Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 08 Wrz 2021 22:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 4
A ja chciałbym dodać kilka uwag po moich doświadczeniach z http://www.funchalcarhire.net/ Generalnie było dobrze, ale:
- po przylocie trzeba do nich zadzwonić, nikt nie czeka na lotnisku, tak jak piszą w mailach. Braliśmy dwa samochody w różnych terminach i w obu przypadkach sytuacja się powtórzyła.
- W zależności na kogo trafisz po drugiej stronie, to albo jest miła babka, albo średnio miły facet
- Zamówiliśmy renault Clio, jednak w momencie wydania okazało się, że nasz samochód jeszcze nie przyjechał i tymczasowo dostaniemy bus-a renault trafic. Niestety jazda po Funchal takim busem jest niezłym wyzwaniem
- Ogromnym plusem jest, to że możesz płacić gotówką i samochody są w pełni ubezpieczone (prócz opon i lusterek), więc się nie stresujesz, że coś Ci pobiorą z karty dodatkowego
- Przy oddawaniu, jeden samochód musieliśmy zostawić na odlotach i zadzwonić do nich. Faktycznie po 10 minutach przyjechali odebrać. Natomiast drugi, z racji odlotu od 01:00 w nocy poprosili aby zostawić na parkingu na odlotach z kluczykami w środku.
- Przy oddawaniu nic nie oglądali, absolutnie nic, nawet stanu paliwa nie sprawdzali.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#202 PostWysłany: 11 Wrz 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Ja mogę polecić Auto Rent a Car. Wypożyczalnia prowadzona przez lokalne małżenstwo. Płacilismy 300euro za 7dni z depozytem na 200euro. Dostaliśmy Corsę w automacie. Auto 4letnie z ok. 110000 przebiegu. Samochód bardzo dobrze utrzymany. Dodatkowo dostalismy mnóstwo lokalnych rekomendacji, a wszystkie kwestie dotyczące wypożyczenia byly nam jasno wytłumaczone, nie było małego druczku

EDIT: płatność i depozyt w gotówce, karta nie potrzebna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 20 Wrz 2021 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
Pytanie do zaprawionych w bojach - czy skala nachylenia podjazdów na Maderze potrafi być na tyle dużym wyzwaniem, że wzięcie samochodu o mocniejszym silniku niż najtańsze propozycje wypożyczalni (typu Fiat Panda) warte jest tej różnicy w cenie i znacznie podnosi komfort jeżdżenia po wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 20 Wrz 2021 18:24 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 18
Zdecydowanie warto coś mocniejszego. Ja miałem Seata Mii i porażka, często tylko "jedynka" dawała radę.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Paź 2021 13:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#205 PostWysłany: 20 Wrz 2021 19:50 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Taki urok jazdy po Maderze a jakie emocje :D Ja brałam auto klasy C a dostałam micrę 900 albo 1000 cm3. My tylko we dwójkę i generalnie dawała radę ale przy stromych podjazdach też tylko jedynka.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 20 Wrz 2021 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
A ja się nie zgodzę, nachylenia są takie, że i tak będziesz piłował na jedynce i tak, chyba, że weźmiesz jakiegoś kilkulitrowego konia. Oczywiście jeśli różnica cenowa jest nieznacząca to można wziąć mocniejszy, ale jeśli wydasz duźo więcej kasy, to lepiej ją przeznacz na dobrą espadę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#207 PostWysłany: 20 Wrz 2021 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Mieliśmy pandę, jeździliśmy w czworo, zrobiliśmy 700km w tydzień i mogę powiedzieć, że nie było źle. Pod górę jakoś dawaliśmy rade ale często redukcja nawet do jedynki była potrzebna szczególnie na długich podjazdach. Jak będę następnym razem też będę brał coś podobnego, można oczywiście lepsze ale nam wystarczało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#208 PostWysłany: 21 Wrz 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@kemot
Ja ostatnio (przy drugim wyjeździe na Maderę) brałem Smarta z funkcją wspomagania jazdy pod górę z http://www.funchalcarhire.net/.
W dwie osoby bez żadnego problemu, tylko raz czułem, że ma faktycznie problem z podjazdem pod górę, a tak to nawet dawał bez problemu radę z 40% podjazdami ze startu z miejsca (myślę, że robotę robiła ta funkcja wspomagania jazdy pod górę), bez piłowania. Za pierwszym razem brałem fiata 500 i tam przy wjeździe na Pico de Arieiro musiałem praktycznie całą trasę (kilka/kilkanaście kilometrów) piłować na jedynce, zero zadowolenia z jazdy.
Różnica w komforcie była spora, ale jak ktoś jest doświadczonym kierowcą, to pewnie aż tak by tego nie odczuł.

To też rada na przyszłość dla reszty - jeżeli ktoś jest "niedzielnym" kierowcą i boi się wypożyczać auto na Maderze, to niech sobie weźmie Smarta w automacie z funkcją wspomagania jazdy pod górę i da radę bez problemu (auto małe, więc żaden problem z parkingiem albo z mijaniem się z innymi autami na wąskich górskich ulicach).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#209 PostWysłany: 08 Paź 2021 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Powiększam grono polecających funchalcarhire

Płatność dowolna: KK, revo, debetówka, gotówka. Przy oddaniu auta (lotnisko) po prostu zadzwonili, żeby je zrzucić na lotniskowym parkingu jak traficara, a ktoś od nich podjedzie odebrać :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5646
HON fly4free
Ja również pozytywnie o Funchal Car Hire. Co prawda zaczęło się od niewielkiego zgrzytu bo godzinę przed umówionym odbiorem (samochód miał być podstawiony rano do mojego hotelu) zadzwonili z informacją że będą mieli pół godziny opóźnienia i tak rzeczywiście było, na plus z w tym minusie że w ogóle zadzwonili i uprzedzili. Dalej było tylko lepiej bo mimo tego, że zapytałem na forum czy ze względu na profil dróg warto na Maderze wziąć mocniejsze auto i jednoznacznie tak mi doradzano to ostatecznie postanowiłem być mądrzejszy i oszczędniejszy i poszedłem w najtańszą opcję (Grupa A, "Fiat Panda lub podobny"), jakże wielkie było zatem moje zdziwienie i szczęście gdy podstawiony mi został nowiutki Nissan Quashqai (Grupa D, rocznik 2021, 1900km na liczniku). Jeżdżąc nim później po Maderze i patrząc na to jak niewyobrażalne profile wzniesień potrafią mieć tamtejsze drogi muszę jednoznacznie stwierdzić, że stwierdzenie "głupi ma szczęście" pasuje w tym przypadku do mnie idealnie. Zdanie auta również bezproblemowe i bezkontaktowe, zostawiłem wieczorem na parkingu hotelowym, kluczyki na recepcję i następnego poranka przy śniadaniu dojrzałem kątem oka jak akurat odbierają samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 08 Lis 2021 05:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Funchal Car Hire - czy tej wypożyczalni zdarza się upgadeować auto, czy raczej dostaje się takie, jakie się zamówiło?
Biorą około 200EUR/tydzień w grudniu (poza sezonem) - to dobra cena? Warto rozważyć jakąś inną firmę? To typowe ceny dla Madery? Pytam, bo nie wiem a np. porównując do Kanarów są to dość wysokie ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 08 Lis 2021 13:58 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Ceny wynajmu generalnie poszły w górę (jest nawet wątek tu na forum o tym).
Ja w tamtym roku, w październiku, za tydzień płaciłam 165 euro plus 15 euro za oddanie w nocy.
W tym wątku masz różne podane wypożyczalnie. Ja brałam auto w funchaleasy.com
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 08 Lis 2021 14:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@rdw sprawdź jakie są w tym roku ceny na grudzień na Kanarach. 8-) Od momentu złagodzenia obostrzeń wjazdowych, ceny wynajmu na wyspach idą w górę szybciej niż inflacja w Polsce ;) Dodam, że we wrześniu zrobiłem rezerwację na Maderze na tydzień w czerwcu 2022 - sprawdzam co jakiś czas, czy któraś z wypożyczalni przypadkiem nie obniża i niestety jak na razie też jest tylko trend zwyżkowy (w mojej wypożyczalni za ten sam samochód jest już ponad 100% drożej).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 08 Lis 2021 14:45 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Dokładnie. Byłem w tym roku parę razy na Kanarach, nie brałem samochodu ani raz, bo mnie nie stać. Dojeżdzałem wszędzie titsa lub skuterem. Za 200 euro na tydzień to bym z pocałowaniem ręki skorzystał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 10 Lis 2021 07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Aż sprawdziłem dla Kanarów by porównać. Na Teneryfie za ten sam okres w grudniu rok temu płaciłem 70 EUR a też krzyczą sobie 270 EUR.
Zwariowali.
Wychodzi na to, że niższa klasa z Polski która nie wyjeżdżała rok temu na urlop bo musieli zapłacić te 500 zł (czy ile tam w Polsce kosztuje PCR), teraz przepłaci ten zaoszczędzony koszt w cenie wynajmu auta czy hotelu (bo i te pewnie szaleją).
A niech zdzierają, i tak na Maderze i Kanarach biedę klepią - widać po zachowaniach, jak walczą o każdego gościa w hotelu. Ja po prostu obejrzałem parę relacji z Madery na YT i ludzie tam opowiadali jak to płacili po 60 euro za auto - mi obojętne, ale skąpa druga połówka oglądając filmiki patrzy na mnie jak na debila, że my tu rezerwujemy 3x wyższe ceny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 02 Gru 2021 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Ktoś miał do czynienia z wypożyczalnią Centauro na Maderze? W wariancie który mnie interesuje są koło 30% tańsi niż konkurencja, ogólnie sieć ma też niezłe opinie, więc skłaniam się by skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 02 Gru 2021 14:03 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Brałem od nich w ostatnim czasie kilka razy auto. Nie było problemów, odbiór z lotniska busem, blokada zdjęta po 2-3 dniach po zdaniu auta, podobnie depozyt za paliwo (około 80 euro za zbiornik). Za każdym razem Fiat 500, których chyba mają najwięcej.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 27 Gru 2021 14:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Tradycyjny feedback dla forumowiczów.

Wzięliśmy Pandę lub similar z http://www.funchalcarhire.net/, dostaliśmy Volswagen UP, dawał radę, generalnie na podjazdach na dwójce, najbardziej strome podjazdy na jedynce, ale w miarę pewnie (byliśmy we dwójkę). Za tydzień w okresie świątecznym wyszło 198 euro. Płatne kartą, można gotówką. Sporo, jak na kiedyś (Azory - 70 euro na tydzień...). Nie najgorzej, jak na teraz... (Kanary nawet 300-350 euro).

Zdecydowanie polecam, sprawnie i szybko, bez żadnych "znanych trików". Żartowaliśmy nawet, że pewnie w Goldcarze to by nas skasowali z 40 euro za brak wydrukowanego potwierdzenia szczepienia... ;)

Jak biorę auto z polecanych przez forumowiczów f4f wypożyczalni to nawet nie za bardzo oglądam samochód przy odbiorze, za co bardzo dziękuję i przy każdej okazji dokładam cegiełkę do tej kopalni wiedzy!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 04 Sty 2022 22:14 

Rejestracja: 04 Sty 2022
Posty: 2
Mam pytanie, pierwszy raz w życiu wynajmuje auto.
Zarezerwowałem auto na stronie http://www.funchalcarhire.net/ następnie wpłaciłem 15% przez PayPal. Czy powinienem po tej wpłacie otrzymać jeszcze jakieś potwierdzenie od wypożyczalni? Dodam, że na zapytanie wysłane przez ich stronę brak odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 04 Sty 2022 22:42 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Widzę, że ceny zaczynają być normalniejsze, acz niezrozumiałe dysproporcje nadal się zdarzają.
Wypożyczalnie na swoich stronach nadal mają zawyżone ceny, ale przez pośredników można znaleźć dużo lepsze oferty.
Zarezerwowałem samochód na 3 dni pod koniec tego miesiąca w Funchal przez Vipcar.com ( skyskaner) w Keddy by europcar za 34.95E
Ma ktoś jakieś doświadczenie z tą wypożyczalnią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group