Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Majorka na 2 dni :-)
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2016 09:16 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Witam,

Lecę w czwartek na 2 dni i 3 noce na Majorkę.
Będzie to typowo budżetowa wycieczka. Chcemy z kolegami wynająć auto, objechać wyspę, wydać mało pieniędzy i dużo zobaczyć. Proszę o kilka wskazówek.

Nasz wstępny plan:
czwartek lądowanie na PMI o 23.30 z KRK - czy o tej godzinie odbiorę auto na lotnisku?
Od razu jedziemy do Santanyi / Park Natural Mondrago.
Rano Park Natural Mondrago, potem jedziemy do Coves del drach, ile czasu zarezerwować? I czy w kwietniu są tam kolejki do zwiedzania czy niekoniecznie?Jeśli są kolejki to będziemy musieli zrezygnować albo z Mondrago albo z jaskiń.
Później -
Capdepera (a może pominąć?)
Cap de Formentor - klify i tam pewnie nocleg.

Drugi dzień
Sa Calobra
Fornalutx
Port de Soller i może jeszcze jakaś fajna plaża w tej części wyspy (San Elm?)
Wieczorem Palma Mallorca, zwrot auta na lotnisku i spanie na lotnisku - czy można się wieczorem w sobotę odprawić i przejść do strefy odlotów - lot mamy w niedzielę o 6.30

Czy gaje pomarańczowe rosną na całej Majorce? Teraz jest chyba sezon zbiorów?
Jak ze spaniem na dziko? Jakieś możliwości rozbicia namiotu czy nastawić się na spanie w aucie?

Proszę o uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2016 11:01 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Wydaje mi sie że plan zbyt ambitny, ale ja latam z dziećmi.
Spanie na dziko nielegalne pod grozba mandatu, ale sie zdarza że ludzie nocują.
Spanie na lotnisku mozliwe, ale kiedy bylem w 2012 po ostatnim odlocie zamykali odprawę. Trzeba wiec było pozniej czekac w czesci ogolnodostepnej, jezeli nie odprawiło sie wczesniej.
Nie znam godzin otwarcia wypozyczalni, ale jezeli zamowisz przez internet (np economycarrentals), to czy w godzinach czy po godzinach samochod odbierzesz,najwyzej drozej.

Google pokazują prawie siedem godzin jazdy. Mimo wszystko zaplanowałbym troche mniej, żeby mieć czas sie zatrzymać w punktach widokowych po drodze. Ale to wy narzucacie sobie tempo. Poza tym odpada wam powrót do hotelu.
Udanej wyprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2016 12:47 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Dzięki za sugestie.
2 lata temu w ramach przerwy w plażowaniu w 3 dni zrobiłem objazdówkę po Izraelu z żoną, dzieckiem i kolegą. Przejechaliśmy ponad 1000 km i sporo zobaczyliśmy.
Tutaj mamy jedynie 320 km / 7 h jazdy. Z tego 60 km zrobimy po lądowaniu w czwartek w nocy (dojazd w okolice Santanyi/Mondrago). Zostaje 260 na 2 pełne dni czyli po ok 130km /3 h w aucie.
Jak człowiek śpi w aucie to wcześnie wstaje i ma dużo czasu na zwiedzanie :-)

peter7712 napisał(a):
Spanie na dziko nielegalne pod grozba mandatu, ale sie zdarza że ludzie nocują.
Spanie na lotnisku mozliwe, ale kiedy bylem w 2012 po ostatnim odlocie zamykali odprawę. Trzeba wiec było pozniej czekac w czesci ogolnodostepnej, jezeli nie odprawiło sie wczesniej.


Czyli namiot odpada ale myślę, ze na jakimś parkingu koło plaży przekimamy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
cichyy napisał(a):
czwartek lądowanie na PMI o 23.30 z KRK - czy o tej godzinie odbiorę auto na lotnisku?

Jeśli lecisz w ten czwartek to bookuj ten samochód online i wszystko będzie jasne, większość wypożyczalni pracuje do 23, te co pracują po 23 doliczają sobie jakąś opłatę z tego tytułu. Na lotnisku nie wypożyczysz taniej samochodu.

cichyy napisał(a):
potem jedziemy do Coves del drach, ile czasu zarezerwować? I czy w kwietniu są tam kolejki do zwiedzania czy niekoniecznie?
W czerwcu czekałam w kolejce do kasy jakieś 3 minuty i od razu szliśmy do jaskini, bo przyjechaliśmy przed konkretną godziną wejścia. Info ze strony: 14 March to 31 October: tours at 10:00 h, 11:00 h, 12:00 h, 14:00 h, 15:00 h, 16:00 h i 17:00 h.

cichyy napisał(a):
Drugi dzień
Sa Calobra
Fornalutx
Port de Soller i może jeszcze jakaś fajna plaża w tej części wyspy (San Elm?)
Czy gaje pomarańczowe rosną na całej Majorce?.
Tu będziesz miał tyle wrażeń, że Sant Elm sobie spokojnie odpuść. To jest jedyna plaża na Majorce, na której spotkałam meduzy:-/ Poplażować możecie w Port de Soller i stamtąd tramwajem pojedźcie do Soller - tramwaj jedzie wśród gajów pomarańczowych. Jadąc z Sa Calobry w stronę Port de Soller, jak skręcicie w Fornalutx to również tu panuje obfitość drzewek pomarańczowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2016 13:30 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Nie powiedziałem że odpada, ale musicie sobie zdawać sprawe z ryzyka
http://www.fly4free.pl/na-majorke-pod-n ... budzetowo/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2016 13:48 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Wielkie dzięki za podpowiedzi :-)

Piotr, przeczytam Twoją relację na spokojnie. Z tego co tam piszesz, ryzyko nocowania na dziko nie jest wielkie, choć Ty byłeś tam 5 lat temu i mogło się już coś pozmieniać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2016 14:00 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Sorry. Nieporozumienie. Ja tylko podałem link, to nie moja relacja.
Ale w czasie mojego pobytu policje spotykałem tylko na ulicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2016 14:20 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
ok, dziękuję.

a już chciałem Cię pytać o zdjęcie z tamtej relacji zrobione w Colonia de Sant Pere :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Kwi 2016 15:07 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Ktoś jeszcze coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Kwi 2016 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
TAK :)

Pomiędzy Mondrago a Coves del Drac jest klasztor Sanctuary of Sant Salvador. Wyjazd na wysokość około 510m z wspaniałymi widokami , zwłaszcza o wschodzie czy zachodzie słońca. Piękne widoki rekompensują wolny wyjazd bardzo krętą drogą , wstęp do klasztoru bardzo tani , chyba do 5 eur.
Drogą mogą jeździć także autobusy - więc wprowadzony jest ruch czasowy , nie pamiętam dokładnie kiedy można wjeżdżać tylko do góry i i vice versa. NIe pamiętam czy ograniczenie czasowe tyczy się tylko autobusów czy także osobówek. Byłem w 2008 roku i byliśmy wieczorem. Zdjęcie z neta na zachętę.

https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g616238-d2172832-Reviews-Santuari_de_Sant_Salvador-Felanitx_Majorca_Balearic_Islands.html

Image

Image


Capdepery nie odpuszczajcie, tylko jedźcie od razu na zamek, a póżniej od razu na Cap De Formentor.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2016 09:24 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Dzięki wielkie :-)

Zaczyna się robić za długa ta moja lista miejsc do zobaczenia. Jak wrócę zdam relację z czego trzeba było zrezygnować.
Mam tylko nadzieję, że na mapach googla uda się trafić z A do B i tak dalej.

Lecimy w 3 osoby, wylot dzisiaj o 20.30. Kolega ma przyjechać po mnie o 18.
Dzisiaj o 6 rano budzi mnie komórka, dzwoni kolega. Za chwilę na mój drugi numer, potem od początku. Po 5 minutach pukanie do drzwi mieszkania. Ignoruję ale widząc godzinę na komórce stwierdziłem - czyżby kolega po mnie przyjechał o 6 zamiast 18?
Bingo! :-D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2016 11:24 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Jak bedziesz wracał z cap de formentor zatrzymaj sie w punkcie widokowym mirador colomer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Kwi 2016 12:16 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Rewelka. Z tego co widzę to mamy kolejne "must see".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Kwi 2016 12:52 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Ale to dokładnie w drodze powrotnej, max 20-30 minut dodatkowych chyba że wybierzecie sie na wieze/zamek (dokladnie nie wiem) droga w gore naprzeciwko. Ja nie byłem, chociaz po zdjecach z netu troszke żałowalem.

Gdyby harmonogram byl mniej napiety, dorzucilbym jeszcze punkt widokowy Son Marroig, ale to juz nie po drodze bo jakies 15 kilometrow od waszej trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:17 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
:-)

Chyba tam jeszcze zajedziemy :-)
Jest w miarę po drodze do Valdemossy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:41 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Po drodze do Valdemossy to bedzie z 50 metrow do nadrobienia. Choć jak Valdemossy by się wam nie udało, to nie rozpaczałbym na waszym miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2016 09:50 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
" wydać mało pieniędzy i dużo zobaczyć"
przecież to oksymoron.

poza tym jednodniowy koszt przy tak krótkim pobycie jest wysoki (ze względu na cenę biletu).

i jak się udał wypad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Cze 2016 20:32 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@cichyy nie bądź taki cichy :D
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Cze 2016 21:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@jekyll Pod koniec maja miał 3 dniówkę na Sycylii i od tej pory całkowicie zamilkł,nie dał znaku życia na forum.Czyżby sycylijska mafia miała z tym coś wspólnego ;) :?:


Ostatnio edytowany przez miriam, 27 Cze 2016 23:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2016 22:29 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@miriam czy ja Ciebie wywołuję :?: ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group