Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2019 03:12 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Prośba o sugestie jak można spędzić 10 dni w Azji pd-wsch w listopadzie. Konkretniej, przylatuję 29.10 wieczorem do KUL, a ok. 9.11 chciałbym wylatywać do Perth, najlepiej chyba z Denpasar. Zastanawiam się jak rozłożyć podróż czasowo pomiędzy Bali a Malezję. Czy warto np. lecieć do Penang na 1,5 dnia, potem jechać z powrotem do Kuala przez Cameron Highlands i stamtąd na Bali? A na tym Bali to czy jest co robić dłużej niż 3 dni itp... A może z Malezji tylko szybko oblecieć Kuala i resztę czasu spędzić na Borneo (bonusowo z Brunei :) )? Generalnie nie mam jakichś żelaznych punktów programu, lubię raczej bardziej przyrodę niż miasta, no ale też chciałbym jak najbardziej efektywnie wykorzystać ten czas i zobaczyć jak najwięcej, więc jak ktoś mi wyjedzie z fajnym widokiem, do którego jedzie się 3 dni w 1 stronę to raczej odpada.
Nie jara mnie turystyka jedzeniowa, muzea, festiwale, surfowanie ani snorkeling.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2019 09:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli przyroda, to zdecydowanie polecam Borneo - w Sabah: Sepilok i rzekę Kinabatangan (można dolecieć z KL do Sandakan), w Sarawak: Park Narodowy Bako i inne atrakcje przyrodnicze (np. kwitnące raflezje) w okolicach Kuching.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2019 10:15 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Cześć,

Na KUL i okolice przeznacz sobie jeden lub maksymalnie dwa dni - nic więcej tam nie ma do roboty.
Co do Bali - wyspa fajna ale moim zdaniem przereklamowana. 3 dni w zupełności wystarczą aby obskoczyć wszystkie atrakcje z prywatnym kierowcą + jak się sprężysz
to "zaliczysz" jeszcze Nuse Penide.
Co do Borneo i Brunei - znajomy właśnie ląduje w Kuching, także za ok tydzień będę mógł coś więcej na ten temat napisać :)

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Penang fajne, ale i tak Sumatra wymiata wszystko w tamtej okolicy moim zdaniem. Bali też fajne, ale sporo turystów. W 3 dni nie da się objechać Bali nawet z własnym szoferem.
A propos Sumatry to szczerze polecam trekking-w-dzungli-bukit-lawang,966,107071
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2019 10:59 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Co do Kuala Lumpur to nie zgadzam się, że tam nic nie ma. Wieże Petronas, Batu Caves, różne dzielnice. Dwa dni wypada tam być. Jeden dzień to za mało.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2019 22:49 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Dzięki za odpowiedzi, i czekam na kolejne pomysły ;) Co do KUL to tego jestem praktycznie pewien, że przeznaczam na nie 2 dni- żeby nie biegać z jęzorem na brodzie i przestawić się do nowej strefy. Zostają mi zatem jakieś 4 dni w Malezji jeśli nie chcę odpuszczać Bali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group