Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: LX100 warto?
#1 PostWysłany: 26 Cze 2018 21:39 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
Hejoo,

Szukam dobrego kompaktu, który głównie będę zabierał w podróże. Planuje również montować nagrane materiały. Od dłuższego czasu zastanawiam się co wybrać. Głównym kandydatem jest LX100. Pytanie jest proste - czy warto kupić LX100 czy da się znaleźć coś lepszego w tym samym przedziale cenowym?



Liczę na pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#2 PostWysłany: 26 Cze 2018 21:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Polecam przeczytać

zaawansowane-kompakty-w-podrozy,242,98726
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#3 PostWysłany: 26 Cze 2018 21:54 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
Sczytałem całość, ale mimo wszystko jest to wątek sprzed 2 lat. Od tego czasu może pojawiło się coś wartego uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#4 PostWysłany: 26 Cze 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
2 lata powiadasz...lx100 jest z 2014
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#5 PostWysłany: 26 Cze 2018 22:04 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
Dlatego pytam czy znajdę coś nowszego, w podobnej cenie, na podobnym poziomie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#6 PostWysłany: 26 Cze 2018 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
na pewno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#7 PostWysłany: 26 Cze 2018 22:29 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Mam ten sam problem a idealnego rozwiązania nie ma. Obecnie w rachubę u mnie wchodzą cztery aparaty: Lx100, Lx15, Rx100 M3 oraz G7 x Mark II. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy o których możesz poczytać na wszelkiego typu forach, i portalach fotograficznych. Ja przyjąłem kryterium, że kupię ten, który w połowie lipca będzie najtańszy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#8 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@kopija - Naprawdę są lepsze miejsca żeby poszukać bardziej precyzyjnych informacji na temat aparatów, oraz co pojawiło sie przez ostatnie 4 lata. Ktoś wyżej przytacza rx100 mk3. A przecież właśnie zapowiedziano mk6 (z nieco inną koncepcją niż wcześniejsze). Producenci wypuszcząją kilka nowych modeli rocznie, naprawdę jest w czym przebierać. LX100 (IMHO) wyglada dobrze już tylko na papierze. Jest wielki jak na kompakta, ma problemy z balansem bieli i ogólnie kolorystyką (do skorygowania w postprocessingu, ale nie każdy lubi sie bawić). Matryca pod kątem parametrów też trochę wczorajsza.
Zrób sobie zestawienie kompaktów z matrycą 1" i wiecej, nie ma ich aż tak dużo. Porównaj wymiary, parametry, przejrzyj zdjęcia i poczytaj na forach o potencjalnych problemach (np o przegrzewaniu się matryc przy filmowaniu) i wybierz coś co będzie Ci pasować. Nie myśl za długo, bo zanim zrobisz z tego doktorat, to się wakacje skończą. A jesli LX100 wydaje sie Tobie dobrym kandydatem i ogarniasz finansowo, to nie kombinuj tylko kupuj. To cały czas porządny aparat. A ostatecznie - jak większość - nie wykorzystać 50% funkcjonalności.
I wyluzuj, a jeśli już sie kogoś czepiasz, to chociaż poprawnie napisz jego nicka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#9 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:08 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@BrunoJ

I takiej odpowiedzi mniej więcej oczekiwałem i za to Ci dziękuje. Jednak da się odpowiedzieć merytorycznie, bez zbędnych uszczypliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#10 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Bez uszczypliwości to sie nie da. Mimo wszystko - wchodzisz tutaj jako nowy, to uszanuj indywidua które tutaj są dłużej od Ciebie i, wbrew wrażeniu które mogłeś odnieść, udzielają sie często i merytorycznie. Jedna z mniej lubianych postaw na forum, nie tylko tym, to właśnie "wpadacze" ktorym nie chce sie szukać, wolą rzucić pytanie (na dodatek mało związane z forum) i niech inni odpowiedzą, a co tam będę siedział i czytał. Tak więc zacząłeś kiepsko. Oby z fotografowaniem poszło lepiej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#11 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:19 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Rx100 M6 już jest. Niestety zabija ceną, a nowa koncepcja to krok w stronę serii TZ Panasonica. Lx100 mimo swoich lat to jeden z najlepszych kompaktów, pomimo upływu czasu. Jeżeli w dobrej cenie, brać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#12 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:28 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
-- 26 Cze 2018 23:22 --

A jak myślicie jak długo LX100 pociągnie jeszcze na odpowiednim poziomie? Właściwie 4 lata, a nadal z tego co widzę da się wyciągnąć z niego naprawdę cuda.

-- 26 Cze 2018 23:28 --

Jeszcze wracając do propozycji, które padły powyżej, to LX15 prezentuje się całkiem nieźle, co prawda wciąż nie tak dobrze jak LX100, ale jest 2 lata młodszy co może działać na jego korzyść.

@BrunoJ

Nie można od razu szufladkować na "wpadaczy". Bądźmy szczerzy i realni. Jeśli miałbym przejrzeć choćby 1/4 postów, które gdzieś pośrednio stykają się z tematem, który mnie interesuje, to spędziłbym tutaj jakieś 5 bitych dni. Zakładając, że nawet bym przejrzał wszystkie te posty, to i tak prawdopodobnie bym nie uzyskał odpowiedzi na swoje pytane. Dlaczego? bo wciąż idziemy do przodu - a nuż możliwe, że wyszło coś nowego, co jest warte uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#13 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:35 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Ja podzielę się wrażeniami z użytkowania Canona G7X (mark I) i później Panasonica LX15.
Generalnie- oba aparaty bardzo funkcjonalne, i dla mnie to złoty środek między zwykłym kompaktem, a czymś ambitniejszym. Miałem przez chwilę bezlusterkowca (Panasonic GF7), ale jakoś mnie to nie przekonało. Nie jestem fotograficznym zajawkowiczem który wstaje o 6 rano na wschód słońca, zależało mi na względnie dobrym aparacie "all in one". Będąc świadomym ograniczeń.

Tak jak wspomniałem, zarówno LX15 jak i G7X to bardzo udane konstrukcje. LX15 ma trochę więcej nowych "bajerów" typu 4k photo, ustawianie ostrości po zrobieniu zdjęcia, ale... jakoś zbyt często się z tego nie korzystało. LX15 teoretycznie jaśniejszy, ale również- różnice raczej kosmetyczne.
Na pewno dużym plusem G7X w stosunku do LX15 to zdecydowanie lepsza stabilizacja wideo. Tu różnica jest duża.
Ciekawe czy LX100 również ma tak słabą stabilizację? W końcu LX15 to teoretycznie znacznie nowszy model.

Ja ostatecznie LX15 oddałem, choć to dobry aparat. Ale G7X jakoś lepiej mi podpasował, i stwierdziłem że poczekam na następcę z 4K. Bo w sumie- jeśli to ma być aparat na parę lat- to tego najbardziej mi w nim brakowało (lubię kręcić wideo z podróży, a w domu duży tv ;))

Co do cen- również je śledzę i jakby nastąpiło jakieś tąpnięcie w jednym z nich, to być może bym się zdecydował. Generalnie żałuję sprzedaży G7X- pierwsza generacja była o kilkaset zł tańsza od obecnej, a różnice między nimi minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#14 PostWysłany: 27 Cze 2018 00:07 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@pebe86

Dziękuje za odpowiedź! Oglądałem wczoraj recenzję LX15 i właśnie gościu wspominał, że stabilizacja nie jest jakaś rewelacyjna. Natomiast gdy obejrzałem filmy zrobione właśnie tym aparatem+gimbal, to wyglądało to miodnie.

Mimo wszystko w moim przypadku stabilizacja to ważna rzecz - głównie zamierzam kręcić video. Lubie statyczne ujęcia, ale te w ruchu też są niezwykle ważne. W moim przypadku na tą chwilę mam wątpliwości LX100 czy nowszy LX15 - z lekką przewaga na starszego LX100.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#15 PostWysłany: 27 Cze 2018 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
A propos LX 100: na razie to chyba mój kandydat na ewentualny zakup ale nie ukrywam, że wolałbym nieco większy zoom. Nie zaraz jakiś superzoom 600 czy coś w tym stylu ale coś koło 120-150 miło by było mieć. Warunek raczej konieczny: zoomowanie pierścieniem i wizjer oraz jasny obiektyw i duża matryca (filmowanie czy odchylany ekran raczej nieistotne) Słyszał ktoś o czymś w stylu "LX100 z nieco lepszym zoomem" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#16 PostWysłany: 27 Cze 2018 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Ja też ostatnio stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na LX100. Na starcie odpadały dla mnie aparaty bez EVF więc wybór od razu się zawęził. G7X miał dużo gorsze recenzje od pozostałych więc odrzuciłem na starcie. Wybór pozostał w zasadzie pomiędzy LX100 a RX100. Czytałem trochę na forach i uwierzyłem w te opinie o tym jaki LX100 to dobry aparat (poza zbieraniem kurzu które zdarza się stosunkowo często, no ale to jest loteria). Gdyby mi zależało na tym aby aparat był jak najmniejszy to pewnie zdecydowałbym się na RX100. Mi jednak wymiary LX100 nie przeszkadzają i jestem bardzo zadowolony z zakupu, szczególnie, że udało mi się dorwać w dobrej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#17 PostWysłany: 27 Cze 2018 11:49 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@mordek

Kupowałeś nowy czy używany? Pochwalisz się za ile udało Ci się go kupić?

Czy opłaca się w ogóle kupować takie aparaty używane jeśli są one w bardzo dobrym stanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#18 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
1500zł, 1,5 miesiąca od zakupu (czyli prawie 2 lata gwarancji jeszcze). Dodatkowo pokrowiec, filtr i zapasowa bateria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#19 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:07 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 16
@mordek

To naprawdę gratuluję zakupu! Jeśli natrafiłaby mi się też taka okazja brałbym bez zastanowienia. Właśnie od wczoraj poluję już na aukcjach na coś wartego uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LX100 warto?
#20 PostWysłany: 27 Cze 2018 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dobra, to ja napiszę jak zrobiłem. Wynalazłem model z wystawy w Saturnie. Pogadałem ze sprzedawcą, potem z kierownikiem. Cenę można było zbić o około 200 PLN. Bo z wystawy i ostatni i czarny (koloru srebrnego są droższe). Moja deklaracja że przyjdę później i dostałem na piśmie o cenie. Dogadałem się jeszcze o rabat do karty pamięci. Udałem się wieczorem do innego Saturna i pokazałem dokument. Sprzedawca podał mi towar w pudełku z szafki. Udało się jeszcze taniej bo okazało się że ktoś zakosil baterie i lampę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group