Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Cze 2022 17:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Oczywiście, że przy EF jest coś takiego jak niska cena jako jeden z czynników wpływających na decyzję o utrzymaniu lub nie danej taryfy - inaczej wygląda ocena sytuacji (utrata zysków / straty / itd.itp.), gdy sprzedajesz coś nieintencjonalnie za 1200 zamiast 2000 a inaczej, gdy to samo za 200. Ale zgadzam się, że to volumen sprzedaży jest zwykłe najbardziej kluczowy w podobnych przypadkach, co z resztą napisałem wyżej.

W Szalonej Środzie czy innych promocjach sprzedajesz celowo bilety w określonej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 19 Cze 2022 17:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Niestety błąd dotyczył taryfy full flex w której nie było limitów liczby biletów, co w połączeniu z późną reakcją LANu skutkowało tym że sprzedano olbrzymią liczbę biletów.

Dla mnie interesujące jest to , że pomimo ani na tym forum ani na FT nie było zbyt wielu postów sprzedano aż tyle biletów. W dodatku całość miała miejsce w czasie gdy w Europie większość osób już spała, a tylko dla nich ta taryfa była atrakcyjna. Dla osób lecących z USA kupno tych biletów miało niewielki sens.

Niestety blogerzy w walce o klikalność spalą obecnie każdy publiczny error fare.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Cze 2022 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Mój bilet za tysiaka z IB na razie się trzyma, ale zobaczymy co będzie. Trochę się pocieszam tym, że MAD-GRU/LIM/SCL bywa w C za te pieniądze (nie flex oczywiście). Co będzie to będzie.
Czy jest ktoś na tym forum kto kupił 075 bezpośrednio na stronie IB i zostało mu skasowane? Czy wszystkie OTA wystawiały 045?

Cytuj:
Dla osób lecących z USA kupno tych biletów miało niewielki sens.

No ja czytałam, że trochę tych ludzi pozycjonujących się na MAD z USA było, ale ciężko mi określić liczby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@billabong: na FT jest jedno zgłoszenie dot. anulacji biletu IB za 1k euro; ale raczej wygląda na incydentalne - IMO te bilety zostaną, albo są spokojnie do obronienia, w przeciwieństwie do tych LA. Mnie głos rozsądku podpowiadał oczywiście, żeby rezerwować stock IB za więcej, ale akurat mam inny bilet do SCL do wylatania, więc nie było już to aż takie pociągające w tej cenie, a inne kierunki (stopy) teoretycznie też wchodziły, ale tylko w OTA, których zdecydowanie przy tych kwotach staram się unikać. W każdym razie taryfy 1k+ euro do Am. Pd. są w miarę regularnie w opcjach nie-flex więc można coś znaleźć, ciągle żywa choćby jest solidna taryfa AM do GRU.

Co do liczby sprzedanych biletów ktoś chyba dość dobrze zorientowany podał, że zeszło ich na stocku LA około 3 tyś - to dużo, biorąc pod uwagę, że LA oferował w zasadzie generalnie nieswoje fotele tu. Liczba tych droższych w IB na bank jest znacznie, znacznie niższa - podejrzewam, że góra kilkadziesiąt, bo opcja w OTA przykryła tę taryfę w wersji IB.

@SPLDER: zawsze pewna część takich biletów schodzi po cichu - nie każdy kto kupił przecież pisze o tym na forach ; a po drugie są multizakupy - ludzie kupują dla całych grupek / rodzin, albo dla siebie wielokrotnie to samo - to mnoży wolumen sprzedaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:46 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Cytuj:
Dear Bajerglowa94,
We have received notification from your airline that your reservation has been changed according to your request, or has been cancelled due to day-of-travel flight cancellation or traveler no-show.
Because these changes have been made directly with or by the airline, any questions regarding your itinerary should be directed to the airline; we will be unable to address any questions or requests regarding this reservation. Please call Iberia directly at 1-800-772-4642, and reference the following Airline Confirmation number:
Iberia - ABCDEF
Please note that future changes, including schedule change notifications from the airline, will no longer be sent to us, which means that our website will not reflect your most up-to-date itinerary. Please call your carrier prior to each departure to confirm your flight information.
If you believe this cancellation or change by the airline was made in error, please contact our Customer Care Team at 1-800-340-0575. Please be ready to enter your Trip Number 10120XXXXX when prompted.
Sincerely,
The Priceline Customer Service Team
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak, poszło chyba hurtem, przynajmniej w przypadku rezerwacji przez priceline.

Przy okazji, nigdy u nich nic nie kupowałem, a tym bardziej nie oczekiwałem na zwrot. Czy powinienem się w przypadku tego OTA jakoś przejmować, czy raczej można liczyć na bezbolesny refund?
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Własnie dostałem śmiech na sali. No nic zobaczymy jak ZEN sobie radzi z zen care :) chociaz srodki nierozliczone jeszcze. Priceline to expedia więc myślę,że oddadzą full jak za RIO lufą za 295 pln
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:40 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
Co to się teraz robi , pytanie do tych którzy pamiętają jak to było z innymi dealami, dzwonić do priceline o zwrot czy jak to dalej żeby kasa najszybciej się cofnęła ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Czeka się... - dzwonienie do IB nie ma sensu (bo to nie ich bilet), PL wysłał maila z automatu - dzwonienie nie ma sensu, bo LA przejął pewnie kontrolę nad biletem (więc usłyszysz od agenta PL, żeby najlepiej w tym momencie wyjaśniać z LA), do LA - nie ma sensu od razu; szkoda energii i czasu; jeśli sami nie ogarną bałaganu po EF w ciągu powiedzmy nadchodzącego tygodnia i nie będzie od nich refundu automatycznego (w przypadku PL to LA bezpośrednio pobierał kasę), to dopiero wtedy można zacząć dzwonić do PL/LA w tej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 20 Cze 2022 00:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dotychczas sami zwracali, najwyżej w niektórych bankach trzeba było składać reklamacje dotyczące przewalutowań.
IMHO poczekaj kilka dni, pewnie się wyjaśni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 20 Cze 2022 00:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Sprawa miała miejsce w weekend więc u wiekszosci z nas wisi pewnie transakcja jako pending. Dwa tygodnie to rozsądne oczekiwanie zanim zaczniemy robić cb lub sie kontaktować :) no nic pora skasować z mapki i czekać na kolejny. To co pisza na ft to pasuje pod promke 12+12 w lidlu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 20 Cze 2022 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Swoją drogą, to cieszę się, że nie wziąłem (a kusiło mnie trochę) lotu "na już", bo akurat w przypadku tej akcji mogłoby to być wcale nie wskazane. Widząc, jaki jest burdel w działaniach LA (bo inni w zasadzie siedzą cicho, oprócz niejasnego maila od priceline), współczuję, jeśli przy podejmowanej na dniach próbie odbycia lotu pojawią się problemy.
Z ciekawości wprowadziłem dane rezerwacji jeszcze do QR i BA. U Katarczyków wszystko pokazuje się, jako "confirmed". W BA wszystko jest dość przejrzyście rozpisane. Loty z numerami IB (MAD do SCL oraz z GRU do MAD) mam "potwierdzone", a jedynie przy locie z numerem LA (SCL-GRU) mam adnotację "tylko informacje". Szczerze mówiąc, gdyby miało skończyć się na tym, że musiałbym sobie zorganizować osobno lot z SCL do GRU, a reszta byłaby do wykorzystania, to i tak byłbym zadowolony :)
No, ale na razie to czysta teoria. Mam jednak nadzieję, że się to wyklaruje w jednoznaczny sposób możliwie szybko, bo nie chciałbym blokować sobie terminu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 21 Cze 2022 08:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@tropikey: na już to byś spokojnie poleciał, pod warunkiem, że rzeczywiście byłoby to już czyt. następnego dnia :D
A tymczasem w "naszej" sprawie trwa zabawna przepychanka "to nie my, to oni". Nikt z całej trójki (LA, IB, OTA) nie chce się przyznać, że coś zrobił z tymi biletami i generalnie twierdzą, że wszystko jest z nimi w porządku; to next level po AZ, która po jednym z EF sama sobie zmieniała bilety na co chciała i tak je zostawiała.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 21 Cze 2022 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 417
Kilometry: 721 469
platynowy
ktoś na (chyba) FT pisał, że wziął na po weekendzie czyli na właśnie teraz. Można z ciekawości śledzić czy mu się udało polecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Cze 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
z ciekawości wrzuciłem sobie mój nr rezerwacji LA do tripcase i wyrzuca mi tam typowy dokument z LA, który wygląda następująco:

Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-06-21 140932.png
Zrzut ekranu 2022-06-21 140932.png [ 97.36 KiB | Obejrzany 1744 razy ]


Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, na jakiej podstawie - oprócz maila od priceline (z którego nie wynika w zasadzie nic konkretnego) - miałbym uznać, że nie mogę lecieć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Cze 2022 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@tropikey - jak wejdziesz w TripCase na zakładkę dokumenty to co tam masz?

Tylko bilet czy też plan podróży (itinerary)? Tak trochę jak na screenie poniżej (to nie jest z naszego deala na marginesie tylko inny mój bilet, bo IB w TripCase nie mam - chodzi mi bardziej o układ dokumentów)...
Załącznik:
IMG_ECB122EFD902-1.jpg
IMG_ECB122EFD902-1.jpg [ 175.52 KiB | Obejrzany 1693 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Cze 2022 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam też itinerary, ale po wejściu tam jest w zasadzie tylko imię i nazwisko pasażera oraz nr rezerwacji LA. Domyślam się, że nie jest dobry znak ;) ?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 21 Cze 2022 16:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
W TC są wszystkie konkrety widoczne tylko w dokumentach, "na głównej" stronie trip wypadł z listy i wyświetla się w zakładce "past" ; strona LA / IB i inne pomocnicze typu RJ, AY nie widzą nic albo dają błąd po wklepaniu któregoś PNR, LA widzi samo zamówienie ale prosi o kontakt, jednocześnie chyba całość została przytrzymana na jeszcze innym PNR - ogólnie rezerwacja sprawia wrażenie "dezaktywowanej", ale nie "wykasowanej/zvoidowanej" - ale może tutaj bieglejsi w systemach rezerwacyjnych się lepiej wypowiedzą.
W każdym razie powstała dziwna sytuacja; nikt na razie oficjalnie nie ogłosił - mieliśmy błąd / problemy, kasujemy rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 22 Cze 2022 22:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Breaking news od PL:

Dear marek2011,


We were notified recently by LA of a fare filing error which resulted in invalid fares being ticketed for certain cabin class inventory, including for the fares that you recently booked through our site. We have been advised by the airline that they will not honor your reservation as booked, and your reservation has been cancelled.
A refund has been initiated on your behalf for the total unused ticket amount. The refund will be processed back to your original form of payment within 7-10 business days.

We sincerely apologize for any inconvenience caused by this fare filing error.


Sincerely,

Customer Care
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 27 Cze 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
U mnie już po zabawie ;)

Cytuj:
Rezerwacja lotu została odwołana
Witaj, XXX!
Twój lot został odwołany. Jeśli Twoja rezerwacja kwalifikuje się do zwrotu, nasz zespół obsługi klienta przetworzy zwrot zgodnie z polityką linii lotniczej.
Potrzebujesz pomocy?
Odwiedź centrum pomocy ds. lotów. Pamiętaj, aby mieć przy sobie numer klienta i kod PIN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group