Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:58 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Mały update z Luksemburga. Stolica jak najbardziej na tak. Fajnie pochodzić po centrum, powspinać się stromymi uliczkami, odwiedzić kazamaty (4 euro, czas zwiedzania max 1h), wejść do katedry Notre Dame, poużywać trochę życia nocnego. Mnie zaskoczyły bardzo przyzwoite ceny jak na stolicę jednego z najbogatszych krajów świata. Zamek w Vianden to wypas absolutny (6 euro, do 2h zwiedzania), samo miasteczko też klimatyczne. Spędziłem 2 noce w szeroko opisywanym tutaj hostelu i wszystko było w należytym porządku (może oprócz mrówek w pokoju ;)) Śniadania naprawdę niezłe. Państwo idealne na wypad weekendowy. Budżetu nie zrujnuje, a wrażeń kupa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#22 PostWysłany: 18 Cze 2016 10:36 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 36
Loty: 39
Kilometry: 83 437
Co do sklepów to w centrum w soboty od 8 do 18 czynna jest Alima (11 Avenue de la Porte-Neuve,2227 Luxembourg,Luksemburg), a w niedzielę również monop', ale tutaj ceny już trochę wyższe. (Monop’, 14 rue Chimay, Luxembourg-ville).

Na przystanek najbliżej cmentarza wojskowego dojeżdżają autobusy 15,20,25.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
marjuszs uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 26 Cze 2016 21:36 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
Stolica jak najbardziej warta zobaczenia. Bez problemu można niskobudżetowo tam zawitać. Przyjemnie miasto. Byłem przez weekend i co zadziwiające - brak tłumów. Piątek wieczór a w mieście spokój. Sporo urokliwych miejsc z pięknymi widokami. I to czyściutkie powierze, cudo. Na pewno warto wybrać się na Kirchberg, zwłaszcza jeśli ktoś lubi nowoczesne budynki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Lip 2016 21:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Wspomniana winda łącząca dolne i górne miasto znajduje się na dole TUTAJ a na górze TUTAJ. Jest darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 31 Lip 2016 10:43 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 14
W soboty komunikacja autobusowa jest za darmo.
Odnośnie sklepów to tanio można zrobić zakupy w Lidlu (otwarte również w niedziele).
Luksemburg jest dość mały wiec w weekend można zobaczyć większość atrakcji, w dodatku Ryanair otworzył pierwsze połączenia z lotniska Findel (na razie UK, i Portugalia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sie 2016 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 42
Potwierdzam - w soboty komunikacja w mieście za free.
Z tanim sklepem spożywczym w samym centrum mieliśmy kłopot. A tak ogólnie to żadnego sklepu spożywczego nie widzieliśmy zwiedzając miasto. Nastawieni byliśmy na zwiedzanie ale było potrzebne mleko więc myśleliśmy że przypadkowo kupimy. Nic z tego. Przypomniałem sobie że właśnie tu na forum czytałem o markecie koło dworca. Trochę z drogi nam było ale znaleźliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 24 Sie 2016 10:22 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Tak, w okolicach dworca jest Carefour Express i trochę dalej drugi market lokalny.
W starym centrum był tylko jakiś mały sklepik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sie 2016 17:41 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Nocleg w Youth Hostel Luxembourg jest jeszcze jakieś 3EUR tańszy z legitymacją PTTK 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Maj 2017 13:57 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 51
Zdrożały nieco bilety wstępu do atrakcji:
kazamaty kosztują obecnie 6EUR
zamek w Vianden - 7EUR

Most Adolfa nadal w remoncie, zakryty prawie całkowicie - chyba ani jednego zdjęcia mu nie zrobiłem.

Jeśli ktoś ma jeszcze jeden dzień może przejechać się do miejscowości Echternach - samo miasteczko całkiem przyjemne, choć małe (5k mieszkańców), za to w pobliżu mnóstwo ciekawych szlaków pieszych przez lasy i górki. M.in. Mullerthal Trail.

W pobliskiej miejscowości Berdorf jest wieża wodna przerobiona na muzeum techniki - mnie nie przekonała do wstępu (3,5EUR) i skończyło się na fotce z zewnątrz.

Poruszając się komunikacją po prowincji trzeba uważać żeby gdzieś nie utknąć - sporo autobusów jeździ do ok. 20:00, a w maju prawie jeszcze nie widać wieczora.

Szacunkowe ceny:
piwo w Vianden w reprezentacyjnym punkcie - ok. 4EUR/0,33 lub 5,5EUR/0,5 ale tylko jedno do wyboru
piwo w Clausen w jednej z knajpek (nie kojarzę nazwy, coś z klimatach brazylijskich) - 4EUR/0,33
piwo w Echternach w knajpce na głównej ulicy - 2,6EUR/0,33
piwo w sklepach i na stacjach benzynowych - ok. 1,5EUR/0,5
kebaby ok. 5EUR
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 01 Sie 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nikt nie wspomniał a moim zdaniem atrakcja jak najbardziej godna uwagi.
Wieża z platformą widokową i windą https://goo.gl/maps/ggGqX8TMXVE2 Rożnica poziomów 65 metrów i bardzo ładny widok na dolne miasto i Clausen.
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 112.06 KiB | Obejrzany 11508 razy ]

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 178.29 KiB | Obejrzany 11508 razy ]

Załącznik:
wieża.jpg
wieża.jpg [ 68.24 KiB | Obejrzany 11508 razy ]

W kontekście tego co tu pisano, że miasto nie żyje, chciałem powiedzieć, że w weekend był taki najazd Germańców i Francuzów, że bylem w szoku. Wieczorem alko lał się szerokim strumieniem a atmosfera jak na Temple bar co najmniej.
W sobotę trafiłem na rewelacyjną imprezę Blues'n Jazz Rallye. Z tego co widzę to jest to cykliczna impreza. Po mieście rozsiane są sceny na których odbywają się koncerty, oczywiście wszystko za free. Genialna atmosfera i trafiłem na kilka świetnych koncertów.
Tutaj widać dwie sceny

Załączniki:
koncert.JPG
koncert.JPG [ 282.38 KiB | Obejrzany 11508 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Gru 2019 20:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Jarmark Bożonarodzeniowy taki jak wszędzie, grzane winko za EUR 3 itd.
Drewniane budy zarówno na The Place d'Armes, przy "Złotej Damie" (Monument of Remembrance) jak i na Place Guillaume II, gdzie jeszcze dodatkowo jest obecnie sztuczne lodowisko. Trochę to wszystko kiczowate, subiektywnie rzecz biorąc.

Co do atrakcji, polecam free walking tour, codziennie o 11.00, info można znaleźć w necie. Dwugodzinny spacer i mamy sporo atrakcji w centrum po drodze, później można do nich wrócić.
Do tzw. części europejskiej można podjechać autobusem. Do Europejskiego Banku Inwestycyjnego można podejść, ale zdjęcia robić tylko z chodnika :) Jak tłumaczy ochrona - "teren prywatny". TSUE też tylko z zewnątrz, chyba że ma się kogoś znajomego w środku. Budynków Parlamentu Europejskiego zwiedzać nie wolno. Sporo się tam obecnie buduje. Generalnie wszystko z zewnątrz, ale i tak warto jeśli ktoś ma wolne 2 godziny na dojazd i spacer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Gru 2019 23:38 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
Jarmark Bożonarodzeniowy taki jak wszędzie, grzane winko za EUR 3 itd.
Jestem od kilku dni w Lux i Jarmark na rynku jest o tyle inny od innych, że wieczorami na scenie gra na żywo orkiestra. Największy ruch w piątek i sobotę, w niedzielę wieczorem można na spokojnie i bez tłumów pochodzić między budkami. Dziś (wtorek) w południ też spory ruch, korpoludki opuściły biurka i na winko....
Co do cen min.: wino grzane od 3,5-6 eur (zależy od miejsca) + kaucja za szklankę/kubek 1-6 eur (można oddać i odzyskuje się kasę lub ozdobny zatrzymać na pamiątkę), kiełbasy (biała i czerwona) w bułce 3,5 eur. Jarmark na Rynku tańszy od tego pod Złotą Damą.
Komunikacja w weekend darmowa dla każdego (w tyg. bilet kosztuje 2eur/2h), komunikacja nocna (pt/sob i sob/niedzielę oznaczenie linii C) także darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Paź 2020 11:39 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
A propo cmentarzy to ten niemiecki nr 1. Pięknie wygląda jesienią obsypany złotymi liśćmi. Amerykański też ok, ale większy urok ma zdecydowanie niemiecki jak dla mnie. Spod niemieckiego można wrócić do miasta busem 163.10 min jazdy w niedzielę. W tygodniu pewnie więcej. Polecam aplikacje komunikacji miejskiej, świetna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group