Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
ten numer: +48 22 512 3917 jest wyłączony on tygodnia i na ten kiedyś szło bez problemu się dodzwonić. U dołu strony jest jeszcze ten numer +48 22 512 3920.

[ 1926 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 97  Następna
Autor Wiadomość
#1761 PostWysłany: 24 Sie 2022 14:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, jak pisałem w odpowiednim temacie, jakość produktu LH jest słabiutka ostatnimi czasy. Kontakt z nimi to też jakiś żart. Tutaj LOT zdecydowanie wygrywa. Na innych polach walczy jak lew (vide pozew przeciwko Boeingowi i nieodebranie dwóch B787-9, które stoją od 1,5 roku na pustyni), choć często decyzje władz są kompletnie niezrozumiałe.... Mieli też ostatnio po prostu pecha (pęknięta szyba w B787), także zawirowania polityczne (Sri Lanka), nadal ściśle reglamentowany ruch turystyczny (na granicy paranoi) w Chinach, Japonii czy Korei, stąd takie straty...
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda,, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Brazylia, Meksyk + Europa.
Image

Ostatnio edytowany przez nelson 1974 24 Sie 2022 15:00, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.

#1762 PostWysłany: 24 Sie 2022 14:57 

srebrny
marek2011 napisał(a):
Powyższe przykładowe zalety mogą przesądzać na korzyć LO, a 200 zeta to nie jest majątek dla wszystkich ;-)

nooo panie, toż to z 5 durnolotów do Norwegii, co przekłada się na jakieś 10h w powietrzu! ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1763 PostWysłany: 24 Sie 2022 16:50 

turczy napisał(a):
Piszesz z perspektywy latających z WAW.
Z regionu trzeba lotowi jeszcze dosypać kolejne 200 lub więcej.

niekoniecznie, niejednokrotnie na łączonych rezerwacjach loty np. z krk do ist wychodziły mi kilka stów taniej niż z waw... tak że czasem regiony mają niższe ceny na te same kierunki mimo że i tak przesiadka jest w waw.
 Relacje PM off  

#1764 PostWysłany: 24 Sie 2022 21:48 
Awatar użytkownika

Loty: 170
Kilometry: 298 762
srebrny
tasma napisał(a):
Ja tylko dodam do tego co pisze @marek2011 żę LH zapowiedziała losowanie miejsc dla najniższej taryfie (Economy Saver), w sensie że nawet przy odprawie nie będzie można wybrać miejsca bez opłaty. Był o tym chyba artykuł na głównej F4F albo na FB, nie pamiętam.
Jako że za stary jestem, żeby latać z żoną czy współtowarzyszem w innych rzędach a dopłacanie za miejsce w praktyce da cenę Economy Classic to do mojego porównania trzeba by brać cenę Economy Classic z LH czy LX i Lotowską cenę z OTA. Pomijając miejsca do których LO nie lata, trudno jest znaleźć trasę gdzie LH będzie tańsza.
I na koniec jeszcze dodam, że nasz narodowy "jaszczomp" w 2021 zanotował 1milard 327 milionów straty.
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/pll-lot ... -r-6067557
Trzeba pomagać swoim, żeby w 2022 zeszli poniżej miliarda. Czy zejdą czy nie zejdą to i tak różnicę rząd dołoży z naszych podatków więc przynajmniej miejmy coś z tego...

Nie gloryfikował bym jakoś specjalnie możliwości wyboru miejsca. Na samym początku latania podniecałem się miejscem koło wyjścia awaryjnego, albo w pierwszym rzędzie. Później zauważyłem, że to nic specjalnego. Nie możesz mieć torby pod nogami, personel zawraca dupę przed lotem, a fotel jest węższy bo musi zmieścić stolik.Żona nie lubi siedzieć zaraz za firanka z jakichś tylko jej znanych powodów, więc do przodu też się pchać nie muszę. Ten wybór miejsca naprawdę niewiele wnosi.
Kiedyś ustawiłem w systemie automatyczna odprawę i ogarniają to za mnie. Na kilkadziesiąt lotów tylko raz rozsadziło mnie z żoną. Jak byliśmy na waiting list.
Natomiast w locie raz kupiłem miejsca w pierwszym rzędzie i zapłaciłem za to a i tak poleciałem z tyłu bo na moim miejscu leciała torba pilota.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1765 PostWysłany: 24 Sie 2022 21:59 

srebrny
Exit row raz się uda dostać a raz nie, ale według nowych zasad LH możesz dostać środkowe miejsce z tyłu samolotu, a w LO to nie grozi. W praktyce dla mnie kupno eco basic w LH traci sens, a przez to konkurencyjność LH mocno spada.

Dawniej realną przewagą LH była większa siatka połączeń i możliwość znalezienia alternatywnych połączeń w razie problemów. Ale obecnie obsługa w LH tak podupadła że mając wybór ich unikam.
3 ludzi lubi ten post.

#1766 PostWysłany: 24 Sie 2022 22:43 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak i mnie też wkurza obsługa Lh na lotnisku. Ale to problem przejściowy.
Są bardziej elastyczni od lotu i mają większą siatkę połączeń.
Na kilkadziesiąt rezerwacji tylko jedną wylądowała w koszu.
W Lot na dziesięć kupionych poleciałem chyba ze dwa razy.
Jak lufa zepsuje połączenie to dzwonię i przekładam na co chce. Dwie godziny później, trzy wcześniej coś się dopasuje. Nie pasuje to może za rok, nie ma sprawy... Jest z czego wybierać.
W Lot kupiłem do Albanii, to rząd odwołał. Lufa proszę bardzo dwie stówki taniej.
Kupiłem do Madrytu w promce. Skasowali. Propozycja lot miesiąc później. Jedyna propozycja.... Do kosza... Na kasę czekałem pół roku. Przepraszali ale co z tego...
Jakiś lot na Bałkany . Odwołali... Też brak możliwości przełożenia na coś sensownego...
Nie są elastyczni, mają mało rotacji a jak coś się zepsuje trudno to naprawić. Na pokładzie drożdżówka i kubeczek wody vs butelka wody. Dla mnie żadna, żona żłopie wodę na potęgę, drożdżówek nie tyka. Personel wolę niemiecki. Cenię profesjonalizm i uprzejmość, u naszego przewoźnika bywa z tym różnie.
Naprawdę te dwie linie prawie się nie różnią, ale duży może więcej...
I żeby nie było, zawsze sprawdzam Lot i Lufthanse przed zakupem. Decyduje zwykle cena, ale nie tylko. Ważna jest godzina wylotu i przylotu długość przesiadki. Przylot i wylot w środku nocy, przesiadka 9 godzin, takie loty odpuszczam.
Wynik takich porównań jest na mojej tablicy...
Jeśli mieszkałbym w Warszawie lub okolicy pewnie wyglądało by to inaczej. Ale z perspektywy prowincji ...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1767 PostWysłany: 24 Sie 2022 22:54 
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 325 395
niebieski
@turczy że tak powiem, dla każdego z nas inne są priorytety. Dla mnie miejsce to absolutnie najważniejsza sprawa. W LO awaryjne na dłuższych lotach na 738 w rzędzie 15 (bo da się siedzenie lekko położyć), ale 14 już nie. Z przodu jak muszę szybko na transfer zdążyć, a z tyłu na krajówkach (jak nie pierwszy rząd, to ostatni). Dwa razy byłem gotów 400EUR za zmianę rezerwacji zapłacić i nie lecieć tylko i wyłącznie dla miejsca (!), ale przy wejściu na pokład jakoś to ogarnęli.

Co do LH, zawsze kupuję u nich internet i jakoś to działa. Wiem, gdzie jestem. W LO zapomnij. Ale z drugiej strony to "domowa" linia i czuję się jak u siebie. W LH czuję się jak w gościach. Bagaż w LO za free, chociaż praktycznie nigdy go nie nadaję (zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualne opóźnienia), ale serwis jest całkiem przyjemny - sporo znajomych, więc lata się jak "wśród swoich".

@SPLDER masz jakiś status? Pytam, bo kolega dla *A w innym programie niż M&M nie miał wyboru, a ja dla *FTL przy M&M miałem cały samolot dla siebie i drugiej osoby dla rezerwacji. Dzisiaj na Austrianie (OLCI) cały samolot do wyboru (zarówno na M&M FTL jak i GOLD w SK).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1768 PostWysłany: 24 Sie 2022 23:40 

niebieski
Akcja jeszcze dodam kwestie pewnego wiruska i jazdy z Lufa/reichregulacjami na przesiadkach. Jesienią to może wrócić
 Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.

#1769 PostWysłany: 25 Sie 2022 00:10 

HON fly4free
Zwłaszcza, że reichregulacje nawet teraz dalej świrują z maskami choćby w samolotach i nie tylko.
 Relacje PM off  

#1770 PostWysłany: 25 Sie 2022 00:53 

srebrny
1955845624 napisał(a):
@SPLDER masz jakiś status? Pytam, bo kolega dla *A w innym programie niż M&M nie miał wyboru, a ja dla *FTL przy M&M miałem cały samolot dla siebie i drugiej osoby dla rezerwacji. Dzisiaj na Austrianie (OLCI) cały samolot do wyboru (zarówno na M&M FTL jak i GOLD w SK).

Mam FTL i *G w OZ.

Ale brak możliwości bezpłatnego wyboru miejsca podczas OLCI w taryfach basic to nowość i z relacji wynika że dotyczy wszystkich włączając SEN.
Dotychczas nie miałem żadnych problemów z wyborem miejsc z *G i exit row nie były blokowane. Ale dzieki za info - w razie problemów zobaczę czy FTL nie ma lepszego wyboru.

#1771 PostWysłany: 25 Sie 2022 01:07 
Awatar użytkownika

srebrny
digger napisał(a):
Akcja jeszcze dodam kwestie pewnego wiruska i jazdy z Lufa/reichregulacjami na przesiadkach. Jesienią to może wrócić

Akurat co by nie gadać o Lufie to całą pandemię śmigałem aż miło.
Horała starał się bardzo, żeby LOT udupić. Zakaz spoza Europy, obowiązkowa kwarantanna itp.
A tu cyk przez Frankfurt i kwarantanna znika....

SPLDER napisał(a):
Exit row raz się uda dostać a raz nie, ale według nowych zasad LH możesz dostać środkowe miejsce z tyłu samolotu, a w LO to nie grozi.

Sory ale latam z żoną i zawsze któreś z nas siedzi na środkowym fotelu. :)
Żona lubi przy przejściu ja przy oknie, nie muszę się tłumaczyć, że znów pod siebie wybrałem, los tak chciał...
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#1772 PostWysłany: 25 Sie 2022 07:46 
Awatar użytkownika

Loty: 122
Kilometry: 197 959
niebieski
Mam obawy co do zakupu lotów, które maja kilka połączeń dziennie. Jak to było w ostatnich sezonach skończy się promocja to zaczną kombinować z rozkładem i poprzerzucają pasażerów na skrajne godziny. A pozostałe loty pokasują. Średnio mi się widzi wylatywać przed 6 albo lądować o 23.
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#1773 PostWysłany: 25 Sie 2022 07:54 
Awatar użytkownika

niebieski
turczy napisał(a):
Jak lufa zepsuje połączenie to dzwonię i przekładam na co chce. Dwie godziny później, trzy wcześniej coś się dopasuje. Nie pasuje to może za rok, nie ma sprawy... Jest z czego wybierać.

Tez robilem wielokrotnie duze zmiany w rezerwacjach na infolinii LH, zero problemow nawet gdy wynikaly z kilkuminutowych przesuniec w rozkladzie. Az tu, w lipcu gdy zadzwonilem okazalo sie, ze moge przesunac tylko lot "TAM", bo w nim nastapily zmiany, lotu powrotnego nie da sie, bo nie ulegl zmianie. Pech? Brak dobrej woli pracownika? Wcale nie. Nowa rzeczywistosc i to zupelnie oficjalna:

"Od 1 czerwca 2022 r. w liniach lotniczych należących do Lufthansa Group zaczną znów obowiązywać standardowe warunki taryf. Zastępują one stosowane w czasie pandemii koronawirusa rozwiązania oparte na geście dobrej woli przewoźnika. "

https://www.lufthansa.com/pl/pl/rozszer ... rezerwacji

Jak wiec beda zmiany w rezerwacji to latwiej znalezc polaczenie alternatywne, ze wzgledu na gesta siatke polaczen LH, ale czasy praktycznie dowolnego zonglowania rezerwacjami juz niestety minely.
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
 Relacje PM off  

#1774 PostWysłany: 25 Sie 2022 10:41 
Awatar użytkownika

srebrny
Przełożyłem jakieś dwa tygodnie temu Amsterdam na rok do przodu. Zmiana jednego lotu o godzinę. I Milan z listopada na majówkę w przyszłym roku ze zmianą lotniska
Dziś rano sprawdziłem tą mityczną odprawę bez wyboru miejsc w apce lufy. Miałem cały samolot do wyboru....
Chyba im coś nie pykło albo postanowili oszczędzić statusowców.

Odnośnie infolinii, w pandemi też mi czasem jakiś konsultant kit wciskał. Wymyślają jakieś własne zasady, typu lot ma miec tyle samo dni, albo zaczynać się w piątek Albo mogę zmienić tylko lot zmieniony. HUCA pomaga.
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#1775 PostWysłany: 28 Sie 2022 08:03 

niebieski
Jak to jest z opcją wyboru lotniska innego do 200mil?
Mam odwołany lot do BCN i chciałem wybrać inne lotnisko trzymając się tej zasady 200 mil. Odpowiedź konsultantki: tak, ale w sytuacji jeśli LH nie operowałoby na trasie do BCN, a skoro operuje to nie ma tej opcji.

Czytając niektóre posty powyżej, zrozumiałem, że przy anulacji można swobodnie wybrać sobie inne lotnisko do 200 mil. Czy jednak racja jest po stronie konsultantki?
 Relacje PM off  

#1776 PostWysłany: 28 Sie 2022 08:25 

@moss_LOT Konsultantka nie ma racji, ale ma instrukcje ;-) O ile LH może Cię dostarczyć na "lotnisko <200 mil" bliżej oryginalnego terminu odwołanego lotu niż kolejny lot LH do BCN to konsultantka powinna (nie napiszę "musi") przebookować Cię na ten lot. O ile nie zachodzi taka sytuacja, to jest to jej dobrą wolą. W razie czego metody HUCA nigdy nie zaszkodzi spróbować.
 Relacje PM off
moss_LOT uważa post za pomocny.

#1777 PostWysłany: 28 Sie 2022 10:46 

niebieski
@babilas ja sobiie wymyślilem przyszłoroczny termin, wiec bedę probował;)
 Relacje PM off  

#1778 PostWysłany: 29 Sie 2022 00:00 
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 325 395
niebieski
@moss_LOT pytanie jaki był argument? Lot tego dnia? Lot innego dnia? Dajmy na to usuną Ci ostatni lot danego dnia do BCN, wcześniej lecieć nie możesz (bo musisz być w pracy), następnego dnia jest lot w południe ale w okolicach „Twojej” godziny jest lot do miejsca oddalonego o 150 mil przy czyl Twoja destynacja podróży jest pomoędzy BCN a tym oddalonym lotniskiem. Nie widzę powodu, dla którego mieliby nie zmienić. Kwestia podejścia. Jak się „nie da”, to rozłącz się i dzwoń jeszcze raz ^^
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
moss_LOT uważa post za pomocny.

#1779 PostWysłany: 30 Sie 2022 08:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Grupa LH odebrała pierwszego Dreamliner'a:
https://samchui.com/2022/08/30/lufthans ... w2pZHbP1ro
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1780 PostWysłany: 30 Sie 2022 13:46 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Zmieniłem dzisiaj na polskiej infolinii LH część rezerwacji (w której nastąpiła zmiana godzin powrotu o blisko 6 godzin) na loty częściowo realizowane przez UA (codeshare) - nie było z tym najmniejszych problemów, pomimo że na tej samej trasie bylo dostępnych kilka lotów różnymi liniami Lufy.
Próbowałem zmienić lotnisko przylotu na PL, ale twardo: 200 mil pomiędzy portami i tylko w ramach tego samego kraju.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1926 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 97  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 13 gości