Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Cze 2019 11:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Jako że nadziałem się na to, że od 18 czerwca nie jeździ już pociag na trasie Chełm-Kowel, byłem zmuszony improwizować. Byłem w Chełmie o 13:30 a pociąg do Kowla miał być o 14:40, jednak, jak wspomniałem, już nie jeździ. Więc przeszedłem się z plecakiem na trasę do Dorohuska i tam po ok. 30 min. zatrzymywania stopa, sympatyczny pan z Polski nadkładając drogi, dowiózł mnie na samo przejście. Tam nie ma przejścia pieszego, a na dodatek spieszyłem się na pociąg do Odessy o 20:10, więc dawaj do pierwszych samochodów i opisując sytuację załapałem się do kogoś, kto mnie przewiózł kawałek. Takich kawałków zaliczyłem z 5, ponieważ samochody na przejściu zatrzymują się chyba w 5 punktach. Więc i z 5 razy zmieniałem samochód, za każdym razem wysiadając z końca kolejki, idąc na początek i tam pytając o możliwość przejechania kolejnego kawałka. Ogólnie nie ma wielkiego problemu ze znalezieniem kierowcy, który nas kawałek podwiezie. Jednak oczywiście zdarzają się odmowy. Warto szczególnie po polskiej stronie łapać polskie samochody, bo wyjeżdzają wyjściem dla EU, więc kolejka jest krótsza. Jeśli jeden z pasażerów ma paszport ukraiński, wszyscy muszą stać na przejściu dla nieEU. Później po stronie ukraińskiej też warto stanąć przy samochodach na zielonej trasie, bo ją mniej sprawdzają, niż czerwoną. Pogranicznicy rozumieją sytuację, nie zastrzelą idącego pieszo, ale na pewno zawrócą i powiedzą, żeby łapać samochód. Że dla pieszych przejścia brak. Ostatni złapany samochód po załatwieniu formalności zawiózł mnie do Kowla na stację. Zapytałem ile, zaproponował 100 hrywn, 50 dołożyłem od siebie, bo bez niego byłoby ciężko.
Ogólnie od wyjścia z pociągu w Chełmie do momentu stanięcia na dworcu w Kowlu, zajęło mi to jakieś 4h. Chociaż parę osób mówiło, że raczej mi się nie uda. Udało się, a nawet byłem z 1h przed czasem. Jednak, jak pisałem, sprężałem się ostro, łącznie korzystając chyba z 6 samochodów i uprzejmości ich kierowców. Normalny czas oczekiwania na przejściu dla samochodu to podobno 6-8h (tylko przez przejście-nie licząc dojazdów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:25 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 26
No to ja miałem szczęście. Od jakiegoś czasu myślałem o wycieczce do Kijowa przez Kovel właśnie. Podróż wstępnie planowałem na sierpień, ale ostatecznie pojechałem w maju. I całe szczęście:) Szkoda tego połączenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:43 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Przy takim ruchu Ukraincow likwidacja pociagu Chelm - Kowel wydaje sie byc nieco dziwna...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group