Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2013 22:23 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Dalem się skusić i kupilem lot do Kuala Lumpur w okresie 29 grudnia - 13 stycznia. Sporo jeszcze czasu, ale chcialbym przymierzyć się do tej wyprawy. Zależy mi na poznaniu Malezji, ale bez pośpiechu i z czasem na leniuchowanie nad morzem w jakimś pięknym miejscu. Może dodatkowo wizyta w Tajlandii na południowej części lub w innym miejscu. Zastanawiam się też, gdzie najlepiej spędzić sylwestra. Generalnie mniej mi zależy na imprezowaniu, a bardziej na zwiedzaniu i leniuchowaniu w proporcjaj 50/50. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i sugestie:)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 16 Gru 2014 11:59, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Mar 2013 17:51 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
Na pewno na KL sobie zostaw z 2-3 dni. Z mojej strony polecam dżunglę Taman Negara - przynajmniej trasę jednodniową, takiej symfonii dźwięków nie słyszałem nigdzie, a jak będziesz miał szczęście to spotkasz parę dzikich zwierząt, my widzieliśmy małpy, tapiry i jakieś dziwne ptaki. Na totalny chillout na plaży, z dala od turystów polecam Cherating, niewielką dziurę obok Kuantan. Na plaży długości ponad kilometra nie było w ogóle turystów (ale byliśmy w kwietniu).
A poza tym ludzie rekomendują Melakkę i Georgetown, ja nie byłem niestety. Nie polecam Johor Bahru, co prawda byłem tam jedynie przejazdem, ale nic fajnego tam nie widziałem.
Za to fajną opcją jest wycieczka na 2-3 dni (w zależności od budżetu) do Singapuru, mega rozrywkowe miejsce z najlepszym na świecie jedzeniem wg mnie :)

Co do Tajlandii - jeśli miałbym doradzić to ja bym odpuścił - w sumie niewiele różni się południe Tajlandii od Malezji (chociaż niektóre miejsca tańsze). Plaże tu i tu zajebiste. Tak w ogóle, nawet jeśli będziesz 2 tygodnie to może po prostu warto skoczyć na 2-3 dni do Bangkoku, samolotów lata masa na trasie KL-Bangkok, ceny też niewielkie, a zawsze to zajebista opcja zobaczyć np. leżącego Buddę czy skoczyć na Khao San.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Mar 2013 18:36 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
w grudniu i styczniu wschodnie wybrzeze nie jest za specjalne. pogoda tam splata figle. polecam na leniuchowanie Langkawi. Cala wyspa Duty Free, poza tym piekny bialy piasek. Z Geroge Town \Penang\ plywaja tam promy. z KL lata Air Asia
Samo George Town to mekka backpackers i najlepsze jedzenie w malezji. Wieczorne targi jedzeniowe to istne szalenstwo. 3 dni starcza na zobaczenie wyspy i sprobowania wszelkich odmian kuchni azjatyckiej

w zeszlym roku w tym samym terminie udalo mi sie pogodzic wlasnie te trzy miejsca w Malezji i dodatkowo tydzien w Kambodzy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
pamietasz moze ile kosztuje prom na Langkawi?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Mar 2013 22:53 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
intothevortex@
madfunk@

Dzięki bardzo za info. Tak się poukładało, że jednak tydzień spędzę na Koh Samui czy możecie podpowiedzieć mi jak się tam najszybciej i najtaniej dostać z Kuala Lumpur? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Mar 2013 23:33 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
http://www.fireflyz.com.my/ bezposrednio z KL. Masz zamiar zostac na koh samui czy wyspa obok?


Blackall- http://www.langkawi-ferry.com/Home/Schedule.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Mar 2013 00:02 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
@Madfunk

Super! Dzięki. Póki co ceny zawrotne, ale zapisalem się do newslettera i może wpadnie jakaś promocja. Tak zostaje na Samui, gdyż mam super nocleg w super cenie. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Mar 2013 00:07 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
W tym roku lecialem za 75MYR na sylwestra takze napewno sie trafi okazja


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2013 16:47 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Tak sie zastanawiam, czy jak będzie dobra cena w jutrzejszej promocji air asia czy kupowac surat thani czy czekac na promo firefly? A kiedy Tobie udalo sie kupic tak tani bilet na sylwestra?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Kwi 2013 09:53 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Również polecam Langkawi, z KL jechałem autobusem przez Ipoh do Alor Setar, później prom na Langkawi. Całość jakieś 70zł kupowane z dnia na dzień. Autokar mega wygodny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Kwi 2013 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Rowniez polecam Langkawi a szczegolnie nocleg w http://www.sungroup-langkawi.com
My z Langkawi udalismy sie do Tajlandii - na wyspe Koh Lipe. Przez strone http://www.tigerlinetravel.com/ kupilismy z wyprzedzeniem bilety na ferry. Przejazdzka statkiem na Koh Lipe trwala okolo 1 godziny i znalezlismy sie w raju.
Spalismy w http://www.castaway-resorts.com/
Jest duzo opcji noclegow na Ko Lipe. Zdecydowanie polecam SUNRISE BEACH.
Z Koh Lipe mozesz sie udac dalej az do Ko Phi Phi, co dziennie kursuja miedzy wyspami ferry, mozesz je sprawdzic rozniez na tej stronie: http://www.tigerlinetravel.com/ Wspanialym aktywnym wypoczynkiem dla mnie bylo by co dzien lub dwa plynac na inne wyspy.
Troche wiecej informacji moznesz tez znalezc na stronie http://www.kohlipethailand.com/
Jest tu mapa wyspy, informacjie o ferry itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Kwi 2013 23:43 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
boogiePMPSD napisał(a):
Również polecam Langkawi, z KL jechałem autobusem przez Ipoh do Alor Setar, później prom na Langkawi. Całość jakieś 70zł kupowane z dnia na dzień. Autokar mega wygodny.

dzięki za info:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Kwi 2013 23:44 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
kangaroo1983 napisał(a):
Rowniez polecam Langkawi a szczegolnie nocleg w http://www.sungroup-langkawi.com
My z Langkawi udalismy sie do Tajlandii - na wyspe Koh Lipe. Przez strone http://www.tigerlinetravel.com/ kupilismy z wyprzedzeniem bilety na ferry. Przejazdzka statkiem na Koh Lipe trwala okolo 1 godziny i znalezlismy sie w raju.
Spalismy w http://www.castaway-resorts.com/
Jest duzo opcji noclegow na Ko Lipe. Zdecydowanie polecam SUNRISE BEACH.
Z Koh Lipe mozesz sie udac dalej az do Ko Phi Phi, co dziennie kursuja miedzy wyspami ferry, mozesz je sprawdzic rozniez na tej stronie: http://www.tigerlinetravel.com/ Wspanialym aktywnym wypoczynkiem dla mnie bylo by co dzien lub dwa plynac na inne wyspy.
Troche wiecej informacji moznesz tez znalezc na stronie http://www.kohlipethailand.com/
Jest tu mapa wyspy, informacjie o ferry itd.

