Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#41 PostWysłany: 30 Sty 2023 14:46 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
Potwierdzam, nie wymagają, nie sprawdzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#42 PostWysłany: 04 Lut 2023 05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ok nigdzie nic nie sprawdzają, pełen luz, jedynie w Kuala Lumpur w środkach transportu wymagają zakładania maseczek. Przy bramkach stoi gość i każę zakładać jeżeli ktoś nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#43 PostWysłany: 25 Maj 2023 08:18 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 26
Cześć,
Czy ktoś może ostatnio leciał do Kuching lub ogólnie Sarawank na Borneo? Generalnie w Malezji już nie ma żadnych restrykcji związanych z Covid i tego się trzymałem. Po czym dostaję maila ze Scota (lot z Singapuru do Kuching), z informacją o jakiś specjalnych zasadach w rejonie Sarawank i ewentualnie konieczności zrobienia RTK Antigent Professional Test. Odsyłają do oficjalnej strony Sarawank, ale ona niestety nie działa. Zastanawiam się czy to może znowu linie lotnicze nie zaktualizowały swoich komunikatów, ale może ktoś ostatnio leciał i ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#44 PostWysłany: 25 Maj 2023 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To żeś mi teraz zabił ćwieka... Lecę z KUL do Sabah (Kota Kinabalu) za kilka dni, a potem również do Sarawak (Mulu i Kuching), ale przez myśl mi nie przeszło, że mogliby tam mieć jakieś inne regulacje, niż ogólnomalezyjskie. Sam na razie nic aktualnego nie znalazłem, więc mam nadzieję, że to fałszywy alarm ze strony Twojego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#45 PostWysłany: 25 Maj 2023 08:55 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 26
też obstawiam że fałszywy alarm, wszędzie gdzie znalazłem jest info że nie ma już specjalnych zasad w Sarawank. Chociaż np. na stronie malezyjski lotnisk jest info że takowe są-aczkolwiek to podobno już nie aktualne. Ale właśnie po takim mailu człowiekowi zaczyna z tyłu głowy siedzieć, że może jednak coś jest na rzeczy...i czegoś nie dopilnował...
Ja planuje nic nie robić z tym tematem. I tak będę wcześniej na lotnisku Changi w celach turystycznych :D , więc w ostateczności ostateczności liczę, że coś się uda ogarnąć na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#46 PostWysłany: 25 Maj 2023 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zapytałem bezpośrednio w Malaysia Airlines. Na FB odpisują dość szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#47 PostWysłany: 25 Maj 2023 09:46 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 159
złoty
@osiolek2381 9 maja leciałem z Singapuru do Kuching, nikt w KCH nie wymagał żadnych testów/deklaracji/certyfikatów szczepień itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#48 PostWysłany: 25 Maj 2023 10:00 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 26
super, dzięki za informację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#49 PostWysłany: 25 Maj 2023 11:43 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
tropikey napisał(a):
Lecę z KUL do Sabah (Kota Kinabalu) za kilka dni, a potem również do Sarawak (Mulu i Kuching), ale przez myśl mi nie przeszło, że mogliby tam mieć jakieś inne regulacje, niż ogólnomalezyjskie.

Malezyjskie stany Sabah i Sarawak nie są w "ichniejszej strefie Schengen". Po przylocie z Malezji Zachodniej przechodzimy kontrole paszportową, podobnie jak po przylocie z państw trzecich. Również przekraczając granicę z Sabah do Sarawak i v.v. mamy kontrole paszportową na granicy pomiędzy stanami lub na lotnisku. Mają inne stemple, i zastrzegają sobie prawo do stosowania innych warunków wjazdowych dla turystów z państw trzecich (ale póki co tego nie stosują).
Żeby było ciekawiej, Malezja Zachodnia nie stosuje kontroli paszportowych dla przyjezdnych z Sabah i Sarawak. Malezja to skomplikowane państwo 8-)

Przez bardzo krótki okres czasu podczas głębokiej pandemii, były inne zasady wjazdu na Sabah/Sarawak niż do Malezji Zachodniej. W tej chwili z tego co wiem nie ma żadnych różnic i żadnych ograniczeń wjazdowych, a scoot prawdopodobnie na nieaktualne dane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malezja - covid
#50 PostWysłany: 05 Lip 2023 12:36 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
5 lipca 2023 Malezja znosi (w większości już nie-egzekwowany) nakaz noszenia maseczek w transporcie publicznym.

https://www.nst.com.my/news/nation/2023 ... -mandatory
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group