Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Cze 2016 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Znajdując dobre promocje nie zastanawiasz się nad tym czy uda ci się zobaczyć w weekend wszystkie atrakcje miejsca albo czy dostaniesz wolne w piątek. Zwyczajnie bierzesz okazyjne bilety i lecisz na Cypr. Proste. Takim sposobem w lutym wylądowałem na Cyprze.

Opisy do zdjęć znajdują się w komentarzach do poszczególnych plików.

Spacerem przez Ateny
Loty bezpośrednie są wyjątkowo nudne. Na szczęście w mojej drodze na Cypr znalazł się przystanek – Ateny. Miałem okazję podróżować liniami Aegean do Aten, tam dzięki kilkugodzinnej przerwie zjeść souvlaki pod Akropolem i dotrzeć na lotnisko LCA rumuńskimi liniami Blue Air, ale po kolei...

Załącznik:
Komentarz do pliku: Pomimo, że kocham Warszawę to zawsze chętnie ją opuszczam, żeby zwiedzić nowe miejsca.
01.JPG
01.JPG [ 100.42 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Wylot z Warszawy był jakoś po godzinie 10. w piątek. Idealna pora na późne śniadanie, prawda? Aegean zaserwował takie rzeczy. Ciasteczko nadziewane dżemem (?) truskawkowym było genialne!
02.JPG
02.JPG [ 104.75 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Po wylądowaniu w Atenach przez okna samolotu można było sobie pooglądać samoloty treningowe (pewno dla służb bezpieczeństwa). W sumie chętnie taki mały postawiłbym u siebie na działce.
03.JPG
03.JPG [ 88.6 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Na powitanie polski akcent w postaci autobusu wyprodukowanego pod Poznaniem. Busik rozwozi pasażerów pomiędzy obiektami lotniska.
04.JPG
04.JPG [ 89.52 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


No dobra, do lotu rumuńskimi liniami zostało jeszcze kilka godzin. Przecież nie będę siedział na lotnisku...
Trzeba ruszyć się do miasta. Za dojazd posłużyła mi kolejka miejska. Tu pierwsza wskazówka: idąc na stację miejcie ze sobą gotówkę. Nie ma bankomatu i nie można płacić kartą. Musiałem wracać się na terminal.
Po dotarciu do miasta, mając kilka godzin trzeba zastosować bardzo skompresowany program zwiedzania.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Oczywiście trzeba zobaczyć tysiącletni zabytek.
05.JPG
05.JPG [ 123.34 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Im starszy tysiącletni zabytek tym lepiej.
06.JPG
06.JPG [ 100.18 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jeżeli nie możesz znaleźć tysiącletniego zabytku to chociaż zapoznaj się z miejscową florą i fauną.
07.JPG
07.JPG [ 172.98 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Polegając tylko na mapie Googla rozglądaj się dokładnie. Zabytki lubią się chować.
08.JPG
08.JPG [ 162.16 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Niektóre są bardziej śmiałe i pozują na tle miasta.
09.JPG
09.JPG [ 101.1 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Pamiętasz o faunie? Jeżeli nie to się nie przejmuj. Kotów w Grecji i na Cyprze jest mnóstwo, więc prędzej czy później się poznacie, nawet mając różne spojrzenie na świat.
10.JPG
10.JPG [ 79.32 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Wspominałem już o rozglądaniu się? Jeżeli nie masz za dużo czasu to chociaż podziwiaj widoki ;)
11.JPG
11.JPG [ 141.55 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Tym, czym dla Warszawy jest pałac kultury, dla Poznania koziołki, dla Rzymu Watykan a dla Parzymiechów hotel robotniczy tym dla Aten jest Akropol. Może z bliska jest tam ładnie. Z daleka nie wywarł na mnie dużego wrażenia.
12.JPG
12.JPG [ 103.08 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Co innego same Ateny. Panorama jest piękna.
13.JPG
13.JPG [ 103.94 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Ale... Nawet mając kilka godzin daj się ponieść chwili i zgub się. Wejdź w małą uliczkę, skręć w prawo, w lewo, idź kawałek, nie patrz na mapę. Możesz wtedy trafić na urocze zakątki niezbyt uczęszczane przez turystów.
14.JPG
14.JPG [ 170.48 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Ministerstwo głupich kroków zaliczone.
15.JPG
15.JPG [ 104.14 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Taki szybki spacer przez miasto powoduje zmęczenie i głód. Pora zjeść i wracać na lotnisko.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Gdy człowiek posili ciało może później posilić ducha. Na lotnisku w Atenach dostępna jest kaplica grekokatolicka (na zdjęciu) oraz pokój wielowyznaniowy (pominę).
16.JPG
16.JPG [ 102.83 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani ofertą duchową to pozostańmy przy ciele i skorzystajmy z jednego z wielu wygodnych zakątków lotniska.
17.JPG
17.JPG [ 99.06 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Bardzo wielu bardzo wygodnych zakątków.
18.JPG
18.JPG [ 101.31 KiB | Obejrzany 3457 razy ]


Oczekując w takich warunkach można darować nawet 30minutowe opóźnienie samolotu do Larnaki. Ciekawe czy właściciele hotelu też będą zadowoleni z opóźnienia...

Koniec części 1/3.
W części 2/3 m.in. co można znaleźć na śmietniku oraz flamingi niekoniecznie plastikowe ;)


Ostatnio edytowany przez m72, 20 Cze 2016 00:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 18 Cze 2016 08:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Relacja w opisach do zdjęć, ciekawa sprawa

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Cze 2016 12:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Fajna relacja, z poczuciem humoru. Czekam na kolejne części.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Cze 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Opóźnienie lotu Bule Air było dla mnie wyjątkowo nie w smak, ponieważ zgodnie z informacją od hotelu powinienem się zameldować przed północą. Niestety nie otrzymałem wiadomości co się stanie jeżeli się spóźnię. Ale po co te nerwy na zapas? Będzie to będzie.

Larnaka – lubię takie śmieci
Przyznam się bez bicia, że troszeczkę bałem się rumuńskich linii lotniczych. Myślałem, że to będzie podróż w stylu Biedronka airlines ;) Jednak na pokładzie zostałem miło zaskoczony. Wszystko normalnie, miejsce przy oknie, pasażerowie też znośni. Nawet poczęstunek był. Okazało się, że połączenie Ateny-Larnaka jest jedynym takim na którym można dostać coś na ząb w cenie biletu.

Po szczęśliwym wylądowaniu i zabraniu plecaka pora wyruszyć w drogę lewą stroną. Szykując się do wyprawy zupełnie nie pomyślałem, żeby sprawdzić po której stronie tu się jeździ. Małe zaskoczenie, ale ruszam.
W związku z tym, że lubię chodzić to już na etapie planowania wyjazdu odrzuciłem opcję dojazdu do noclegu. Z lotniska do Larco hotel było zaledwie 5 km, więc godzina spokojnego spaceru by wystarczyła. Przylot miał być o 22:30, więc spokojnie bym zdążył przed północą. Jak już wspomniałem lot opóźnił się o ponad pół godziny. Czas się skrócił a ja przy wyjściu z lotniska tradycyjnie skręciłem nie w tę uliczkę co trzeba...

Załącznik:
Komentarz do pliku: Planowany spokojny spacer siłą rzeczy musiał zamienić się w szybki chód. Trasa obok słonego jeziora miała coś w sobie. Niby zwykła droga, nawet nie pod górę a szło mi się z trudem. Tak jakby jakaś siła chciała żebym się spóźnił.
19.JPG
19.JPG [ 88.33 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Po przejściu ponad 5 km znalazłem się u bram hotelu. Godzina 23:59:30. Wygrałem! W recepcji okazało się, że nie ma żadnego problemu bo i tak są otwarci cały czas, tylko o północy resetuje się system (przynajmniej tyle zrozumiałem).
20.JPG
20.JPG [ 63.96 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Praktycznie jedynym powodem dla którego wybrałem Larco Hotel była cena. Najtańsza możliwość spania w pokoju jednoosobowym i możliwie blisko z lotniska. Sam pokój był całkiem wygodny. Jeżeli ktoś lubi twarde materace (jak ja) to będzie zadowolony. Niestety w lutym noce są nieco chłodne a cieniutka kołdra średnio się sprawdzała, dlatego załączyłem klimatyzację, która już po chwili dała przyjemne ciepełko. Obiekt ma swój własny basen. Śniadanie było całkiem ok, takie europejskie. Pierwszego dnia pamiętam, że było przepyszne ciasto. Okazało się, że czasami kucharki wypiekają je same, ale to zależy od humoru.
21.JPG
21.JPG [ 104.17 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Larnaka to trzecie co do wielkości miasto na Cyprze. Zamieszkuje je nieco ponad 52 tysiące ludzi. Obok chrześcijan można spotkać muzułmanów i innych wyznawców różnych religii. Z tego co zauważyłem to wszyscy tolerują się wzajemnie. Larnaka to przede wszystkim główne lotnisko wyspy.
22.JPG
22.JPG [ 70.41 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Oczywiście można tutaj także wypocząć. Dla turystów dostępne są plaże, liczne bary, sklepy i wszystkie temu towarzyszące usługi.
23.JPG
23.JPG [ 120.67 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Według Pisma Świętego Nowego Testamentu Jezus dokonał cudu wskrzeszenia Łazarza. Zgodnie z tradycją po swoim wskrzeszeniu Łazarz trafił na Cypr, gdzie założył pierwszą gminę chrześcijańską. Sama nazwa Larnaka wywodzi się od greckiego słowa oznaczającego grób/sarkofag lub trumnę.
24.JPG
24.JPG [ 97.09 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: W centrum miasta wznosi się cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Łazarza. Pochodzi z IX wieku. To właśnie w niej przechowuje się relikwie Łazarza. Pątnicy i zwiedzający muszą pamiętać, że jest czynna w określonych godzinach i jest zamykana w ciągu dnia.
25.JPG
25.JPG [ 157.67 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Odwiedzających wita sam św. Łazarz. Podług tradycji cerkiew stoi na miejscu grobu świętego.
26.JPG
26.JPG [ 136.93 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Chodząc po ulicach miasta na początku miałem duże problemy z ruchem ulicznym. Człowiek musi się mentalnie przestawić, że może dostać z drugiej strony zderzakiem niż zawsze.
27.JPG
27.JPG [ 131.38 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jak wspomniałem w Grecji i na Cyprze jest mnóstwo kotów. Ale czy to powód żeby wyrzucać całkiem sprawne koty? Ten to praktycznie funkiel-nówka nie śmigany!
28.JPG
28.JPG [ 144.59 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Stojąc przy tym rondzie przez kilka minut (nie to, żebym się zgubił czy coś ;) ) miałem okazję obserwować ruch uliczny. Momentami wyglądało to tak, że sami kierowcy nie do końca wiedzą po której stronie jechać.
29.JPG
29.JPG [ 97.79 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Palma. Mógłbym mieć takich tysiące.
30.JPG
30.JPG [ 94.66 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Gdy tradycja łączy się z nowoczesnością ;)
31.JPG
31.JPG [ 138.68 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Cypr to bardzo dobry kierunek wycieczek. Jeżeli nie zależy Ci na moczeniu się cały tydzień nad morzem a wolisz zwiedzać i podróżować to możesz tak samo jak ja pojechać tam poza „wysokim” sezonem. Jest spokojniej, mniej tłoczno a temperatura to ok. 20 stopni.
32.JPG
32.JPG [ 114.63 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Skrzydlaty lew jest symbolem św. Marka ewangelisty. Zupełnie nie spodziewałem się tutaj tego pomnika. Co się okazało? Marek głosząc ewangelię dotarł także tutaj. Czyżby właśnie jego łódź przybiła do brzegu w tym miejscu?
33.JPG
33.JPG [ 88.8 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Mewy to chyba najbardziej standardowy element wszystkich nadmorskich kurortów.
34.JPG
34.JPG [ 74.14 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jako, że Larnaka znajduje się nad morzem to nie może zabraknąć plaż. Oprócz Januszów można spotkać także lądujące samoloty.
35.JPG
35.JPG [ 77.05 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Flamingi. Takie prawdziwe. Całe mnóstwo.
36.JPG
36.JPG [ 100.08 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Załącznik:
37.JPG
37.JPG [ 116.84 KiB | Obejrzany 3232 razy ]



Koniec części 2/3.
W części 3/3 m.in. najsłoneczniejsze miejsce na Cyprze i najbardziej niebezpieczna droga na lotnisko jaką w życiu pokonałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Cze 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Nieubłaganie zbliża się niedziela i poniedziałek a to oznacza wylot. Jednak żeby pożegnać się z Cyprem muszę dojechać do Pafosu.

Limassol
Uwielbiam podróżować koleją. Niestety na Cyprze ostatni pociąg wyruszył w trasę w 1951 roku. Obecnie trzon komunikacji międzymiastowej stanowią autobusy tak swojsko brzmiące: Intercity. Brak jest jednak połączenia bezpośredniego Larnaka – Pafos. Dlatego też postanowiłem skorzystać z przesiadki w mieście Limassol.

Komentarze do zdjęć tradycyjnie w opisach.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Przyzwyczaiwszy się do podróży po drugiej stronie jezdni można skupić się na widokach a te rzeczywiście są całkiem przednie. Część trasy przebiega tuż nad morzem.
38.JPG
38.JPG [ 68.55 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Teoretycznie linie Intercity mają wyznaczone dwa czy trzy przystanki w mieście, jednak kierowcy nie robią problemów przy prośbie o zatrzymanie się pomiędzy nimi (na przystankach komunikacji miejskiej). Trzeba jednak pamiętać żeby nie wstawać przed zatrzymaniem się autobusu. Prowadzący są bardzo na tym punkcie wyczuleni.
39.JPG
39.JPG [ 122.36 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Gdy już wyjdziemy na naszym ulubionym przystanku tuż przy morzu możemy zacząć podziwiać statki.
40.JPG
40.JPG [ 117.99 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Panorama wzdłuż morza to porządny spacer.
41.JPG
41.JPG [ 108.29 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jeżeli ktoś zmęczy się spacerem zawsze może odpocząć na kamieniach lub na molo.
42.JPG
42.JPG [ 118.57 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Limassol to typowo turystyczna miejscowość, jednak warto poświęcić kilka godzin na spacer.
43.JPG
43.JPG [ 128.96 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Na ulicach można znaleźć wiele małych kaplic i to bardzo dobrze wyposażonych. Są nawet dzwonnice.
44.JPG
44.JPG [ 137.76 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jest też nowoczesne budownictwo w klasycznym stylu.
45.JPG
45.JPG [ 68.05 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Węzeł przesiadkowy linii Intercity znajduje się tuż obok portu. Tak wygląda droga prowadząca do niego.
46.JPG
46.JPG [ 136.76 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Do portu kursują autobusy komunikacji miejskiej. Byłem ciekaw jak wygląda ten dworzec. Okazało się, że jest to zwyczajny parking z jedną wiatą przystankową. Oczywiście do autobusów Intercity można wsiąść także w mieście, ale trzeba uważać. Przystanki nie są w żaden sposób oznaczone.
47.JPG
47.JPG [ 87.63 KiB | Obejrzany 3058 razy ]



Pafos

Załącznik:
Komentarz do pliku: Dojechawszy do Pafosu ruszyłem w drogę do mojego hotelu. Wybór padł na Daphne Hotel Apartments, jednak nie dane mi było w min zamieszkać... W każdym razie cały czas towarzyszyła mi bardzo ładna pogoda.
48.JPG
48.JPG [ 33.31 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Przedstawiony na fotografii kościół nosi wezwanie św. Pawła, który wraz z apostołem Barnabą dotarł w to miejsce w roku 45. Oczywiście apostołowie rozpoczęli szerzenie chrześcijaństwa za co Paweł został skazany na biczowanie. Wśród kolumn ma znajdować się ta, która była jego pręgierzem. Sam kościół pochodzi z XIII wieku. Co ciekawe są tu odprawiane Msze św. w języku polskim.
49.JPG
49.JPG [ 105.4 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jak już wspomniałem miałem spać w Daphne Hotel Apartments, jednak po przybyciu na miejsce okazało się, że nie ma mojego pokoju. W myślach już widziałem scenę z Misia: Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz? Na szczęście nie było tak źle. Hotel miał over booking. Po około 15 minutach pani z recepcji przeprosiła za zamieszanie i zaproponowała nocleg w innym obiekcie (oczywiście bez dopłaty). W gratisie pojawiło się śniadanie (to rozumiem!). Nie powiem, byłem bardzo zadowolony ze zmiany. Obiektem okazał się Panareti Paphos Resort.
50.JPG
50.JPG [ 143.2 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Pokój całkiem przestronny, kuchenka, łazienka, szafa. To, co potrzeba na kilkudniowy pobyt. Mi jednak nie będzie dane tyle zostać.
51.JPG
51.JPG [ 67.38 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Zamiana była dla mnie całkiem na rękę. Dlaczego? Po pierwsze bliżej plaży – można było zobaczyć zachód słońca. Po drugie dorzucili śniadanie, jednak nie było powalające, przeciętne. Po trzecie, ale zarazem najważniejsze, było kilka kilometrów bliżej do lotniska. Niestety, ale oferta komunikacji miejskiej nie była powalająca a płacenie 30-40 euro za taksówkę nie wchodziło w rachubę.
52.JPG
52.JPG [ 45.42 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Piechotą na lotnisko

Załącznik:
Komentarz do pliku: Tuż po śniadaniu trzeba było szybko się spakować i ruszać w trasę. Patrząc na mapy google stwierdziłem, że nie będzie źle i szybko pójdzie. Tak... Miałem się o tym przekonać za kilkadziesiąt minut.
53.JPG
53.JPG [ 124.47 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Szybkim krokiem mijałem hotel za hotelem, pensjonat za pensjonatem. Za sto osiemdziesiątym ósmym jak gdyby nigdy nic na krańcu plaży wyłoniła się malutka cerkiew, która została niedawno zbudowana. Zgodnie z tabliczką umieszczoną obok jest to najbardziej słoneczne miejsce na Cyprze. Ile w tym prawdy? W każdym razie słońce całkiem nieźle przygrzewało.
54.JPG
54.JPG [ 68.14 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Cerkiew stanowi swojego rodzaju bramę do miasta. Na prawo od niej zaczynał się ciąg pensjonatów, na lewo już nic.
55.JPG
55.JPG [ 55.44 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Okej, wezwawszy pomocy Bożej trzeba ruszać dalej. Pozostały czas zaczął się niemiłosiernie kurczyć a droga wcale nie taka dobra...
56.JPG
56.JPG [ 101.94 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Na szczęście droga nie była cała ubłocona. Kawałek przebiegał obok gaju oliwnego. Tu miałem problem, ponieważ właściciel krzywo się patrzył na gościa z plecakiem chodzącym pomiędzy jego włościami. Szybkim krokiem i polną dróżką udało się dotrzeć do ogrodzenia lotniska. Zaczęły się widoki...
57.JPG
57.JPG [ 117.9 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: ...piękne widoki. Zaczęła się też nerwówka czy zdążę, bo czasu rzeczywiście coraz mniej. Ale dla takich widoków warto ryzykować!
58.JPG
58.JPG [ 162.9 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Idę i idę, powoli na horyzoncie zaczynają majaczyć budynki lotniska. Bomba, jestem coraz bliżej, jednak droga nie rozpieszcza. Obok ogrodzenia lotniska niby jest dróżka, jednak liczne chwasty skutecznie utrudniają drogę, tak samo jak obsuwająca się ziemia. W którymś momencie doszło do tego, że musiałem trzymać się siatki, żeby nie spaść.
59.JPG
59.JPG [ 146.16 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Na skraju lotniska ustawiono kilka nieużywanych śmigłowców.
60.JPG
60.JPG [ 120.65 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Czas czasem, lot lotem, ale pamiątkowe zdjęcie musi być.
61.JPG
61.JPG [ 108.7 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Są! Rybacy z samochodem! To znaczy, że już za chwilę będzie droga dojazdowa. Po kilku minutach udało mi się dotrzeć do tak wyglądanej drogi asfaltowej. Pomyślałem: jestem w domu, bo oto stoję przed budynkiem lotniska. Jezusie Nazareński! To jest lotnisko? Tu wybite okno, tu wywalony kosz, brud, ale zaraz... Dlaczego to wszystko jest zamknięte? Ludzie! Ja tu za 35 minut mam lot a wy mi lotnisko zamykacie! Okazało się, że trafiłem na lotnisko Pafos a i owszem, ale do starego terminala. Na szczęście kilka minut później trafiłem do nowego terminala. Była to praktycznie ostatnia chwila na kontrolę dokumentów i bagażu. Kilka chwil i byłoby za późno. Jak to mówią głupi ma zawsze szczęście.
62.JPG
62.JPG [ 87.87 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Okazało się, że trafiłem na lotnisko Pafos a i owszem, ale do starego terminala. Na szczęście kilka minut później trafiłem do nowego terminala. Była to praktycznie ostatnia chwila na kontrolę dokumentów i bagażu. Kilka chwil i byłoby za późno. Jak to mówią głupi ma zawsze szczęście.
63.JPG
63.JPG [ 67.15 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Utwierdziłem się w tym przekonaniu tuż po starcie samolotu. Patrząc na przebytą drogę aż się człowiekowi nie chciało wierzyć.
64.JPG
64.JPG [ 116.36 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Ale warto było.
65.JPG
65.JPG [ 141.8 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Nieco przedłużony wyjazd na Cypr. Czy warto? To zależy. Jeżeli ma być to pierwsza i ostatnia wizyta to zdecydowanie polecam poświęcić więcej dni bo Cypr jest tego warty. Jeżeli ma być to ekstremalne zwiedzanie to takich kilka dni będzie dobre.
66.JPG
66.JPG [ 87.47 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Jeszcze kilkugodzinna przesiadka w Ciampino i koniec.
67.JPG
67.JPG [ 116.92 KiB | Obejrzany 3058 razy ]


Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Cypr jest pięknym zakątkiem na ziemi do którego chętnie wrócę.

Koniec części trzeciej i ostatniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group