Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Loty: 7
Kilometry: 27 489
Witam, zastanawiałem się nad zakupem niektórych odcinków podróży przez stronkę
http://www.busonlineticket.com/

i mam kilka pytań do osób które po Malezji podróżowały:
1. Czy ceny są okej ? Da się taniej na miejscu u małych lokalnych przewoźników ? Będzie drożej ?
Kuala Lumpur to Cameron Highlands za RM 35.00 + bank fee
Kuala Lumpur to Singapore za S$ 35.00 + bank fee
2. Czy stronka bezpieczna ktoś korzystał ?
3. Czy ktoś wie jak obejść "bank fee" może ktoś wie czy to da się obejść ?
4. Obawiam się też, że w lipcu może nie być miejsc na najlepsze godziny odjazdów, czy moje obawy są potwierdzone ?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 02 Cze 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 269 476
srebrny
Kupowałem online na trasie penang CH i CH do KL. Płacone w Polsce. Problemów brak.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 02 Lip 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Najlepiej kupować na dworcach= taniej. Co do autobusu KL-Singapore za 35sgd to dużo za dużo... Właściwa cena to ok.40rm. My zawsze tu sprawdzamy autobusy (choć ceny w rzeczywistości się troszkę różnią): http://www.journeymalaysia.com/transport.htm

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 02 Lip 2015 16:12 

Ja jechalem w lutym w druga strone czyli Singapur-Kuala Lumpur za 20 SGD.Bilet kupilem bez problemu na miejscu:)

#5 PostWysłany: 02 Lip 2015 16:18 
Awatar użytkownika

20sgd z Singapuru do KL to też trochę przepłacone :p Najtaniej jest jechać z Queen Street w Sinagpurze do dworca Larkin w Johor Bahru autobusem firmy Causeway Link za 3,5 sgd, a później wsiąść w autobus do Kuala Lumpur za 34rm.

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 24 Wrz 2015 23:05 

A mam pytanko do kupowania biletów na busy jeszcze w Polsce, trzeba drukować jakieś potwierdzenia czy oni tam na miejscu już mają listy osób tych którzy dokonali płatności :)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 25 Wrz 2015 00:43 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 269 476
srebrny
Drukuj oni tam absolutnie nie mają niczego przynajmniej na Penang i w cameron highlands
 Relacje PM off
Michal_K lubi ten post.
Michal_K uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 25 Wrz 2015 10:35 

Loty: 193
Kilometry: 264 804
Kupowałam za 40 RM Pengang-Cameron Highlands. Na dworcu w Pengang mało ludzi (październik), było trochę stanowisk innych firm, ale zaprezentowałam papierek z potwierdzeniem i naganiacze ode mnie odeszli więc nie wiem jak bardzo konkurencyjne ceny mieli. Autokar wygodny, klima na maksa. :)

Drugi bilet kupiłam za 73 RM (Taman Negara-KL: łódka z Taman Negara do Kuala Tembeling + bus do KL). Na pewno można było taniej bez łódki, ale dla mnie to była duża atrakcja.

Wszystko kupowane online na kilka dni przed wyjazdem.
 Relacje PM off
Michal_K lubi ten post.
Michal_K uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 08 Cze 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 181 793
niebieski
Odkopię nieco temat. Czy na odcinek Malakka - Kuala Lumpur nie będzie problemu z kupnem biletu na miejscu? Nie chcę kupować online, bo też nie wiem, która godzina odjazdu będzie nam pasować. Czy cena w kasie różni się od ceny internetowej?
I jeszcze jedno pytanie: znajdę gdzieś informacje o czasie przejazdu wszystkich kursów? Na stronce https://www.busonlineticket.com/ jest tylko godzina odjazdu, nazwa przewoźnika i cena...

#10 PostWysłany: 08 Cze 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 49 870
HON fly4free
Nie powinno być najmniejszego problemu z kupnem biletów na miejscu. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to końcówka ramadanu, kiedy sporo muzułmanów może się przemieszczać po kraju udając się do rodzin i mogą być mniejsze lub większe problemy z dostępnością miejsc.
Jeśli chodzi o czas przejazdu, to zwykle rozkładowo są 2 godziny.
maciek89 uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 17 Cze 2018 15:28 

złoty
Mnie dopadło jakieś bliżej nieokreślone święto narodowe w drugiej połowie września, przez co nie dotarłem z Penang na Perhentiany (brak miejsc w autobusach na 2 dni do przodu). Ale po za tym przypadkiem, nie było najmniejszego problemu z zakupem biletów na miejscu. Należy jeszcze wspomnieć, że standard usług przewozowych w Malezji jest bardzo wysoki. Autobusy są bardzo wygodne, fotele przestronne, rozkładają się niemal do pozycji leżącej i oferują mnóstwo miejsca na nogi. Jazda nimi, to czysta przyjemność.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 17 Cze 2018 20:28 

srebrny
Standard autobusów bardzo wysoki, to prawda, ale sam system sprzedaży biletów, obsługa klienta, "sprzedawania" pasażerów jest rodem z krajów Trzeciego Świata. Autobusy w Tajlandii to przy tym niebo a ziemia.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 22 Mar 2019 22:23 

Easybook.com
Najpopularniejszy i najtańszy portal do zakupów biletów autobusowych, kolejowych i promowych w płd-wsch. Azji. Przetestowany osobiście.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 21 Wrz 2019 14:23 

Loty: 20
Kilometry: 31 007
niebieski
Cześć, jestem na etapie planowania podróży po Malezji i chciałbym się zaraz po Chińskim Nowym roku (raczej 27.01.2020) dostać się z Penang do Johor Bahru, lub Singapuru. Z powodu świąt ceny lotów są znacznie wyższe niż standardowe (jedyny lot jaki nie jest mega wygórowany to PEN-JHB za jakieś 260zl OW firefly z dość krótką przesiadką (na ryzyko pasażera?) w SZB.) Chciałem sprawdzić ceny autobusów, ale wyszukiwarki pokazują połączenia do końca roku. Zastanawiam się czy busy też będą mocno droższe, czy znajdzie się coś normalnego.

#15 PostWysłany: 21 Wrz 2019 23:14 

srebrny
Z tego co wiem, to bilety na autobusy mają sztywne ceny, więc nie powinny być droższe niż zwykle.
Z Penangu do JB można też próbować pociągiem, raczej na pewno z przesiadką w Kuala Lumpur. Stacja kolejowa jest w Butterworth, na stałym lądzie zaraz koło przystani promowej, zresztą w tym samym kompleksie, co główny dworzec autobusowy.
 Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.

#16 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:42 

srebrny
Ja jechałem w tym okresie do Sin i ceny biletów autobusowych były normalne.
 Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.

#17 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:32 

złoty
A ja chciałem się dostać z Penang na Perhentiany i najbliższy kurs, na który można było kupić bilety, był za 3 dni.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:28 

srebrny
Sprawdzałeś na easybook.com? Z tego co wiem, to z Penang do Kota Bharu są chyba tylko 2 autobusy dziennie, dzienny i nocny, więc może po prostu trafiłeś na jakiś wysoki sezon. Ja niedawno (pod koniec sierpnia) jechałem w odwrotną stronę, z Kota Bharu do Penang, niby wysoki sezon wakacyjny, ale autobus jechał w połowie pusty.

Z Penang do Singapuru powinno być się łatwiej dostać nawet w okresie szczytu, bo to główna trasa w kraju. Jeżeli nie będzie biletów na bezpośredni autobus do Singapuru, to zawsze alternatywą jest Johor Bahru, albo bilet do Kuala Lumpur i tam przesiadka na autobus do Singapuru albo JB.
 Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.

#19 PostWysłany: 23 Wrz 2019 00:50 

Loty: 20
Kilometry: 31 007
niebieski
Mar77 napisał(a):
Ja jechałem w tym okresie do Sin i ceny biletów autobusowych były normalne.

Z jakim mniej więcej wyprzedzeniem kupowałeś bilety? ;)

#20 PostWysłany: 23 Wrz 2019 00:54 

srebrny
Jak zawsze kupuję z wyprzedzeniem, to akurat ten kupiłem w dniu wyjazdu na dworcu.
 Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.

[ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości