Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
walerek napisał(a):
informacje praktyczne.
Po wejściu do hali przelotów test na Covid-19 przeprowadza się wieloetapowo. Pracownicy przekazują sobie turystów po zorientowaniu się do jakiej grupy ich przydzielić. Na posadzce naklejone są informacje w konkretnych kolorach , co jest bardzo przydatne w jakim kierunku należy się udać. Pierwsza wyrywkowa kontrola to zorientowanie się czy posiadamy już potwierdzony negatywny test. Jeżeli nie - przejmuje nas kolejna z zapytaniem czy rejestrowalismy się w ich badaniu. Niestety nie otrzymałem hasła podczas rejestracji, co też nie jest problemem. Po zalogowaniu się na ich tablecie przekazują nas już do badania. Jeszcze tylko krótka rejestracja i wchodzimy do małych boksów w kontenerach na zewnątrz terminalu. Badanie polega na pobraniu materiału z nosa i gardła. To pierwsze nie jest przyjemne, lekko bolesne. Otrzymujemy potwierdzenie pobrania próbki.
Informacja o wyniku testu do 12h na mailu. Dzieci do 11 lat nie podlegają obowiazkowemu testowi. Test oczywiście bezpłatny. Zgłoszenie również rozdawanie w samolocie. Całość od odebrania bagażu nie trwała więcej niż 10 minut co miało związek z tym, że wychodzilismy jako jedni z pierwszych. Bardzo przyjazna obsługa. Na wyspie póki co bardzo mało turystów. Stan na 6.07.

[ 273 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 01 Wrz 2021 20:40 

Lece na Madere z 10h przesiadka w Lizbonie. Czy jest tutaj ktos kto wychodzil z lotniska do miasta ? Jaki adres wpisac na stronie portugalcleanandsafe (nie mamy noclegu)?
 Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 01 Wrz 2021 20:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

losowy hotel
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#263 PostWysłany: 18 Wrz 2021 13:25 
Awatar użytkownika

platynowy
Studiuję visitmadeira, czytam o konieczności rejestracji i wprowadzeniu dokumentów na maderaissafe, itp., itd. ale w temacie testów jedno jest dla mnie wciąż nie do końca jasne - czy zaraz po wylądowaniu w FNC testowi na COVID muszą obecnie poddać się wszyscy pasażerowie czy fakt bycia zaszczepionym zwalnia z tego obowiązku?
 Relacje PM off  

#264 PostWysłany: 18 Wrz 2021 13:32 

platynowy
Zwalnia.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#265 PostWysłany: 18 Wrz 2021 13:36 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
platynowy
Zaszczepieni nie muszą. Wgrywasz certyfikat szczepienia na stronie madeirasafe (jest do tego odpowiednie miejsce) a po wylądowaniu jesteś kierowany do odpowiedniego "stolika/namiotu" i tam jest weryfikowany certyfikat i tyle. U nas trwało to może kilka minut i można cieszyć się Maderą :)
 Relacje PM off
Niedzwiedzik lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#266 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:37 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Hej, realnie jakie dokumenty oprócz QR kodu i paszportu covidowego są potrzebne przy wylocie na Maderę?
Mam lot z TUI i oni twierdzą, że trzeba jeszcze oświadczenie dla Enter Air (no OK, niech im będzie), jakiś public health form i nawet PLF papierowy na wylocie (a z powrotem elektronicznie). Ktoś to faktycznie sprawdza? Mam stos papierów teraz :D

#267 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 330 147
HON fly4free
Niezmiennie:
- madeirasafe.com - do okazania na check-in w Polsce (niekoniecznie) + sprawdzenie (na 100%) pod popiersiem CR7 na miejscu ;)
- Twój paszport covidowy

Image
 Relacje PM off
magda1enka lubi ten post.
magda1enka uważa post za pomocny.

#268 PostWysłany: 20 Paź 2021 18:02 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Jeszcze jedno pytanie. Dwa dni temu wypełniłam formularz "madeira safe" - dla 3 osób. Każda ma QR kod i "wgrany" covid pass. Na początku wszystkim się wyświetlało "head for light green line", po czym wczoraj jedna z osób dostała maila, że jej covidowe dokumenty zostały zwalidowane i ma iść na "dark green line". Pozostałe 2 osoby tego nie dostały do dziś, mimo że wszystko było wypełniane w tym samym czasie. Przejmowac się? :)

#269 PostWysłany: 20 Paź 2021 19:23 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 223 581
niebieski
nie, na miejscu sprawdzą i wypuszczą z lotniska ;)
 Relacje PM off  

#270 PostWysłany: 21 Lis 2021 09:52 
Awatar użytkownika

platynowy
Informacja odnośnie aplikacji Madeira safe to discover.

Aplikacja zaczyna działać dopiero po przylocie i od tego czasu można zbierać punkty natomiast nie przestaje działać po wylocie z Madery więc można sobie dalej potwierdzać stan zdrowia i zbierać punkty. Codziennie w łatwy sposób 3 punkty.

Jak ktoś planuje następny pobyt to można sobie uzbierać punkty już wcześniej.

Sprawdziłem i można te zebrane punkty wymienić na kod na atrakcje. Zbierane punkty (mimo informacji w aplikacji) się nie przeterminowują ale już po wymianie, kod na atrakcje ma określoną ważność (ok dwa tygodnie). Warto więc wymieniać dopiero jak się chce wykorzystać. Aplikacja do lekko ponad stu punktów pokazuje ok a potem licznik się zatrzymuje ale punkty nadal się liczą.

Może komuś się przyda.
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#271 PostWysłany: 21 Lis 2021 10:11 
Awatar użytkownika

srebrny
Od 27 listopada wchodzą nowe restrykcje, do części obiektów wstęp tylko dla zaszczepionych, do części zaszczepionych z testem.
 Relacje PM off

#272 PostWysłany: 24 Lis 2021 22:30 
Awatar użytkownika

platynowy
Jeszcze uzupełnienie do mojego wcześniejszego postu o aplikacji Madeira safe. Wygląda, że punkty za zgłoszenie stanu zdrowia można zbierać przez 3 miesiące od daty przybycia na Maderę natomiast codzienny punkt za użycie aplikacji nawet dłużej (bo wciąż mi się nalicza a za zdrowie już przestało).
 Relacje PM off

#273 PostWysłany: 29 Lis 2021 17:20 
Awatar użytkownika

niebieski
Lęcę na Maderę z Monachium ale z dobowym postojem na zwiedzanie Lizbony.
Czy dobrze rozumiem, że muszę rejestrować się na dwóch stronach portugalskich, jakiejś ogólnokrajowej oraz na madeirasafe?

Czy ktoś wie jak w praktyce wygląda oferta darmowego testowania powrotnego z Madery? Może się okazać, że w międzyczasie Niemcy będą od zaszczepionych z Portugalii żądać testów, więc chętnie bym z tego skorzystał?
O czym muszę pamiętać? Wiem, że oferta jest dla osób, które na Maderę przylatują ze zrobionym testem - ja taki test PCR posiadał będę, bo będę leciał z Niemiec do Lizbony gdzie i tak taki test będzie wymagany, lecąc następnej doby na Maderę zapewne załapię się z tym samym testem na ten lot.
Wystarczy że po przylocie na Maderę jakimś kontrolerom go pokażę i oni mi powiedzą jak uzyskać darmowy test powrotny, gdzie go zrobię (to pewnie antygenowy?) i jak się na niego umówię?
Ktoś z was tego używał?
 Relacje PM off  

[ 273 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości