Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
walerek napisał(a):
informacje praktyczne.
Po wejściu do hali przelotów test na Covid-19 przeprowadza się wieloetapowo. Pracownicy przekazują sobie turystów po zorientowaniu się do jakiej grupy ich przydzielić. Na posadzce naklejone są informacje w konkretnych kolorach , co jest bardzo przydatne w jakim kierunku należy się udać. Pierwsza wyrywkowa kontrola to zorientowanie się czy posiadamy już potwierdzony negatywny test. Jeżeli nie - przejmuje nas kolejna z zapytaniem czy rejestrowalismy się w ich badaniu. Niestety nie otrzymałem hasła podczas rejestracji, co też nie jest problemem. Po zalogowaniu się na ich tablecie przekazują nas już do badania. Jeszcze tylko krótka rejestracja i wchodzimy do małych boksów w kontenerach na zewnątrz terminalu. Badanie polega na pobraniu materiału z nosa i gardła. To pierwsze nie jest przyjemne, lekko bolesne. Otrzymujemy potwierdzenie pobrania próbki.
Informacja o wyniku testu do 12h na mailu. Dzieci do 11 lat nie podlegają obowiazkowemu testowi. Test oczywiście bezpłatny. Zgłoszenie również rozdawanie w samolocie. Całość od odebrania bagażu nie trwała więcej niż 10 minut co miało związek z tym, że wychodzilismy jako jedni z pierwszych. Bardzo przyjazna obsługa. Na wyspie póki co bardzo mało turystów. Stan na 6.07.

[ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Sie 2020 17:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 259 568
No ale co to ma wspólnego z tematem? :roll:
Wątek o zmianach w siatce Easy jet? zmiany-w-siatce-lotow-nowe-bazy-itd,191,65823&p=1361865&hilit=easy+jet#p1361865
2 ludzi lubi ten post.

#42 PostWysłany: 12 Sie 2020 07:21 
Awatar użytkownika

Loty: 51
Kilometry: 82 228
niebieski
Ilość lotów między Portugalia kontynentalną a maderą została zmniejszona. Easyjet kursuje na tych trasach. Sam leciałem na odcinku LIS-FNC 2 sierpnia. Loty kupione 2 miesiące wcześniej, więc może nie anulują już Ci tych lotów.

Image
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 13 Wrz 2020 18:31 

Loty: 220
Kilometry: 331 552
niebieski
Pytanie techniczne:
Jutro ruszam w trasę PL -> SXF -> LIS -> FNC. Wypełniając ten covidowy formularz, jakie miasto wpisać w rubryce Where are you traveling from? Miasto zamieszkania w Polsce, Berlin jako start podróży lotniczej czy Lizbonę, do której przylatuję w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano ruszam na Maderę?
Tom K lubi ten post.

#44 PostWysłany: 13 Wrz 2020 19:29 

niebieski
Faktycznie test z nosa nieprzyjemny, sięgają gdzieś do zatok i na dodatek robi to zamaskowany osobnik, no po głosie osobniczka.
Od testu do przybycia do hotelu w Porto Moniz upłynęło kilka godzin (wypożyczenie samochodu, przejazd, jakieś miradory po drodze).
Mieliśmy zamiar zostawić bagaże i obejść sobie miejscowość. W hotelu już czekali na tych zadżumionych i oznajmili, że nie wolno nam opuszczać pokoju do czasu wyników.

Na szczęście areszt był całkiem fajny. W pokoju czekały kieliszki ponchy i czekoladki z dedykacją. Dostaliśmy 25% zniżki na zamówienie pysznego jedzenia z hotelowej restauracji dostarczonego pod drzwi. Ale dopiero zaskoczyli nas kubełkiem z lodem i butelką Don Luciano Blue Moscato na balkonie, chyba pod kolor oceanu. Po kilku godzinach konsumpcji i słuchaniu szumu fal poszliśmy spać. Następnego dnia rano sprawdziliśmy negatywne testy w aplikacji i poszliśmy na śniadanie. Gdy już kończyliśmy, pani ładowała na wózek kelnerski chyba wszystko co było w bufecie.
Pomyśleliśmy o jakiejś dużej rodzinie, która musiała przyjechać później i jeszcze nie miała wyników. Przepuściliśmy panią z wózkiem do windy, sami poszliśmy po schodach, no i spotkaliśmy się pod drzwiami do naszego pokoju :)

