Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
walerek napisał(a):
informacje praktyczne.
Po wejściu do hali przelotów test na Covid-19 przeprowadza się wieloetapowo. Pracownicy przekazują sobie turystów po zorientowaniu się do jakiej grupy ich przydzielić. Na posadzce naklejone są informacje w konkretnych kolorach , co jest bardzo przydatne w jakim kierunku należy się udać. Pierwsza wyrywkowa kontrola to zorientowanie się czy posiadamy już potwierdzony negatywny test. Jeżeli nie - przejmuje nas kolejna z zapytaniem czy rejestrowalismy się w ich badaniu. Niestety nie otrzymałem hasła podczas rejestracji, co też nie jest problemem. Po zalogowaniu się na ich tablecie przekazują nas już do badania. Jeszcze tylko krótka rejestracja i wchodzimy do małych boksów w kontenerach na zewnątrz terminalu. Badanie polega na pobraniu materiału z nosa i gardła. To pierwsze nie jest przyjemne, lekko bolesne. Otrzymujemy potwierdzenie pobrania próbki.
Informacja o wyniku testu do 12h na mailu. Dzieci do 11 lat nie podlegają obowiazkowemu testowi. Test oczywiście bezpłatny. Zgłoszenie również rozdawanie w samolocie. Całość od odebrania bagażu nie trwała więcej niż 10 minut co miało związek z tym, że wychodzilismy jako jedni z pierwszych. Bardzo przyjazna obsługa. Na wyspie póki co bardzo mało turystów. Stan na 6.07.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 03 Maj 2021 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Ktoś wracał z Madery do Berlina ostatnio ? Czy konieczny jest test w przypadku transferu do Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#222 PostWysłany: 03 Maj 2021 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Andrewxxxxx napisał(a):
A czy ten kod QR / wynik testu sprawdzają gdziekolwiek poza lotniskiem żeby się upewnić że jest się przetestowanym/zaszczepionym czy po wyjściu z lotniska już się to nie przydaje?



Nie przydaje, ale jak będziesz co dzień wchodził do appki Madeira Safe i potwierdzał swoje samopoczucie, to będziesz dostawał punkty, które możesz wymienić na różne atrakcje. Ja wziałem bilet do Botanical Garden, ale można nawet wymienić punkty na obserwację delfinów, jakieś wycieczki jeepem, etc. więc opłaca się, tym bardziej, że możesz podać samopoczucie dwa razy pod rząd (tyle jest max na dzień).

edit/ sorry, teraz skojarzyłem, że w sumie się przydaje. Mnie poproszono w hotelu o nieopuszczanie pokoju, a jak otrzymałem wynik, to miałem udać się z nim na recepcję i kobieta spisała kod identyfikacyjny testu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 03 Maj 2021 16:59 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
Dzięki - pytam właśnie pod kątem tego czy jak będę czekał na wynik i będę potrzebował zrobić zakupy w sklepie (bo wynajmuje mieszkanie prywatnie a nie hotel) to nie będą o to pytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 03 Maj 2021 18:33 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Andrew nikt nie pyta. Ani w sklepie, restauracji.. Nawet host się nie interesował
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrewxxxxx lubi ten post.
Andrewxxxxx uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 05 Maj 2021 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Na powrocie z Madery do Berlina każdy musi okazać test na covid ważny 48h. Haslo tranzyt do Polski nie pomaga. Wystarczy test antygenowy. Można go zrobić na lotnisku za 40 euro albo np. w Funchal za 20 euro. Podaje adres może komuś się przyda:

MMC Madeira Medical Center
Rua do Hospital Velho. 23-A, Funchal
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#226 PostWysłany: 05 Maj 2021 23:47 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@pawfazi, dzięki - oszczędziłeś szukania w necie :) Trzeba rezerwować termin, czy przyjmują z ulicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 06 Maj 2021 14:04 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
-- 06 Maj 2021 14:03 --

Farmácia Nacional, Rua Dos Ferreiros, Funchal, Portugalia, przed apteką stoi bus w którym z miejsca robią testy antygenowe 20E/os. robią testy do godziny 13.00
Wynik po 30 minutach, można też odebrać wynik w dowolnych godzinach pracy apteki
robiliśmy we wtorek, jesteśmy już w Polsce wszystko ok.

Początkowo chcieliśmy zrobić test w CLÍNICA DA SÉ ale ludzi bardzo bardzo dużo.

-- 06 Maj 2021 14:04 --

pawfazi napisał(a):
Ktoś wracał z Madery do Berlina ostatnio ? Czy konieczny jest test w przypadku transferu do Polski?



Konieczny jest test, każda osoba musi pokazac test przed wejsciem do samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 06 Maj 2021 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
bugs napisał(a):
@pawfazi, dzięki - oszczędziłeś szukania w necie :) Trzeba rezerwować termin, czy przyjmują z ulicy?
Z ulicy można. Byliśmy po 18 i bylo prawie pusto. Sprawnie szło. Jak przechodziłem wcześniej rano to widywalem kolejki, ale w odstępach więc wydawała się długa na ok. 7 osób plus Ci co byli w środku. Całość zajęła ok. 35 min od wejścia do odebrania wyniku w 4 językach: portugalski, angielski, francuski i niemiecki.
Ja bym sugerował bardziej popołudnie na testowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 07 Maj 2021 11:20 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Clinica Da Sé też robi antygeny po 20 EUR. W kolejce trzeba odstać swoje pomimo zabukowane go terminu. PCR 125 EUR, wynik wieczorem lub następnego dnia rano
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 07 Maj 2021 14:24 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Loty: 21
Kilometry: 37 277
Czy ktoś mógłby potwierdzić, że na trasie Madera - Lizbona - Warszawa nie potrzebuję testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 07 Maj 2021 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Z tego co było wspominane KAŻDA przesiadka w Lizbonie wymaga testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 07 Maj 2021 20:17 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
Loty: 21
Kilometry: 37 277
Upewniam się, ponieważ na stronie TAP widnieje informacja, że pasażerowie lecący z Madery albo Azorów nie muszą mieć testu do Portugalii kontynentalnej, chyba że lecimy dalej do kraju, który wymaga testu 🤷‍♂️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 07 Maj 2021 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
To niestety nie wiem, sory za możliwe wprowadzenie w błąd.

Czy ktoś może podrzucić screeny tej punktacji z aplikacji Madeira safe? Nie można tego sprawdzić będąc w Polsce, ciągle pojawia się "user has not arrived at destination" i nie ma szans na zerknięcie ile punktów można zdobyć i jak je wykorzystać.

Czy są możliwe dopłaty gotówką do atrakcji przy częściowej płatności punktami jeśli nie ma się odpowiedniej ilości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 09 Maj 2021 10:44 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@Kański najwięcej punktów bo 30 dostaje się za zrobienie testu pcr w Polsce, 2pkt dziennie za napisanie jak się czujesz, a 5 za udostepnienie swojej lokalizacji.
wstęp do ogrodu botanicznego to 25pkt
od 35pkt np. rejs z delfinami i wielorybami (bardzo szybko znika), wycieczka z przewodnikiem po lewadach, wycieczka jeepem po wyspie.
od 65pkt jest kolejna grupa atrakcji ale to tylko dla osób które zostają na ok 2tyg bo wcześniej nie ma możliwości zrobić tyle pkt
niestety aplikację już usunąłem nie mam jak zrobić zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#235 PostWysłany: 09 Maj 2021 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Listę "silver experiences", czyli tych za 35 pkt masz tutaj:

https://madeira.best/madeira-safe-to-discover/silver

Załączniki:
Zrzut ekranu 2021-05-9 o 10.56.32.png
Zrzut ekranu 2021-05-9 o 10.56.32.png [ 597.55 KiB | Obejrzany 1262 razy ]


Ostatnio edytowany przez ncn, 09 Maj 2021 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 09 Maj 2021 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Kański
Albo zainstaluj emualator androida na PC/Macu i podaj interesujaca Cie lokalizacje,
Albo wymus na telefonie:
https://www.google.com/amp/s/www.downlo ... %3famp=yes
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 09 Maj 2021 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Nic to nie da raczej, bo nie będzie miał zeskanowanego kodu na przylocie, więc jego konto nie będzie uaktywnione jako osoby która przyleciała ze swoim testem/robiła test na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 09 Maj 2021 22:40 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@nytd I pozostali zainteresowani tematem. Dzisiejszy lot Madeira Lisbon, Linia Easyjet. Nikt testów nie sprawdzał bo to domestic flight, nikt też nie pytał czy lecimy dalej. Wyszlismy normalnie z lotniska do miasta (5 godzin stop over). Testy były dopiero sprawdzane na kolejnym locie Lis-Dub z TAP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 13 Maj 2021 09:17 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 61
Hej wrzucam tu, bo tu zaglądają osoby żywo zainteresowane lotem i pobytem na Maderze super oferta z Tui taniej się chyba nie da :)
https://www.itaka.pl/wczasy/madera/hote ... rrency=PLN
Ja żałuję że nie mam kompana do podróży, więc wykupiłem sam lot za 999 zł, ale jeśli ktoś ma parę to ta oferta ściaga majtki :)
1639 zł przy dwóch osobach 2 posiłki 18-25 maj
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 18 Maj 2021 18:53 

Rejestracja: 05 Kwi 2015
Posty: 3
Czy ktoś leciał już na zaświadczeniu przyjęcia szczepionki generowanym w Internetowym Koncie Pacjenta? Martwi mnie to, że nie ma tam nazwy szczepionki, a chciałabym wlecieć na tym na Maderę (Gran Canaria -> Madera)

@agnieszka.s11 dzięki za info odnośnie testów Madera -> Lizbona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group