Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
walerek napisał(a):
informacje praktyczne.
Po wejściu do hali przelotów test na Covid-19 przeprowadza się wieloetapowo. Pracownicy przekazują sobie turystów po zorientowaniu się do jakiej grupy ich przydzielić. Na posadzce naklejone są informacje w konkretnych kolorach , co jest bardzo przydatne w jakim kierunku należy się udać. Pierwsza wyrywkowa kontrola to zorientowanie się czy posiadamy już potwierdzony negatywny test. Jeżeli nie - przejmuje nas kolejna z zapytaniem czy rejestrowalismy się w ich badaniu. Niestety nie otrzymałem hasła podczas rejestracji, co też nie jest problemem. Po zalogowaniu się na ich tablecie przekazują nas już do badania. Jeszcze tylko krótka rejestracja i wchodzimy do małych boksów w kontenerach na zewnątrz terminalu. Badanie polega na pobraniu materiału z nosa i gardła. To pierwsze nie jest przyjemne, lekko bolesne. Otrzymujemy potwierdzenie pobrania próbki.
Informacja o wyniku testu do 12h na mailu. Dzieci do 11 lat nie podlegają obowiazkowemu testowi. Test oczywiście bezpłatny. Zgłoszenie również rozdawanie w samolocie. Całość od odebrania bagażu nie trwała więcej niż 10 minut co miało związek z tym, że wychodzilismy jako jedni z pierwszych. Bardzo przyjazna obsługa. Na wyspie póki co bardzo mało turystów. Stan na 6.07.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 20 Maj 2021 10:35 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Na stronie madeirasafe złożyłem dwa wnioski jako ozdrowieniec, jeden dokument zakceptowali po 1h, natomiast na drugim koncie od 3dni jest status - Not yet validated.
Miał ktoś podobną sytuacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#242 PostWysłany: 20 Maj 2021 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@orlo
możesz powiedzieć jaki konkretnie to był dokument dla ozdrowieńców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 20 Maj 2021 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
marwok napisał(a):
@orlo
możesz powiedzieć jaki konkretnie to był dokument dla ozdrowieńców?

my mieliśmy wydrukowane poświadczenie z IKP że chorowaliśmy an COVID. Wystarczyła wersja po polsku. Liczyła się data testu, i data wystawienia dokumentu.
Dodam jeszcze że dokumenty mieliśmy także w madeirasafe, ale były w statusie not validated. Na miejscu pokazaliśmy aplikację i wydruk z IKP - i to wystarczyło. Nie ma się co martwić tym statusem, ale warto mieć wydruk ze soba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 20 Maj 2021 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
W jaki sposób można dodać dokumenty do aplikacji przed wjazdem na Maderę?

Ciągle pokazuje mi komunikat "user has not arrived on destination".

Żeby dodać coś od siebie - dostałem info, że osoby zaszczepione/ozdrowieńcy nie mają szans na otrzymanie darmowego testu przed lotem powrotnym (osoby przylatujące z testem PCR zrobionym przed wylotem z Polski mogą skorzystać z testu antygenowego lub PCR wracając bezpłatnie)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#245 PostWysłany: 20 Maj 2021 21:31 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
-- 20 Maj 2021 21:25 --

marwok napisał(a):
@orlo
możesz powiedzieć jaki konkretnie to był dokument dla ozdrowieńców?


poświadczenie z IKP w języku polskim.
Zabiorę wydruki, i załatwię resztę na miejscu.

-- 20 Maj 2021 21:31 --

Kański napisał(a):
W jaki sposób można dodać dokumenty do aplikacji przed wjazdem na Maderę?

Ciągle pokazuje mi komunikat "user has not arrived on destination".

Żeby dodać coś od siebie - dostałem info, że osoby zaszczepione/ozdrowieńcy nie mają szans na otrzymanie darmowego testu przed lotem powrotnym (osoby przylatujące z testem PCR zrobionym przed wylotem z Polski mogą skorzystać z testu antygenowego lub PCR wracając bezpłatnie)


Mi się udało przez stronę internetową na komputerze dodać dokumenty.
Na aplikacji w telefonie również wyskakuje mi błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 22 Maj 2021 00:43 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 62
Potwierdzam, ja dopiero mogłem z aplikacji skorzystać po przylocie. Na stronie normalnie bez aplikacji mogłem oglądać kod QR i się poruszać na moim profilu. Np . Dadać numer lotu itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 23 Maj 2021 12:32 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 29
nytd napisał(a):
Upewniam się, ponieważ na stronie TAP widnieje informacja, że pasażerowie lecący z Madery albo Azorów nie muszą mieć testu do Portugalii kontynentalnej, chyba że lecimy dalej do kraju, który wymaga testu 🤷‍♂️


No właśnie, jak to jest w praktyce w przypadku transferu w Lizbonie? Lot TAP Warszawa - Lizbona - Madera. Zaszczepieni, więc w przypadku Madery brak testu, natomiast takowy test musimy okazać tak czy siak w przypadku wlotu do Lizbony celem transferu na Maderę (brak wyjścia z lotniska, tylko przesiadka)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 23 Maj 2021 12:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
Duża szansa ze nawet w Warszawie was nie wpuszczą beż testów PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 01 Cze 2021 16:30 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 36
Czy aby być zwolnionym z testu wystarczy zaświadczenie od lekarza + wynik z przeciwciałami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 03 Cze 2021 13:36 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Wydrukowane zaświadczenie o przebytej chorobie z IKP zwalnia z testu.
Sam wynik na przeciwciała nie zwalnia z testu.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 03 Cze 2021 14:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 27 Cze 2021 15:28 

Rejestracja: 11 Wrz 2019
Posty: 25
Czy jest tu może ktoś, kto w najbliższym czasie wybiera się na Maderę z Niemiec? Wprowadzono kwarantannę po powrocie do Niemiec z Portugalii. Moje loty mają odbyć się w terminie 07-14.07.2021. Zastanawiam się, czy już próbować zmienić loty czy czekać na dalszy rozwój sytuacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 27 Cze 2021 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
A jesteś rezydentem albo obywatelem Niemiec? Jak nie to chyba nie wrócisz z Madery do DE (no chyba że Madera ma inne zasady)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#253 PostWysłany: 28 Cze 2021 11:08 

Rejestracja: 11 Wrz 2019
Posty: 25
Nie, nie jestem rezydentem. Po prostu chcieliśmy lecieć na Maderę z Berlina :D ale widzę, że to chyba nie był najlepszy pomysł. Boję się właśnie, że nie wpuszczą mnie do samolotu z Madery do Berlina :shock: Widziałam, że easy jet ma opcję darmowej zmiany lotu i chyba już z tego skorzystam i wybiorę inny kierunek... mój lot miał być 07-14 lipca, ale nie sądzę żeby te restrykcje nie zostały przedłużone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 28 Cze 2021 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
na 99% nie wpuszczą Cię na lot powrotny.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 02 Lip 2021 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Czy aplikacja/rejestracja jest nadal obowiązkowa? Rozumiem, że do Portugalii kontynentalnej wystarczy certyfikat unijny plus ichni PLF, a lecąc dalej na Maderę?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 03 Lip 2021 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Świeżo wylądowałam, to się wypowiem.
Aplikacja madeirasafe dalej potrzebna.
Jeśli macie dokumenty zaszczepienia/ozdrowienia, to wrzucacie w apkę i dopiero dosłownie w godzinę przylotu przychodzi email "validated". WARTO po przylocie pokazać to obsłudze lotniska, bo kierują do innej, dużo krótszej kolejki niż cała reszta (not validated / do testów).

Jak idzie o załączone dokumenty na apkę, my wrzuciliśmy unijny certyfikat ozdrowienia, wynik testu po polsku i izolację po polsku. Nie wiem czy wszystkie były potrzebne, ale dzięki temu w ogóle nikt tego nie sprawdzał przy opuszczaniu lotniska.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#257 PostWysłany: 03 Lip 2021 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@Czerwona - rozumiem, że te wszystkie papiery (izolacja, ozdrowienie, testy) wrzucaliście bo akurat je macie, bo w zasadzie samo szczepienie powinno wystarczyć.

Mi apka na telefonie nie działa ("not arrived"), a w aplikacji na stronie po dodaniu moich danych mam takie coś:
Załącznik:
Zrzut ekranu 2021-07-03 232146.jpg
Zrzut ekranu 2021-07-03 232146.jpg [ 24.84 KiB | Obejrzany 1030 razy ]


No i oczywiście profil mam kompletny, ale chyba logika tej strony mnie pokonała. Ten kod jest do uzyskania przed wylotem?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 03 Lip 2021 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Jeśli ktoś był szczepiony to pewnie w zupełności wystarczy certyfikat, my jako ozdrowieńcy po prostu wrzuciliśmy wszystko co na temat ozdrowienia było dostępne po IKP. 😅 Trochę mnie to stresowało, bo wszystko było po polsku, ale od 1 lipca oficjalnie akceptują także certyfikaty EU i pewnie same wystarczą.

Co do screena - na pewno wszystkie pola wypełniłeś? Ludzie mieli taki problem jak któreś pole ominęli. My np. nie znaliśmy nr siedzenia, ale wpisałam N/A. Na miejscu tylko dopisali.

Edit: my mieliśmy kody QR od razu, ale dopiero po wylądowaniu dokumenty miały status validated.

Jeśli masz certyfikat, nie martwiłabym się tym. Obsługa jest niezwykle pomocna na każdym kroku i kto miał problem z apką to na miejscu wszystko wypełniali i pokazywali.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
 
      
#259 PostWysłany: 20 Lip 2021 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
czy jest ktoś aktualnie na Maderze? Lecę za niewiele ponad tydzień i zastanawiam się jak wygląda sytuacja ;)

Poza tym czy ktoś ostatnio leciał Lufą do Funchal - jakieś niespodzianki na tranzycie w Monachium, Frankfurcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 20 Lip 2021 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1196
złoty
@marwok wróciłem kilka dni temu z Madery. Maseczki w wewnątrz budynków oraz jeśli brak możliwości zachowania dystansu.
Lot Lufą z KRK przez MUC. W Krakowie nawet jeśli lecisz z podręcznym, to trzeba podejść do check-in. Sprawdzają świadectwo szczepienia/ test oraz kod QR z Madera Safe. W MUC ponownie sprawdzenie przy gate. Podobnie po przylocie w FNC, w zależności czy masz szczepienie czy test kierują do odpowiedniej kolejki.
Na powrocie również sprawdzanie wymaganych dokumentów, my wracaliśmy przez ZRH zatem dochodził kod QR od Szwajcarów.
Generalnie na każdym locie weryfikowali wymagane dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group