Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madera
#21 PostWysłany: 08 Sty 2019 08:45 
Awatar użytkownika

złoty
W Funchal polecam "Pastelaria o Fofinho", kolalizacja: R. Dr. Fernão de Ornelas, 51 9050-021 Funchal Portugal.
Malutka knajpa w samym centrum, przy ładnej pogodzie jest kilka stoliczków przy ulicy na zewnątrz, gdzie toczy się zwyczajne codzienne życie. Do tego smaczne danie dnia z piciem za 5 euro :)
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 29 Sty 2019 23:59 
Awatar użytkownika

Loty: 34
Kilometry: 72 387
Gdzie i co mi smakowało na Maderze:

- skłoczepy (ang. limpets) w Restauracji Deserta Pequena w Camara de Lobos, Rua Sao Jao de Deus 32 (zwracam uwagę na niezwykle dobre pieczywo czosnkowe);

- w hotelowej Restauracji Sea View Restaurante w Porto Moniz zupa rybna, choć dla jej smaku mógł mieć znaczenie przepiękny widok za oknem;

- w najbardziej niespodziewanym miejscu, w którym jedzenie z zasady powinno być słabe i drogie czyli tuż obok stacji kolejki na Monte smakowało w zasadzie wszystko co zostało zamówione - powalały bruschetty z awokado, znakomity dorsz, smaczna sangria.

Zaznaczam, że skupiam się na smaku i wrażeniach, nie podaję cen, nie były to dania okazyjne, czy niskokosztowe ale też, jak na Maderę, nie zabijały ceną
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 09 Lut 2019 17:00 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Na początku lutego miałem przyjemność jeść w restauracji Vila Baleia w Porto Moniz. Wraz z narzeczoną jedliśmy dwudaniowy obiad (zupa oraz ryba pałasz czarny) i popijaliśmy doskonałym ponczem, mieszanką Aguardente de Cana Sacarina oraz świeżo wyciśniętych owoców.

U góry zupa rybna, na dole warzywna.
Załącznik:
zupy.jpg

Pierwszy raz kelnerka nalewała mi zupę przy stole z parującego garnka. Zupy pyszne, gęste, idealnie doprawione.

Na drugie dwa pałasze. Jeden z bananem w miodzie, drugi z marakują.
Załącznik:
pałasz_banan.jpg

Załącznik:
pałasz_maracuia.jpg

Zimny poncz podano na początku posiłku. Mocny, w dobrych proporcjach alkoholu i soku pomarańczowego z miąższem z owoców. Bardzo zdradliwy, łatwo przekroczyć cienką, czerwona linię.
Załącznik:
poncz.jpg

Butelka rumu, z którego robi się poncz, 50% 8-)
Załącznik:
Aguardente de Cana Sacarina.jpg

Za całość zapłaciliśmy 37,80 EUR plus napiwek 42 EUR.
Załącznik:
rachunek.jpg

Bardzo miła obsługa, smaczne jedzenie i duże porcje. Uczucie sytości towarzyszyło mi jeszcze przez parę godzin. Polecam tę restaurację.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 27 Cze 2019 17:54 

Zbanowany
złoty
Funchal ~ centrum. Rua das Pretas 25, restauracja " Tahiti".
" Od 12 do 16 oprócz niedziel, bufet do oporu za 6 € , Jedzenie wyśmienite. Zupa dnia, ryby, mięsa, sałatki. Jemy "do skuchy" :mrgreen:

A wieczorem duże piwo za 2,5 €.
. Wczoraj nam podawali do KAŻDEGO kufla, tapas na talerzyku gratis. 10 piw, 10 talerzyków ;) , na każdym co innego. Na zimno i na ciepło. Nie dało się przejeść, a dobre to było. :D
Poranna kawa+ ciastko z budyniem 1,2€.
Ogólnie żarcie tańsze i lepsze od tego w barze przy Pingo Doce.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 07 Lis 2019 19:55 

niebieski
Bardzo mogę polecić bar Muralha's w Canical - do odwiedzenia przy okazji pójścia na szlak na półwyspie świętego Wawrzyńca - polecony przez tubylca, jako miejsce które odwiedza często z rodziną. Bardzo świeże ryby i owoce morza, rozsądne ceny (w cenie są dodatki). Wystrój bardziej stołówkowy niż restauracyjny. Mają własny parking, a po drugiej stronie ulicy znajduje się kamienista plaża.

Mogę też polecić aplikację "the fork". Można znaleźć obniżkę 50% na całe menu do przyzwoitych restauracji.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 29 Lis 2019 12:02 

Loty: 67
Kilometry: 121 040
Szczerze polecam 2 miejsca na które trafiłem przypadkiem jeżdżąc po wyspie:

O Posto da Poncha:
https://goo.gl/maps/4N7q2ciBBK3FPRRLA
Przydrożny bar pełen lokalsów z Poncha i przekąskami
Image
Za zestaw ze zdjęcia około 6€

A Pipa
https://goo.gl/maps/6AxnUENPtxuGfKDMA
Knajpa o zabawnej nazwie z pysznym jedzeniem, przystępnymi cenami i w ciekawej okolicy. Szczególnie polecam grillowane Skałoczepy.
Image
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości