Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jezioro Ochryd
#1 PostWysłany: 14 Sie 2014 11:49 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Witam

Zamierzam spędzić 3-4 dni na jeziorem Ochrydzkim i w związku z tym mam pytanie -gdzie wg Was najlepiej zorganizować sobie nocleg - czy w samym mieście Ohrid, czy lepiej udać się dalej na południe do Pestani, Trpejcy itp?

Gdzie będą fajne plaże, jakaś infrastruktura. Raczej chcę odpocząć, ale dobrze by było aby w pobliżu był jakiś sklep, bar, lokalny fast food.

Coś polecacie?

Przy okazji - jak wygląda komunikacja z Ohridu do tych mniejszych miejscowości, są jakieś busy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#2 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:17 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 5
Mogę się wypowiedzieć tylko na temat Ochrydy, bo tam byłam w ubiegłym roku. W sezonie jest mnóstwo ludzi, więc jeżeli chodzi o odpoczynek, to może być trudno. Ochryda jest bardzo turystyczna, mimo, że przyjechaliśmy tam w środku nocy autobusem, to na dworcu czekało dwóch panów z propozycją noclegu. Co do plaż, to w Ochrydzie moim zdaniem nie ma szału, dużo ludzi, a powierzchni raczej niewiele, natomiast infrastruktura jest jak najbardziej ok. Ogólnie, wg mnie, jeśli chcesz odpocząć w spokoju, to raczej inne miejsce wybierz. Co do komunikacji z Ochrydy do mniejszych miejscowości to się nie wypowiem, bo ja stamtąd uderzałam do Albanii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#3 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Pomyśl nad jeziorem Prespa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#4 PostWysłany: 20 Sie 2014 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Proszę o informację gdzie w Ochrydzie wymienić pieniądze?
przyjedziemy tam w niedziele, i pewnie banki będą zamknięte.
jest sporo kantorów? Będziemy tam spac tylko jedną noc w drodze do Albanii.
Czy można ewentualnie płacić w euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#5 PostWysłany: 20 Sie 2014 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Na głównym deptaku są kantory i bankomaty, jest też spory sklep, gdzie można płacić kartą. Z tego co pamiętam kantory były otwarte również w niedzielę.
W Euro sporadycznie można było płacić, lepiej wymienić na denary.

P.S.
W Macedonii po 21.00 nie kupicie w sklepie alkoholu.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#6 PostWysłany: 20 Sie 2014 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Będę w Ochrydzie 2-3 dni we wrześniu. Czy warto wypożyczyć skuter i objechać jezioro?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2014 13:37 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 18
Na pewno warto bo widoki z każdej strony są inne, równie interesujące.

Wracając do tematu Ochrydu, byłem tam ~2tyg. temu czyli teoretycznie w szczycie sezonu a jakoś bardzo tych tłumów nie odczułem. Owszem wieczorem na głównym deptaku jest sporo ludzi ale np. w dzień chodząc po starym mieście czy zamku spotykaliśmy pojedyncze osoby, a na całkiem fajnych (choć małych) plażach po zejściu ze wzgórza z kościołem św. Jana Kanego też nie było tłumów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#8 PostWysłany: 23 Cze 2015 10:59 

Ogromnego tłumu turystów tam nie ma. Mimo, że sezon już siĕ właściwie rozpoczął na dobre. Na lotnisko w Ohrydzie przylatuje wg miejscowych, raptem 6 samolotów tygodniowo. 2 z Luton i 4 z Amsterdamu. Może dalego ?
Noclegów jest zatrzęsienie. W prawie każdym domu nad jeziorem, wynajmują pokoje. Ceny od 5 € za osobę. Zależnie od standardu. Można w niektórych dokupić posiłki. Np 5€ obiad, 3€ śniadanie.
Nam znalezienie rewelacyjnej miejscówki, z pięknym widokiem na góry i jezioro, zajęło 10 minut. :) + domowe wino i rakija , dostępne na miejscu, w każdej ilości. Gospodyni tak świetnie gotowała, że nie było później sensu chodzić do miasta na obiady. 8-)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#9 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Byłem w Ochrydzie w sierpniu - tłumy niemiłosierne. Lepiej być tam poza sezonem - dużo przyjemniejsza atmosfera i brak hordy turystów z Europy Zachodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#10 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:46 

Anonymous napisał(a):
Nam znalezienie rewelacyjnej miejscówki, z pięknym widokiem na góry i jezioro, zajęło 10 minut. :) + domowe wino i rakija , dostępne na miejscu, w każdej ilości. Gospodyni tak świetnie gotowała, że nie było później sensu chodzić do miasta na obiady. 8-)


Czy możesz podać namiar na ten nocleg?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#11 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Też bym chętnie poznał tą noclegownię ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#12 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:16 

Bardzo przepraszam, ale żeby nie "spalić" tego miejsca, zostawię to dla siebie.
Jest tam sporo innych fajnych domów. A do "mojego " mam zamiar wrócić już niedługo, bo we wrześniu. Gospodarze jadali razem z nami. Wszystko pootwierane i na wierzchu. Pełne zaufanie do gości, a zwłaszcza Polaków. Ktoś może tego nadużyć. Oczywiście nie twierdzę , że Ty. Ale puszczania tego w świat, wolę uniknąć.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#13 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:23 

Anonymous napisał(a):
Bardzo przepraszam, ale żeby nie "spalić" tego miejsca, zostawię to dla siebie.
Jest tam sporo innych fajnych domów. A do "mojego " mam zamiar wrócić już niedługo, bo we wrześniu. Gospodarze jadali razem z nami. Wszystko pootwierane i na wierzchu. Pełne zaufanie do gości, a zwłaszcza Polaków. Ktoś może tego nadużyć. Oczywiście nie twierdzę , że Ty. Ale puszczania tego w świat, wolę uniknąć.



TS jak nic.
Góra
 PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#14 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:39 

Coś trzeba zostawić dla siebie. ;)
Mają raptem kilka pokoi. W tym tylko jeden najlepszy. Z wielkim tarasem i widokiem.
Nie mam zamiaru konkurować z innymi . Faktycznie miałem farta, że trafiłem tam praktycznie "z marszu" i było miejsce. Od wczoraj, aż do połowy września mają wszystko zajęte.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#15 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
To ci chitrus, najpierw naopowiadał, a potem zakitrasił tylko dla siebie ...
Trochę jak pies ogrodnika :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#16 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:38 

O , przepraszam.
Ja tylko napisałem, że znaleźć nocleg nie jest trudno. Reszta to Wasza robota. :D
Macedończycy bardzo lubią Polaków. Podobnej gościnności, życzliwości i bezinteresownej pomocy doświadczyłem chyba tylko w Gruzji.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#17 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:44 

Na innym forum znalazłam polecane 3 noclegi:

*Antonio Guesthouse http://www.expedia.com/Ohrid-Hotels-Ant ... nformation

* https://www.facebook.com/apartmani.mili ... .9?fref=ts
* http://vilakajlaki.com/en/mapa.html

Uwaga: reklamacji jakby co to nie przyjmuję :P .
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#18 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:52 

"Mojego" tu nie ma. :D
Ogólnie nie istnieją w necie. Chociaż Wifi było i działało bezbłędnie. Nie wiem jak w szczycie sezonu, ale teraz naprawdę było sporo wolnych miejsc. Najlepiej to obejść i pooglądać pokoje, bo bywa różnie. Są też np bez balkonu, o niskim standardzie tańsze o 1 € czy 2.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#19 PostWysłany: 23 Cze 2015 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Anonymous napisał(a):
"Mojego" tu nie ma. :D

Z ciekawości, ile razy do roku tam jeźdisz, że się tak boisz o masową konkurencję z forum ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ochryd
#20 PostWysłany: 23 Cze 2015 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To może ja pochwalę się swoją miejscówką, w samym sercu starej Ochrydy. W 2012 r. płaciliśmy po 7€ w pokoju 3-os.
Villa Stefania, wł. Stefka Ilieva, Klimentov univerzitet 21, 6000 Ohrid. Adres e-mail: nazwisko.imie@hotmail.com.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group