Dzięki za tyle informacyjnego dobra:-))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Kwi 2013 03:51 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Jeszcze kilka informacji. Jeśli zdecydujesz się na autokar(tak jak ja to zrobiłem), to kupując bilet przez internet KL-Alor Setar, będziesz miał na mejlu prawdopodobnie numer stanowiska przewoźnika na dworcu, gdzie zgłaszasz się po bilet. Piszę o tym dlatego, że wchodząc na dworzec na pewno dopadnie Cię kilka osób, którym ciężko będzie wytłumaczyć, że żadnej pomocy nie chcesz i sam sobie poradzisz. Idziesz do odpowiedniego okienka i odbierasz swój bilet. Natomiast z Langkawi możesz się również udać przez tajską miejscowość Satun do innych miast. Np. Krabi(ważność wizy 15 dni). Ostanie ważne info. Z dworca w Alor Setar do miejsca z którego odpływają promy jest jakieś 15min samochodem, więc skorzystaj z pomocy miejscowych, którzy oferują się jako taksówki i dowiozą Cię pod ferry. Ciekawostka: Poszukaj w internecie resortu Four Seasons Resort na Langkawi(jeśli tam będziesz), najtańszy nocleg kosztuje w granicach 2000zł za dobę, ale mi udało się skorzystać z ich plaży i nikt mnie nie wyrzucał. Podjeżdżasz i mówisz że jesteś gościem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Paź 2013 14:25 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
W listopadzie wybieram sie do Malezji i właśnie rozpoczęłam planowanie trasy. Ląduję w Kuala Lumpur stamtąd mam zamiar wybrać się na tydzień na Langkawi a potem z Langawi do Singapouru. Mam więc trochę pytań - może ktoś był i wspomoże mnie radą:
1) jakie miejsca na i w pobliżu Langkawi są warte uwagi i zobaczenia (będę tam tydzień więc czasu sporo na wszelkie atrakcje)
2) ile dni potrzeba na zwiedzenie Singapouru i Kuala Lumpur
3) jakie linie lotnicze oprócz Airasia i Tigerair latają z Langkawi do Singapouru
4) jak można się dostać z Singapouru do Kuala Lumpur oprócz samolotu

z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Paź 2013 23:02 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 2
kolezanko przeczytaj pare wontkow i nie idz na latwizne Sorki ja lece za 2 tyg. KL-SIN-BKK na 3 tyg z dniemowlakiem jesli bedziesz miała jakies pytania to pisz to jest moj 4 wyjazd w tamte rejony. pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez marcino123, 25 Wrz 2019 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Paź 2013 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Ludzie, mozeciez pisac po polsku ? Co to jest Singapour ? co to jest wontek ?
Góra
 Profil Relacje PM off
sprocha lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Paź 2013 23:40 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
justunia1 napisał(a):
1) jakie miejsca na i w pobliżu Langkawi są warte uwagi i zobaczenia (będę tam tydzień więc czasu sporo na wszelkie atrakcje)
2) ile dni potrzeba na zwiedzenie Singapouru i Kuala Lumpur
3) jakie linie lotnicze oprócz Airasia i Tigerair latają z Langkawi do Singapouru
4) jak można się dostać z Singapouru do Kuala Lumpur oprócz samolotu

1) w pobliżu - możesz np. wyskoczyć na jedną z tajskich wysp, Ko Tarutao czy Ko Li Pe
2) to chyba jest kwestia dość indywidualna i uzależniona od ilości czasu (3-4 dni powinno być ok)
3) SilkAir, ale taniej może wyjść Firefly z przesiadką w KL
4) autobusem i pociągiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Lis 2013 19:06 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
Poszukuję pilnie przewodnika po Malezji, może Ktoś takim dysponuje i chciałby sprzedac?
Albo chociaż podzieli się informacją gdzie można kupić dobry przewodnik?
Szukam i szukam i nie mogę znaleźć....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sty 2014 22:34 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
wróciłam z Malezji więc mogę podzielić się własnymi spostrzeżeniami. Według mnie na samo Kuala Lumpur wystarczą dwa dni. Lepiej poświęcić więcej czasu na Singapur, który jest dużo ciekawszym i fajniejszym miastem. Na samym Langkawi wystarczą 2-3 dni. Wyspa nie jest duża. Można pożyczyć samochód (koszt na 1 dzień to 70/80 MYR) i w ciągu jednego dnia objechać ją dookoła zatrzymując się we wszystkich ciekawych miejscach na wyspie. Na lotnisku a także w każdej agencji turystycznej można otrzymać mapę Langkawi, na której numerami i literami oznaczone są wszystkie miejsca na wyspie warte zobaczenia. Kolejny dzień warto zostawić sobie na plażowanie - polecam plaże Tanjung Rhu, plaże hotelu Andaman, plaże Pantai Cenang oraz plażę na małej wysepce obok Langkawi - Pulau Rebak Island - plaża należąca do hotelu Rebak Taj.

http://www.booking.com/hotel/my/rebak-i ... aj.pl.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group