Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2018 11:59 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
800zł z tamtego roku to to nie jest, ale od dłuższego czasu szukałem CUN na przełom listopada i grudnia (z wylotami w okolicach weekendów) i ciężko poniżej 2000 było, a dodając bagaż rejestrowany było bliżej 2200

Przykładowa data - 30.11-15.12, okolic jeszcze nie sprawdzałem, być może da się coś taniej. Na ten moment znalazłem tylko w budgetair, etix przyszedł

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Hubert uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 25 Lip 2018 13:12 
Awatar użytkownika

Loty: 153
Kilometry: 451 125
platynowy
Wchodzą inne miasta w Meksyku
Załącznik:
mex.png

Załącznik:
lap.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 25 Lip 2018 13:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 539
Wygląda na błąd OTA. Nigdzie indziej nie ma tej taryfy. Szanse na wystawienie biletów bliskie zeru.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 25 Lip 2018 13:25 

srebrny
Bilety wystawione są, na ten moment są widoczne na stronie Aeromexico. Czy się utrzymają... nie wiem
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 25 Lip 2018 13:39 

Loty: 869
Kilometry: 813 272
platynowy
Jak się za bardzo nie rozniesie, to może się utrzymają.

#6 PostWysłany: 25 Lip 2018 13:39 
Awatar użytkownika

platynowy
Hubert napisał(a):
Wygląda na błąd OTA. Nigdzie indziej nie ma tej taryfy. Szanse na wystawienie biletów bliskie zeru.

Znajomi kupili i dostali e-tixy. Co nie zmienia faktu, że anulacja jest bardzo prawdopodobna.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 25 Lip 2018 16:00 

srebrny
Ale jak OTA wystawiło bilet i minie 24 godziny (czy ile tam OTA mają czasu na anulacje) to później już chyba nie mogą anulować, bo musiała by to zrobić linia, a ta wystawi bilet na cała kwotę więc nie będzie miała interesu w anulacji?
Chyba że będzie zmiana rozkładu, to wtedy OTA może anulować bez opłaty.
Jeśli źle myślę to niech mnie ktoś poprawi. Oczywiście zakładam, że etix (a nie tylko rezerwacje) wystawiono, ale tak pisze @trocha.

#8 PostWysłany: 25 Lip 2018 16:06 

srebrny
Na logikę też tak myślę (z dokładnością do 24h bo nie wiem skąd to) - też mi się wydaje że linia by w tym interesu nie miała. Tylko że to taka moja chłopska logika, domyślam się, że OTA i linie lotnicze mogą mieć jakieś inne układy
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 25 Lip 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Loty: 288
Kilometry: 910 591
srebrny
Przecież tak na chłopską logikę, dlaczego OTA miałoby dopłacić do tego biletu? Na pewno AM zarządza od nich dopłaty. Zatem moim zdaniem te 24h nijak się tu mają. Jak anulują to anulują, nawet za 2-3 miesiące mogą to spokojnie zrobić.

#10 PostWysłany: 25 Lip 2018 17:29 

złoty
OTA nie mają dowolności w zakresie możliwości anulowania biletów; o ile nie zachodzą podstawy do tego (np. zmiana rozkładu) to pośrednik nie może sobie skasować ot tak rezerwacji po paru tygodniach czy miesiącach, z pominięciem warunków taryfowych obowiązujących w konkretnym przypadku. Może to zrobić, ale z zastosowaniem tych warunków. AM w tym przypadku też nie będzie miał interesu w tym, żeby OTA pozwolić na bezkosztową anulację (zakładam, że taryfa jest z obostrzeniami, albo bezzwrotna). To daje szansę tym biletom w razie upływu czasu, chociaż decyzja OTA zawsze jest wynikiem jakiejś kalkulacji - co im się bardziej opłaca.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 25 Lip 2018 17:34 
Awatar użytkownika

Loty: 288
Kilometry: 910 591
srebrny
Ok. A co w sytuacji jak AM zwraca się do OTA o dopłatę do biletu? OTA mówi, że nie dopłaci i zwraca się do pasażerów. Piszą, że błędna kalkulacja i proszą o dopłatę, jak się nie zgodzisz to anulacja. Mało realne?

#12 PostWysłany: 25 Lip 2018 19:08 

srebrny
Ja to rozumiem, że AM dostało tyle kasy ile chciało, więc nie ma powodu, żeby zwracało się o dopłatę. W plecy może być OTA, tylko nie jestem przekonany, czy mają oni jakieś wyjście
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 25 Lip 2018 20:46 

srebrny
@ledakar
OTA nie płaci za pojedynczy bilet tylko grupowo za dziesiątki, setki czy tysiące. Takie pojedyncze operacje "giną" bo często nie da się tego wychwycić ręcznie w masie rezerwacji. Chyba że coś pojawi się na blogach i sprawa stanie się głośna, bądź OTA ma ręczne ticketowanie i pracownik zauważy.

#14 PostWysłany: 25 Lip 2018 21:12 

Loty: 116
Kilometry: 251 354
platynowy
To jest ewidentny OTA glitch:

Taryfa składa się z trzech segmentów:

Załącznik:
Zrzut ekranu z 2018-07-25 21-11-27.png

A wygląda jakby do wyceny przyjęte zostały tylko dwa pierwsze.

Pytanie czy wezmą to na siebie - tą różnicę w cenie.

Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 25 Lip 2018 21:27 

złoty
ledakar napisał(a):
Ok. A co w sytuacji jak AM zwraca się do OTA o dopłatę do biletu? OTA mówi, że nie dopłaci i zwraca się do pasażerów. Piszą, że błędna kalkulacja i proszą o dopłatę, jak się nie zgodzisz to anulacja. Mało realne?

Problem w tym, że nawet jeśli OTA zagrozi anulacją po jakimś tam czasie od dokonania rezerwacji, a pax mimo to nie dopłaci, to niezależnie od dalszego losu biletu będą musieli zapłacić AM pełną cenę wynikającą z jego prawidłowej kalkulacji (minus prowizja), a w wyniku anulowania dostaną podatki plus ewentualnie tyle, co wynika z warunków taryfowych (lub nic - jeśli taryfa bezzwrotna). A klientowi będą wtedy musieli zwrócić tyle, co zapłacił. Tak czy owak będą na minusie.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 26 Lip 2018 23:23 

srebrny
Przejrzałem sobie regulamin budgetair i ogólnie jest tam coś stylu, że pomyłki mogą się zdarzyć, więc dają sobie 2 dni robocze po wystawieniu biletu na anulowanie. Jak się domyślam inni mają coś podobnego. Skąd więc to ogólne przeświadczenie, że pośrednik może anulować w dowolnym momencie?

Cytuj:
Rezerwacje są zasadniczo objęte gwarancją, jeśli bilety i/lub kupony zostały wystawione i opłacone przez BudgetAir.com w imieniu usługodawców. BudgetAir.com zastrzega jednak prawo do wycofania wystawionych biletów i/lub kuponów w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania wpłaty i wystawienia biletów i/lub kuponów zgodnie z taryfami i/lub kategoriami rezerwacji oferowanymi i sprzedawanymi na prowadzonej przez siebie witrynie. Powodem tego zastrzeżenia jest fakt, że wskazane taryfy i kategorie rezerwacji są określane przez usługodawców i przesyłane na witrynę przez te podmioty trzecie. Podczas przesyłania i publikowania tych taryf i kategorii rezerwacji mogą zostać opublikowane i/lub udostępnione nieprawidłowe taryfy i kategorie rezerwacji – na przykład z powodu błędów (w systemie) – w wyniku czego bilety i/lub kupony zostają wystawione według nieprawidłowych (czyli zbyt niskich) taryf lub dla nieprawidłowej klasy rezerwacji.
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

#17 PostWysłany: 31 Lip 2018 09:49 

srebrny
Szczerze mówiąc, to już do końca nie wiem o co chodzi - teraz bilety AeroMexico w budgetair podskoczyły do 2700, ale wszędzie indziej są za ~4000, więc wygląda jakby nadal był błąd, ale jeszcze dziwniejsze, że na mój termin znajduje teraz najtańsze bilety AC za 1890 w budgetair, a wszędzie indziej te same bilety są za ~3000. Mają błąd na ten sam kierunek w kilku liniach?

Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 31 Lip 2018 09:52 
Awatar użytkownika

platynowy
Być może to jakaś specjalna taryfa agencyjna. Jeżeli Twoja rezerwacja dalej się trzyma to już raczej powinno być w porządku ?
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 31 Lip 2018 11:43 

Loty: 116
Kilometry: 251 354
platynowy
@trocha: a sprawdź taryfę na matrixie i popatrz czego może "brakować" :)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 31 Lip 2018 12:04 

srebrny
Jak dla mnie to w tym AC "brakuje" lotu, bo matrix w ogóle nie pokazuje tego połączenia - znajduje tylko jakieś krótsze. a tak zupełnie na poważnie to zbyt mało biegły w tym jestem, żeby wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.
 Relacje PM off  

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości