Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2921 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 147  Następna
Autor Wiadomość
#1701 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:42 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Z tego co tu widzę, to moja ostatnia podróż niczym się nie wyróżniała, a był dramat. W zeszłym tygodniu miałem zarezerwowane loty WAW-FRA-BSL-FRA-WAW. Rezerwacja robiona na koniec czerwca. Na początku lipca, jak byłem na urlopie, przyszły zmiany o kilka godzin na wylocie i na powrocie - pomyślałem sobie, że ok - jest ciężko na lotniskach, więc jakoś muszą łatać. Zadzwoniłem nawet do pośrednika, z pytaniem, czy jeśli wypożyczony samochód będę mógł oddać we FRA to czy z racji zmian LF pozwoli anulować odcinek BSL - FRA, żeby uniknąć 5h 30min przesiadki we Frankfurcie - zgodzili się. I na tym koniec pozytywów.

Zgodnie z prośbą przesłaną mailem przez LH o nadanie bagaży podręcznych w związku z pełnym samolotem do BSL, bagaż nadałem w WAW. Po wylądowaniu we Frankfurcie dostałem SMS z informacją o odwołaniu powrotnego FRA-WAW i informacją, że zaraz prześlą alternatywę. Po wylądowaniu w BSL kolejny SMS, że mój bagaż został we FRA, ale żebym się nie martwił bo jest już przebookowany na poranny lot do BSL :evil:

Przez kolejne dwa dni dostałem jeszcze z 10 razy informację o odwołanym FRA-WAW z zapewnieniem, że zaraz przedstawią alternatywę. Koniec końców po raz kolejny telefon do pośrednika (na polską infolinie LH nie szło się dodzwonić) i przebookowanie na BSL-AMS-WAW z wylotem o ponad 12 godzin wcześniej niż oryginalny bilet. Z LH brak kontaktu.

Tak samo po powrocie, reklamacja na opóźniony bagaż - dostałem automatyczną zwrotkę, że przyjęli reklamację, ale mają dużo roboty i proszą o cierpliwość. Od tygodnia brak kontaktu.

Masakra!
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#1702 PostWysłany: 23 Lip 2022 11:30 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1414
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Niestety wygląda na to, że ich to wszystko przerasta. Ja miałem przeboje na koniec czerwca przy locie na Mauritius. Po przyjeździe na lotnisko okazało się, że pierwszy odcinek KRK-FRA anulowano, podszedłem do odprawy bagażowej, Pani powiedziała, że LH już mi zmieniła loty na alternatywne i ona nic nie może zrobić, ewentualnie do kasy LH podejść. Tak zrobiłem, pierwszy agent znalazł połączenie 4 dni później, na szczęście drugi okazał się bardziej pomocny i polecieliśmy Air France z Warszawy tego samego dnia, ale transport pomiędzy lotniskami we własnym zakresie. Na powrocie 2 odcinki - 2 opóźnione po 1,5h. Z racji tego, że wylądowaliśmy w miejscu docelowym z opóźnieniem ponad 6h złożyłem reklamację, ale odpisali 4. lipca tak jak przedmówcy - mają dużo zgłoszeń, pozostaje czekać, na pytanie o status sprawy brak kontaktu...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#1703 PostWysłany: 23 Lip 2022 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
Standard w lufie, miałem odwołany lot w marcu 20, leciałem innym gdzie zapewniano wszystkich, że loty są bezpieczne, po powrocie napisałem prośbę o odszkodowanie, wysłali mnie do ich sop czy jak tam się ten ich"sąd polubowny" nazywa, bo covid i dlatego odszkodowanie się nie należy, na tego ich pośrednika szkoda czasu, zaproponowali mi jakieś grosze bo nie zdążyłem na przesiadkę, gdybym się zgodził to dalsza droga zamknięta, więc przestrzegam wszystkich, nie chcą płacić to od razu do sądu, oczywiście nie przyjąłem ich hojnej propozycji i poszedłem do sądu, po ponad roku lufa wypłaciła kasę z odsetkami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1704 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2019
Posty: 66
Loty: 55
Kilometry: 150 253
Jako, że to mój pierwszy post to witam Wszystkich serdecznie.

Zarezerwowałem jakiś czas temu bilety KTW - FRA - SLC - FRA - KTW. Pierwszy lot KTW-FRA został anulowany. LH zmieniła mi odcinek KTW-FRA na taki, który wylatywał z KTW później niż FRA-SLC na który miałem zdążyć. Na infolinii udało mi się zmienić na wylot i powrót z/do Krakowa. W sumie jeśli nic się już nie zmieni to również dobra opcja.

Odcinek FRA - SLC - FRA jest realizowany przez Eurowings Discover.
Na pierwszym bilecie miałem: LH1363 / LH4390 / LH4391 / LH1356.
Na tym aktualnym mam to zmienione na: LH1363 / 4Y58 / 4Y49/ LH1366.

Dodatkowo wykupiłem wybór miejsc na odcinka FRA - SLC - FRA. Nie od razu, ale po drugim telefonie konsultant LH wprowadził mi również wybrane wcześniej miejsca do nowej rezerwacji.
Jednak po zmianie numerów rezerwacji z LH na 4Y pojawił mi się komunikat:

"Zamówili Państwo specjalną usługę w innej linii lotniczej. Uprzejmie prosimy o kontakt z odpowiednim przewoźnikiem, w celu potwierdzenia zamówienia i uzyskania dodatkowych informacji dotyczących tej usługi."

Wcześniej jak miałem LH tego komunikatu nie było.


W związku z przydługim wstępem mam dwa pytania.
Czy naprawdę muszę się kontaktować z Eurowings Discover, żeby potwierdzić ten wybór miejsc?
Czy zmiana numerów lotów z LH na 4Y niesie za sobą jakieś dodatkowe konsekwencje, nieprzyjemne dla mnie w przypadku ewentualnych problemów z realizacją tych lotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1705 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
Dzwoń do nich, skoro o to proszą, trzeba było pytać forum przed podjęciem decyzji o zmianie teraz już nic nie można zrobić, chyba żeby wykazali dobrą wolę,
Jest jeszcze możliwe, że za Discover poleci inna wynajęta linia, to będzie na plus, inaczej gorszy przewoźnik, chociaż lufa teraz też stara się równać w dół więc pewnie obojętnie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1706 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2019
Posty: 66
Loty: 55
Kilometry: 150 253
Nie nie. To jest ten sam lot. LH4390 = 4Y58 itd. Od początku miał go realizować Eurowings Discover. To, że komfort niższy, mniej miejsca na nogi to wiedziałem.
Jedynie na bilecie podmienili LH na 4Y i doszła ta formułka i dlatego się zacząłem zastanawiać czy może to mieć jeszcze inne negatywne konsekwencje podczas problemów z realizacją tego lotu łączonego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1707 PostWysłany: 25 Lip 2022 14:59 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 8
To ja wbrew wszystkim napiszę pozytywną opinię.

W terminie 12.07.2022 miałem lot na trasie POZ->MUC->MAD->MUC->POZ.
Od momentu rezerwacji w maju nic się nie zmieniło w rozkładzie lotów. Brak opóźnień oraz innych niespodziewanych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1708 PostWysłany: 26 Lip 2022 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Kurcze, co za czasy. Kiedyś żeby linia zasłużyła na wyjątkowe uznanie to musiała czymś zabłysnąć - podać dobre jedzenie na pokładzie albo oferować alkohol za darmo bez limitów. Teraz dostaje pochwały jak po prostu doleci do celu o czasie i nie zgubi bagażu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#1709 PostWysłany: 26 Lip 2022 13:22 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
*Lufthansa Says Almost All Frankfurt, Munich Flights Canceled Wednesday*
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#1710 PostWysłany: 26 Lip 2022 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
kroku92 napisał(a):
To ja wbrew wszystkim napiszę pozytywną opinię.

W terminie 12.07.2022 miałem lot na trasie POZ->MUC->MAD->MUC->POZ.
Od momentu rezerwacji w maju nic się nie zmieniło w rozkładzie lotów. Brak opóźnień oraz innych niespodziewanych atrakcji.

Tak, rzeczywiście to niesamowite!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#1711 PostWysłany: 26 Lip 2022 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5510
HON fly4free
Co do jutrzejszego strajku w Niemczech: oby się ci, którzy proszą pasażerów o wyrozumiałość, nie zdziwili w niedługim czasie, kiedy po prostu szlag trafi firmę. Jak nie piloci, to personel naziemny i tak w kółko.....Która firma jest w stanie znieść tyle strajków?!
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1712 PostWysłany: 26 Lip 2022 15:22 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
No tu akurat mozna miec pretensje do zwiazkow zawodowych, ktore troche stawiaja zarzad firmy pod sciana. Ver.di chce 9.5% podwyzki, wedlug mnie troche strzelaja sobie w stope.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1713 PostWysłany: 26 Lip 2022 15:53 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Przestańcie politykować w tym wątku, bo się popłacze nad losem Lufy, jej fatalnej sytuacji finansowej i patrząc, jak pięknie kroi pasażerów w ostatnim czasie za obsługę wielokrotnie gorszą od francy😭
Ile to już razy, specjaliści od ekonomi wieszczyli upadek tej, czy innej firmy przez roszczeniowe postawy swoich pracowników
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#1714 PostWysłany: 26 Lip 2022 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Bohaterski, ciężko harujący zarząd Lufy musi teraz stawiać czoła podłym związkom zawodowym oraz ich zausznikom. Obniżono wynagrodzenia zarządu o minimum 30% a mimo to cyniczni przywódcy i organizatorzy strajku żądają podwyżek. To przecież odchudzony, można powiedzieć zdziesiątkowany zarząd musi stawić czoła niezwykle trudnej w obecnej chwili sytuacji na lotniskach, kiedy to po samowolnym odejściu dużej części personelu w czasie pandemii oraz sprzedaży biletów na sezon wakacyjny w pełnym wymiarze przez nieodpowiedzialny dział planowania i rezerwacji wredni pracownicy nie chcą powrócić na opuszczone stanowiska a pozostali w firmie, którzy muszą pracować za tych nieobecnych o zgrozo śmieją żądać podwyżek. Wielokrotnie widziano samego CEO i zastępców ze łzami w oczach przepraszających pasażerów za nieodpowiedzialność swojego personelu, niejednokrotnie siadających za sterami opóźnionych samolotów, wytrwale rezerwujących hotele i wydających talony żywnościowe uwięzionym na lotniskach pasażerom. Wspaniała firma ale pracownicy okropni.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#1715 PostWysłany: 29 Lip 2022 12:29 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 135
niebieski
Pytanie do forumowych wyjadaczy. Mam rezerwację WAW-FRA-FNC-FRA-WAW - dzisiaj przyleciał mail że pierwszy odcinek mi anulowali i zaproponowali alternatywę WAW-FRA też Lufą, 3 godziny później. Zasadniczo jakoś mi to mocno nie przeszkadza ale czas na przesiadkę się mocno skrócił i jak się coś poślizgnie to może być różnie.

