Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Gru 2011 19:38 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
przylatuję do Madrytu o 14.00 . mam wolny czas do... następnego ranka...
co proponujecie zobaczyć , gdzie pojechać , co porobić ???

z góry dzięki za wszelkie rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 02 Gru 2011 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Na Plaza Mayor masz informajce turystyczną skad mozesz wziac darmową mapke miasta. Polecam konkretny spacerek, od Puerta del Sol w kierunku Palacio Real, Katedry laAlmunedy, pozniej mozna pojsc cos zjesc np. manu del dia (3 daniowy obiad- od 8 do 12 euro) , i nastepnie jakis relaxik w retiro, bez smigania po muzeach spokojnie wiekszosc rzeczy zobaczysz! powodzenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Gru 2011 20:15 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Proponuje po przylocie pójść do informacji turystycznej na lotnisku.
Otrzymasz ładną mapkę centrum i wszelkie informacje :)

Ze swojej strony proponuje pojechac metrem (1,5e+1e suplement) do Plaza Espana - nastepnie przejsc pod Pałacu Królewskiego i zwiedzić Katedrę. Nastepnie przejscie spacerkiem do Plaza Mayor i kolejno do Puerta del Sol.
Nastepnie udanie się bardzo ładną ulicą de Alcala do parku Retiro :)

Był już podobny temat na forum na pewno znajdzie się wiecej info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Gru 2011 22:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dodałbym dworzec Atocha.
Łuk triumfalny przy Princepe Pio
Santiago Bernabeu i okolice biznesowej dzielnicy i trochę wyżej dwie wieże banowe
Estadio Vicente Calderone i pobliski zabytkowy most
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Gru 2011 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
retiro w grudniu ? przejsc i zobaczyc to jeszcze, ale dluzej siedziec to taki sredni pomysl, chlodno jest troche :)

jesli zdazysz i jesli tego dnia gdy bedziesz jest czynne, to polecam teleferico, zlookasz sobie kilka najwazniejszych zabytkow & kawalek parku casa de campo z bardzo ciekawej perspektywy :)

poza tym to jak juz napisano wczesniej, spacerek od teleferico przez swiatynie debod, pomnik przy plaza espana, palac krolewski + katedra, plaza mayor, puerta del sol i tyle
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Gru 2011 17:57 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
właśnie jestem ograniczony... czasowo :) i wcześnie robi się ciemno w styczniu...


czy jest jakiś bilet całodzienny na metro czy komunikacje w Madrycie ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lut 2012 18:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 4
takie pytanie chyba jeszcze nie padło.
Czy możecie polecić miejsca będące dobrym punktem widokowym w centrum.Czy jest w ogóle jakiś taras widokowy na Katedrze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lut 2012 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
the gunner napisał(a):
takie pytanie chyba jeszcze nie padło.
Czy możecie polecić miejsca będące dobrym punktem widokowym w centrum.Czy jest w ogóle jakiś taras widokowy na Katedrze?


wspominane przez mnie teleferico to cos co najbardziej przypomina punkt widokowy w szeroko pojetych okolicach centrum madrytu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lut 2012 00:03 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Podbijam pytanie o punkty widokowe.

Chodzi o miejsca dostępne dla turysty, z których widać panoramę miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2012 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Wybieramy sie w przyszłym tygodniu na Majorkę i z niej na jeden dzień do Madrytu Ryanem. Mamy więc czas od 8 rano do 20 (21 lot powrotny na Majorkę). Opłaca nam się kupować ten bilet całodzienny za 5,2 euro?? On jest tylko na metro tak? Czy autobusy miejskie też obejmuje? I czy wtedy musimy dokupywać suplement lotniskowy bo co wątek to inne opinie... Czy lepiej kupić po prostu bilet z lotniska do centrum (na jakiej stacji najlepiej wybić z metra??) i powrotny?? Albo nawet na ten autobus lotniskowy za 2 euro i wtedy za 4 euro mamy transfery w obie strony... Chodzi nam o to by zobaczyć to co najważniejsze - czy jest do tego niezbędne metro czy średni piechur to wszystko jest w stanie przejść w te 8-9 godzin? I jeszcze pytanie o tą kolejkę Teleferico - warto wjeżdżać? Bede wdzieczny za pomoc - pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2012 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
po kolei:

0. odpowiedź na większość zadanych pytań jest już tu na forum, dlatego polecam lekturę archiwum --- wiem że informacja jest bardzo rozproszona i czasem niełatwo wszystko znaleźć... ale jednak jest
co do Madrytu to dodam jeszcze -- wybaczcie państwo nieskromność -- że polecam lekturę moich postów, myślę że to zrozumiałe

1.kolejkę teleferico polecałem jakieś 5 postów wyżej, jakoś ostatnio zdania na jej temat nie zmieniłem
2.nie jestem pewny czy bilet całodzienny uprawnia też do przejazdu autobusami ale wydaje mi się że tak, podobnież wydaje mi się że zwalnia z kupna suplementu
aha, od początku maja system taryfikacji przejzadów środkami komunikacji miejskiej w Madrycie ma się ponoć nieco zmienić, szczegóły gdzieś tu na forum
3.większość rzeczy w centrum madrytu można obejść z buta, ale cena tego biletu całodziennego wydaje się na tyle atrakcyjna że i tak bym go kupił i się potem nie przemował 'stracić kolejne 30 minut na podejście czy podjechać metrem w 5 minut ? '
4.w zależności od kierunku spaceru i atrakcji, które chcecie zobaczyć, polecam wysiąść na stacji sol bądź opera, dużo mniej prawdopodobnie na arguelles [ to blisko teleferico właśnie]
z punktów 'nie-całkiem-w-centrum' polecam park retiro i wypożyczenie łódki [świetny klimat gdy jest ładna pogoda], ew podjechanie pod cuatro torres business area, metro bodajże Begona [chyba że ktoś jest z Wawy / bywa w Wawie, wtedy widok jakoś szczególnie go nie zaskoczy ] , ew wspominane tu przez kogoś torres kio na plaza castilla

wspominana stacja kolejowa atocha też jest fajna, tzn stacja jak stacja, głównie chodzi o ogród w środku

pozdro
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Kwi 2012 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Dzięki śliczne za pomoc:) Gdyby to nie było kłopotem prosiłbym jeszcze o wskazówki dotyczący stadionów, Realu i Atletico. Jakie to stacje metra? I czy to prawda, że na stadion Atletico można wbić free, Realu 17 euro tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2012 19:30 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
na Atletico nie wiem, ale Real to koszt ok 24 EUR (stadion+muzeum). Natomiast na ligę najtańsze bilety zaczynają się od 35 EUR (za 45-50EUR na terzo anfiteatro za bramką jest już bardzo dobry widok) - można spokojnie kupić rano dzień-dwa przed meczem w kasie.
Ja też polecam Retiro podczas ładnej pogody - świetny klimat!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Maj 2012 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Witam,

W najblizszych dniach wybieram sie z grupka znajomych do Madrytu i probowalismy ulozyc jakis sensowny plan wycieczki oraz tego co chcemy zobaczyc. Jednak jest to dosc spora lista i nie wiemy czy zdarzymy wszystko odwiedzic. Czasu mamy dwa pelne dni + 3 dzien do okolo 14.

Miejsca ktore wybralismy:

- Plaza Mayor
- Casa de Panadería
- Palazio Real
- muzeum Prado
- Puerta del Sol
- Las Ventas
- Atocha
- El Retiro
- most toledo (Puente de Toledo)
- Santiago Bernabéu
- Catedral de Santa María la Real de la Almudena (katedra)
- Fuente de Cibeles
- CaixaForum (smieszny budynek)
- Casa de Campo (najwiekszy park z delifnami)
- Gran Via + Metrópolis (po drodze)
- Plac Kolumba
- Pałac Kryształowy
- Puente de Segovia
- Plaza de Oriente
- Puerta de Europa + biznesowa dzielnica Cuatro Torres Business Area
- Buen Retiro
- Fontanna Neptuna
- Torre de Cristal
- Madrid Río
- Pałac Sprawiedliwości
- Pałac Senatu
- dworzec Chamartín

Ktore miejsca mozna sobie odpuscic w sensie ze wygladaja ladniej na zdjeciach niz na zywo lub do ktorych po prostu nie warto isc? Moze jakies sugestie, z gory dzieki ;) Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Maj 2012 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Na stadion Atletico wejście jest darmowe, niestety trafiliśmy w dzień gdy trenowali przed finałem i ochroniarz kazał nam przyjść rano to nas wpuści...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2012 12:53 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 105
Loty: 121
Kilometry: 264 274
Stadion Atletico obchodzi się z przewodnikiem o konkretnych godzinach. (nie pamiętam jakich ale powinny być na stronie klubu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2012 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2010
Posty: 92
Loty: 128
Kilometry: 216 022
Stosunkowo długa lista, ale pewnie do zrobienia. Te dwie fontanny Neptuna i Kybele na pewno i tak będziecie kilka razy mijać kręcąc się po mieście. Prado to obowiązkowo. Miejsce z dziełami tak wartościowym, że można je śmiało porównać do Luwru. Na szczęście nie jest tak wielkie i bilety dostaje się od ręki, bez kolejek. Możecie się skupić na trasie po 50 najważniwjszych dziełach. Na Las Vwntas byłem na corridzie. Warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2012 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
juz ktorys raz ktos pisze o stadionie atletico, nie mam pojecia czemu, stary i brzydki, ani w klubowym muzeum tez zbyt wielu pucharow nie ma

jedzcie lepiej odwiedzic ktorys z nowych stadionow wybudowanych z okazji euro w polsce
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Cze 2012 20:47 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Jak juz zostało wspomniane, trasa jak najbardziej do zrobienia.
Stadion też bym sobie odpuściła. Tym bardziej, że w Madrycie naprawdę warto się poszwędać po prostu. Osobiście przepadam za barrio de las letras, jedna z dzielnic w centrum.
Jak będziecie obok Caixa forum warto do niej wejść. Często gęsto mają ciekawe ekspozycje, a nuż traficie na coś wartego uwagi, wejście jest darmowe.
Co do Gran Via, to uważam to za przereklamowany punkt turystyczny. Duuuużo ciekawsze są okalające ją dzielnice. Można tam znaleźć fantastyczne zakątki.
Nocą połaźcie po Lavapies i Chuece ;)

I ogarnijcie troszkę rozmieszczenie poszczególnych miejs. Wiele z nich jest jedno przy drugim, a na liście wszystko porozrzucane bez ładu i składu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Wrz 2012 15:06 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 6
Bede miał za tydzień przesiadki w Madrycie, bede mial pol dnia wolnego i mam pytanie - wie ktoś czy można i jak tak to kiedy i ile kosztuje zwiedzanie stadionów Getafe i Rayo w zwykły dzien? Bo na stadionie Realu byłem w lutym, wiec to sobie odpuszczam. Albo korrida? Choć wątpię żebym trafił tak szczęśliwie, ale nie szkodzi zapytac, bilety kupuje sie w kasach przed areną? I ile kosztuje zwiedzanie areny (w przypadku gdy sie nie zalapie na walki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group