Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2015
Posty: 8
Loty: 19
Kilometry: 22 843
kej-ti napisał(a):
http://polaczkropki.pl/index.php/2017/07/12/malaga-sloneczne-miasto-na-wybrzezu-costa-de-sol/ lista miejsc do odwiedzenia w Maladze;) polecam również wycieczkę do Rondy:)
Rewelacyjny blog, dzięki. Wpadamy do Malagi na 3, 4 dni i już żałuję, że tak krótko. W planie jest już 1 dzień na Calminto, drugi może Ronda i ... właśnie. Zdążymy jeszcze ogarnąć w tym samym dniu Setenil de Las Bodegas? Poruszamy się pociągiem i busem, ale Setenil jest tylko 18km od Rundy. Do Rondy dojedziemy pociągiem, później będę szukał busa na parogodzinny wypad. Wie ktoś jak funkcjonuje tam komunikacja? Da się to zrobić? Warto?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 26 Lip 2018 13:41 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@yarck
Co prawda wyszukiwarka połączeń http://www.Rome2Rio.com pokazuje, że na tej trasie jeździ firma DAMAS, ale na ich stronie nie można kupić takiego biletu.

Na stronie www.turismoderonda.es jest rozkład jazdy autobusów z dworca autobusowego w Rondzie oraz wykaz przewoźników z tegoż.
Góra
 Profil Relacje PM off
yarck uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 28 Sie 2018 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2015
Posty: 8
Loty: 19
Kilometry: 22 843
Mateusz099 napisał(a):
Ma ktoś jakieś informacje odnośnie Corridy w Maladze ? Czy załapię się na początku sierpnia ? Gdzie szukać biletów ?
Trochę późno, ale może komuś się przyda za rok. W Maladze byliśmy od 11-godz sierpnia i bez problemu można było dostać bilety na corridę. Były one sprzedawane zarówno przy arenie, jak i rozprowadzane przez koników. Zwiedzanie areny jest bezpłatne w Malarze, w Rondzie kosztuje już 7,5€.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 18 Lut 2019 17:44 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Wróciłem właśnie z Malagi.Informacja na forum,że bezpłatne zwiedzanie Katedry w niedzielę po godzinie 14 okazała się nieprawdziwa.Praktycznie nie ma bezpłatnego zwiedzania.W niedzielę po godzinie 14 można zwiedzać Alcazabę a po godz 16 Muzeum Picassa.Przed Muzeum już na godzinę wcześniej ustawia się kolejka.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 19 Lut 2019 01:23 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Dzięki za info o katedrze i inne , pomoże w kwietniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 19 Lut 2019 12:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W Museo Picasso darmowe godziny zwiedzania to dwie ostatnie godziny w niedzielę, a że w kwietniu zamykają o 19:00 to darmowe wejście będzie od 17:00.
Po 14:00 w niedzielę darmowe wejście jest również na Gibralfaro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Maj 2019 19:38 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Mam pytanie:
w Maladze ląduję przed 12, odbiór auta, dojazd do apartamentu. Myślę, że to ok 2h. Czy warto o 14 wybierać się do Gibraltaru?
Auto będzie do środy, ale do 13 czas jest zarezerwowany biznesowo.
Co polecicie do zwiedzania, powrotu mogą być późno. Czy Alhambrę da się w tym czasie? Ronda, Sewilla?
Proszę o rady i sugestie.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Cze 2019 19:59 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
Wojtek62 napisał(a):
Wróciłem właśnie z Malagi.Informacja na forum,że bezpłatne zwiedzanie Katedry w niedzielę po godzinie 14 okazała się nieprawdziwa.Praktycznie nie ma bezpłatnego zwiedzania.W niedzielę po godzinie 14 można zwiedzać Alcazabę a po godz 16 Muzeum Picassa.Przed Muzeum już na godzinę wcześniej ustawia się kolejka.

Do katedry bezpłatnie można wejść tylko w czasie Mszy Św. W niedziele popołudniami większość muzeum jest bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Lis 2019 21:07 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Witam, w Maladze będę od 17.12.2019 do 21.12.2019. Podczas wycieczki, planuję np. jeden dzień na El Caminito del Rey oraz 1 dzień na Gibraltar, co byście polecili z samej Malagi z takich punktów które po prostu trzeba odwiedzić? Czy jest szansa w tym terminie aby się wykąpać w morzu? Czy gdzieś w Maladze są jakieś klimatyczne lazurowe zatoczki do których można dojechać komunikacją miejską? Będąc na Mallorce znalazłem kilka takich gdzie w okolicach miasta można było spokojnie dojechać autobusem i były to super miejsca. Może tu jest podobnie? O ile pogoda będzie w miarę sprzyjająca chciałbym trochę czasu poświecić na plażowanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Lis 2019 23:58 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@Userr1 - większość atrakcji masz opisanych w tym wątku. Malaga sama w sobie nie jest jakimś szczególnie ważnym historycznie miastem. Jak trochę interesujesz się sztuką i kulturą - to masz muzeum Picassa. Jak chcesz poznać historię miasta to zamek i okolica, włącznie z rzymskimi pozostałościami i ew. areną byków. To wszystko jest w centrum, można dojść na piechotę. Jak jedziesz z dziećmi to w okolicy masz naprawdę dużo atrakcji, wiele z nich ma opcję tranferu. To bardziej miejscowość wypoczynkowa, miasto akademickie, miejsce do pracy. Jak chcesz zabytki większe to masz w okolicy Kordobę, Alhambrę, czy nawet Sewillę.

A szansa na wykąpanie się w morzu jest prawie zawsze. W klubie Morsa o tej porze roku nawet w Bałtyku się potrafią kąpać. A poważniej, jak na początku stycznia byłem w Lizbonie to tam też ludzie kąpali. Nieliczni, ale jednak.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 01 Gru 2019 09:55 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Raczej mało kto się kąpie, ale jest cieplej niż nad Bałtykiem. Pociągiem podmiejskim można podjechać w pół godziny do Torremolinos, Benalmádena lub Fuengirola - nie są to najpiękniejsze, ale całkiem sympatyczne plaże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Gru 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Userr1 napisał(a):
Czy gdzieś w Maladze są jakieś klimatyczne lazurowe zatoczki do których można dojechać komunikacją miejską?

Plaż typu "lazurowe zatoczki" nie ma w okolicach Malagi. Na zachód ciągnie się Costa del Sol będące praktycznie ciągłą mniej lub bardziej szeroką plażą. Plaże w zatoczkach zaczynają się za Nerją i nie wiem czy są lazurowe ;) Można tam dojechać komunikacją publiczną, ale to jest ponad 50 km od Malagi i niemal na pewno trzeba przejść z centrum Nerji do plaż, a to też jest kilka kilometrów.
Userr1 napisał(a):
co byście polecili z samej Malagi z takich punktów które po prostu trzeba odwiedzić?

Na liście must see z Malagi musi się znaleźć zamek Gibralfaro, Alcazaba, teatr rzymski, katedra, muzeum Picassa i ewentualnie muzem domu narodzin Picassa, plaża Malagueta, port i park oraz plaza de Toros - przynajmniej z zewnątrz i z góry z Gibralfaro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 13 Sty 2020 01:10 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
-- 13 Sty 2020 00:05 --

Wojtek62 napisał(a):
Wróciłem właśnie z Malagi.Informacja na forum,że bezpłatne zwiedzanie Katedry w niedzielę po godzinie 14 okazała się nieprawdziwa.Praktycznie nie ma bezpłatnego zwiedzania.W niedzielę po godzinie 14 można zwiedzać Alcazabę a po godz 16 Muzeum Picassa.Przed Muzeum już na godzinę wcześniej ustawia się kolejka.

To prawda, Katedre mozna zobaczyć bezpłatnie wchodząc tylko w czasie mszy świętych. Więcej atrakcji w Maladze i na Costa del Sol które można zwiedzić bezpłatnie jest na tej stronie: http://torremolinos24.pl/bezplatny-wste ... andaluzja/

-- 13 Sty 2020 00:10 --

marimorena napisał(a):
Raczej mało kto się kąpie, ale jest cieplej niż nad Bałtykiem. Pociągiem podmiejskim można podjechać w pół godziny do Torremolinos, Benalmádena lub Fuengirola - nie są to najpiękniejsze, ale całkiem sympatyczne plaże

Osobiście uważam, że Torremolinos ma ładne plaże, np. Los Alamos, proponuję obejrzeć zdjęcia np. tutaj: http://torremolinos24.pl/plaze/
Poza tym podoba mi się La Cala de Mijas i plaża koło Puerto Banus, a moje dwa top to Tarifa i Nerja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Sie 2021 19:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Lecę w październiku do Malagi, wracam z Sewilli. Jeden dzień chciałbym spędzić na plaży, ale w Maladze nie znalazłem żadnej z prawdziwego zdarzenia - mylę się?

Jeśli nie, to gdzie szukać pięknych plaż i lazuru. Oglądając google, spodobały mi się plaże w Marbelli - warto?

Polecicie inne, warte uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Sie 2021 19:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie warto, chyba że masz dostęp do prywatnych plaż.
Warto do Cabo de Gata, ale blisko to nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:06 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
O wow. Wyczerpałeś temat, zdecydowałem się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:12 

Kothson napisał(a):
Lecę w październiku do Malagi, wracam z Sewilli. Jeden dzień chciałbym spędzić na plaży, ale w Maladze nie znalazłem żadnej z prawdziwego zdarzenia - mylę się?

Jeśli nie, to gdzie szukać pięknych plaż i lazuru. Oglądając google, spodobały mi się plaże w Marbelli - warto?

Polecicie inne, warte uwagi?


Oszałamiająco pięknych w okolicy nie znajdziesz. Najbliżej Malagi polecam Torremolinos, Długie (choć stosunkowo wąskie) i bardzo zadbane, dużo palm, roślinności, super deptak i mnóstwo knajpek
Góra
 PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Dużo plaż z lazurem (ale to nie Malediwy) jest na wschód od Malagi. Nerja i dalej, mniej turystycznie to La Herradura, Salobrena i okolice.
Świetne plaże są przy oceanie, ale to zupełnie w inna stronę i chyba inne klimaty niż szukasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:51 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Mój klimat to plaże bez turystów, natura. Zdecydowanie promenada i bary to nie mój klimat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Kothson wszystko zależy jak długi masz wyjazd i czy będziesz brał samochód (co osobiście polecam). Jeśli krótki, to Torremolinos z długą plażą i łatwym dojazdem z Malagi. Jeśli długi i z objazdówką Andaluzji, to w drodze do Grenady warto zatrzymać się we wspomnianej wyżej Nerja - plaże są bardziej "klimatyczne" a i sama miejscowość bardzo przyjemna.
A na plaże bez turystów na południu zbytnio nie licz - co innego gdybyś uderzył na północ Hiszpanii. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group