Jak Lufa się zapatruje na zmiany np. Na LOT? Raz że taryfy ciekawsze, dwa że daje nieco zapasu we FRA. No i czy mimo że ta zmiana dotyczy tylko części wylotu, można na słuchawce poszaleć i spróbować zoptymalizować też powrót?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1716 PostWysłany: 29 Lip 2022 12:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
mi na LOT zmienić nie chcieli, proponując wybór jedynie spośród połączeń dostępnych na ich stronie
możesz spróbować też zoptymalizować powrót, chociaż nie wiem jak to jest w przypadku braku zmiany daty lotu - ja w podobnej do twojej sytuacji zmieniłem lot na przyszły rok
Góra
 Profil Relacje PM off
miszla lubi ten post.
miszla uważa post za pomocny.
 
      
#1717 PostWysłany: 29 Lip 2022 15:21 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 135
niebieski
@pemat dzięki za feedback. Generalnie na powrocie to wiele do ugrania nie mam, bez nocki raczej się nie obędzie, co najwyżej odcinek EW Discovery na LH by dało się podmienić.

Jako wylot to jedyne dwie opcje pasujące do drugiego odcinka na stronie LH pokazuje właśnie: LO 7:40 i LH 9:50 na który mnie przebookowali, oba na kodach LH.

Dodatkowo lecimy ze znajomymi na innej rezerwacji - ktoś już ma wprawę jak robić takie fikołki by przy zmianach na infolinii nie skończyło się że polecimy innymi samolotami? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1718 PostWysłany: 29 Lip 2022 15:54 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1414
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
W Lufthansie mają teraz mega bajzel, raczej nie zmienią na LO, miałem ostatnio podobną sytuację, podchodząc do okienka przygotowaną listę alternatywnych lotów LX/LH i skończyło się na wylocie z innego lotniska, linią z innego sojuszu albo lotem za 4 dni LH :D Bierzesz to co jest albo nie mamy Pana płaszcza.
Góra
 Profil Relacje PM off
miszla lubi ten post.
miszla uważa post za pomocny.
 
      
#1719 PostWysłany: 29 Lip 2022 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@miszla mi miesiąc temu bez żadnego problemu zmienili na to, co chciałem, bo nie życzyłem sobie krótkiej (czyt. półtoragodzinnej we FRA przesiadki - ja nie mam w zwyczaju biec na połączenie przesiadkowe, zwłaszcza jak ochoczo parkują samoloty w skrajnych częściach lotniska - zdążę spacerkiem albo nie, na koszt przewoźnika). Pierwotnie miałem lecieć przez MUC, ale wyrzucili jedno połączenie i przepisali na wcześniejsze. Powiedziałem wprost, że mam dolot na innym bilecie (LO) i nie ma opcji akceptacji tego sektora, bo ta godzina mi nie pasuje. Chcieli przepisać na LH (około 17-tej z WAW), ale ponieważ był LO (chyba 5 minut różnicy w departure time), naciskałem na LO (bo Embraer - wygodniejszy w 2+2 niż 3+3). Pogrymasili ("a dlaczego nie chce pan LH? A... bo Embraer wygodniejszy... no tak... no dobrze...") - i przepisali. Kwestia determinacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
miszla lubi ten post.
miszla uważa post za pomocny.
 
      
#1720 PostWysłany: 29 Lip 2022 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Widzę, że tam cały czas niezły gnój mają. Mi dziś odwołali POZ-FRA na październik....

Co do obsługi to szkoda gadać. W MUC w Service center gościu próbował mi wmówić, że nie mam potwierdzonego upgrade'u nawet jak mu pokazywałem wydruk z ich strony z napisałem: Business - confirmed.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2921 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 147  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk, jackrabbit oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group