Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 16 Sie 2016 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
tmk napisał(a):
Burdzio napisał(a):
Raczej wprowadzenie nowych cen do kas fiskalnych albo ich legalizacja czy jak to się tam nazywa.

Wprowadzenie nowych cen na liście towarów/usług w kasie fiskalnej nie wymaga wyłączania ich z użytku na tak długi okres zwłaszcza, że w tych ich kasach pozycji jest raptem kilka (bilet, słuchawki, poduszka, itp.). Nie ma czegoś takiego jak legalizacja kasy, jest przegląd okresowy-ustawowy ale to serwis kas załatwia od ręki. Zamknięcie roku obrotowego (dziwnie to brzmi) też nie wymaga wyłączania kas z użytku bo każdy kto ma kasę, robi codziennie raport dobowy a co miesiąc miesięczny i przekazuje to księgowości. Powód więc musiał być inny choć teraz to już mało ważne bo przerwa trwała do 5 sierpnia.
Tylko tak - wprowadzić nowe ceny ktoś musi z biura. Biuro jest w Warszawie, baza w Krakowie czyli trzeba zebrać wszystkie kasy i wysłać do biura. Jakby aktualizować po jednej to w jednym autobusie bilet byłby za 59 w innym 84 ;)

Manuel napisał(a):
Dzisiaj pasażerowie Lux Expressu z Krakowa (odj. 0:30) dostali smsy, iż w związku z opóźnieniem odjazd odbędzie się o godz. 3:00. Kurs z Pragi.

Z tego co wiem dojechał do Pragi ok. 10:30, żeby wrócić kierowcy muszą zrobić 9 godzin przerwy więc wyjechali przed 20. I tak musieli ostro grzać. Oczywiście pasażerów nic to nie powinno obchodzić, sam przyjechałem Luxem o 16 z Budapesztu i na szczęście pojechałem Bocianem o 1:35.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#922 PostWysłany: 16 Sie 2016 14:21 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 13
Cześć,
ktoś w lutym napisałem w tym temacie, że wylatuje Lux Special z połączenia Wilno Warszawa.
Prawda to, że już nie jeżdżą tymi wygodniejszymi maszynami do PL? Wie ktoś coś?

Na stronie przewoźnika faktycznie nie ma info, że special, ale jest kurs 15:40 z Wilna do Warszawy, który na praktycznie każdy dzień jest droższy od pozostałych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 16 Sie 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Nie jeżdżą. 9.40 i 15.25 z Warszawy to kursy obsługiwane przez autokary Lux Express, a dwa pozostałe przez Simple Express przemalowane na Lux Express.
Góra
 Profil Relacje PM off
ppp211 uważa post za pomocny.
 
      
#924 PostWysłany: 28 Sie 2016 13:36 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
bo76 napisał(a):
Dwa pytania:
Gdzie zatrzymuje się Lux w Pradze? Mam przyjazd PB a wracam Luxem, więc nie będę wiedziała, gdzie przyjeżdża, żeby iść w to samo miejsce. Tzn wiem, że dworzec Florenc, ale co poza tym? Jakiś nr peronu, tam gdzie PB itp.? Będziemy z dziećmi, wolałabym nie latać po całym dworcu i szukać.

Dworzec Florenc nie jest taki duży jak się wydaje. My, tydzień temu wracaliśmy LE o 23:40 to ze stanowiska nr 8. Gdy przyjeżdżaliśmy do Pragi, wysiadaliśmy tuż przed budynkiem gdzie jest kawiarnia i punkt informacji turystycznej. Nie ma tam peronów, 9 stanowisk jest umiejscowionych jakby na łuku, reszta na środku placu, naprawdę trudno się tam zgubić. Zwróć tylko uwagę czy autokar który przyjechał, jedzie w Twoją trasę bo czasem kierowca źle ustawi wyświetlacz i nie zwróci na to uwagi (nasz pokazywał trasę do Warszawy, przez Kielce i nic poza tym, nie wiedzieliśmy czy to ten kurs, przez Kraków, dopiero później drugi kierowca to poprawił), najlepiej zapytać kierowcę i się upewnić.
Cytuj:
Druga sprawa - zwrot jednego odcinka trasy międzynarodowej z promocji za 19zł - ile dostanę zwrotu? Faktycznie grosze? W regulaminie baaardzo mieszają, niejasne to jest.

Bilety promocyjne, na trasach międzynarodowych, wg regulaminu, nie podlegają zwrotowi pieniędzy, niestety... Ja się walnąłem przy rezerwacji, musiałem trzy bilety anulować i rezerwować ponownie więc, w drodze wyjątku (bo zamawiałem je ponownie), zgodzono się na zwrot kasy. Tu akurat wykazano się wyrozumiałością wobec klienta, i to się chwali LE.

Z innej beczki... Czytając ten wątek, jeszcze przed wyjazdem do Pragi, miałem mieszane uczucia co do tej podróży. Bałem się, że może coś wypaść niespodziewanego. No i jak już dostałem sms, że odjazd z Krakowa opóźni się o 50 minut to nie powiem abym się z tego powodu ucieszył... Na szczęście kierowca nadrobił czas i byliśmy na siódmą rano w Pradze. Za to w drodze powrotnej, na przystanku w Brnie, okazało się, że za nami, jakaś "skośnooka" pani, zajęła miejsce jednej dziewczynie w Brnie wsiadającej i z rozbrajającym uśmiechem, udawała, że nie wie o co chodzi gdy ta próbowała jej uzmysłowić, że zajęła jej miejsce. Kierowca znalazł jej inne miejsce, obok... cholernie chrapiącego faceta, w dodatku gadającego przez sen :lol: Dziwi mnie tylko, że nie raczył podejść do owej pani i poprosić o jej bilet aby sprawdzić czy rzeczywiście nie usiadła na czyimś miejscu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 28 Sie 2016 19:13 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Która firma wg. was mogłaby stać za tymi atakami na facebooku?

Najpierw jako jakiś Karol czy Adrian - chyba zbanowali, teraz jako niejaki Witold Z. wypowiada się na temat firmy. Ja wiem że niektórzy (anty)fani są bardzo zagorzali, ale ten wypowiada się dosłownie pod co drugim postem, wyłącznie w negetywnym stosunku do firmy. No i nawet jak nie wie co napisać to musi, i potem się okazuje że "coraz więcej kierowców nie mówi po polsku ani po angielsku" xD

Którzy niby? Litewscy? Mówią na tyle żeby się porozumieć! Ci obsługujący połączenia np. Tallin - Narva? A po co by mieli?
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 28 Sie 2016 20:12 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
jeżeli chce wypowiadać się na temat firmy niech się wypowiada nie możemy mu zabronić ,nawet jeżeli jest trollem , my na to wpływu nie mamy , swoją drogą LE pomału niszczy sobie renomę w POLAND ,ale to tylko moje danie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 28 Sie 2016 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
steward napisał(a):
Która firma wg. was mogłaby stać za tymi atakami na facebooku?

Najpierw jako jakiś Karol czy Adrian - chyba zbanowali, teraz jako niejaki Witold Z. wypowiada się na temat firmy. Ja wiem że niektórzy (anty)fani są bardzo zagorzali, ale ten wypowiada się dosłownie pod co drugim postem, wyłącznie w negetywnym stosunku do firmy. No i nawet jak nie wie co napisać to musi, i potem się okazuje że "coraz więcej kierowców nie mówi po polsku ani po angielsku" xD

Którzy niby? Litewscy? Mówią na tyle żeby się porozumieć! Ci obsługujący połączenia np. Tallin - Narva? A po co by mieli?

Moim zdaniem żadna. Karola nie kojarzę, natomiast Adrian (ze zdjeciem Tomasza Ch.) to gość który na fanpage każdego przewoźnika trolluje (OK Bus, PB, Lux). Z resztą i na Luxie i na PB został zbanowany.

Witold Z. to natomiast typowy hejter, a pewnie nigdy Luxem nie jechał :D Chociaż akurat faktem jest, że dla większości kierowców z Krakowa praca w Luxie jest pierwszą na autobusie innym niż Solaris czy Mercedes Sprinter...

Jak dla mnie to żaden firmowy troll. Jedynym trollem firmowym jest Marcin K. z kotem na profilowym, który uaktywnia się jak PolskiBus zaliczy wtopę i wyzywa pasażerów :D


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Sie 2016 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Dane osobowe
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#928 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Zmiany w rozkładzie jazdy:
Zawieszenie trasy Warszawa-Rzeszów (ostatni kurs 18.09.2016.)
Zmiany w połączeniu do Budapesztu, obowiązują od 17.10.2016
Zmiany w kursach do Pragi, ważne od 17.10.2016
Zmiany na trasie Warszawa-Kielce-Kraków, ważny od 17.10.2016
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Nowy rozkład

Załączniki:
luxe.png
luxe.png [ 191.08 KiB | Obejrzany 1735 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
W mailingu juz jest nowy rozklad a na stronie wciaz stary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#931 PostWysłany: 02 Wrz 2016 17:46 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
no czyli definitywny koniec z "krajówkami" (zostaje tranzyt 1x dziennie Suwałki - Kraków i raz dziennie Suwałki - Poznań, ale gorszymi autokarami) i jako takim "LuxExpress Poland". Zostanie baza w Krakowie, jak Polskibus porobi trochę akcji typu obecna "Kraków - świat za 14+1" to i bazę się zlikwiduje a autokary przerzuci do Estonii, w sam raz na wypełnienie (teoretycznych) braków po Superbusie.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#932 PostWysłany: 02 Wrz 2016 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Ech wielka szkoda, bo komfort był bardzo dobry, do tego tablety. Szkoda że nie dotrwali, z autokarami do Gdańska. Nie ma co podroż z nimi była dobrą opcją.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#933 PostWysłany: 02 Wrz 2016 23:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
no i tak właśnie myślałem że będzie , pisałem kilkadziesiąt postów wcześniej i moje przypuszczenia sprawdziły się , ach nie zawojowali rynku za mała reklama , marketing , wykoszenie przez konkurencję , będzie tak że nie będzie w PL żądnego lowcost autokarowego , smutne ale prawdziwe , widać co dzieje się na rynku komunikacji autokarowej , chodż dziwię się że LE odpuszcza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#934 PostWysłany: 03 Wrz 2016 00:49 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 77
prawda taka, że autokary przegrywają z pociągami...

polskibus też odpuszcza, tnie trasy krajowe i przenosi ciężar na trasy międzynarodowe oraz lokalne, za niedługo z PB zostanie tylko platforma sprzedażowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#935 PostWysłany: 03 Wrz 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Rzeszów wróci.Faktycznie stawiają na trasy międzynarodowe.W planach mają nowy kierunek Warszawa/Rzeszów/Lwów!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#936 PostWysłany: 03 Wrz 2016 14:44 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 121
kaviorwiki skąd wiesz? na FB napisali ze nie ma szans na powrót :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#937 PostWysłany: 03 Wrz 2016 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Dzwoniłem na infolinię w związku ze zwrotem biletów i zapytałem.Mają takie plany,ale nie wiem od kiedy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#938 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:20 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Ciekawe jakby wyglądał rozkład jazdy, skoro na tej chorej granicy z UA stoi się ruski rok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#939 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:32 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Do Moskwy i Sankt Petersburga jeżdżą to i Lwów przeskoczą.
mnie martwi że PB zamiast na zarabianiu będzie cały czas się skupiać na dogryzaniu LE.
przykład Praga - Kraków (-Rzeszów-Lublin) przez ponad rok śpiewka że "nie da się bo busiarze i stowarzyszenie tacy niedobrzy" a jak LE wprowadził Kraków - Praga to PB zaraz też potrafił.
Warto pamiętać że grafika z 3 nowymi liniami do Lublina była dla PB mało realna, typowe gruszki na wierzbie. tak samo się może okazać ze Lwowem, że nagle PB znajdzie miejsce na Linię do Lwowa tylko żeby wybić LE. i w ten sposób PB zabija konkurencję jak i samego siebie...
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#940 PostWysłany: 05 Wrz 2016 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
kaviorwiki napisał(a):
Dzwoniłem na infolinię w związku ze zwrotem biletów i zapytałem.Mają takie plany,ale nie wiem od kiedy.

O tym Lwowie to w lutym już słyszałem, z resztą chyba na forum o tym pisałem, więc chyba nie spieszą sie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 57  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group