Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
ten numer: +48 22 512 3917 jest wyłączony on tygodnia i na ten kiedyś szło bez problemu się dodzwonić. U dołu strony jest jeszcze ten numer +48 22 512 3920.

[ 2061 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
#1961 PostWysłany: 21 Gru 2022 10:26 

srebrny
Pytanie czy to będzie wetlease LH, bo jeśli nie to koniec ze zbieraniem mil i salonikiem.

"Nie Lufthansa, a linia Air Dolomiti będzie odpowiedzialna za realizację większości rejsów niemieckiej linii z Frankfurtu do Katowic i Wrocławia. Przewoźnik z Włoch jest częścią Lufthansa Group."

Pasazer.com: Air Dolomiti poleci z Katowic i Wrocławia.
https://www.pasazer.com/news/462411/air ... lawia.html
Zeus lubi ten post.

#1962 PostWysłany: 21 Gru 2022 12:20 

Podpowie ktoś co robię nie tak próbując zabukować multi-city? Zarówno w Lufthansie jak i Austrianie dostaję za każdym razem taki błąd:

"Unfortunately the class of travel you originally requested is no longer available on at least one of the following flights or legs quoted. Therefore please keep this in mind when selecting your flights. (5003)"

Szukam np. KRK-BKK oraz BKK-WAW, ale też inne kombinacje. Gdy szukam RT KRK-BKK czy WAW-BKK to działa ok.
 Relacje PM off  

#1963 PostWysłany: 22 Gru 2022 00:43 

Dużo podróżuję, ale z tak złymi liniami nie miałem jescze nigdy do czynienienia. Lot z Bankok przez Monachium do Gdańska - najdroższy
i najgorszy w moim życiu. Obsługa w samolocie obcesowa, wręcz niegrzeczna, w samolotach ciasno i nie wygodnie, jak w samolotach krótkiego zasięgu, niedobre jedzenie. W Monachium w drodze powrotnej do Gdańska samolot nie wystartował, setki osób w kolejce do serwisu Lufthansy (5h stania w kolejce) z 8 letnim dzieckiem i po 20h podróży
z Bankoku, Personel kompletnie nie radził sobie z problemem, bilety
zostały przebukowane na kolejny lot, który się nie odbył.
Lufthansa nie zapewniła nam hotelu! Otrzymalimaliśmy informację, że nasz lot powrotny odbędzie się za dwa dni. Przewźnik za przyczynę podawał złe warunki pogodowe, co było ewidentnym kłamstwem, samoloty innych lini lotniczych startowały - pogoda nie była zła (temperatura 0 st bezwietrznie, dobra widoczność, w Gdańsku słonko i doskonała widoczność) Postanowiliśmy wrócić na własną rękę pociągiem, zwróciłem się z prośbą o oddanie naszych bagaży - tu napotkałem zdecydowany opór
i straszenie policją. Wypełniliśmy na lotnisku dokumenty i zapewnino nas, że w ciągu max 5 dni bagaże zostaną do nas dostarczone. To oczywiście okazało się kolejnym kłamstwem, kilkadzisiat telefonów, wysłanych maili i masa czasu poświecona na bezproduktywną korespondencję. Bagaży nie odzyskaliśmy, czujemy się okradzeni przez Lufthansa. Wszystkie koszty powrotu i hotel pokryliśmy z własnych środków. Córka jest bardzo rozżalona, rozpacza o brak swojej przytulanki, którą miała od urodzenia.
Bardzo to przykre jak ktoś za nie małe pieniadze (bilety kosztowały 15tyś zł) tak traktuje swoich klientów i nie raczy nic zrobić aby
zadośćuczynić poniesine straty i koszty.
Dla mnie to jawne złodziejstwo !
 Relacje PM off  

#1964 PostWysłany: 22 Gru 2022 00:56 

srebrny
15 tyś. zł. jak za bilety OW z Bankok to bardzo tanio. To lotnisko, z którego generalnie nawet za milion złotych nie polecisz.
Zatem nie narzekaj....
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1965 PostWysłany: 22 Gru 2022 01:21 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 406
Kilometry: 846 754
SPLDER napisał(a):
Pytanie czy to będzie wetlease LH, bo jeśli nie to koniec ze zbieraniem mil i salonikiem.

"Nie Lufthansa, a linia Air Dolomiti będzie odpowiedzialna za realizację większości rejsów niemieckiej linii z Frankfurtu do Katowic i Wrocławia. Przewoźnik z Włoch jest częścią Lufthansa Group."

Pasazer.com: Air Dolomiti poleci z Katowic i Wrocławia.
https://www.pasazer.com/news/462411/air ... lawia.html
LOL wszystko będzie po staremu. Dolomiti raz w tygodniu bywa w WAW jako LH tak jak Air Baltic jako Swiss który czesciej jest w waw jako Helvetic. Roznica dla pasazera jest tylko na pokładzie.
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.

#1966 PostWysłany: 24 Gru 2022 10:43 

Loty: 144
Kilometry: 351 851
Takie pytanie mam dotyczące bagażu nadawanego. Taryfa Eco Light WAW-HNL, WAW-MUC Lotem, MUC-LAX Lufą, LAX-HNL United. Kupowane bezpośrednio w Lufthansie. Przy sprawdzaniu na stronie/w aplikacji Lufthansy jest informacja, że nie ma bagażu, ale... Jak w aplikacji klikam na swój profil M&M i z tego poziomu wyświetlam rezerwację to pojawia mi się takie cudo. Ktoś miał podobnie? Uwzględnią?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#1967 PostWysłany: 24 Gru 2022 13:47 

niebieski
W LH na połączeniach long haul w przypadku dolotu wykonywanego przez LO/UA klasa rezerwacyjna to minimum L. W takim przypadku mimo taryfy Eco light system przyznaje 1x 23kg. W Twoim przypadku - w obie strony.
W obie strony rejsy długie powinny być realizowane przez przewoźników z grupy LH (Swiss jest niepewny), a przewoźnikiem z "prawa pierwszego przewoźnika" linia partnerska.
 Relacje PM off  

#1968 PostWysłany: 28 Gru 2022 14:13 
Awatar użytkownika

Mam kupione BER- FRA - PTY - FRA - BER LH/Discover, economy light - nastąpiła zmiana godzin lotu powrotnego FRA-BER, którą chciałem wykorzystać.

Dzwoniłem na infolinię (końcówka 17 - dla potomnych - czas oczekiwania 30 sek) i tak:
- dowiedziałem się, że nie mogę zmienić lotniska powrotu na KRK/KTW (spodziewałem się);
- miałem przygotowane interesujące mnie opcje ze spacerami via YYZ (AC) lub JFK-EWR (Copa, United), czy przez MEX/CUN (Copa/LH) wiec je Panu recytuję, na co po długim namyśle pada odpowiedź, że w zasadzie to możemy coś spróbować pokombinować ale tylko w zakresie Lufthansa Group i via FRA, czyli w zasadzie te ocpcje, które wyświetla automat (miły chłopak, ale nie brzmiał jednak przekonująco).

Jak to widzicie (z doświadczenia), jest sens próbować w inny dzień, złapać innego konsultanta, czy rebooking na PTY-YYZ-BER czy opcje via NYC/MEX/CUN są zupełnie nieosiągalne?
 Relacje PM off  

#1969 PostWysłany: 28 Gru 2022 14:40 
Awatar użytkownika

platynowy
Nie, jeżeli grupa Lufthansy (LH, LX, OS) ma loty własne do Twojej destynacji to baaardzo trudno będzie Ci włożyć na bilet jakikolwiek lot linią spoza grupy. Miejsce przesiadki FRA/MUC/ZRH/MUC jest bez znaczenia.

Ostatnio edytowany przez kemot, 28 Gru 2022 14:53, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
elgigio uważa post za pomocny.

#1970 PostWysłany: 28 Gru 2022 14:43 
Awatar użytkownika

złoty
Moje doświadczenie mówi, że zmiana BER tylko w odległości 200 mil. A jeśli chodzi o zabawy routingiem, to jeśli pierwotnie była to tylko grupa LH - to tylko w jej ramach możesz zmieniać. Co do FRA, zdarzyło mi się zmienić punkt wylotu\przylotu spoza Europy (ale też w ramach hubów grupy LH).
 Relacje PM off

#1971 PostWysłany: 28 Gru 2022 14:44 
Awatar użytkownika

Loty: 174
Kilometry: 303 254
srebrny
są osiągalne.
Miałem podobny problem (Panama) i chciałem przesunąć o dzień później na lot pierwotny, to pani usilnie próbowała mnie przerobić na przesiadkę CUN lub przez USA. Po informacji, że nie mam wizy a potrzebuję, wcisnęła mi przesiadkę w meksyku lot COPA.
później ten lot też się zmienił wiec dostałem to co pierwotnie chciałem.
na infolinii wymyślają czasem dziwne zasady których nie ma. Nie warto się kłócić. HUCA do skutku.
Ach i zmieniłem Berlin na Wrocław
 Relacje PM off

#1972 PostWysłany: 28 Gru 2022 14:55 
Awatar użytkownika

Szkoda. Trochę mnie zmyliła w tym zakresie jedna z opcji dostępnych z automatu przez manage booking na stronie LH. Jest tam do wyboru PTY- EWR - BER realizowany przez United z tym, że z krótką 3 godz. przesiadką. Miałem nadzieję, iż uda się to jakoś wydłużyć.

EDIT - o, to będę jednak próbował, może trafię na bardziej życzliwą duszę, dzięki.
 Relacje PM off  

#1973 PostWysłany: 28 Gru 2022 17:20 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mi bez problemu zmieniono lot bezpośredni z FRA do BOG, na przesiadkowy w EWR UA (w tym dniu nie latała LH).
Więc można latać liniami spoza grupy.
 Relacje PM off  

#1974 PostWysłany: 28 Gru 2022 17:29 
Awatar użytkownika

platynowy
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego tak się stało - w tym dniu nie latała LH.
 Relacje PM off  

#1975 PostWysłany: 28 Gru 2022 17:43 
Awatar użytkownika

złoty
To może inny przypadek - mam sobie zawieszony bilet EU-SYD przez SIN (ostatni lot SQ). Jak sobie wyszukuję loty przez stronę LH, to wśród proponowanych jest ten lot przez SIN, ale też np. przez LAX (pierwsz lot UA). Przejdzie taka zmiana, by zrobić sobie RTW?
 Relacje PM off  

#1976 PostWysłany: 28 Gru 2022 18:28 

srebrny
Jeśli lotnisko początku i końca podróży się nie zmienia to pewnie jakaś szansa jest. Sama taryfa raczej na taką zmianę nie pozwala.

Tyle że mając do wyboru UA i SQ to wybór jest oczywisty, że lepiej lecieć przez SIN.
abelincoln uważa post za pomocny.

#1977 PostWysłany: 28 Gru 2022 19:06 

HON fly4free
Wcale nie jest oczywisty - w zależności od okoliczności (metal, klasa rezerwacyjna itp) i potrzeb, wolałbym przez US bo za ten routing będzie więcej mil niż via SIN. Co do opinii o samych liniach, IMHO UA wcale nie jest taki zły, a SQ taki dobry, jak je często malują.
 Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.

#1978 PostWysłany: 28 Gru 2022 20:38 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 240 245
złoty
U mnie w ubiegłym tygodniu pojawił się schedule change na powrotnym locie na trasie SEA-FRA-CPH (data majowa). Lufthansa najwyrazniej nadal dopasowuje/tnie siatke i niedzielna rotacja SEA-FRA wyleciala z rozkladu, wiec system automatycznie wybral mi lot poniedzialkowy, a niekoniecznie usmiecha mi sie dodatkowy dzien urlopu w USA. Bylem przekonany, ze na infolinii zaproponuja mi np. polaczenie z dodatkowym segmentem United w Stanach i potem przesiadke na inny lot z grupy LH (np. via ORD), bo takie polaczenia pokazywaly sie tez na stronie LH. Pani rowniez je widziala u siebie, ale uparcie obstawala przy tym, ze nie wolno im oferowac takich kombinacji i moze dac mi tylko lot z grupy LH, wiec w koncu zmienilem date lot do Seattle na 1 dzien pozniej, by pobyt na miejscu wynosil tyle, ile sobie zaplanowalem. Myslalem, ze pojdzie gladko a tu schody, ale nie chcialo mi sie juz dalej wydzwaniac.
Za to tez niedawno Eurowings zupelnie wycofal sie z zaplanowanych lotow z Frankfurtu do Porto Santo i tutaj konsultantka sama zaproponowala loty LH do LIS i dodatkowy odcinek TAP...
 Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1979 PostWysłany: 29 Gru 2022 23:38 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
czy w taryfie economy light jest możliwość zmiany pasażera i ile to kosztuje ?
 Relacje PM off  

#1980 PostWysłany: 30 Gru 2022 12:27 

złoty
@dominikanin żadna z taryf nie ma możliwości zmiany nazwiska pasażera. Bilet można jedynie zwrócić i zakupić nowy. A w taryfie Eco Light dostaniesz najprawdopodobniej tylko zwrot podatków.

[ 2061 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 104  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości