Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tajlandia w grudniu
#1 PostWysłany: 05 Sty 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Skąd
  • Warszawa

Dokąd
  • Bangkok

Data wylotu
  • 08.12.2017

Data powrotu
  • 29.12.2017

Długość pobytu
  • 21 dni

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Ilość pasażerów
  • 3

Sam znalazłem
  • 2125 zł Finnair z noclegiem w Helsinkach lub 2170 bez noclegu - drogo?

Dodatkowe informacje
  • Pierwsza tak długa podróż z 5-latkiem, który długo na tyłku nie usiedzi, więc zależy mi na tym, by podróż była z przesiadką ale w miarę komfortową.
    Do grudnia jeszcze mnóstwo czasu. Cena ponad 2k wydaje się wysoka, z drugiej strony to grudzień i ceny są teoretycznie chyba najwyższe w roku.

    W sumie gotowa byłabym zapłacić taką cenę ale za Emirates lub QA bo lot w sumie krótszy i bardziej komfortowy. Czy z Waszego doświadczenia jest szansa na taką promocję w grudniu w tych liniach? Teraz jest promocja Emirates do czerwca za 2299 zł - w sumie to też bym zniosła ale w grudniu to pewnie mało prawdopodobne.

    Lotu z państw ościennych chyba nie warto brać pod uwagę skoro potrzebujemy bagaż rejestrowany bo pewnie wyjdzie w sumie drożej niż z Warszawy?

    Sorry jeśli pytania są głupie ale mądrzejsze nie przychodzą mi teraz do głowy :) z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 05 Sty 2017 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jestem aktualnie na etapie poszukiwania biletu w okolicznym terminie bo w listopadzie (wiadomo wtedy trochę taniej). Ceny z Warszawy to ok 2,2 tyś , taniej wychodzi z Berlina bo znalazłem już za 1,8 tyś.
Myślę, że na tak odległy termin może być jeszcze sporo różnych promocji. Podobnie jak Ty wolałbym lecieć Emirates lub Qatar z przesiadką w środku trasy i startować z Warszawy (choć z Poznania do Berlina podobna odległość).
Wg tego co kojarzę jednak linie te rzadko schodzą poniżej 2 tyś na tej trasie. Ale może się mylę i ktoś mnie poprawi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2017 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Ja bym sie wstrzymal na Twoim miejscu.
Czesto pojawiaja sie naprawde dobre okazje.
W 2016 na grudzien byla np taka okazja z Berlina (do Berlina daleko nie jest) -> http://www.fly4free.pl/bardzo-tanie-loty-do-bangkoku-z-berlina-za-1253-pln-qatar-airways/
Obserwuj fly4free.pl i *.com
Wklep sobie w wyszukiwarke https://www.google.pl/flights/ terminy, ktore Ciebie interesuja i je monitoruj.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2017 10:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Fakt ze jeszcze za w czas, ale do tego dochodzi jestem termin Bożenarodzeniowy, który jest jeden z najdroższych, po kątem kupowania biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2017 11:53 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Witajcie, jestem z Poznania i też szukam czegoś od 6.10 do 27.10 do Bangkoku albo od razu do Siem Reap w Kambodży.
Znalazłem z Berlina do Bangkoku za 1884 PLN. Wolałbym oczywiście Emirates albo Qatar, ale zadowolę się Air France lub KLM.
Chyba jeszcze poczekam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2017 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ech, no właśnie.
Z jednej strony liczyłam że napiszecie: "taaak, kupuj, kupuj natychmiast taniej nie będzie" - bo ja słaba jestem w czekaniu i chciałabym już natychmiast!
Z drugiej strony do grudnia jeszcze sto lat - no dobra, trochę mniej ale wszystko się może zdarzyć w tym czasie

Przywiązana do świątecznego terminu tak bardzo nie jestem, może być powrót tuż przed świętami i wylot pod koniec listopada.
Super promocje się zdarzają ale zwykle niemal na ostatnią chwilę - tak, miesiąc przed z dzieckowskim na plecach to jest ostatnia chwila ;)

Bardzo dziękuję za tip z monitorowaniem google flights, nie znałam i na pewno skorzystam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2017 13:35 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Czekaj. Pół roku przed terminem są najlepsze ceny, wyhaczysz loty za 1800 zł lekko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
mikiomah napisał(a):
Czekaj. Pół roku przed terminem są najlepsze ceny, wyhaczysz loty za 1800 zł lekko.


