Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2015 08:15 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
cześć,

Końcem grudnia będę w Kuala Lumpur i szukam hotelu, nie wiem na którą dzielnicę się zdecydować. Może ktoś ma ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami. Mnie zależy na dobrej komunikacji z różnymi częściami miasta, poza tym z KL będę chciała skoczyć do Batu Caves, Melaki a później wyruszam do Ipoh. Jak na razie wybieram pomiędzy poniższymi miejscami:

* KL Sentral - znalazłam hotel blisko stacji, wiem że jeździ tam pociąg z lotniska i podobno niezłe miejsce startowe
* KLCC - blisko Pertonas Towers
* Bukit Bintang - podobno popularne miejsce gdzie sporo się dzieje.

W KL powitam też Nowy Rok więc patrze też pod tym kątem, gdzie będzie najładniej (chociaż nie szukam dużych imprez)

Dziękuję i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 25 Lis 2015 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Hej,

A rozważałeś Chinatown? Ponoć świetny klimat, tanie hotele, dobre jedzenie. Blisko do dworca Puduraya

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2015 09:12 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Cześć uważam osobiście ze najlepsze sa okolice KL sentral. Sa droższe niż chinatown, ale z specyficzny układ transportu w KL jest taki,może wszystkie linie (na lotnisko, do batu cave,mód chińskiej świątynie, do klcc i do części biznesowej maja swój początek na KL central. Do chinatown jakby co to tylko jeden przystaek i koszt przejazdy wynosi 1 RM. Osobiście mieszkałem i chinatown i na KL centralni jednak to drugie okazało sie praktyczniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2015 09:29 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
Jeśli budżet nie jest najważniejszym kryterium polecam Bukit Bintang.
Są tam dobre hotele, za rozsądną w porównaniu z Europą cenę, kwitnie życie nocne. Idąc ulicą barów nie pomyślałabyś, że jesteś w państwie gdzie dominującą religią jest islam, no i jest Jalan Alor a więc z głodu nie umrzesz. Poza tym jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, a do Petronas czy Menara Tower dojdziesz spacerem.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2015 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja też bym Ci polecał szukanie czegoś w Chinatown. Byłem kilka razy w KL i oprócz 1 razu gdzie wybrałem lepszy hotel w dzielnicy Bukit Bintang nocowałem właśnie tam. Gwarno, tłoczno, kramy, stragany ale też dużo lokalnych przysmaków i oczywiście też turystów. Blisko do stacji Pasar Seni. Moim zdaniem najbardzie klimatyczne miejsce w KL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2015 10:45 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
hej,

Dzięki za wskazówki.
Na razie chyba skreślam KLCC.
Coraz bardziej podoba mi się pomysł Bukit Bintang. Obawiam się tylko o dojazd i komunikację z dworcami.
Hotel który znalazłam przy KL Setral jest 70 m od dworca.

Wiecie może jak długo się jedzie z BB do KL Sentral lub Terminal Bersepadu Selatan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2015 10:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Czemu się obawiasz komunikacji? Jest bardzo spoko w KL. Metro, Lighttrain i darmowe autobusy.

Ja spałem w The Royale Bintang Kuala Lumpur. Fajna lokalizacja, widoki też (miałem na Petronas) i dojazd tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Z mojej strony też polecam okolice KL Sentral. Wszędzie blisko i masa knajp galeriowych w NU Sentral w którym być może zjesz coś najsmaczniejszego w mieście.
Komunikacja jest złożona, ale do ogarnięcia, najwolniejszy jest monorail, trzeba czekać masę czasu zanim ruszy i potem jakoś się toczy z sardynkami na pokładzie, potem KTM Komuter, daleko jeździ, ale wolno. Najszybsze metro LRT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lis 2015 15:36 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Hej,

Komunikacji się nie boję ale trochę obawiam, nigdy nie byłam w KL więc nie wiem jak to działa a nie chciałabym spędzić pół dnia na dojazdach, chcę maksymalnie wykorzystać czas więc zależy mi na bliskości pociągu/metra/autobusów.

Dalej myślę nad KL Sentral, hotel który jest blisko stacji jest dość drogi i za tą cenę w BB mogę znaleźć ładniejsze, mam jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Maj 2016 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
polecam komunikację tylko metrem, bo często są korki w Kuala.
(tak samo z dojazdem na lotnisko, polecam wcześniejszym pojechać, chyba że pociąg)

BB-> lepiej chyba wziąć bez śniadania, chyba że na prawdę jest tanio. Tam śniadanie zjesz za 4-6 zł.

Moim zdaniem najlepiej jest w Chinatown
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Maj 2016 15:03 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Chinatown jest bardzo dobrą opcją, zarówno jeżeli chodzi o ceny noclegów jak i dostępność komunikacji - LRT, KTM czy autobusy tuż obok, a monorail kilka minut na piechotkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
dc_adventures lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group