Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2022 16:59 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Nie znalazłem, może ktoś mi pomoże.

Planuję wielki tydzień w Torremolinos, oczywiście ważne będzie odwiedzanie Malagi, bo to przecież słynne procesje, może się odbędą. Chciałbym kupić bilet na 10 przejazdów, bo dużo taniej. Piszą, że jeden bilet może być używany przez więcej osób. No właśnie, a jak to wygląda w praktyce. Po przejściu jednej osoby przekazuje ona bilet drugiej osobie? Nie ma z tym problemu? Dziękuję za wskazówki.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 04 Lut 2022 19:36, edytowano w sumie 1 raz
temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Lut 2022 18:55 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
Bilet przy wejściu do autobusu przykłada się do bileterki. Prawdopodobnie wystarczy go dwa dwa razy przyłożyć do czytnika. 10 przejazdów kosztuje 8,40 EUR. Jak kupujesz pierwszy raz to trzeba doliczyć 2 EUR za kartę na którą ładują te bilety. Całość do załatwienia w kiosku z gazetami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:43 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Dzięki, ale z Torremolinos to chyba najwygodniej będzie koleją, Linia C1. Tam bilet 10 przejazdowy kosztuje 11.95€ a 1 przejazd 1,80€. Wchodzi się przez bramki, takie jak do metra i właśnie nie wiem, czy trzeba sobie taki bilet przekazywać? Czy można dwa razy jakoś przyłożyć i wtedy 2 osoby przejdą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Sie 2022 13:11 

Rejestracja: 09 Lip 2022
Posty: 4
Witam!
Ostatnio wpadł mi do ręki artykuł:

https://www.fly4free.pl/bezplatne-przejazdy-pociagami-hiszpania/

W Maladze linie metra obsługuję Cercanías Málaga wymieniona w artykule jako firma uczestnicząca w programie darmowych przejazdów. Jednak chciałbym się dopytać o co chodzi w sformułowaniu: "Trzeba też pamiętać, że nie dotyczy on biletów w jedną stronę i tras dalekobieżnych."
Jak kupuje bilet do metra to jest on jednorazowy i w jedną stronę? Czy są jakieś specjalne bilety w dwie strony? Czy może chodzi o bilet okresowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2022 19:42 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A czy te bilety 10-przejazdowe są jak np. w Alicante, że może na nich jechać np. 2x po 5 osób?
I czy jak ląduję o 21:20, to czy w stronę Fuengiroli to dojadę jeszcze jakimś transportem miejskim? Bo trochę mnie "zarżnęła" odpowiedź Marbesol, z której korzystałem i byłem zadowolony, że nagle "akceptują tylko kredytówki" i szukam alternatywy? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@sanchopan jak w mieście z biletami nie wiem, ale do Fuegniroli za 2,70€ masz pociąg podmiejski prosto z lotniska. Na screenie kursy masz wieczorne więc spokojnie zdążysz.
Apka
https://play.google.com/store/apps/deta ... ecercanias
( Wybierz region Malaga)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Dzięki wielkie!
Raczej mnie interesują te poniżej ulokowane od Malagi miejscowości - w Fuengiroli już byłem, muszę pomyśleć, co tym razem. ;)
Czyli wychodzi na to, że nie ma się podniecać samochodem, skoro - nawet dla 5-osobowej rodziny - do najdalej położonej Fuengiroli można dojechać za 27 EUR - tam i z powrotem :)
Wstępnie gdzieś mi się rzuciło, że na takiej 1 sztuce 10-przejazdówki obrócę RT ww. rodziną (jak w Alicante): ktoś potwierdzi lub zaprzeczy? ;)

P.S. A w tej apce bilety jednorazowe lub 10-przejazdowe również można kupić online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Pewnie gdyby założyć konto i podpiąć kartę to raczej tak. Ja kupowałem w automacie na stacji.
To oficjalna aplikacja kolei podmiejskich w całej Hiszpanii.
W apce jest ścieżka do zakupu biletów, więc myślę że nie powinno być problemu z zakupem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2023 08:35 

Rejestracja: 15 Sty 2023
Posty: 10
Mam głupie pytanie... Mamy plan wybrać się się z Fuengiroli do Malagi koleją. Chyba C1 to jest. Gdzie tam kupuje się bilet? Na stacji? Jakieś automaty są czy jak?
Podobne pytanie co do autobusu miejskiego - bilety u kierowcy czy jakieś automaty są?
I jeszcze na jakim przystanku w Maladze wysiąść żeby było w miarę blisko do centrum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2023 14:56 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 123
Na pociąg są automaty, na autobus u kierowcy.
W centrum przystanek Centro-Alameda na przykład
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2023 16:41 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 32
w kolejach podmiejskich w Maladze (Cercanias) można zapłacić za bilet kartą płatniczą;
należy przyłożyć kartę do czytnika ulokowanego na bramce dla wchodzących na peron (tego do którego zbliża się bilet miesięczny), wtedy przejście się otworzy; na stacji docelowej trafimy na takie same bramki dla pasażerów opuszczających strefę i tam także przykładamy naszą kartę:
system biletowy sprawdzi lokalizację pierwszego odczytu karty, drugiego odczytu, i na podstawie odległości pomiędzy nimi obciąży nasz rachunek;
cena za taki przejazd będzie taka sama jak za bilet kupiony na tę trasę w kasie (a nawet wyjdzie taniej, bo bez konieczności płacenia 0,50 Euro za kartonikowy bilet z paskiem magnetycznym wielokrotnego użytku na doładowywanie przejazdów)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 22 Paź 2023 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
KL_user napisał(a):
Bilet przy wejściu do autobusu przykłada się do bileterki. (...) Jak kupujesz pierwszy raz to trzeba doliczyć 2 EUR za kartę na którą ładują te bilety. Całość do załatwienia w kiosku z gazetami.
@KL_user to ta aż tyle kosztuje?
Image
z czego jest zrobiona: z plastiku, z papieru?

wacek napisał(a):
w kolejach podmiejskich w Maladze (Cercanias) (...) 0,50 Euro za kartonikowy bilet z paskiem magnetycznym wielokrotnego użytku na doładowywanie przejazdów)
czy dobrze rozumiem, że system nie jest zintegrowany i na bilecie nabitym na kartę "trajeta transbordo" (=bonobus) nie pojedziemy metrem? i pociągiem też nie (tutaj to już bardziej logiczne, bo odległości rożne, a nie tylko po mieście)?

Przy okazji: do końca 2023 r. promocja mająca zachęcić do publicznego transportu - załadowanie 10 przejazdów na kartę bonobus kosztuje 4,20€ zamiast 8,40€
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Paź 2023 15:25 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
Raphael napisał(a):
z czego jest zrobiona: z plastiku, z papieru?
Z plastiku.

Raphael napisał(a):
czy dobrze rozumiem, że system nie jest zintegrowany i na bilecie nabitym na kartę "trajeta transbordo" (=bonobus) nie pojedziemy metrem? i pociągiem też nie (tutaj to już bardziej logiczne, bo odległości rożne, a nie tylko po mieście)?
W momencie gdy pisałem ten post były oddzielne bilety jednorazowe na autobusy miejskie, metro i pociągi w Maladze. Biletu dobowego na żaden środek transportu w mieście nie stwierdziłem.
Za to jak chciałeś kupić bilet miesięczny to już było dostępne rozwiązanie na poziomie regionalnym dotyczące różnych środków transportu. Przy przejazdach jednorazowych też teoretycznie istniała już wtedy karta pre-paid na zintegrowany transport w Andaluzji. Tylko jej zakup to była jakaś "czarna magia", której niestety nie udało mi się rozgryźć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Paź 2023 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Karta to aktualnie koszt 1,9 EUR i nabić można na nią różne bilety - z punktu widzenia 99% turystów, jedyny ciekawy to "10 przejazdów" za 4,2 EUR (od stycznia 2024 8,40 EUR).
Ponoć można taką kupić też gdzieś na lotnisku, w "tabakierze", ale lądujac późno nie ma na to szans.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lis 2023 00:01 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 27
hej, podepnę się pod temat - lecę w grudniu do Malagi, btw pierwszy raz w życiu Hiszpania, wiadomo nie znam Hiszpańskiego a czytam po necie, że tam z Angielskim też nie za ciekawie, np. brak info po ENG w automatach itp. i mam troche stracha czy ogarnę zakup np. biletu z lotniska do miasta czy jakieś przejazd po mieście? czy np. kupię dobry bilet na odpowiednią linię? dacie jakieś wskazówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lis 2023 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@SamWPodrozy - nie będzie potrzeby korzystania z żadnych automatów :)

Opcje biletów na jazdy autobusem po mieście są, z punktu widzenia turysty, jednocześnie ograniczone i wystarczające:
a) jednorazowy przejazd: płatne u kierowcy 1,4 € kartą lub gotówką
b) karta "bonobus" ("trajeta transbordo") z załadowanymi przejazdami (10, 20, lub 30)
- koszt karty 1,9 €, koszt 10 doładowań 4,2 € (kupione od 01.01.2024 8,4 €), czyli koszt przejazdu wynosi 0,61 € (od 01.01.2024 1,03 €)
- doładowania są ważne przez rok od daty zakupu (napisałem do EMT maila czy doładowania kupione i wbite na kartę za 4,2 € będą ważne od 01.01.2024: odpisali, że ważność jest przez rok od zakupu)
- z karty może jednocześnie korzystać kilka osób (wystarczy ją "odbić" kilka razy na czytniku,który przejrzyście pokazuje informację ile jeszcze przejazdów zostało)
- można się przesiąść gratis do innego autobusu w ciągu godziny od odbicia karty

Mapę linii można sobie podejrzeć stronie https://www.emtmalaga.es/es/plano-de-lineas, ale raczej na etapie planowania. Trasy poszczególnych linii są na https://www.emtmalaga.es/emt-classic/home.html?lang=en. Finalnie, w terenie, i tak pozlecam korzystać z GoogleMaps online,
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Lis 2023 13:47 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 27
Dzięki Wielkie za szczegółowe wyjaśnienie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group