Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 06 Lip 2019 12:42 

Również polecam http://www.funchaleasy.com, auto dostarczone na lotnisko, odebrane z lotniska, pełne ubezpieczenie. Mieliśmy nowe clio z nawigacją, jedyny minus tego auta to mały silnik i słaba w moc na takie pagórki.
Góra
 PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#162 PostWysłany: 28 Lip 2019 19:51 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Ponad rok temu (jeszcze w dobrych czasach zanim wizz jesienno/zimowe loty m.in. KTW-LIS zamienił na samoloty robotnicze KTW- UK) korzystałem z EconomyCarRentals, za poleceniem Gaszpar. Wszystko super, vocher dostałem do Guarain.
Generalnie wszystkie wypożyczalnie zlokalizowane na lotnisku w Funchal są bardzo dobrze zorganizowane, formalności w terminalu, parking windą bezpośrednio ze skrzydła terminala. Obsługa, która wydaje auta bardzo miła (to nie Włochy). Pan był zdziwiony, że chcę wpisać małe zarysowania karoserii. Sam zrobił dwa podobne i stwierdził, że tutaj to absolutnie żaden problem- to uszkodzenia eksploatacyjne. Przy zdaniu auta, jedna uwaga -brak anteny - fakt w któryś dzień radio słabo odbierało, ale myśleliśmy, że to przez tunele i góry, zresztą rzadko słuchaliśmy. Opłata 50e, nie dyskutowałem specjalnie, ale moja zmartwiona mina spowodowała, że Pan się przejął. Poprosił o chwilkę i zaczął wydzwaniać do sklepów/kumpli za ile można kupić taką antenę. Padło na 12,5e dla równego dałem 20e i po sprawie.
Zdziwiło mnie że małe autko, chyba Renault Clio a ma już automatyczny ręczny z guzika i dodatkowo wajcha z długim ramieniem. Za dwa dni, mimo że oswoiłem się z wyspą jak braliśmy jedną z Levad od południa drogą chuba 210 lub 211 wszystko było jasne:) są odcinki podnoszące ciśnienie zwłaszcza w środku wyspy te bez mijanek. Najczęściej jest jednak alternatywa z dojazdem do głównych levad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 16 Sie 2019 17:35 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
adm83 napisał(a):
Hej.
Orientuje się ktoś jak to jest z miejscami parkingowymi w Funchal (jak i zapewne na całej wyspie), są miejsca parkingowe w kolorze niebieskim i żółtym, opłaty za parkowanie są przez całą dobę, czy na czas nocy parkowanie jest bezpłatne?

Parkować należy w miejscach oznaczonych białymi liniami i wtedy opłat nie ma. Faktycznie takich miejsc wolnych jest bardzo mało.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 18 Sie 2019 17:48 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Co do wypożyczalni polecam FunchalCarHire. Auto podstawili pod hotel i odebrali spod hotelu. Zero zmartwień, żadnych blokad. Można płacić kartą. Pan ma terminal przy sobie. Ja brałem małe auto - podstawili zgodnie z zamówienie Fiat Panda, 1,2l, benzyna. Auto z przebiegiem 66000 km, ale spoko, zadbane. Niestety ten silnik był za słaby i kilka razy musiałem przy podjazdach korzystać z pierwszego biegu, dlatego polecam wypożyczajcie z mocniejszym silnikiem. Drogi super, mnóstwo tuneli. Sposób jazdy miejscowych bardzo przyjazny.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 19 Sie 2019 15:41 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Przetestowalem FunchalEasy. Auto - Nissan Micra, bodajże 2018 rok, 21k km przebiegu. Cena za 7 dni w sierpniu dość wysoka - 333 Euro za tydzień, ale niestety, "uroki" najwyższego sezonu. Auto podstawione do hotelu, pelne ubezpieczenie lacznie z kolami, podwoziem czy szybami. Platnosc karta przy odbiorze auta. Pobrana jedynie kwota za wynajem, brak jakichkolwiek blokad innych. Zwrot na parkingu pod lotniskiem. Po prostu zostawia się auto z kluczykiem w schowku. Generalnie dobry kontakt, zero problemów, bardzo uprzejma obsluga :). Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 22 Sie 2019 11:34 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Należy się cieszyć, że możemy polecić dwie, według nas bardzo dobre, wypożyczalnie. Jednak jak widać obie nie są tanie. W Funchalcarhire za dwa dni w sierpniu, z pakietem pełnego ubezpieczenia (w tym: dach, szyby, koła) płaciłem 100 Euro (można płacić gotówką lub kartą, bez żadnych blokad), czyli w sumie nieco więcej niż @KKL w FunchalEasy. Ważne, obie są polecane i sprawdzone.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 20 Wrz 2019 10:46 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Po przeczytaniu ostatnich postów ucieszyłem się, że jest dobra konkurencja dla funchalcarhire (dodam, że korzystałem z ich usług w maju tego roku i złego słowa nie mogę napisać - tylko ta cena). Niestety dla mnie funchaleasy ma małą flotę i na kolejny wypad w przyszłym roku potrzebuję mocniejsze i większe auto (4 osoby w tym dwie po 100kg) - nie bardzo jest co u nich wybrać. Szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 29 Lis 2019 11:50 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 10
Loty: 67
Kilometry: 121 040
W listopadzie wypożyczałem samochód na Maderze przez pośrednika Rentalcars w wypożyczalni Bravacar.
Przy wyjściu z lotniska czekał na nas transport do siedziby wypożyczalni (około 2km).
Wypożyczone najtańsze Clio było zamienione na Micre (130 000km przebiegu).
Chociaż pierwsze wrażenie nie było najlepsze to samochód finalnie dał radę. Oczywiście jeżdżąc w 4 osoby sporo górek zaliczaliśmy na pierwszym biegu i raz przegrzaliśmy hamulce.
Auto dostaliśmy z pustym bakiem i takie też było oddane.

Obsługa miła, bez problemów przy zwracaniu samochodu.

Stosunek cena do jakość oceniam jako dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 03 Gru 2019 23:23 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2048
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Wypożyczał może ktoś z Was w firmie RENTING MADEIRA ? Jesli tak to jakie opinie? Pytam , bo na tydzien (przełom maja i czerwca ) są najtańsi -125 euro za fiata pandę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 10 Gru 2019 00:02 

Rejestracja: 09 Gru 2019
Posty: 4
Wynajęte w Renting Madeira I wynająłem Fiat Panda, Jest powód, dla którego są tanie. Nie są dobre dla wyspy.

Polecam pójść gdzie indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 03 Sty 2020 02:09 

Rejestracja: 25 Lis 2015
Posty: 10
Ubezpieczenie.
Czy ma ktoś doświadczenie w rezerwowaniu auta przez pośrednika vehicle-rent.com? Dają tam w miarę sensowne ubezpieczenie kaucji i w porównaniu do rezerwacji bezpośrednio w wypożyczalni wychodzi o połowę taniej. Z drugiej strony, bardzo nie chciałabym się wkopać w jakieś niedoczytane drobne druczki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 15 Sty 2020 12:55 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2048
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
-- 15 Sty 2020 11:02 --

@torika - a jak obsługa klienta? Te ich ceny to są z pełnym ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:03 

Rejestracja: 09 Gru 2019
Posty: 4
-- 16 Jan 2020 13:56 --

samaki9 napisał(a):
-- 15 Sty 2020 11:02 --

@torika - a jak obsługa klienta? Te ich ceny to są z pełnym ubezpieczeniem?


Nie. Nadal musisz dokonać wpłaty.

Kiedy ponownie odwiedzę wyspę, spróbuję Funchal Easy zgodnie z zaleceniami, cena obejmuje pełne ubezpieczenie i bez depozytu.

Po mojej wizycie opublikuję swoje doświadczenia z Funchal Easy.

-- 16 Jan 2020 14:03 --

anialabruja napisał(a):
Ubezpieczenie.
Czy ma ktoś doświadczenie w rezerwowaniu auta przez pośrednika vehicle-rent.com? Dają tam w miarę sensowne ubezpieczenie kaucji i w porównaniu do rezerwacji bezpośrednio w wypożyczalni wychodzi o połowę taniej. Z drugiej strony, bardzo nie chciałabym się wkopać w jakieś niedoczytane drobne druczki...


Problem z rezerwacją z podobnych stron, takich jak Vehicle-rent.com, polega na tym, że kiedy idziesz do agencji na Maderze, pomiędzy „Goldcar”, „Europcar”, „Guerin” i „Hertz”. Będziesz musiał zapłacić kolejny depozyt zabezpieczający w zależności od przydzielonej agencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:45 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Ktoś korzystał z avis ? Mają fajną cenę teraz ale nigdzie nie ma jasnego info ile depozytu. Jeżeli jest to 1300 euro jak się domyślam to wole dołożyć trochę do ceny i z europcar wypożyczyć z depozytem 300 euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 08 Lut 2020 12:49 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Wróciłem właśnie z Madery i mam dwie wskazówki:
1. Wypożyczalnie sieciowe (np. AVIS Budget, SIXT) są nieco droższe od lokalnych, a nie różnią się standardem wynajmowanych aut praktycznie wcale. Wszędzie auta są świeże i zadbane.
2. Korzystałem z 7M Rent a Car https://www.7mrentacar.com i z pełnym przekonaniem polecam ich wybór. Auto bez depozytu, w pełni ubezpieczone, rozliczenie paliwa full-full z przebiegiem ok. 9000 km, zadbane i czyste. Pracownicy komunikatywni po angielsku - wydanie auta zajęło ok. 20 minut (papierologia + płatność + dostarczenie z parkingu pod biuro), a zwrot tak jak powinien - 3 minutki i OBRIGADO :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:04 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Też wróciłem parę dni temu. W kwestii auta polecam EuropCar. Auto na tydzień 308 zł Peugeot 208 Rezerwacja przez easyjet. Depozyty 300 euro. Nie brałem ubezpieczenia bo wyszło by za pełna 18 euro za dzień. Odpowiedzialność do 950 euro. Na miejscu w biurze bez kolejki. Można powiedzieć że czekali. Chwila papierów i po sprawie. Odbiór samego auta też bardzo sprawny. Zwrot 3 min po temacie. Depozyt następnego dni już zwrócony.

Sama jazda tam to praktycznie bez problemów. Jeżeli ktoś się nie czuje pewnie za kierownicą to polecam ubezpieczenie chociaż od wkładu własnego. Górki i dość strome pojazdy mogę stanowić problem. Ogólnie wąsko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 15 Lut 2020 12:08 

Rejestracja: 15 Lut 2020
Posty: 1
Również potwierdzam bardzo pozytywne opinie o wypożyczalni https://www.funchaleasy.com/index.php/en/. Zanim wylądowaliśmy w Funchal skontaktowano się z nami czy nie chcemy aby odebrać samochodu wcześniej (byliśmy umówieni na dzień następny na 10:00), pytanie czy cena pozostaje bez zmian było tylko niepotrzebną formalnością, samochód otrzymaliśmy dzień wcześniej wraz z nawigacją polską bez dodatkowych opłat oraz możliwością pozostawienia samochodu gdzie nam będzie wygodniej, kluczyki do schowka i po sprawie. Kontakt z wypożyczalnią przez watsuppa natychmiastowy z którego przyszło nam skorzystać, gdyż mieliśmy problem z odblokowaniem ręcznego hamulca, zero problemów po 15 min byli już na miejscu z pozytywnym nastawieniem i przesłaniem abyśmy korzystali i cieszyli się ze swojego czasu na wyspie. Co do kwestii pełnego ubezpieczenia, to pomimo tego dobrego stanu głównych dróg, to zapuszczenie się głąbiej w sieć komunikacyjną może podnieść ciśnienie, przy pewnych pochyłościach to i z zaciągniętym ręcznym sunie się jak na saniach a wąsko jest na tyle, że nie trzeba składać lusterek. Sposób parkowania niektórych Maderczyków określiłbym rodzajem sztuki nowoczesnej :). Lepiej pozostawać przy drogach głównych, gdzie poruszanie jest bezproblemowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 15 Lut 2020 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
celll19 napisał(a):
Ktoś korzystał z avis ? Mają fajną cenę teraz ale nigdzie nie ma jasnego info ile depozytu. Jeżeli jest to 1300 euro jak się domyślam to wole dołożyć trochę do ceny i z europcar wypożyczyć z depozytem 300 euro

W zależności od klasy pojazdu, grupa B to 1500eur bez wykupienia ubezpieczenia. Z ubezpieczeniem zero. Ogólnie to największy depozyt z jakim się do tej pory spotkałem w avis dla tej klasy aut...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 02 Mar 2020 13:47 

Rejestracja: 09 Gru 2019
Posty: 4
Funchal Easy.
Najlepszy rent-a-car z jakiego dotychczas korzystaliśmy.
Miło, szybko i wygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Ja wypożyczałem w http://www.funchalcarhire.net/ - w opcji pełnego ubezpieczenia (wykupione również od lusterek, okien itd.), bez żadnego depozytu, zero problemów.
Dostaliśmy fiata 500, z przebiegiem 1200 km.

Bardzo dużo pozytywnych opinii ma również poniższa wypożyczalnia (niestety z tej nie korzystałem) - mają podobno auta z automatyczną skrzynią biegów i z systemem wspomagającym jazdę pod górę:

Załączniki:
madera - wypożyczalnia.JPG
madera - wypożyczalnia.JPG [ 99.07 KiB | Obejrzany 4561 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group