Hotel chciał nie tylko pokazania wyników na ekranie, ale również przesłania ich mailem. Wiadomość o wynikach od MadeiraSafe przyszła kilka godzin później niż ich widzialność w aplikacji. Kolejnego dnia jeszcze mail od Staff Nurse at Porto Moniz, Health Center z prośbą o informację jak się czujemy.
 Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 13 Wrz 2020 20:48 
Moderator forum

Podasz nazwę hotelu? :D

#46 PostWysłany: 13 Wrz 2020 21:34 

niebieski
Napiszę w wątku nocleg-na-maderze,1374,10822
 Relacje PM off
michzak lubi ten post.

#47 PostWysłany: 18 Wrz 2020 22:12 

czy ktoś lecia z pzresiadką (w Lizbonie) na Maderę i posiada informację, czy wymagane jest wypełnienie "Portugal passenger locator card" podróżując dwoma samolotami z przesiadką,czy wystarczy jedynie "Madeira traveler registration" :?: :?:
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 28 Wrz 2020 08:23 

niebieski
kliza1@wp.pl napisał(a):
czy ktoś lecia z pzresiadką (w Lizbonie) na Maderę i posiada informację, czy wymagane jest wypełnienie "Portugal passenger locator card" podróżując dwoma samolotami z przesiadką,czy wystarczy jedynie "Madeira traveler registration" :?: :?:

@kliza1@wp.pl leciałem ostatnio SXF-LIS-FNC. Wymagany jest tylko formularz na Maderę.

Przy okazji opiszę moje perypetie związane z przylotem na Maderę :)
Lądowałem na FNC 15 września o 9 rano, o 9:40 już siedziałem w wynajętym samochodzie.
Sama procedura przejścia testu na covid-19 bardzo sprawna. Dostajemy naklejkę będącą potwierdzeniem, że wykonano nam test i czekamy 6-12 godzin za mailem z wynikiem.
U mnie niestety było nieco pod górkę. Test miałem zrobiony ok. 9:30 rano, od razu po nim udałem się do hotelu w Funchal i miałem nadzieję wyskoczyć późnym popołudniem/wieczorem na miasto.
Wynik nie przyszedł ani wieczorem, ani kolejnego dnia rano.
Nie wiedząc co dalej robić, po 25 godzinach oczekiwania postanowiliśmy pojechać na lotnisko. Osoby które obsługują testy nie potrafiły pomóc i nie wiedziały dlaczego nie otrzymaliśmy jeszcze wyników. Dali nam jakiś portugalski numer. Na szczęście sympatyczny policjant zadzwonił w naszym imieniu i dowiedział się, że wyniki będą w przeciągu godziny.
PO tej informacji postanowiliśmy już nie wracać do hotelu, tylko zacząć zwiedzanie od odludnych miejsc.
Ostatecznie wyniki przyszły kilka godzin później, 29 godzin od momentu pobrania próbek.

W naszym hotelu pełen luz - nikt się nie przejmował tym, że teoretycznie możemy być zakażeni, chociaż wiem, że w innych hotelach zakazują wchodzenia z pokoju :)

Jeśli chodzi o zwiedzanie wyspy - pełen luz. Jedyne ograniczenia jakie zauważyłem, to obowiązek noszenia maseczek w budynkach i zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 20.
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 28 Wrz 2020 09:23 

Ostrzeżenia: 2
niebieski
A sam wymaz, da się przeżyć?
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 28 Wrz 2020 09:46 

Loty: 837
Kilometry: 788 299
platynowy
Skoro tu napisał, to raczej przeżył. No chyba, że pisał z zaświatów. ;)
3 ludzi lubi ten post.

#51 PostWysłany: 28 Wrz 2020 09:50 
Awatar użytkownika

srebrny
@Kothson patyczek po języku (spoko), patyczek głęboko do nosa (tu już nieprzyjemnie). Bólu nie ma, ale przyjemne to to nie jest. Patyczkiem wchodzą w zatoki, a nie tylko w samym nosie. W kontenerze Pani testująca każe usiąść na krześle przystawionym tyłem do ściany kontenera i masz oprzeć tył głowy o ścianę. Jak Ci włożą ten patyczek do nosa to się dowiesz dlaczego ;)
Najlepiej nie myśleć o tym i tyle. Całość trwa kilka sekund. Jest nieprzyjemnie, ale masz moment nieprzyjemnej sytuacji, a później pewnie z tydzień cieszenia się Maderą, więc warto :)

Mój tip: rezerwujcie auta na godzinę przylotu, ponieważ najpierw się odbiera kluczyki do auta, a później dopiero jest test. Ja dałem sobie grubo godzinę na test i o mały włos bym musiał czekać bez sensu na auto.
Mój tip nr 2: Zainstalować apkę. W apce są szybciej wyniki niż na stronie.
Mój tip nr 3: Jak wyszedłem z hotelu przed wynikiem testu (przeparkować auto) to mi hotel zablokował kartę do pokoju. Nie mogłem się dostać z powrotem. Ewidentnie sygnał ostrzegawczy, żeby nie wychodzić. Oczywiście wszystko miło wyjaśnione z obsługą hotelu i karta odblokowana, ale widać że pewne środki prewencyjne stosują. I może to dobrze.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 28 Wrz 2020 10:54 

niebieski
Kothson napisał(a):
A sam wymaz, da się przeżyć?

Sam wymaz jest bezbolesny, ale bardzo nieprzyjemny. Praktycznie każdy wychodził zapłakany :)
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#53 PostWysłany: 28 Wrz 2020 11:23 

Ostrzeżenia: 2
niebieski
Mogłem nie pytać :)
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 28 Wrz 2020 11:36 
Awatar użytkownika

Loty: 256
Kilometry: 411 326
srebrny
W takich chwilach jeszcze lepiej rozumiem dlaczego to kobiety rodzą dzieci :lol:
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#55 PostWysłany: 28 Wrz 2020 11:42 
Awatar użytkownika

złoty
@maginiak nie przesadzaj, trafiło się kilku mazgajów ;)

nauczcie się dłubać w nosie to przeżyjecie wymaz :lol:
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#56 PostWysłany: 05 Paź 2020 09:47 

srebrny
kliza1@wp.pl napisał(a):

W TAP wczoraj rozdawali i zbierali wypełnione formularze przed lądowaniem w Lizbonie.

Nie jestem mazgajem ale jak ktoś Ci wkłada 20 cm patyczek do jednej dziurki a potem do drugiej a Tobie lecą grochy po policzkach, to przyjemne być nie może.
Tak jak napisali powyżej. Do przeżycia.
Wynik po kilku godzinach na mailu.

Dłubania w nosie nie skomentuję.
chester0 lubi ten post.

#57 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:00 
Awatar użytkownika

Loty: 321
Kilometry: 801 951
srebrny
To teraz wymaz dwa razy z nosa? W lipcu na PDL było gardło i jedna dziurka więc do przeżycia choć zbyt miłe to to nie jest. Nic sprawdzimy organoleptycznie już w piątek :D
Próbował ktoś robić dzień wcześniej test tu: https://cedoc.masterinsoft.com/#/
Zastanawiam się czy jak zrobimy w czwartek koło południa czy wynik zdąży dojść na maila gdy wylot mamy w piątek rano do FNC.
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:07 

srebrny
Na Maderze pobierają z dwóch dziurek, na Azorach z jednej.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:14 

platynowy
@chester0 przekleje moj wpis z watku o Azorach, bo pewnie reguly te same.

jesli ktos ma mozliwosc, to zachecam do zrobienia testu przed lotem na wyspy. po pierwsze nie utknie sie na kwarantannie, po drugie wyjscie z lotniska zajmie 10 minut.

jest sporo miejsc, mozna sie umowic na konkretna godzine przez internet i wynik byl po 6 godzinach na mailu.

https://www.visitazores.com/sites/defau ... torios.pdf
 Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.

#60 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:47 

-- 05 Paź 2020 10:42 --

Potwierdzam, na Maderze pobierają 3 wymazy. Przyleciałam na Maderę w niedzielę rano - 20 września i wszystko było bardzo sprawnie zorganizowane. Wymazy pobierano w kilku kontenerach i czekałam na pobranie ok. 5 minut. Wynik testu przyszedł na mejla po 4 godzinach.

-- 05 Paź 2020 10:47 --

@Runo-88
I nie widziałam nikogo zapłakanego po pobraniu wymazu. Nie jest to przyjemne, ale bez przesady, są gorsze przeżycia.
 Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.

[ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości