Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2013 19:45 

Witam wszystkich,
Na przełomie sierpnia-września planuje z dziewczyną wybrać się na Majorkę i mam w zwiazku z tym kilka pytań:
Mająto być typowe wakacje lowcostowe tj. pod względem noclegu i transportu
1. Chcę lecieć Ryanairem, nie mam karty kredytowej - kupie bilety?
2. Jak mają sie promocje na bilety, rezerwować teraz (ok. 450zł/os w dwie strony WAW-PALMA) czy czekać na promocje?
3. Patrzę noclegi bez wyżywienia w serwisie airbnb.com. Doszedłem do wniosku że tam i tak tylko spać będziemy..więc... nie ma co przepłacać ;)
- Znalazłem jeden tani w Porto Colom, 80e/tydzien/dbl
- Drugi w Palmie, 100e/tydzien/dbl

Nastawiamy się na zwiedzanie/plażowanie (50/50). Co będzie lepszym wyjściem, która lokalizacja? Czytałem ze w Palmie nie ma konkretnej plaży... za to PortoColom to małe miasteczko. Co będzie lepszą bazą wypadową?

4. Chcemy wynająć auto/skuter. Co się bardziej opłaca? Mam 24lata czy mogę bez problemowo wynająć samochód? Z jakiej wypożyczalni najlepiej? bukować wcześniej?
5. Ile szykować kasy na jedzenie, śniadania i kolacje zapewne w kwaterze, obiady pewnie gdzieś w terenie. Starać się bedziemy robić większe zakupy w supermarkecie, ile na tydzień na to pójdzie?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 20 Maj 2013 20:46 

niebieski
1. kupisz bilety. kartą debetową wyjdzie nawet minimalnie taniej niż kredytową.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 20 Maj 2013 21:07 

Ja polecam miasto El Arenal, niedaleko lotniska (nawet bliżej niż z samej Palmy), konkretna plaża, imprezowo. Nam za tydzień wyszło na osobę ok.900zł. W tym był przelot w obie strony Ryanairem (rok temu, a w 2010 roku Norwegianem, byliśmy 2 razy) i 6-7 noclegów w hotelu 3* przy samej plaży z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje). Jeśli jest to dla Ciebie kwota do zaakceptowania za taki "pakiet", to chętnie podam więcej info.

Ad. 4 - My też mieliśmy wynajmować auto, ale szybko zrezygnowaliśmy z tego pomysłu ze względu na koszty. Najlepiej opłaca się podróżować tamtejszymi PKSami - docierają w każdy zakątek wyspy, często jadą malowniczymi trasami przez góry lub wzdłuż wybrzeża i znacznie taniej niż wynajęcie+paliwo. Przy okazji logistycznie wychodzi na plus, bo w jeden dzień nie zobaczysz wszystkiego, a auto na dwa czy więcej dni to spora suma. Jeżdżąc autobusami możesz sobie spokojnie rozłożyć atrakcje na kilka dni.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 20 Maj 2013 21:35 

Poproszę o więcej informacji ;)

NArazie szukam, czytam. Nie chcę wydać 2000pln na osobę i kombinuje aby było wmiare tanio i dobrze.

Auto = niezależność
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 20 Maj 2013 23:47 

Zbanowany
W Palmie jako taką plaze masz, ale szalu zdecydowanie nie ma.
Zdecydowanie szukalbym czegos innego.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Maj 2013 14:41 

ero_k napisał(a):
Poproszę o więcej informacji ;)

NArazie szukam, czytam. Nie chcę wydać 2000pln na osobę i kombinuje aby było wmiare tanio i dobrze.

Auto = niezależność

Hotel
Zamów/odkup/zdobądź/załatw sobie czek Eurorest. Często przychodzi w spamie coś takiego jak "Twoich 14 bezpłatnych noclegów" itp. rzeczy i to właśnie są najczęściej te czeki - jeden ważny dla dwóch osób.
Hotel Mediodia 3*, miejscowość El Arenal. My płaciliśmy w maju 15-16 euro za osobę za dzień, w tym tak jak pisałam wcześniej są śniadania i obiadokolacje (do tych ostatnich napoje płatne, bo to nie AI, wiadomo). Jedzenie dobre, smaczne, chociaż bez fajerwerków, ale dla mnie np. lepsze niż to serwowane w hotelach 3* w Grecji czy Turcji.
We wrześniu niby ceny z czekiem są w tym hotelu od 19 eurasów, ale polecam zapytać mailowo jaką najlepszą cenę mogą Ci zaproponować na dany termin, jeśli posiadasz czek eurorest. Nawet gdybyś płacił ok. 20 euro za dzień, to i tak wyjdzie Ci jakieś 560zł za 7 noclegów + 440zł lot i za tysiaka podstawę masz. Tylko jeszcze raz podkreślam: El Arenal to jest bardzo żywa i imprezowa miejscowość, pełna Niemców, więc jeśli szukacie miasta tętniącego życiem to traficie idealnie. W przeciwnym wypadku raczej celowałabym w inne miejsca.

Co do innych Twoich pytań, głównie jeśli chodzi o koszty, to my na tydzień wydaliśmy ok. 1600zł/os. ze wszystkim. Oprócz lotu i hotelu były w tym:
taksówka z lotniska do hotelu ok. 20 euro (przylecieliśmy w środku nocy, za dnia można dojechać do Arenalu autobusem o wiele taniej, bodajże za niecałe 2 euro)
bilety autobusowe (wielokrotnie do Palmy i na dalsze trasy)
bilety na statek na Sa Calobra, ok 15 euro
bilety wstępu do jaskiń Cuevas del Drach i Cuevas Hams ( te pierwsze ok. 12 euro, drugie trochę mniej)
przekąski, piwo i drinki na mieście
winko/napoje do kolacji w hotelu
zakupy w supermarkecie w miarę potrzeb
drobne pamiątki

Nie chodziliśmy do imprezowni, więc nie wiem po ile tam na bramce wołają.

Oczywiście w zależności od tego, co chcesz zwiedzać możesz wydać więcej albo mniej. Np. żeby zobaczyć Cap de Formentor nic nie trzeba płacić - wystarczy tam dojechać, a też robi wrażenie ;)

Co do samej lokalizacji jako bazy wypadowej - wg mnie gdybyś miał zamiar jeździć autobusami to im bliżej Palmy, tym lepiej, bo stamtąd wszędzie odjeżdża komunikacja (a w niektóre miejsca nawet z bezpośrednio z Arenalu możesz pojechać i nie trzeba najpierw kierować się do Palmy). Natomiast jeśli masz zamiar wynajmować auto, to lokalizacja nie ma aż takiego znaczenia - w max. dwie godziny dotrzesz wszędzie imho. To w końcu nieduża wyspa.

Życzę przyjemnego planowania :D
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Maj 2013 19:56 

dużo kombinowania... ;)

Czyli bilety za ~450zł/os to dobra cena? nie ma co czekać na promocje?

no właśnie, a na airbnb.com.. znalazłem pokoje w cenie 80/100e/tydzień dla dwojga - różnica tak czy siak jest duża. Wychodzi po te 200zł/os co daje z biletem max 700zł/os
i tak tam będzie się jedynie spało... jadło śniadanie i ew kolację..
różnicę wolałbym wydać na np. wynajem auta do zwiedzenia wyspy.

wlasnie.. co jest warte zwiedzenia? poproszę o nazwy, lokalizację..
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 21 Maj 2013 21:03 

jeszcze pytanko...
Czy ta Palma to odpowiednie miejsce na 'baze wypadową'? mam na oku niezły nocleg i sie waham

do Soller chce pojechać autobusem/pociągiem a południową i wschodnią część wyspy objechać autem w 3dni.

mam 24lata... jak z wynajmem auta?

Jak przedstawia się wynajem skutera?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 21 Maj 2013 22:03 
Awatar użytkownika

Loty: 16
Kilometry: 20 944
co do auta to co wy gadacie, przeciez na majorce są bardzo tanie wypozyczalnie... tez jade ale w pazdzierniku, a i nocleg jak byscie jechali we cztery osoby to apartament byscie mieli za mniej niz 30zl od osoby
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 22 Maj 2013 12:09 

bkolakowski napisał(a):
co do auta to co wy gadacie, przeciez na majorce są bardzo tanie wypozyczalnie... tez jade ale w pazdzierniku, a i nocleg jak byscie jechali we cztery osoby to apartament byscie mieli za mniej niz 30zl od osoby

Nam w 2010 roku wychodziły taniej autobusy niż wypożyczenie auta np. na 3 dni+paliwo, ale byliśmy tylko we dwie osoby. Jak się jedzie we czwórkę to na pewno jest to bardziej opłacalne.

ero_k napisał(a):
jeszcze pytanko...
Czy ta Palma to odpowiednie miejsce na 'baze wypadową'? mam na oku niezły nocleg i sie waham

Tak jak pisałam w poprzednim poście - przy wynajęciu auta to nie ma znaczenia. Większość atrakcji i tak masz na północy.

ero_k napisał(a):
Czyli bilety za ~450zł/os to dobra cena? nie ma co czekać na promocje?

My dwa razy płaciliśmy właśnie ok. 400-450zł (w 2010 roku nawet jakieś 350, ale z Norwegianem, który już nie lata tam z PL). W tamtym roku z Ryanairem 460zł.

ero_k napisał(a):
no właśnie, a na airbnb.com.. znalazłem pokoje w cenie 80/100e/tydzień dla dwojga - różnica tak czy siak jest duża. Wychodzi po te 200zł/os co daje z biletem max 700zł/os
i tak tam będzie się jedynie spało... jadło śniadanie i ew kolację..

Owszem, ale zauważ, że w tamtym hotelu masz już w cenie śniadania i obiadokolacje na każdy dzień pobytu. Pod tym kątem można to rozważać jako opłacalne wg mnie ;) Oczywiście to tylko info, którym się dzielę - możesz skorzystać albo nie, make your choice. Dla nas jest to taka "bezpieczna przystań" tzn. sprawdzone miejsce, dobra lokalizacja, dobra cena.

ero_k napisał(a):
wlasnie.. co jest warte zwiedzenia? poproszę o nazwy, lokalizację..

Północ: Soller, Porto de Soller i stamtąd dalej statkiem na Sa Calobra (plaża w kanionie, miejsce naszych zaręczyn :mrgreen:) - statek przy wzburzonym morzu nie wypływa, ale można też dojechać autem; Alcudia; Cap de Formentor, w samym Formentor nic ciekawego raczej nie ma
Wschód: Porto Cristo, a tam jaskinie Cuevas del Drach, ew. Cuevas Hams, ale nie umywają się do tych pierwszych
Katedra w Palmie, oceanarium
Valdemossa, Llluc
Nie wiem, czy można tu zapodawać linki do innych forów (jeśli nie to proszę moda o info i usunę link), ale tu jest nieźle opracowany temat: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=177598&page=8

W tamtym roku zainteresowały nas też wycieczki po winnicach, bo oboje lubimy takie klimaty: http://www.mallorcawinetours.com/en/ ale nie skorzystaliśmy, bo trzeba się zapisywać telefonicznie z dużym wyprzedzeniem (przynajmniej tydzień wcześniej) i jak dzwoniliśmy w trakcie pobytu to najbliższy wolny termin był już po naszym powrocie do PL.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 22 Maj 2013 15:50 

No ale nie posiadam i tych czeków i więcej to wyjdzie kombinowania niz oszczędności..

Na stronie ryanair jak biore wybór biletów to są napisy "ostatnie 4bilety w tej cenie" tzn. koncówka miejsc? czy specjalnie tak piszą?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 22 Maj 2013 17:12 
Moderator forum

ero_k napisał(a):
Na stronie ryanair jak biore wybór biletów to są napisy "ostatnie 4bilety w tej cenie" tzn. koncówka miejsc? czy specjalnie tak piszą?
koncowka miejsc w tej cenie. Na te chwile. CZy potem beda tylko wyzsze czy wrzuca jakas promocje , nikt nie przewidzi, to loteria.

dopis - Co do Palmy dM moge tylko powiedziec ze lata temu szukalem taniego pokoju w jakims hostalu w srodku starego miasta i trafilem na taki w ktorym przez cala noc slychac bylo sasiadow przebywajacych w innych pokojach, wychodzacych, wracajacych a nad ranem wyjezdzajacych ... ot, taki przyklad.
+ Prosba - jesli dopisujesz a ostatni post jest twoj, uzywaj przycisku [zmien]

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 22 Maj 2013 17:57 

OK, przepraszam
juz sam nie wiem co robić... mam mętlik w głowie.
Chodzi mi po głowie Porto Colom gdzie mogę mieć taki nocleg, samochód wynająć na 3dni, troche pojeździć. Co robić z resztą dni? Da się dobrze zoorganizować czas poruszając sie ich komunikacją?

co do Palmy, mam na oku nocleg u kobiety w mieszkaniu pokój-lazienka, kuchnia do dyspozycji z klimatyzacja, więc raczej ścian z papieru tam nie będzie, kobieta ok. 40lat

w Porto Colom mam na oku u mlodego chłopaka 29l, pokój bez klimy za 20e mniej.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 23 Maj 2013 19:49 

Loty: 24
Kilometry: 59 276
wczoraj wlasnie wrocilem z Porto Colom jak masz jakies pytania to pisz moge Ci tez przeslac fotki z okolicy na maila.\
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 23 Maj 2013 21:31 

gdzie mieszkales?
daj wiecej info
jezeli sam sie stołowales to podaj ceny jedzenia
podeslij fotki na ero_k małpa.tlen.pl
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 23 Maj 2013 23:28 

mieszkalismy w club cala marsal, miescinka bardzo mala kilka sklepikow,restauracji, fajna zatoczka jak dla mnie troszke za spokojnie, mielismy opcje HB(half board sniadania i obiadokolacje) obiady jedlismy na miescie przewaznie w restauracji kolo zatoczki srednio za obiad ( foto masz w mailu ) placilismy ok 20-25e z butelka wody i cola. (owoce morza paela 22e, ryba z surowka i ziemniaczkami 11.5e, spaghetti ok 7 srednio jedzenie na 1 osobe ok 10-12e czasami wiecej.

Jesli chodzi o miejsce totroszke daleko jezeli chce sie zwiedzic polnocna czesc wyspy ok 95km do sa calobra, 65km do alcudia, 90km formentor
do Porto Cristo(smocze jaskinie) ok 20km w przeciwna strone piekne zatoczki zdecydowanie polecami sa blisko ok 15km(foto w mailu)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 24 Maj 2013 19:04 

zapewne Es Trenc :D
jakiś większy supermarket jest?
dzięki za zdjęcia
to trzeba liczyć diete (bez większej ilości alko) 20e/os/dzień, coś takiego?
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 24 Maj 2013 21:02 

nie Es Trenc to nie jest bylem zobaczyc i byla zalamka fotki mam jak cos, wiekszy market jest tzw.Eroski i jeszcze jeden Spar blisko tej zatoczki .
Oczywiscie da sie taniej niz 20e na 2osoby nie jedna , mozna jakigos burgera zamowic za ok 4-5e lub po prostu robic zakupy w tych marketach i samemu sobie cos szykowac a alkohol nie jest az tak drogi widzialem whisky Ballantines chyba za 12e butelka czyli taniej niz w PL
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 24 Maj 2013 21:36 

pewnie w sezonie troche drożej jest.. chociaż kto wie, to mała mieścina

ogólnie - polecasz? jeżeli miałbyś opcje taniego noclegu, warto sie tam wybrać?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 24 Maj 2013 22:23 

jesli cenisz sobie cisze i spokoj to tak my wybralismy to miejsce ze wzgledu na fajny hotel i animacje dla dzieci bo mamy 3 letnie dziecko.
jak chcesz fajne miejsce to wybralbym cala d'or lub Porto Cristo jesli lubisz rozrywki to zdecydowanie Alcudia
A tani nocleg to znaczy jaki? w jakiej cenie? moze pomoge Ci cos fajnego wykombinowac.
Ja placilem za 2 osoby dorosle i dziecko 370e z opcja HB hotel 4* ale byly tez o wiele tansze
 Relacje PM off  

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość