Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2015 01:17 

niebieski
W kwietniu będę potrzebował się dostać z Penang na Perhentian Islands. Co byście polecili - samolot czy autobus? Cenowo wychodzi mniej więcej podobnie. Na korzyść samolotu przemawia czas dotarcia na miejsce, z kolei plusem autobusu jest mniej kombinowania - z Georgetown prosto do Kuala Besut, skąd dostanę się na wyspy, natomiast w przypadku samolotu - dojazd na lotnisko, przelot do Kota Bharu, a następnie przejazd do Kuala Besut (lub Kota Bharu-Jerteh-Kuala Besut)...
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 12 Lut 2015 22:09 

niebieski
Miałem podobny dylemat i finalnie wybralem samolot. W marcu zobaczymy czy słusznie
Generalnie opcja samolotem mimo wszystko znacznie krótsza i wygodniejsza.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 12 Lut 2015 22:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Ja polecam autobus - bez kombinacji, możliwy przejazd nocny (nie traci się więc nic czasu) a uwzględniając transfery oprócz ceny lotu na pewno taniej wyjdzie autobus.

#4 PostWysłany: 12 Lut 2015 23:29 

niebieski
Washington, jechałeś? Te malezyjskie autobusy jakieś kosmiczne strasznie na tej trasie z tego co widziałem - tylko 3 siedzenia w rzędzie, jak autokarowa business class:)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 12 Lut 2015 23:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Jechałem. Powiedział bym że takie typowo turystyczne jak dla Azji SE - czyli wygodne, mocno rozkładające się siedzenia, pojazd klimatyzowany (warto coś cieplejszego mieć ze sobą). Poziom bym powiedział że lepszy niż w Europie ;)
Jasne że nie sleeper (choć nie jestem pewien czy i takowych w sprzedaży nie było, tyle że droższych). Ogólnie polecam (choć też jakiś super wymagań nie mam odnośnie środków lokomocji, jestem raczej niskiego wzrostu i rzadko bywa mi niewygodnie ;) )

#6 PostWysłany: 13 Lut 2015 00:02 

niebieski
A z ciekawości ile Cię kosztowała ta przyjemność? Kupowałeś bilet na miejscu czy z wyprzedzeniem w sieci?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 13 Lut 2015 23:24 

niebieski
W moim przypadku Fire Fly 39 MYR
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 13 Lut 2015 23:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Kupowałem na miejscu, ale z 1 dniem wyprzedzenia, kosztowało coś koło 40MYR. Jechałem z Butterworth

#9 PostWysłany: 14 Lut 2015 00:03 

niebieski
Ok, dzięki Washington, właśnie o to mi chodziło. Wydawało mi się, że kiedyś widziałem bezpośrednie połączenie z Georgetown do Kuala Besut, a teraz nie mogę tego znaleźć. Być może kluczem jest tutaj właśnie Butterworth. Zobaczę w takim razie na miejscu jak sytuacja wygląda i będziemy się z @golab wymieniać doświadczeniami :)
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 17 Lut 2018 22:32 

Loty: 164
Kilometry: 300 700
jakie linie autobusowe w Malezji działają na trasie Penang - Kuala Besut czy Butterworth?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 10 Lip 2019 21:27 

pluumm napisał(a):
jakie linie autobusowe w Malezji działają na trasie Penang - Kuala Besut czy Butterworth?

My jechaliśmy autobusem Persada Ekspress. Na bilecie wyświetlał nam się punkt startowy jako "CIMB Bank" i ciężko było nam początkowo znaleźć miejsce skąd startował autobus. Nie był to ani żaden terminal autobusowy ani przystanek - autobus zatrzymał się po prostu w pobliżu CIMB Banku przy centrum handlowym gdzie podany był adres. Przy samym centrum jest kilka biur pośredników sprzedających bilety, ale akurat nie tego przewodnika i średnio byli zorientowali, gdzie ten autobus się zatrzymuje. Sam autobus bardzo wygodny, ale droga nocą jest mało komfortowa bo kierowca jedzie szybko, a droga do Kuala Besut jest dosyć dziurawa. Na busonline wyświetlał mi się przybliżony czas podróży 9h, a nasz kierowca dojechał w 5,5h... :D wysadził nas pod jakimś biurem pośrednika AINA, gdzie mogliśmy od razu kupić bilety na pierwszy prom o 7 rano.
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości