Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 145  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 01 Lis 2020 15:11 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 26
Loty: 2
Kilometry: 5 016
Ode mnie też laurka dla Lufy. W sumie organizuję tripa dla 11 osób, lecimy w Economy Premium Basic, w sumie 8-10 zmian wynikających z odwołań, zmian harmonogramu niekorzystnego dla nas, odwołań, zmian planów. Pracownicy bardzo fajnie podeszli do sprawy oferując dolot inną linią bez codeshare w taki sposób, żeby to było jak najkorzystniejsze dla nas.

Biuro LH w Warszawie zapewnia doskonałą obsługę klienta i z pełną stanowczością stwierdzę, że jakością nie ustępują QR czy EK. Serdecznie polecam :)

PS. +48 22 512 3917 - pod ten numer dzwoniłem w piątek; dodzwoniłem się bez problemu po około 10 min oczekiwania na linii. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#842 PostWysłany: 02 Lis 2020 23:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Wszystko super, ale jak się linie lotnicze w końcu nie ogarną w kwestii wprowadzenie niekoniecznie nawet jednolitych, ale przewidywalnych, jasnych i kosztowo akceptowalnych zasad podróżowania, to przyszły rok niestety zapowiada się ŹLE. :( Na razie wszyscy dyskutują, że "trzeba coś zmienić", ale to taniec chocholi jest tylko, niestety.
A z Lufą to mam zawieszony bilet na listopad na Fuertę po odwołaniu i byłem pewien, że zmienię go wpierw na lato 2021, a ostatnio zacząłem powątpiewać, że może... na zimę 2021? :roll:

...a teraz powoli zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie prosić o zwrot kasy, bo jak lotów nie będzie, to czy za rok sama Lufa będzie istniała? I co mi po tanich biletach na Kanary, jak się zamkną albo nagle zmienią zasady, że "nie oddadzą <<płaszcza>> i już"? :shock:
Trochę OT a trochę to życie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 17 Lis 2020 16:29 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Cała grupa Lufthansy z płatnym serwisem. Bezpłatnie serwowana będzie jedynie woda (poza Austrian Airlines). Zatarła się różnica pomiędzy Eurowings a LX, LH, SN, OS

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... X4LRWgqemg
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#844 PostWysłany: 17 Lis 2020 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Żadna strata, tych ich kanapek na europejskich trasach i tak nie dało się zjeść.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#845 PostWysłany: 17 Lis 2020 16:51 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Ale piwa na krajówce w mało której linii w Europie się już napijesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 17 Lis 2020 17:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jakby ktoś uprzejmie mi potwierdził lub zaprzeczył - jak to jest w praktyce obecnie w Lufie:
Miałem bilety na przyszły tydzień na Fuertę, ale Lufa mi jakiś czas temu odwołała lot. Bilet został "zawieszony" do końca stycznia.
Do tego - przynajmniej teoretycznie - czasu mam wolną rękę w zmianie terminu lotu, gdzie mogę zmienić na prawie każde lotnisko w Polsce oraz prawie każdą Wyspę Kanaryjską w dowolnym terminie +1 roku od pierwotnej daty. Ale...
Czy jeśli bym chciał jednak zwrot gotówki, to... już jest za późno, skoro bilet "zawiesiłem" i nie chciałem jej od razu, czy może dalej (na razie się zastanawiam) mogę zawnioskować o zwrot gotówki? I w jakim ewentualnie terminie obecnie te zwroty przychodzą? ;)

Od razu napiszę, że jeśli cena byłaby normalna jak na Lufę (czytaj: wysoka), to bym już dawno wnioskował o zwrot. Ale za bilety zapłaciłem coś ok. 350 zł RT, więc nawet jak na tanie linie to dobra cena była. Plus dodatkowo teraz mam wolną rękę zmiany..., ale wiecie jak jest. I dlatego pytam. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 27 Lis 2020 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@sanchopan też właśnie zawiesiłam swoją Teneryfę i dopytałam się, można nadal otrzymać pełny zwrot gotówki po zawieszeniu - tylko tak jak piszesz do 31.01.2021 trzeba im dać znać co robimy. Zmienić loty też możemy, ale w razie zmiany może być dopłata (ale nie musi) różnicy w taryfie.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#848 PostWysłany: 27 Lis 2020 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Mozecie zmienic zawieszony bilet do 31.01.2021 z wylotem nie pozniej niz 31.12.2021 ale pozniej mozecie wnioskowac o zwrot za ten bilet (trzeba zadzwonic i poprosic bo nie przyjdzie z automatu).
Jesli anulowana rezerwacje zmieniacie na nowy termin bez zmiany lotniska wylotu to nie musicie sie martic o aktualna cene nowego biletu - mozecie wybrac wszystkie linie z grupy Lufthansa - LH, LX, OS lub SU lub nawet innne linie jesli ich loty maja code-share wymienionych kodow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#849 PostWysłany: 27 Lis 2020 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Tak dokładnie, chodziło mi o zmianę lotniska wylotowego/docelowego, bez tego zmiana terminu jest bezpłatna.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 27 Lis 2020 10:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No i dokładnie to jest to, co powoduje, iż biletu jeszcze nie zwróciłem - bo poza kwestią, że zapłaciłem bardzo mało (1780 zł za 5xRT), to mogę zmienić na prawie każdą wyspę w DOWOLNYM terminie, ale nie jak piszecie "do końca 2021", a w ciągu "1 roku od pierwotnej podróży". Można się NIE przejmować cenami na jakieś okresy na przykład, na które ceny zwykle rosną.

Choć czasy są, jakie są, nawet na Kanarach ostatnimi czasy bu.del straszny i zamieszanie z testami - najlepiej robić, jak zrobiłem z Malagą miesiąc temu: kilka dni przed kupić bilet i... też mieć nadzieję, że się nic nie zmieni na gorsze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#851 PostWysłany: 27 Lis 2020 11:14 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Cytat ze strony promocyjnej z kodami czarno piątkowymi, czytałem kilka razy, nie wiem co autor miał na myśli - czy chodzi o wszystkie dzieci, do 2 lat, a może ciężarne...

"Nie dotyczy rezerwacji z dziećmi. Oby dokonać rezerwacji z ciężkiej prosimy o kontakt z naszya infolinią."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 27 Lis 2020 11:20 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
O ciekawe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 04 Gru 2020 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Kalendarz adwentowy Lufthansy na 2020:
https://www.lufthansa.com/de/en/advent-calendar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 04 Gru 2020 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z T&C: " The raffle is open to all persons aged 18 and over who are resident in Germany"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 04 Gru 2020 20:28 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Muszę pochwalić Pana Mariusza z polskiej infolinii LH.
Ubzdurałem sobie, że z racji anulowanego jednego odcinka nudnego lotu RT wycisnę 12 kresek, na co pozwalała strona LH.
Przez 4 dni odbierały osoby zdziwione, co ja w ogóle od nich chcę. Właściwie pogodzony z losem już miałem się poddać, ale owy Mariusz zainteresował się moim pomysłem i oto z KRA-FRA-YUL RT zrobił taką składankę, oczywiście bez żadnych dopłat. Lotów wprawdzie tylko 11, ale i tak jest nieźle :)

Załączniki:
Image-1.jpg
Image-1.jpg [ 85.21 KiB | Obejrzany 1143 razy ]
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#856 PostWysłany: 07 Gru 2020 13:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Lufthansa ogranicza wstęp do saloników - od maja goście mogą wchodzić tylko jeśli lecą tym samym lotem:
Across the LH group from 3rd May, 2021 any guest of the HON, SEN , *Gold must be on the same flight as the sponsor, applies to all LH group lounges globally.

Po raz kolejny LH pokazuje też że regulacje Star Alliance jej nie dotyczą (tak jak wcześniej to miało miejsce z bagażem dla *G), gdy to Star Alliance musiało dostosować się do LH:
https://www.staralliance.com/en/lounge-access-policy
You are entitled to bring one guest travelling on any Star Alliance flight departing from the same airport on the same day.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 13 Gru 2020 17:45 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 161
Czy ktoś wie jak wygląda aktualnie sprawa zwrotów za anulowane bilety? Kupiłem 17 stycznia do La Valletty na czerwiec. W maju lot odwołali, przebukowałem na sierpień, korzystając dodatkowo z 50 euro promocji, która miała trafić na moje konto.
W sierpniu lotu też nie było, więc poprosiłem o zwrot pieniędzy. Do dziś nie ma ani tych 50 euro ani kasy za bilety.
Jak to u Was wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 13 Gru 2020 17:55 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja też jestem ciekawy, bo mi z kolei wiszą - a jakże! także ze stycznia! ;) - bilety na Fuerteventurę (5xRT). Miał być lot w listopadzie, ale odwołali.
Mam je "zawieszone" do końca stycznia, ale... nie bardzo mam pomysły, bo Covid (i Kanary) mają swoje - i to ciągle nowe - pomysły, nie ułatwiające decyzji i ciągle zmienne. Czyli w przyszłym miesiącu najpóźniej mam zdecydować kiedy i na jaką wyspę chcę lecieć, ale zaczynam rozważać zwrot kasy i też chętnie się dowiem, co i jak obecnie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 13 Gru 2020 18:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Ja czekam od 3 miesięcy na zwrot 6000 za loty KTW - CUN dla 2 os., konsultant na linii nie podał przewidywanego terminu zwrotu, podobno mają 'kilkadziesiąt tysięcy transkacji do wprowadzenia'.

Tak na marginesie, w dniu w którym złożyłem dyspozycję zwrotu, konsultant powiedział, że mogę otrzymać zwrot w parę dni 'jeżeli system poradzi sobie ze zwrotem' lub parę tygodni, jeżeli zwrot będzie musiał wprowadzić człowiek.

Na razie nie mam ciśnienia, nie dzwoniłem z ponagleniem ze względu na sytuację na świecie, ale jeszcze z miesiąc i to zrobię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 13 Gru 2020 18:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...czyli wychodzi na to, że - jeśli jest taka chęć i możliwość - to łatwiej i prościej wybrać sobie nowe bilety, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 145  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group