Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 09 Lis 2018 12:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 09 Lis 2018 13:08 --

Bez obaw. Przy wyjściu z hali przylotów będzie czekał pan z kartka i wypisanym Twoim nazwiskiem lub nazwą wypożyczlni....no chyba , że nie :lol: :lol: :lol:

-- 09 Lis 2018 13:10 --

BTW...drugi punkt zbiórki to zazwyczaj popiersie...Ronaldo maderskiego bohatera z ostatniej wojny. Tam poszukuj gdyby się nie udał pierwszy wariant :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 09 Lis 2018 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Sudoku napisał(a):
tramin napisał(a):
Mam wypożyczony samochód u Bravacar z opcją odbioru na lotnisku.Będzie ktoś tam na mnie czekał?Dzięki.


Ja chyba nie dam rady. ;)


Byłem też spokojny na Cyprze,ale tylko dopóki zanim dowiedziałem się, że nikt nie czeka na mnie na lotnisku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 07 Gru 2018 21:04 

Rejestracja: 06 Maj 2015
Posty: 5
hej.
Wynajmował ktoś z Was samochód w wypożyczalni Rodavante (przez pośrednika w postaci discovercarhire). Pytam o opinie na temat tej wypożyczalni (i pośrednika jak ktoś ma z nim jakieś doświadczenia), czy karta kredytowa na miejscu jest wymagana? czy warto brać droższą ofertę z dodatkowym ubezpieczeniem? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 27 Gru 2018 23:19 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Ja polecam funchalcarhire, wszystko bezproblemowo, pracownik firmy przywiózł auto do hotelu, obejrzał je ze mną i zapłaciłem kartą gdyż miał przy sobie terminal. Przy oddawaniu auta zostawiłem klucze w recepcji, nie było żadnego problemu. Auto zadbane, w miarę nowe (panda).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 27 Sty 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Powróciłem z Madery. Samochód wypożyczałem zgodnie z poleceniami w funchalcarhire.
Wszystko przebiegło bezproblemowo. Samochód zarezerwowałem dość późno - 5.01.2019 roku, auto było wypożyczone od 18.01.2019 do 26.01.2019.

Cena za Forda Fiestę 1.0 Turbo (benzyna) (100 KM) - 240 euro, przedpłata przez PayPal 37,76 euro
Po przylocie na hali oczekiwał na nas pracownik wypożyczalni z kartką z nazwiskiem. Auto stało zaparkowane przed terminalem. Z formalności podpis i wydanie dokumentów. Zapłaciłem gotówką. Ubezpieczenie całkowite. Nie potrzebna karta kredytowa. Paliwo było w ilości 1/4 zbiornika - tyle samo należało oddać. To akurat było niemiłe zaskoczenie, nie wiem dlaczego ale oczekiwałem polityki full to full (taką lubię najbardziej). Mniejsza jednak o to, ostatecznie jak to zwykle bywa zostawiłem im więcej paliwa niż było na początku.

Stan pojazdu - poprawny. Był to najbardziej wysłużony pojazd jaki dotychczas wypożyczałem.Ponad 80000 km przebiegu. Drobne rysy, drobne wgniecenia. Nic, co by niepokoiło. Na desce rozdzielczej paliła się lampka check engine. Jak zapewniał wypożyczający - drobne problemy z katalizatorem i prosił żeby nie zwracać na nią uwagi. Ok. Tak też czyniłem. Hamulce sprawne. Opony też (16 calowe, ogumienie jakiś zapewne chiński no name). Wersja wyposażeniowa samochodu trochę wyższa niż podstawa - np dodatkowe oświetlenie nóg, sterowanie radiem z kierownicy, chromowane listewki drzwi, chromowany grill.Brak nawigacji. Brak przyciemnionych szyb z tyłu. W prowadzeniu samochód przyjemny i dynamiczny, nieźle wyciszony.

Zwrot bezproblemowy. O ustalonej porze pod terminalem oczekiwał ten sam pracownik.Krótki rzut okiem "have a good trip".

Teraz rzecz być może ważna i do wykorzystania. W umowie najmu wynajmującym była firma StatusFlamingo Rent a Car, Rua Conselheiro Dr Manuel Jose Vieira No 35, 9000-005 Sao Martinho Funchal, tel 291 646598, mail statusflamingo@gmail.com. www.statusflamingo.com
Nie wiem jakie relacje łączą oba podmioty - kto jest podwykonawcą :) w każdym razie wyglądało mi na to, że na statusflamingo.com wynajęcie było by aktualnie tańsze (robiłem symulację na nowy okres). Jeżeli więc będzie ktoś myślał o Maderze, niech sprawdzi obie strony, poprosi o kalkulację. Jeśli jest tak samo, to po co przepłacać?

W czasie 8 dni spotkałem jeden raz samochód oznaczony statusflamingo.com (białą Ibizę, w stanie co najmniej dobrym, wersja FR). Najwięcej oczywiście jeździło aut Sixta i Europcaru. Spotkałem też kilka aut z wypożyczalni "7m". Nie sprawdzałem jednak oferty.

Przed wyjazdem przymierzałem się też do Sixta i oferta na Clio nie była wcale dużo droższa od funchalcarhire. Ale jak bywa zazwyczaj - nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 31 Sty 2019 14:06 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Ostatecznie wypożyczyłem z Europcara poprzez stronę Easyjeta (istotne ze względu na cenę). I po prostu REWELACJA. Za 5 dni po przewalutowaniu 207 złotych.( Samochód na przy lotniskowym parkingu odebrany niecałą godzinę wcześniej niż zamówiony. Wywoskowany, nowiuteńki ,pachnący Citoen C3 z jedno tysięcznym przebiegiem. Przy jeździe we czwórkę po Maderskich drogach dodawał pewności. Przy formalnościach grzeczne 3 pytania o extrasy, moja równie grzeczna odmowa, uścisk dłoni pracownika i w drogę. Blokada 300 euro na karcie debetowej za pomocą której była opłacona rezerwacja. Cena najlepsza na kilkanaście dni przed odlotem. Pożyczam któryś raz z kolei samochód i chyba najlepsze doświadczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 05 Lut 2019 00:20 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Ja miałem kilka dni temu niefajny epizod na Maderze z Goldcar-em. Wynajem samochodu zakupiony przez easyrentcars (z rabatem z łańcuszka poleceń), dodatkowo ubezpieczenie (icarhireinsurance) - klasyka.
A na lotnisku na Maderze baba z Goldcar-a do mnie, że mam zapłacić 155 euro za 5 dni za pełne ubezpieczenie, bo mojego nie honorują, a nie wynajmą mi samochodu jeśli nie wykupię u nich pełnego ubezpieczenia. Chciałem zostać na basic-u z depozytem, ale nie, tylko full insurance.

Po krótkiej kłótni, widząc że nic nie wskóram, szybki wynajem w Europcar, z przekierowania z apki Easyjet-a. Odbiór auta po 40 minutach , pełna kultura, jak pisał w poście wyżej @pablo1603, trzy szybkie pytania o dodatkowe opcje, zero problemów. Uścisk dłoni, odbiór samochodu.
Dostałem zamiast Renault Clio którego wybrałem przez stronkę, Renault Captur z 2018r. przebieg 1600km, czysty, pachnący, umyty.

Cena wynajęcia auta po przylocie, po niecałej godzinie od zamówienia, za 5 dni - 45 Euro (depozyt, blokada na karcie 300 euro, chociaż stronka sugeruje że 950)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 05 Lut 2019 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Nadal nie ogarniam, dlaczego w takich miejscach jak Madera czy Wyspy Kanaryjskie, ludzie korzystają z międzynarodowych sieciówek zamiast lokalnych wypożyczalni :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 05 Lut 2019 23:16 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Bo na przykład cena w lokalnej jest dużo wyższa. Kilkukrotnie wyższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 05 Lut 2019 23:47 

Rejestracja: 03 Lut 2019
Posty: 5
pytanie do arcco: a kasa za rezerwację w easyrentcars ? składałeś reklamację ? pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 06 Lut 2019 00:09 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
arcco napisał(a):
Ja miałem kilka dni temu niefajny epizod na Maderze z Goldcar-em.

Podczas wynajmu na Maderze, przede mną było 2 klientów natomiast do Goldcara sznur ludzi. Swego rodzaju masochizm. Liczę każdy grosik ale z Goldcara nie skorzystam, chociażby pożyczali za złotówkę. Lubię ryzyko, ale w tym wypadku mamy do czynienia z prawdopodobieństwem a matematyki nie oszuka. Europcar za naprawdę fajne pieniądze a obsługa w tym miejscu (nie wiem jak w innych) najwyższy poziom.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 06 Lut 2019 00:28 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Zbid napisał(a):
pytanie do arcco: a kasa za rezerwację w easyrentcars ? składałeś reklamację ? pozdr

Jeszcze nie, ale będę składał jak wrócę, dla zasady.
Kasy praktycznie nie wydałem, bo po użyciu kodu zniżkowego zapłaciłem trochę ponad 3$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 17 Lut 2019 15:38 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey, szukam wskazówki co do miejsca gdzie odebrać auto w Funchal. Przylatuję ok. 9 i jadę Aerobusem do Funchal. O 13 będę miał do odbioru auto i nie bardzo wiem gdzie powinienem wybrać miejsce odbioru (funchalcarhire). Te dwie godziny od przyjazdu z lotniska do odbioru auta chciałem przeznaczyć na zwiedzanie miasta. Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 17 Lut 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Może przy pomniku CR7? Szybko oblecisz centrum i skończysz przy muzeum Cristiano Ronaldo. Cykniesz fotkę pod pomnikiem i odbierzesz samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
santech uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 20 Lut 2019 19:28 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Jeździłem na Maderze od 1 do 6 lutego. Samochód wyszukałem na Kayaku cztery dni przed odbiorem. Zawsze korzystałem z ECR, ale teraz chciałem od początku wiedzieć, w której wypożyczalni mam samochód. Kayak odesłał mnie do autoeurope.com, a tam wybór padł na sprawdzoną tutaj Bravacar. Też się na niej nie zawiodłem, mimo małych zgrzytów.

Wraz z moją narzeczoną na lotnisku FNC byliśmy grubo po 21, więc piechotką udaliśmy się do naszego hotelu koło lotniska. Odbiór samochodu był następnego dnia rano. Nie szukałem pracownika wypożyczalni na lotnisku, tylko zrobiłem sobie spacer do siedziby firmy. Co ciekawe samochód transferowy Bravacar mijał mnie dwa razy. Jak się okazało sami z siebie wysłali po nas auto. Mimo, że nie napisałem w zamówieniu jakim samolotem przylatuję oraz o której godzinie. To im się liczy na plus.

Sama procedura pożyczenia bardzo sprawna, dowód osobisty oraz prawko zeskanowane, blokada na karcie kredytowej zrobiona poprawnie. Nie proponowano mi wykupienia ubezpieczenia. Pierwsze zgrzyt to opcja tankowania. Przy zamawianiu wybrałem Full to Full, ale otrzymałem Empty to Empty. Drugi zgrzyt to samochód. Dostałem Nissana Micrę, mocno wysłużonego z pokiereszowana karoserią. Ale za cenę, która dałem i długość pożyczenia nie powinienem narzekać. Pan z obsługi zaznaczył wszystkie rysy na rysunku samochodu na umowie. Było tego tyle, że pomyślałem że przy oddawaniu auta, nie będzie tak skrupulatny w szukaniu nowych.

Przejechaliśmy 302 km, typowa objazdówka po całej wyspie. Od noclegu do noclegu. Zatankowałem raz za 37 EUR. Na pewno wszystkiego nie wyjeździłem. Następnym razem w opcji Empty-Empty będę tankował mniej a częściej. Za wynajmem zapłaciliśmy 24.92 EUR na 5 dni. Blokada na karcie kredytowej 850 EUR wykonana prawidłowo. Ubezpieczenie miałem od icarhireinsurance. Przy oddawaniu nie sprawdzano ilości rys na karoserii. Na lotnisko odwiozła nas pani z obsługi samochodem, którym jeździliśmy po wyspie. Bravacar polecam, jeżeli ktoś potrzebuje samochód budżetowy z bezstresowymi procedurami. Odebranie i oddanie samochodu w godzinach 20.00-08.30 płatne dodatkowo 25 EUR.

Co do prowadzenia auta po wyspie, to dla mnie najtrudniejsze drogi po jakich jeździłem. Hamowanie silnikiem na drugim biegu to norma. Do tego nasz Nissan był na tyle zużyty, że bardzo wiele odcinków pod górkę robił tylko na pierwszym biegu. Na przykład podjazd w Porto Moniz. Na dwójce po prostu było czuć, że zaraz zgaśnie.

Ostatnie dwie noce były w Funchal i tam PARKOWAŁEM na ulicy kawałek od centrum. Wcześniej widziałem tylko parkingi płatne lub dla mieszkańców (z literką M przy miejscu parkingowym).

W TYM miejscu jest parking, na którym płaci się tylko za wjazd. Niestety nie wiem ile EUR sobie życzą, bo przez dwa dni kiedy parkowałem obok na ulicy, nigdy nie było obsługi.

Załącznik:
20190206_080936.jpg
20190206_080936.jpg [ 301.7 KiB | Obejrzany 5375 razy ]

Załącznik:
20190206_081007.jpg
20190206_081007.jpg [ 425.54 KiB | Obejrzany 5375 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 24 Maj 2019 13:46 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Polecam wypożyczalnie FunchalEasy rent-a-car (https://www.funchaleasy.com/index.php/en/). Kontakt z firmą poprzez facebooka, whatsappa bez żadnego problemu i odpowiadali naprawdę szybko. Rezerwowałam samochód 3 dni przed wyjazdem i zależało mi na szybkim załatwieniu rezerwacji samochodu, a polecana tu często http://www.funchalcarhire.net/ nie odpowiadała na moje wiadomości. W FunchalEasy samochód kategorii C był minimalnie tańszy, przywieźli i odebrali samochód do hotelu bez dodatkowych opłat, pełne ubezpieczenie, karta kredytowa niepotrzebna, nie pobrali żadnej kaucji, dodatkowo ustawili nam w samochodzie polską nawigację za którą nie było żadnej dopłaty. Wypożyczyliśmy Renault Clio z 2017, trochę przerażał nas SILNIK 0,9, ale powiedziano nam, że samochód daje radę na podjazdach i jest to bardzo popularny samochód na Maderze. Po przejechaniu ponad 600 km tym samochodem na Maderze mogę potwierdzić, samochód dał radę, a na drogach jest ich całkiem sporo. Drogi na Maderze są bardzo kręte i strome, jeśli ktoś nie czuje się dobrze za kierownicą, to moim zdaniem jazda dla takiej osoby będzie strasznie stresująca.
EDIT: za 6 pełnych dni zapłaciłam 181 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 31 Maj 2019 11:35 

Rejestracja: 06 Maj 2015
Posty: 5
Hej.
Orientuje się ktoś jak to jest z miejscami parkingowymi w Funchal (jak i zapewne na całej wyspie), są miejsca parkingowe w kolorze niebieskim i żółtym, opłaty za parkowanie są przez całą dobę, czy na czas nocy parkowanie jest bezpłatne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 27 Cze 2019 08:17 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 7
Cześć,

obiecałem, że będę rekomendował i polecał więc POLECAM https://www.funchaleasy.com/index.php/en/. Wypożyczałem już samochód w kilku wypożyczalniach, GOLDCAR, SICILY BY CAR, BRAVA CAR i nigdy nie spotkałem się z taka obsługą jak w FunchalEasy.

Pełne ubezpieczenie w cenie, super kontakt, cena w moim przypadku najlepsza względem konkurencji.

Za 7 dni zapłaciłem 198 Euro. Być może przez pośredników typu Rentalcar jest taniej jednak ja wolę mieć ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni.

Pozdrawiam,
Grzesiek.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 02 Lip 2019 16:39 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 3
Dzień dobry,
planuję wynająć auto od 10.09 na Maderze i mam pytanie odnośnie łańcuszków poleceń. Poprzednim razem, wynajmowałem z Bravacar, ale teraz widzę, że 6dni w Bravacar to 110Eur (470zł), a poprzez łańcuszek: http://www.skyscanner.pl => http://www.vehicle-rent.com => SurPrice car rentals wychodzi 340zł.

I moje pytanie, do kogo mam kierować maila z zapytaniem o to czy nie będzie problemu z zablokowaniem kasy z mojej karty debetowej zamiast kredytowej, oraz czy nie będzie problemu z tym, że zamierzam sam sobie wykupić ubezpieczenie w http://www.worldwideinsure.com ,choć może skorzystam z ubezpieczenia vehicle-rent, bo jest przyzwoite cenowo czyli 127zł, jednak gorsze warunki vs worldwideinsure. Czy mam wysłać to zapytanie do SurPrice ?

Kolejne pytanie, czy ktoś widział na lotnisku szyld SurPrice, bo nie mogę nic znaleźć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:18 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Benjam8708 napisał(a):
Cześć,

obiecałem, że będę rekomendował i polecał więc POLECAM https://www.funchaleasy.com/index.php/en/. Wypożyczałem już samochód w kilku wypożyczalniach, GOLDCAR, SICILY BY CAR, BRAVA CAR i nigdy nie spotkałem się z taka obsługą jak w FunchalEasy.

Pełne ubezpieczenie w cenie, super kontakt, cena w moim przypadku najlepsza względem konkurencji.

Za 7 dni zapłaciłem 198 Euro. Być może przez pośredników typu Rentalcar jest taniej jednak ja wolę mieć ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni.

Pozdrawiam,
Grzesiek.

Również polecam tą firmę.120 € /4dni z pełnym ubezpieczeniem. Zeszły tydzień, w sezonie. Auto nówka Renault Megane zamówiony mailem dzień wcześniej. Podstawione punktualnie co do minuty pod hotelik. Płatne gotówką lub kartą. Miły pracownik ma terminal płatniczy ze sobą. Żadnych blokad itp. Zwrot na lotnisku . Auto na parking , kluczyki do schowka i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group