Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2017 10:11 

Rejestracja: 28 Sie 2015
Posty: 7
Lecimy ze znajomymi do Malezji, od 15 do 26 lutego. Chcemy sporo zwiedzić, mamy zamiar wynająć auto i zjeździć pół kraju - kuala selangor, penang, cameron highlands, langkawi, taman negara, kuala gandah. Baaardzo chcielibyśmy jeszcze pojechać w jakieś miejsce z rajskimi plażyczkami, gdzie moglibyśmy spróbować snorkelingu. I tutaj pytanie: myśleliśmy o perhentiansach.. ale JEST POŁOWA LUTEGO. czy to ma wtedy sens? Jeśli nie, jaką alternatywę polecilibyście na ten czas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 01 Lut 2017 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Na wschodnim wybrzeżu w lutym większość ośrodków jest pozamykana ze względu na monsun. Na Perhentianach, Redangu nie ma czego szukać. Jak macie trochę czasu można wyskoczyć na północną część Borneo (Kota Kinabalu po Sandakan), AirAsia z KLIA2 lata za grosze. Super rajskich plaż, to tam raczej nie znajdziecie, ale na snorkeling (np. do Tuku Abdul Rahman Parku) jak najbardziej można się wybrać.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:37 

Rejestracja: 28 Sie 2015
Posty: 7
A na Taman Laut Tunku Abdul Rahman w lutym się dostanę i będzie czego szukać? Bo na jednej ze stron przeczytałam, że warunki w okolicach października-lutego są tam kiepskie, podobnie jak na perhentianach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2017 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
caffelatte napisał(a):
Lecimy ze znajomymi do Malezji, od 15 do 26 lutego. Chcemy sporo zwiedzić, mamy zamiar wynająć auto i zjeździć pół kraju - kuala selangor, penang, cameron highlands, langkawi, taman negara, kuala gandah. Baaardzo chcielibyśmy jeszcze pojechać w jakieś miejsce z rajskimi plażyczkami, gdzie moglibyśmy spróbować snorkelingu. I tutaj pytanie: myśleliśmy o perhentiansach.. ale JEST POŁOWA LUTEGO. czy to ma wtedy sens? Jeśli nie, jaką alternatywę polecilibyście na ten czas?


Cześć,

jak ostatecznie ułożyliście sobie czas w Malezji w tym okresie? Bardzo mocno rozważam lot do KUL na przełomie stycznie i lutego 2018 (ok. 14 dni) i zastanawiam się, czy pozostać w Malezji, czy też raczej uderzyć gdzieś indziej po 2-3 dniach w Kuala Lumpur. Z jednej strony można dość szybko i sprawnie dostać się np. do Tajlandii, ale byliśmy tam już 3 razy, a w Malezji jeszcze nie, więc najchętniej zostałbym właśnie tam. No, ale ta pogoda... Wschodnie wybrzeże odpada :-( Stąd moja ciekawość, gdzie pojechaliście? Będę wdzięczny za wskazówki, co warto, a co lepiej sobie odpuścić (mając na uwadze m.in. wszystkim kwestie pogodowe).
ku
Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2017 13:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
Też byliśmy w Malezji w okresie luty 2015 z roczniakiem także plan był jako tako pod dziecko.
Większość planu udało nam się zrealizować ale niektóre odpuściliśmy bo jednak zbyt ostre tempo :)
Zachowałam nawet dokładnie sporządzony plan podróży ;-) może akurat się Tobie przyda ?
a w wiekim skrócie to :

Kuala Lumpur
Melakka
Singapur
Penang
Langkawi
Kuala Lumpur

Jeśli chcecie poruszać się taksówkami to polecam apkę Myteksi - działała bez zarzutu i wszyscy taksiarze dzięki temu uczciwi :)

Nie mogę załączyć pliku .odt ani .doc także jeśli masz ochotę to prześlę
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Wielkie dzięki. Czyli trzymaliście się zachodniego wybrzeża. Pogoda nie zawiodła? Będę wdzięczny za ten szczegółowy plan, jeśli mogę poprosić :)
kontakt@tropikey.com

Z tych miejsc, które są powyżej, jakieś Was kompletnie rozczarowały? Czytam np. że Melaka to nic nadzwyczajnego...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2017 15:13 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@tropikey jeżeli chodzi o pogodę w Malezji na przełomie stycznia i lutego (z własnego doświadczenia, 2016):
Kuala Lumpur - pogodnie, popołudniami groźnie wyglądające chmury, z których zdarzał się popadać krótki deszcz
Langkawi - na początku pochmurno, ale bez opadów, później słonecznie
Penang - słonecznie
Cameron Highlands - po południu/wieczorem opady
Ipoh - słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2017 22:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
-- 20 Wrz 2017 22:09 --

Przez 14 dni - tylko jeden dzień deszczowy w Singapurze !!
Akurat jak wydaliśmy kilka ładnych stówek na ZOO....

Pozatym cały czas gorrąco

Coś co nas jakoś bardziej rozczarowało ? no sama nie wiem był to pierwszy wypad do Azji więc wszystko było dla nas WOW ale chyba to nieszczęsne ZOO, nie dość, że pogoda nie dopisała to uważam, że za te pieniądze nie za bardzo się opłacało... nasze gdańskie ZOO niewiele gorsze :) :)

Melakke polecam, ale raczej jako jedniodniówka wypadowa z Kuala Lumpur.
Urokliwe miasteczko i bardzo mało europejskich - białych turystów, wszyscy wokół robili nam foty.... ;-)
Przeznaczyłabym więcej czasu na Singapur (nie wszystko się udało) i na Penang.

Langkawi wyobrażałam sobie trochę bardziej rajsko, woda popołudniami na Cenang beach była dość mulista
Spotkani na miejscu polacy (a całkiem ich tam sporo) mieli porównanie z Tajlandią i mówili aby lepiej uciekać na pobliskie tajskie wypsy bo jest znacznie taniej.

-- 20 Wrz 2017 22:15 --

tropikey napisał(a):
Wielkie dzięki. Czyli trzymaliście się zachodniego wybrzeża. Pogoda nie zawiodła? Będę wdzięczny za ten szczegółowy plan, jeśli mogę poprosić :)
kontakt@tropikey.com

Z tych miejsc, które są powyżej, jakieś Was kompletnie rozczarowały? Czytam np. że Melaka to nic nadzwyczajnego...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka



poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Lut 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Mam wrażenie, że coraz mniej sprawdzają się schematy pogodowe. Pada, gdy ma być niby pora sucha i jest sucho w środku monsunu ;)
Byłam na Perhentianach i Tiomanie w lutym, czyli w niby mokrej porze, a nie było ani kropli deszczu. Za parę dni znów ląduję w Malezji i zobaczymy, jak będzie tym razem na zachodnim wybrzeżu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2018 20:17 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Koala22 napisał(a):
Mam wrażenie, że coraz mniej sprawdzają się schematy pogodowe. Pada, gdy ma być niby pora sucha i jest sucho w środku monsunu ;)
Byłam na Perhentianach i Tiomanie w lutym, czyli w niby mokrej porze, a nie było ani kropli deszczu. Za parę dni znów ląduję w Malezji i zobaczymy, jak będzie tym razem na zachodnim wybrzeżu :)
@koala22 i jak było??

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Kwi 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
@semizkum Pod koniec lutego na zachodnim wybrzeżu Malezji było bardzo gorąco i parno i padało niemal codziennie ok. godzinę mocniej lub przelotnie co jakiś czas przez cały dzień. Wisiały też chmury cały dzień.
W marcu już byłam w południowo zachodniej Tajlandii. Było upalnie i niebo było na ogół bezchmurne.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group