłem
06.08 poranny prom na Tioman
06.08-11.08 Pobyt na Tioman, wstępnie myślę by podzielić pobyt na dwie części. Pierwsza to okolice Tekek, skąd można wybrać się lasem np. na plaże Juara, bądź do wodospadu. Druga to Salang beach.
12.08 powrót do Kuala Lumpur
13.08 Kuala Lumpur
14.08 rano - wylot z KUL

Będzie to mój pierwszy raz w Malezji, więc nie wiem czego się spodziewać szczególnie, jeśli chodzi o transport. Czy jest on tak łatwy do ogarnięcia jak w np. w Tajlandii, czy Wietnamie w których byłem.
Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki, także co do noclegów. Jedziemy w cztery osoby (ja, żona i dwóch kolegów), a podróż ma być raczej budżetowa, ale w granicach rozsądku :-)
Jako, że lubimy sobie czasami wieczorem coś chlapnąć, to mam pytanie, czy istnieją jakieś limity przy wywożeniu alkoholu z Langkawi? :-)

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 01 Cze 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Polbos napisał(a):
Jako, że lubimy sobie czasami wieczorem coś chlapnąć, to mam pytanie, czy istnieją jakieś limity przy wywożeniu alkoholu z Langkawi? :-)

Przy opuszczaniu Langkawi promem nikt nic nie sprawdzał :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 04 Cze 2016 07:34 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
srebrnyptak napisał(a):
@donio dzieki za info
Na sentosie interesuje nas tylko S.E.A. i tu kolejne pytanie czy ktos byl i jak wyglada sprawa zakupu biletow - kupowac online czy mozna kupic z marszu w oknie?

Można kupić w kasie, można kupić online, cena taka sama 32 SGD. Najlepiej jednak kupić bilet do oceanarium na lotnisku Changi w punkcie "tourist info" w hali przylotów, wtedy cena będzie 29 SGD i można zapłacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group