Oj mam nadzieję że w czerwcu wspomnę Twoje słowa podziwiając swoje bilety Emirates na grudzień za 1800 ;)

Swoją drogą to ma sens bo sama kupiłam w październiku Hongkong na kwiecień za niecałe 1600
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2017 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Nie byłbym taki pewny, że na okres świąteczny 'lekko' będzie znaleźć za 1800 zł z komfortowymi przesiadkami itp. Chyba, że tak jak pisałaś, polecisz w nieco innym terminie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2017 14:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Albo Ukraińskimi Liniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sty 2017 14:51 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Nie byłbym taki pewny, że na okres świąteczny 'lekko' będzie znaleźć za 1800 zł z komfortowymi przesiadkami itp. Chyba, że tak jak pisałaś, polecisz w nieco innym terminie.

Dokladnie!
Niektorzy chyba nie znaja polityk linii lotniczych w sprawie promocyjnych cen na swieta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Sty 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Czyli podsumowując to co napisaliście:
- raczej nie ma szans by polecieć QA lub Emirates w terminie świątecznym w promocyjnej cenie
- jest cień szansy by polecieć QA lub Emirates za ok 2k ale powrót musi być przed świętami
- jest szansa na lot poniżej 2k innymi liniami niż QA lub Emirates ale również w terminie nieświątecznym

Biorąc powyższe pod uwagę coraz bardziej zastanawiam się nad propozycją Finnair bo termin jest idealny dla mnie. Ale to nadrabianie drogi i strata czasu jednak deprymuje, wolałabym trochę dopłacić i od razu lecieć w stronę właściwego bieguna ;)

Czy ta cena 2170 na świąteczny termin w grudniu jest wyjątkowa czy w miarę normalna i za parę miesięcy nadal ma szansę istnieć Waszym zdaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2017 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
mysle ze za 3-4 miesiace wciąż będziesz mial mozliwosc kupic ten bilet w podobnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2017 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
A ja bym na ten termin świąteczny kupił.
Po pierwsze raczej w dużo niższej cenie nie będzie.
Po drugie lot przez Helsinki to nie jest aż tak duże nadrabiane trasy, lot przez Dubaj czy Dohe to również nie jest najkrótsza trasa.
Jesli cena Ci odpowiada to najlepiej kupić. Jasne może się okazać, ze spadnie np o 100 zł, a co jeśli nie spadnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Teraz sprawdzalem i przez Tripste jest za 2088 LOT + Lufthansa, przez Frankfurt, przesiadki krótkie, tylko tu zostaje kwestia lotu FRA -> BKK i z powrotem, bo tu lot będzie dłuższy niż EK czy QR, czy Twoje dziecko tyle usiedzi. No ale to napewno krócej niż z Helsinek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Lot z Helsinek to 9:20
lot z Frankfurtu to 10:20
mówię wyłącznie o bezpośrednich lotach z tych miast.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Lot z Helsinek czy Frankfurtu do BKK to w zasadzie tyle samo zajmuje. Osobna kwestia to stosunkowo częste strajki w Lufie, więc nigdy nie wiadomo ;)

Jeśli te Helsinki Ci pasują, a lubisz kupować od razu, to faktycznie kup i więcej nie sprawdzaj już cen dla świętego spokoju :)

Na plus lotów przez Qatar/Dubaj to, że może całościowo schodzi tyle samo, ale jednak trochę przed połową czasu podróży mamy przerwę na przesiadkę. Łatwiej może być znieść lot w odcinkach 5h i 7h niż 2 i 10h
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Trochę zmodyfikowałam daty: wylot 10 grudnia i powrót w sylwestra
Linie ukraińskie wychodzi 2050 na osobę

Długość lotu chyba w sumie najkrótsza z możliwych z przesiadką bo do BKK 11,5h ale co za tym idzie czas na przesiadkę trochę ryzykowny bo 0,50 minut.

Nie mam doświadczenia z tymi liniami, warto brać pod uwagę?

Lufthansy trochę się obawiam bo strajkują bez umiaru ostatnio i przekonanie mojego męża żeby z nimi polecieć nie byłoby łatwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Zdecydowanie zgadzam się z @‌bonieq2‌ dlatego sam póki co nie kupiłem biletów z Berlina, mimo że cena 1800 zł jak najbardziej mnie zadowala. Tyle tylko, że Air France lub KLM... wole się nie cofać i mieć przesiadkę w połowie drogi. Bo komfort lotu to już kwestia bardziej subiektywna, wszędzie wciskają jak sardynki pasażerów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sty 2017 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
bonieq2 napisał(a):

Jeśli te Helsinki Ci pasują, a lubisz kupować od razu, to faktycznie kup i więcej nie sprawdzaj już cen dla świętego spokoju :)



hehe, łatwo powiedzieć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group